شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

کارآفرینی در ترکیه

کارآفرینی در ترکیه

ترکیه یکی از کشور هایی است که همواره مورد توجه سرمایه گذاران بوده و هست. کارآفرینی در ترکیه یکی از مواردی است که بسیاری از این طریق تمایل به اخذ اقامت ترکیه و یا سرمایه گذاری دارند. در سال 2018 کارآفرینی در ترکیه بیش از پیش رواج داشته است و بسیاری از سرمایه گذاران این کشور را هدف قرار داده اند حتی بسیاری از ایرانیان نیز اقدام به کارآفرینی در ترکیه کرده اند. باید به این امر توجه داشت که کارآفرینی در ترکیه در صورتی که مورد قبول مسئولین قرار گیرد اقامت ترکیه را به دنبال خواهد داشت. جهت مهاجرت قانونی به ترکیه جهت سرمایه گذاری می توانید از مراکز مختلفی اقدام نمایید که موسسات حقوقی و وکیل مهاجرت می تواند بیشترین کمک را به شما بکند. اگر می خواهید اطلاعات کاملی از کارآفرینی در ترکیه و شرایط و معایب و مزایای آن بدست آورید در این مقاله با ما همراه باشید:

کارآفرینی در ترکیه

کارآفرینی در ترکیه اقامت دائم ترکیه را به همراه خواهد داشت به همین منظور بسیاری تمایل به این کار دارند. کارآفرینی در ترکیه نیازمند داشتن شرایط خاصی خواهد بود که از جمله مهمترین شرایط آن داشتن بضاعت مالی می باشد چرا که اصلی ترین موارد مورد نیاز جهت کار آفرینی در ترکیه داشتن سرمایه می باشد.
کارآفرینی در ترکیه به سادگی امکان پذیر نخواهد بود، با اینکه ترکیه روند روبه رشدی در زمینه اقتصاد دارد اما در حال حاضر شرایط کارآفرینی در آن بدون مشکل امکان پذیر نخواهد بود. کشور ترکیه ویژگی های کارآفرینی را ندارد اما باید در نظر داشته باشید تا زمانی که تحت حمایت دولت می باشید امکان اخراج شما از خاک این کشور وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

کشور ترکیه به دلیل داشتن ثبات سیاسی و رشد اقتصادی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
کشور ترکیه تمامی زمینه های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی را فراهم نموده است چرا که این کشور در حال خصوصی سازی بسیاری از مراکز می باشد. که در حال حاضر در صدد خصوصی سازی خط های هوایی خود می باشد.

از جمله ویژگی های این کشور می توان به پتانسیل گردشگری آن اشاره کرد که سبب افزایش روزافزون جمعیت آن نیز شده است. همچنین داشتن مراکز بانکی قوی از دیگر ویژگی های ترکیه می باشد که همگی دست به دست هم می دهند تا این کشور را به محلی مناسب برای کارآفرینی تبدیل نمایند.
اما این ها تنها مزایای سرمایه گذاری در این کشور بودند اما نباید آن روی سکه را بی اهمیت دانست چرا که دلایلی از قبیل تظاهرات پی در پی، سیستم قضایی ضعیف، بی ثباتی در منطقه، بروکراسی پیچیده فضای نابسامانی ایجاد خواهد کرد که این موارد از معایب کارآفرینی در ترکیه می باشد که قبل از اقدام باید در نظر داشته باشید.

ثبت شرکت در ترکیه

اگر بخواهیم به بهترین راه کارآفرینی در ترکیه اشاره کنیم می توان گفت که ثبت شرکت بهترین روش جهت کارآفرینی در ترکیه می باشد. فرد متقاضی در هنگام درخواست باید در خاک کشور خود بوده باشد جهت اقدام به ثبت شرکت فرد متقاضی باید بیزینس پلان یا طرح توجیهی خود را در کنسولگری کشور خود تایید نماید که پس از آن باید مجوز کار خود را دریافت نمایید. تمامی سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی از حمایت دولت برخوردار خواهند بود که این حمایت برای اتباع خارجی و داخلی یکسان می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت ترکیه

قبل از اینکه اقدام به ثبت شرکت نمایید توصیه می شود که به این کشور سفر کرده و تمامی شرایط را مد نظر بگیرید. یکی از مزایایی که کارآفرینی در ترکیه برای ایرانیان دارد امکان بررسی شغل به راحتی قبل از اقدامی می باشد چرا که کشور ترکیه برای ایرانیان برای اقامت کمتر از 3 ماه ویزا نیاز نخواهد داشت. به همین دلیل می توانید در این مدت بیزینس مورد نظر خود را بیابید و تمامی فعالیت های اقتصادی ترکیه را زیر نظر بگیرید.

از جمله شرکت های خصوصی که می توانید از طریق آنها اقدام به ثبت شرکت نمایید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company
– شرکت سهامی joint stock company
– شرکت تعاونی Cooperative Company
– شرکت جمعی Collective company

در ابتدا باید اساسنامه و نام شرکت خود را در در سامانه مرسیس ثبت نمایید که یکی کد به شما اختصاص داده خواهد شد که از طریق این کد میتوانید پیگیری نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– ارائه اصل پاسپورت به همراه دو کپی
– ارائه اساسنامه ثبت شده شرکت در مرسیس
– اخذ شماره مالیاتی شرکت از اداره دارایی ترکیه و تحویل آن
– ارائه کارت بازرگانی
– باید یک حساب بانکی بنام شرکت افتتاح نمایید.
– شرکت باید یک حسابدار داشته باشد که باید اسم و مشخصات آن نیز ارائه شود.
– فرد متقاضی باید سوء پیشینه ای نداشته باشد.

نکات دانستنی درباره کارآفرینی در ترکیه

یکی از عواملی که سبب پیشرفت کارآفرینی خواهد شد وضعیت کسب و کار ترکیه می باشد.
کشور ترکیه 78 میلیون جمعیت داشته و بیشترین جمعیت جوان در مقایسه با اتحادیه اروپا دارد. به صورتی که در حدود نیمی از جمعیت ترکیه را افراد زیر 31ر سال سن تشکیل می دهند.

پیشنهاد مطالعه »
ثبت شرکت در ترکیه

از جمله دلایلی که سبب افزایش کارآفرینی شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– ترکیه اقتصاد موفقی داشته و برای کارآفرینان سودآور خواهد بود.
– فضای کاری در ترکیه رقابتی می باشد که سبب افزایش میل به کار خواهد شد.
– مسئولین این کشور تمامی زیرساخت ها را برای بهبود وضعیت کارآفرینی این کشور فراهم نموده اند.
– ترکیه را می توان به عنوان دروازه ای به اروپا دانست.
– جمعیت جوان این کشور سبب بودن نیروی کار کارآمد شده است.
– هیچگونه مشکلی بین کارآفرینان مشاهده نمی شود چرا که همگی این موسسه ها در برابری قرار دارند.

– از دیگر مزایایی کارآفرینی در ترکیه مالیات کمتر این کشور می باشد که سبب افزایش سود دهی خواهد شد.
– در ترکیه بازار های بزرگ بسیاری وجود دارد که سبب فراهم نمودن بازار فروش شده است.
– فرهنگ ها و عادات مردم ترکیه با مردم اروپا همسان می باشد.
باید در نظر داشته باشید که قبل از کارآفرینی تمامی مراحل را فراگرفته و پس از بررسی دقیق اقدام نمایید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت ترکیه


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ