مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کارت آبی اتحادیه اروپا

خلاصه مقاله : طرح کارت آبی اتحادیه اروپا در آلمان از اول اوت سال ۲۰۱۲ برای مهاجران تحصیل کرده در نظر گرفته شده است. در این صورت حق کار و زندگی در آلمان به فرد متقاضی ارائه می شود .ارائه اقامت دائم از طریق کار متخصصین برای مهاجران بسیار ساده تر می باشد.برای کارگران غیر ماهر هنوز هم بازار کار آلمان بسیار محدود است اما اتباع خارجی واجد شرایط و تحصیل کرده دانشگاه ها می توانند برای مهاجرت از طریق کار اقدام کرده و موفق به دریافت اقامت دائم شوند برای دریافت کارت آبی آلمان باید علاوه بر مدرک تحصیلی یک پیشنهاد کاری مناسب نیز داشته باشید که در آمد ناخالص سالیانه ۴۶٫۴۰۰ یورو داشته باشد.  
کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا

فهرست مقاله
کارت آبی اتحادیه اروپا
کارت آبی اتحادیه اروپا

.آیا در مورد کارت آبی اتحادیه اروپا اطلاعاتی را دارید؟ می دانید که کارت آبی اتحادیه اروپا چه کاربردی دارد؟ آیا از شرایط اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا با خبر هستید؟ برای پاسخ به سوالاتی از این قبیل می توانید تا آخر متن پیش روی با ما همراه باشید. در اکتبر سال 2007 دو طرح متفاوت در کمیسیون اروپا اتخاذ شد که طرح اول برای به وجود آوردن شرایطی بود که دانشجویان و افراد با تجربه و ماهر برای مهاجرت های کاری خود بتوانند درخواست های لازم را ارائه بدهند و به همین منظور نیز کارت آبی اتحادیه اروپا را طراحی کردند.

طرح دوم تصویب شده

اما طرح دوم مربوط به ارائه مجوزی برای ساده سازی مهاجرت متقاضیان می باشد. که مجوز های هر یک از این طرح ها بعد از چند سال به رسمی به تصویب رسید. اروپایی با همکاری یکدیگر طرح و مجوز بلو کارت اتحادیه اروپا را ایجاد کردند تا از این طریق بتوانند مهاجرا افراد متقاضی کار و اقامت را راحت تر کنند. اتحادیه اروپا نیز می توانست از مهاجرت افراد با تجربه و با استعداد در زمینه های بسیار مختلفی استفاده کنند و روز به روز بر پیشرفت خود ادامه دهد. طرح کارت آبی اتحادیه اروپا یکی از راهکارهای مقابله با افزایش سن جمعیت اروپا نیز به شمار می رفت چرا که با بالا رفتن میانگین سن مردم اروپا، شدیدا به نیروی کار جوان نیازمند شدند که با به تصویب رساندن این طرح توانستند تا حدودی از پس مشکلات به وجود آمده بر بیاند.

تمام کشورهای اروپایی از این طرح استفاده می کنند به جز کشورهای دانمارک، انگلستان و ایرلند که در این طرح اروپایی شرکت نکرده اند. افراد و متقاضیان قبل از به تصویب رسیدن این طرح برای مهاجرت های کاری خود کشورهای استرالیا، کانادا و آمریکا را انتخاب می کردند که بعد از تصویب این طرح، بسیاری از افراد درخواست مهاجرت کاری خود را به سوی کشورهای اروپایی اعلام کردند.

مزایای مهاجرت کاری به اروپا

هم چنین افراد می دانستند که که با مهاجرت کاری به اروپا می توانند از مزایای بسیاری برخوردار شوند که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزادی انجمن
 • شرایط مساعد برای بودن با خانواده
 • رفت و آمد به کشورهایی که در حوزه ی شینگن واقع شده اند.
 • شرایط کاری مساوی با شهروندان اروپایی

شرایط کارت آبی اتحادیه اروپا

 

کارت آبی اتحادیه اروپا
کارت آبی اتحادیه اروپا

 

برای دریافت و اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا بایستی یک سری شرایط را داشته باشید. که از مهم ترین شرایط بلو کارت اتحادیه اروپا می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • داشتن پیشنهاد کاری و دریافت دعوتنامه از کارفرما
 • نبایستی اقامت و تابعیت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید
 • مهارت و تخصص خاصی داشته باشد.

 

تمام مشخصات شما در بلو کارت اتحادیه اروپا ثبت می شود.و شما می توانید از این ثبت مشخصات دو استفاده بهینه و کاربردی را داشته باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بسیار بیشتری به سازمان مهاجرت آوات مراجعه کرده. و به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات را اخذ کنید. همکاران ما در این موسسه سعی بر آن دارند. تا با مطالعه آخرین اخبار مربوط به کارت آبی اتحادیه اروپا، به روزترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

بلو کارت مجزا برای هر کشور

بلو کارت اتحادیه اروپا برای هر کشور اروپایی مجزا صادر می شود. و شما قبل از آنکه اقدام به دریافت آن را داشته باشید. می توانید در مورد کشوری که می خواهید در آن به کار مشغول باشید. تصمیم نهایی خود را گرفته و سپس اقدامات لازم را در جهت تهیه بلو کارت اتحادیه اروپا داشته باشید. توجه داشته باشید که متقاضیان این کارت بایستی مدرک دانشگاهی داشته باشند .البته در برخی از کشور هیچ الزامی به داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی نمی باشد که از جمله این کشورها می توان با کشور آلمان اشاره کرد . شما می توانید با داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا قراردادهایی حداقل با حقوق و درآمد 46/400 یورو در ماه داشته باشید . مهاجرت از طریق این روش بسیار مطمئن و ساده می باشد. و امروزه شاهد مهاجرت بسیاری از افراد به قاره اروپا از این طریق هستیم. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان توضیحات بیشتری را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا
کارت آبی اتحادیه اروپا

 

عزیزانی که به دنبال بلو کارت اتحادیه اروپا برای کشور آلمان هستند می توانند با ثبت نام در موسسه ما، درخواست خود را مبنی بر دریافت این کارت اعلام کنند. افرادی که می توانند از کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان استفاده کنند عبارتند از:

 • فارغ التحصیلان دانشگاهی
 • افراد مجرب و با استعداد

شرایط درخواست بلو کارت اتحادیه اروپا برای آلمان بدین صورت می باشد که افراد بایستی بتوانند قرارداد کار واجد شرایط، موافقت آژانس فدرال برای کار، تایید بازار کار و مجوز حرفه ای بودن را داشته باشند تا در اسرع وقت بتوانند کارت آبی خود را دریافت کنند.مدت زمان اعتبار بلو کارت اتحادیه اروپا برای آلمان در حدود 4 سال می باشد.و شما می توانید با داشتن آن اقامت موقت 4 سال را در این کشور داشته باشید. که بعد از به اتمام رسیدن مدت اعتبار آن می توانید آن را دوباره تمدید کنید .که البته در هنگام تمدید نیز یک سری شرایط لازم است که بایستی آن ها را فراهم کنید.

مدارک لازم کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان

از مدارک لازم بلو کارت اتحادیه اروپا برای کشور آلمان می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

مدارک لازم

1

پاسپورت معتبر

2

 قرارداد کاری موقت یا دائم

3

 ارائه ریز نمرات در صورت نیاز

4

 شرح محل کار به زبان آلمانی

5

 درخواست مجوز اشتغال

6

 درخواست اخذ اقامت به زبان آلمانی

7

 ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر

8

 ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری و سوء پیشینه

چگونگی درخواست کارت آبی و شرایط اخذ ویزای کار آلمان

پس از دریافت ویزای کاری کشور آلمان، فرد می‌تواند به مدت سه الی ۶ ماه در آلمان اقامت داشته باشد و کاری مناسب پیدا کند. پس از درخواست کاری، می‌تواند به کشور خود بازگردد و در صورت پیدا کردن شغل، ویزای سه ماهه کاری دریافت کند که درواقع با اخذ ویزای کار آلمان، حکمی جهت ورود به آلمان و زندگی در این کشور را خواهید داشت.

کارت آبی و یا بلوکارت را بایستی بعد از ورود به آلمان دریافت کرد و صدور آن یک ماه به طول می‌انجامد. در کشور آلمان فردی که شاغل است بایستی مالیات آن را نیز بپردازد که درواقع بخشی از درآمد فرد به مالیات اختصاص می‌یابد.بدین ترتیب فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم خود نیز اقدام نماید.

اطلاع از مشاغل

جهت اطلاع از پیشنهادات و آگهی‌های مرتبط کاری در آلمان، بایستی به مدت سه ماه کار مورد نظر در کشور آلمان و در سایت کاریابی اطلاع رسانی شود. به‌طبع افراد زیادی اعلام آمادگی به کار کرده و با توجه به درخواست تکمیلی کاریابی آنان بررسی شده به سفارت و سپس به اداره امور مهاجرت آلمان جهت بررسی‌های لازم واگذار می‌شود.

درخصوص بلوکارت یا کارت آبی نیز درواقع یک نوع مجوز کاری مورد تصدیق و تائید در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ازجمله آلمان برای اشخاص است. دارندگان کارت آبی می‌توانند زیرنظر اتحادیه زندگی مفرح و مناسبی را داشته باشند.

البته کشورهایی مانند انگلیس، ایرلند و دانمارک شامل اخذ بلوکارت نمی‌شوند. بلوکارت تنها به جذب نیروی انسانی و مهارت در کاریابی خلاصه می‌شود و فرق آن با گرین کارت آمریکا آن است که گرین کارت به نوعی مجوز اقامت دائم آمریکا بوده و تضمین اقامت همیشگی برای دارندگان آن است.

 

 برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد میکنیم به مقاله ی  شرایط اخذ ویزای کار آلمان نگاهی بیندازید.

 

شما می توانید همین حالا اقدام به دریافت و اخذ کارت آبی آلمان را داشته باشید و برای آن با همکاران و مشاوران خبره ما در تماس باشید. شما می توانید با مهاجرت کاری خود به کشور آلمان از مزایای بسیار زیادی از جمله فرصت اشتغال در موفق ترین شرکت های جهانی، فرصت زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا و آشنایی با فرهنگ مردم آلمان اشاره کرد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا با استفاده از بلو کارت آلمان میتوانم به اقامت دائم برسم؟

 • دریافت بلوکارت آلمان باعث اخذ اقامت دائم در خاک آلمان می‌شود

🙋‍♀️2.شرایط لغو بلو کارت آلمان چیست؟

 • به دلیل خطر پذیری مسائل سیاسی و امنیتی .و همچنین سلامت ملی، ازسوی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپایی. البته به جز کشورهای لتونی و اسلوونی، لغو و یا عدم تمدید بلوکارت پذیرفته و مورد قبول واقع نشده است.

🙋‍♀️3.بلو کارت آلمان چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار بلو کارت آلمان بین سه الی چهارسال اعتبار داشته و سپس از درصورت عدم تغییر کارفرما و یا شغل مورد نظر می‌توان جهت اقامت دائم مراحل قانونی را طی کرد.

🙋‍♀️4.دریافت بلوکارت فقط در آلمان امکان پذیر است؟

 • خیر. امکان دریافت بلو کارت برای تمام کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا فراهم است.

🙋‍♀️5.حداقل درآمد لازم برای دریافت بلوکارت چه میزان است؟

 • بلوکارت آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که درامد سالانه آنها مبلغی در حدود ۴۶،۴۰۰ یورو، بدون در نظر گرفتن کسر مالیات محاسبه گردد.

🙋‍♀️6.با بلو کارت یک کشور میتوانم در سایر کشورها مشغول به کار شوم؟

 • بله. با داشتن کار آبی میتوانید در تمام کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا مشغول به کار شوید.

🙋‍♀️7.به فردی که با سرمایه گذاری و ثبت شرکت مهاجرت میکند بلو کارت تعلق میگیرد؟

 • بله.با اقامت کاری از طریق ثبت شرکت و مشغول به کارشدن میتوانید به بلو کارت آلمان دست بیابید.

🙋‍♀️8.اتحادیه ی اروپا شامل چند کشور میشود؟

 • 28 کشور عضو اتحادیه ی اروپا هستندکه شرایط بلوکارت را 25 کشور پذیرفته اندو اجرا میکنند.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!