کارآفرینی, نروژ

کارآفرینی در نروژ

کارآفرینی در نروژ

کارآفرینی در نروژ

همانگونه که مطلع هستید افراد زیادی هستند که تمایل دارند در نروژ اقامت کنند . یکی از را ه های مهاجرت به نروژ، کارآفرینی در نروژ می باشد.البته کشور نروژ راه های زیادی برای کسانی که دوست دارند در این کشور زندگی کنند گذاشته است .  ناگفته نماند که کار آفرینی در نروژ شرایط خاص به خود را دارد که این شرایط چندان هم ساده نیستند و شما برای کارآفرینی در نروژ به قوانین این کشور هم باید پایبند باشید و هنگامی که توانستید تمام شرایط را فراهم کنید می توانید برای مهاجرت اقدامات لازم را انجام دهید.

چه اقداماتی برای کارآفرینی در نروژ انجام دهیم؟

در وهله اول باید هدفی راکه برای کار آفرینی در نروژ می خواهید انجام دهید را مشخص کنید و سپس کارآفرینی خود را اعلام کنید باید این موارد مشخص شود و بعد از ان در شرکتی ثبت شود تا معتبر بودن کار شما مشخص شود.از مهم‌ترین اصل‌های کشور نروژ برابری و مساوی بودن افراد در برابر یکدیگر است و این خود دلیلی است که فاصله شغلی افراد بسیار کم شود. و مهم ترین مزیتی که در مهاجرت به نروژ به خاطر کارآفرینی دارد این است که در این پروژه شخص متقاضی می تواند خانواده خود را با خود به نروژ ببرد ناگفته نماند منظور از خانواده فقط همسر و فرزندان فرد متقاضی می باشد.
و در وهله بعد باید فرد تمکن مالی خوبی داشته باشد و این تمکن را اثبات کند یعنی باید بتواند هزینه زندگی مثل خوراک ، پوشاک و … خود و خانواده اش را بپردازد.

مدارکی که برای کار آفرینی در نروژ لازم است

برای اینکه بتوانید از راه کارافرینی به نروژ مهاجرت کنید و یا حتی بخواهید در ان اقامت دائم را کسب کنید باید مدارک مربوط به این کار را همراه خود داشته باشید که ما در این قسمت از متن نمونه هایی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت ، را به شما اعلام می کنیم :

• داشتن گذرنامه و شناسنامه وکپی این مدارک هویتی نیز لازم می شود.
• اعلام طرح کار آفرینی در نروژ
• اعلام وجه حساب بانکی
• تایید کردن کشور نروژ برای شروع کردن به کار مورد نظر

نروژ کشوری است که قرارداد شینگن دارد این به این معنی است که افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند این امکان را دارند که به کشور هایی که قرارداد شینگن دارند
سفر کنند و از خدمات و امکانات این کشورها استفاده کنند.از موضوعاتی که برای دولت نروژ مهم است این است که هدف اقتصادی را تعیین کنید و سپس در مورد هدف کارافرینی باید به مصاحبه بپردازید .
باید در جریان باشید که کار افرینی در نروژ که اقتصاد قدرتمند دارد کار چندان ساده ای نیست و برای کار افرینی باید از خودتان جسارت لازم را نشان دهید و بعد از جسارت باید خلاقیت بالایی هم در زمینه کار افرینی داشته باشید به علاوه باید بدانید راهی را که در پیش رودارید ریسک کردن است .

مهم ترین دلیل های مهاجرت از راه کار افرینی در نروژ چیست؟

• داشتن زندگی بهتر با شرایط خوب برای زندگی
• فشار اقتصاد در این کشور کم است
• این کشور دارای آزادی های سیاسی و نیز آزادی های مذهبی است
• تحصیلات
• امکان داشتن شغل مناسب با در امد بسیار بالا
البته می توان شرایط دیگری همچون خشک‌سالی ، جنگ های خارجی و داخلی را هم نمونه ای دیگر از مهاجرت افراد مهاجر نام برد .

کارآفرینان موفق نروژی

نروژ از جمله کشور هایی است که افراد ماهر و زبده را که در کار آفرینی زیرک و خلاق هستند را جذب می کند چرا که این به نفع کشور و اقتصاد نروژ است. نروژ با تربیت کار آفرینان ، باعث پیشرفت و محکم کردن پایه های اقتصادی خودش می شود به همین دلیل نروژ افرادی که دارای ایده های خلاق هستند و بستر کار را برای افراد دیگر فراهم می کند را به سرعت جذب می کند و حتی برای انان مزایایی ویژه ای نیز فراهم می کند. از نمونه افراد کار آفرین در نروژ استاین اریک هاگن است .

استاین مرد بسیار ثروتمندی است که از کار آفرینان بزرگ نروژ است او بیشتر دارایی خودش را از طریق در امد سوپر مارکت های زنجیره ای کسب کرده است و از این رو به او “سلطان سوپر مارکت” را داده اند. استاین به کمک پدرش در حالی که یک نوجوان کم سن بود توانست چند فروشگاه زنجیره ای نسبتاً کوچک را راه اندازی کند و در این زمان شروع به کار کرد او در مدت زمان کوتاهی به پیشرفت چشم گیری دست یافت و توانست با تأسیس فروشگاه های زنجیره ای که دارای تخفیف ویژه بود کار حرفه ای خودش را آغاز کند و به گونه ای موفق عمل کرد که در سال 1977شرکت خود را به ثبت رساند.

چندین سال بعد با خرید سهام چند شرکت دیگر توانست ثروتش را چند برابر کند.از جمله شرکت های معروف و بزرگ استاین اریک هاگن شرکت اورکلا می باشد ، او در این شرکت بیشتر از 30000کارمند دارد و در امد سالانه ی اورکلا بسیار زیاد است .این شرکت در سال 1954تأسیس شد.
علاوه بر مالکیت سهام اورکلا ، سهام شرکت کمپلت و ریاست شرکت کانیسا رانیز بر عهده دارد.

حرف آخر

کار آفرینی در نروژ یک مسئله مهم برای این دولت بشمار می‌رود همان گونه که اشاره کردیم باید برای راه انداختن یک کار جدید جسارت ریسک کردن را داشته و از نبوغ و هوش بالایی بهره‌مند باشید گفتنی است برای کار آفرینی در نروژ باید حساب شما به‌اندازه ای پر باشد این دولت شما را به عنوان یک کار آفرین بپذیرد پس داشتن یک حسابی که پر از پول باشد لازمه کار شماست .
بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند درپی شرایط مناسب و امنیت و حتی فرهنگ بالای این کشور هستند و مهاجرت به این کشور به آنان این امکان را می‌دهد در مکانی با شرایط بهتر به زندگی‌شان ادامه بدهند. و کار آفرینی در نروژ می تواند یک جرقه باشد برای کسانی که علاقه دارند در کشوری مانند کشور نروژ زندگی کنند . البته ناگفته نماند که دولت نروژ هم از کسانی که هدف خوبی در کار آفرینی دارند استقبال می کند چراکه کارآفرینان باعث تحکم پایه‌های اقتصاد کشور می‌شوند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت نروژ

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *