مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

کارآفرینی در سوئیس در سال 2020 + شرایط مهاجرت

كارآفريني در سوئيس

کارآفرینی در سوئیس در سال 2020 + شرایط مهاجرت

فهرست مقاله
كارآفريني در سوئيس
کارآفرینی در سوئیس

کارآفرینی در سوئیس

کارآفرینی در سوئیس یکی از راه های دریافت اقامت سوئیس می­باشد. سوئیس یکی از کشورهای بزرگ اقتصادی می­باشد که در زمینه­ های صنعتی و تولیدی بسیار پیشرفت داشته است.اقتصاد سوئیس مدیون:- مدیریت اقتصادی صحیح- ایجاد بستری مناسب برای سرمایه ­گذاران ایجاد یک وضعیت خرد جمعی برای افزایش صرفه ­های اقتصادی و استفاده از مردم در ایجاد یک فرهنگ صحیح اقتصادی (فرهنگ­سازی مناسب در سوئیس برای اقتصاد برتر) می­باشد.

سوئیسمی­تواند با جذب کارگرهای خارجی هم به اقتصاد خود کمک کند و استفاده از کارگران خارجی باعث:

– بالا رفتن کیفیت کاری

– بالا رفتن حقوق و مزایای کارگران

– ایجاد یک فضای باز برای عملکرد بهتر در انجام کارهای کارگری.

سوئیس به دلیل استفاده درست از فرصت­ های خود برنامه­ ریزی دقیق در انجام امور اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و .. توانسته جایگاه ویژه ­ای در بین کشورها بدست آورد و از آن طرف موفق به کسب رضایت شهروندان خود شده است. از این رو افراد زیادی قصد دریافت اقامت سوئیس را برای کارآفرینی ، سرمایه ­گذاری در سوئیس، تحصیل در سوئیس، اقامت دائم در سوئیس و شهروندی داشته باشند.

کارآفرینی در کشورهای اروپایی یک حرکت بسیار مهم و حیاتی برای پیشرفت اقتصاد و امنیت کشور می­باشد. کشورهای اروپایی و سوئیس بر این باور است کارآفرین می­تواند مانند یک مخترع قدرت تغییرات زیادی داشته باشد. کارآفرینی با ایجاد شغل در بین افراد بیکار می­تواند باعث کاهش جرم و جنایت شود چرا که افراد با ایجاد یک شغل فرصتی ویژه به افراد جویای کار می­دهند که انگیزه­ ی زندگی در آنها بیدار شده و فرصت انجام جرم و جنایت را از آنها می­گیرد.

2- دولتمردان این کشور کارآفرینی در سوئیس را مانند یک وسیله­ ی قدرتمند برای پویایی اقتصادی می­دانند. با ایجاد یک کسب و کار جدید در منطقه­ ای می­توان ارزهای زیادی وارد کشور کرد و یا اقتصاد یک کشور را بهبود بخشید.

کارآفرینی در سوئیس

یکی از راههای دستیابی به اقامت از طریق کار، کارآفرینی  می­باشد. اگر قصد اقامت از طریق کارآفرینی در سوئیس را دارید. کافی است که یک شرکت طبق ضوابط سوئیس به پا کنید.

اقتصاد سوئیس پایدار است و نرخ بیکاری در سوئیس یکی از پایین­ترین نرخ را به خود اختصاص داده و دلیل این آمار پایین بیکار توجه ویژه­ی این کشور به کارآفرینی در سوئیس و ایجاد کسب و کار می­باشد و کارآفرینی بسیار ارزشمند تلقی می­شود.

علاوه بر پایین بودن نرخ بیکاری نیز حقوق افراد بسیار بالا می­باشد. یکی از معایب کارآفرینی در سوئیس هزینه­ ی بالای راه ­اندازی یک شرکت است. البته به این مورد نمی­توان عیب گفت و سودآوری و امنیت و دیگر مزایای کارآفرینی در سوئیس می­تواند این مورد را بپوشاند.

مزایای سرمایه ­گذاری در سوئیس

– آسان بودن راه ­اندازی شرکت، مدیریت کم­تر و بی ­نیازی به سرمایه ­های کلان اولیه.

برای دریافت ویزای کار از طریق کارآفرینی در سوئیس باید توجه داشت که تمامی مدارک و شرایط را مطالعه کرده و بعد اقدام به انجام و دریافت ویزای کاری کرد. بنابراین کارآفرینی در سوئیس و ایجاد کسب و کار در این کشور می­تواند فرصت مناسبی برای کسب و کار بهتر بشود.

مراحل کارآفرینی

یکی از روش­ های کارآفرینی در سوئیس ثبت شرکت می­باشند. مراحل ثبت یک شرکت طبق قوانین و اساسنامه تنظیم می­شود و شامل موارد زیر می­باشد:

  • 1- اسم شرکت مربوطه
  • 2- مکان برپایی شرکت از نظر حقوقی و قانونی
  • 3- مقدار هزینه ­ی برای سرمایه اولیه شرکت
  • 4- تعیین و ثبات نوع فعالیت شرکت
  • 5- نوع سهام مرتبط با فعالیت شرکت
  • 6- مشخص نمودن اسامی هیأت مدیره
  • 7- تعیین و ارائه رتبه کارشناس بخش ­های مختلف شرکت
  • 8- حق نظارت و رأی سهامداران شرکت

موارد بالا نکات بسیار مهم و اساسی ثبت شرکت و کارآفرینی می­باشد. متقاضی باید زمانی که ثبت شرکت انجام می­دهد باید این موارد را پس از تأیید شرکت در اسناد شرکت حفظ نماید.

9- پس از این که شرکت در اداره ثبت شد. اداره ثبت شرکت­ها در استان مورد نظر در بخش آگهی روزنامه این خبر ثبت شرکت را به طور رسمی منتشر می­کند.

10- از آن طرف تمام اطلاعات ثبت در وبسایت­ های اداری سوئیس برای مردم قابل مشاهده و دسترسی خواهد بود.

11- در صورتی که کارکنان شرکت­ ثبتی از 10 نفر بیشتر باشد باید ازبین این 10 نفر شخص که واجد شرایط و دارای پروانه بازرسی باشد برای کارهای حسابرسی این شرکت از طرف دولت سوئیس انتخاب شود.

12- در مراحل ثبت شرکت باید مبلغ مورد نظر برای تأسیس شرکت در حساب بانکی یک بانک مورد تأیید سوئیس قرار بگیرد و پس از انتشار خبر ثبت شرکت که مرحله ­ی نهایی انجام ثبت شرکت و کارآفرینی در سوئیس می­باشد، پول به همان حساب شرکت برگردانده و حواله شود. این مبلغ تا زمان ثبت رسمی شرکت توسط دولت سوئیس بلوکه می­شود و بعد از انجام مراحل قانونی ثبت شرکت به حساب شرکت واریز می­شود.

انواع شرکت­های کارآفرینی در سوئیس

1- شرکت­های انفرادی:

شرکت ­هایی با نام همان شخصی حقیقی می­باشد و قوانین این شرکت­ ها در سوئیس همانند قوانین این شرکت­ها در ایران می­باشد. و شخص می­تواند با نام و نام خانوادگی خود یک شرکت ثبت کند. البته این به این معنا نیست که از قوانین ثبت شرکت سوئیس پیروی نکند و خودکفا باشد. تمامی شرکت­ها چه خصوصی چه دولتی چه شرکت­ هایی با نام اشخاص حقیقی باید شرایط و ضوابط ثبت شرکت را از سر بگذرانند.

این شخص حقیقی می­تواند شخصی را که مقیم سوئیس می­باشد را به عنوان یکی از مدیران مؤسسه با حق امضا انتخاب نماید. فرد درخواست کننده به مبلغی برای سرمایه اولیه نیاز دارد. اگر شرکت هم ور شکسته شد فرد قیم می­تواند از متقاضی سرمایه طلب جبران خسارت کند.

2- شرکت با مسئولیت محدود:

اینگونه شرکت­ها با مسئولیت محدود یکی از انواع پرکاربرد برای ثبت شرکت­ها هستند به این گونه که فرد متقاضی مبلغی در حدود 20000 فرانک سوئیس  از شخص مقیم سوئیس دریافت می­گردد تا بتوانند در کارآفرینی در سوئیس انجام بدهند.

3- شرکت سهامی خاص:

اگر تمام مبالغ شرکت به نام یک نفر باشد شرکت سهامی خاص می­گویند. کارآفرینی در این بخش پر تعدادترین ثبت شرکت را به خود اختصاص می­دهد. حداقل سرمایه ­اولیه برای شرکت 100000فرانک می­باشد.

4- پذیرش نمایندگی یا شعبه یک شرکت خارجی در سوئیس:

فردی که مقیم کشور سوئیسمی­باشد میتواند به عنوان مدیر عامل با حق امضا منصوب شود.

 

پیشنهاد ویژه مطالعه »

منبع: سفارت سوئیس

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *