مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

خلاصه مقاله : تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی افراد را قادر می سازد نه تنها در آلمان بلکه در سرتاسر دنیا و در دانشگاه های برجسته ی جهان تحصیل کنند و همچنین در زمینه های کاری نیز موفق تر عمل کنند. این کشور به دلیل داشتن دانشگاه هایی با رتبه های بالای جهانی سالانه دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان به خود جذب می کند. در این کشور هم میتوان به زبان آلمانی که زبان رسمی این کشور می باشد تحصیل کرد و هم می توان به زبان بین الملل یعنی زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شد.

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

فهرست مقاله

آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشور ها در قاره ی اروپا است . این کشور بالغ بر 82 میلیون نفر جمعیت دارد . این کشور به دلیل داشتن دانشگاه هایی با رتبه های بالای جهانی سالانه دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان به خود جذب می کند. در این کشور هم میتوان به زبان آلمانی که زبان رسمی این کشور می باشد تحصیل کرد و هم می توان به زبان بین الملل یعنی زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شد.

تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی افراد را قادر می سازد نه تنها در آلمان بلکه در سرتاسر دنیا و در دانشگاه های برجسته ی جهان تحصیل کنند و همچنین در زمینه های کاری نیز موفق تر عمل کنند.

در دانشگاه های دولتی آلمان بیشتر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود . اما در دانشگاه های خصوصی و بین المللی بیشتر به زبان انگلیسی تدرسی می شود تا آلمانی .از جمله رشته هایی که در اکثر دانشگاه های خصوصی آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند می توان به پزشکی و دندان پزشکی اشاره کرد .که در ادامه با شرایط آن بیشتر آشنا خواهید شد.

مزایای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

یکی از مزایایی که می توان برای تحصیل در آلمان در نظر گرفت گرفت این است که دانشجویان بین المللی می توانند بعد از یک سال تحصیلی ، رشته ی خود را تغییر دهند . حتی لازم نیست برای این کار به ایران برگردند . می توانند در آلمان رشته و یا دانشگاه خود را تغییر دهند .

بعد از اینکه تحصیل شما در کشور آلمان به پایان رسید شما اجازه ی اقامت به مدت 18 ماه را در این کشور دارید تا بتوانید در این مدت کار پیدا کنید . یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان ، عدم نیاز به تمدید سالانه ی ویزا می باشد . بدین صورت که ویزای تحصیلی برای کل دوره ی تحصیلی به شما تعلق می گیرد .

با این ویزای تحصیلی شما می توانید به تمامی کشور های حوزه ی شینگن نیز سفر کنید . حتی با این ویزا افراد محدودیتی برای ورود و خروج ندارید. و هر زمان که بخواهید می توانید از کشور خارج شده و یا به کشور بازگردید . بعد از پایان تحصیلات و در صورت پیدا کردن کار مناسب با حقوق معین می توانید برای اقامت دائم آلمان درخواست دهید.

 

شرایط تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان بسیار محبوب و پرطرفدار است. معمولاً به دلایل مختلفی مانند بالا بودن کیفیت آموزش، پایین بودن هزینه های تحصیل و وجود دانشگاه های معتبر، اغلب افراد علاقه به تحصیل در این کشور را دارند.

تحصیل در دانشگاه های آلمان بخصوص در رشته پزشکی آموزشی با کیفیت و شهرتی بین المللی دارد. تحصیل در رشته پزشکی به صورت آکادمیک بوده و به زبان آلمانی ارائه می گردد.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید توجه داشته باشید که برای ورود به این رشته یادگیری زبان آلمانی یکی از موارد مورد نیاز و الزامات موفقیت و شروع دوره تحصیلی شما میباشد.

 

طول دوره های پزشکی در آلمان

 

طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان حدود ۶ سال است و پس از گذراندن این دوره و فارغ التحصیلی می توانید مدرک فارغ التحصیلی رشته پزشکی خود را از دانشگاه های خوب کشور آلمان اخذ کنید.

شما برای تحصیل پزشکی در این کشور باید این نکته را در نظر داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد و به همین ترتیب اگر شما کمتر از ۲۱ سال است شانس بالاتری را برای تحصیل در این کشور خواهید داشت.

 

روش های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

 

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان به دو روش امکان پذیر است:

روش اول برای کسانی است که در کنکور سراسری ایران پذیرفته شده اند ، که اگر جزو این افراد هستید باید مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به قبولی در کنکور سراسری خود را جهت اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظرتان در آلمان ارسال کنید و منتظر قبولی درخواست خود بمانید.

اگر قصد تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان را دارد باید 6 ماه قبل از شروع تحصیل برای ثبت نام اقدام کنید .
در روش دوم برای کسانی است که در کنکور سراسری پذیرفته نشده اند می توانند در دوره های یک ساله ی کالج در آلمان شرکت کنند . اگر جزو این افراد هستید ملزم به داشتن مدرک زبان آلمانی می باشید .

بعد از پایان یافتن کالج و بعد از کسب نمره و معدل بالا شما می توانید در یکی از دانشگاه های دولتی آلمان در رشته ی پزشکی پذیرفته شوید.

 

 آزمون کشوری

 

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد دانشجوی پزشکی پس از قبولی در آزمون نهایی به پزشک تبدیل خواهد شد که این آزمون کشوری بوده و در تمامی نقاط کشور دریافت می شود این آزمون یکی آزمون استاندارد ملی بوده و پس از قبولی در آن می توانید نسبت به درخواست مدرک خود اقدام نمایید.

آزمون ها در نحوه پذیرش در رشته پزشکی در آلمان بسیار مهم می باشد برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام آزمون ورودی پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 

دانشگاه های معتبر پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان


چندین دانشگاه در آلمان وجود دارند که در رشته پزشکی دارای سطح آموزشی بالا و امکانات خوبی می باشند .که این دانشگاه ها عبارتند از :

برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی در زمینه نحوه پذیرش و نوع رشته های پر مخاطب به مقاله ای بانام دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

  • دانشگاه هایدلبرگ

این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه ها در دنیا شناخته می شود ، حدود 25 هزار دانشجو را در خود جای داده و دانشکده ی پزشکی این دانشگاه دارای رتبه و سطح بالا و بخش تحقیقاتی ویژه ایی می باشد و تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است.

 

  • دانشگاه لوبک

این دانشگاه نیز که در شمال آلمان واقع شده است بر روی رشته هایی مانند پزشکی و علوم کاربردی پزشکی تمرکز دارد و تحقیقات ویژه ایی در این زمینه ها انجام میدهد . این دانشگاه را می توان جز سه دانشگاه برتر بین دانشگاه های پزشکی دانست.تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است.

 

  • دانشگاه پزشکی آخن

این دانشگاه نیز جز دانشگاه های برتر در رشته ی پزشکی محسوب می شود و جز دانشگاه های برتر در زمینه ی فناوری و تکنولوژِی نیز می باشد . این دانشگاه در سال 1966 در شهر آخن واقع در نورداین – وستقالن تاسیس شد . تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است.

 

هزینه پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در هر ترم بین 300 تا 1000 یورو می باشد و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های بین المللی آلمان در رشته ی پزشکی می تواند بین 3000 تا 20000 یورو باشد.

هزینه های زندگی یک دانشجو در آلمان که شامل هزینه هایی چون خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل و … می باشد ماهیانه حدود 600 تا 700 یورو می باشد و هزینه ی اجاره ی خوابگاه و یا منزل نیز حدود 300 تا 400 یورو می باشد .

 

اگر می خواهید از قوانین و شرایط کلی تحصیل در آلمان مطلع شوید توصیه می کنیم به مقاله ای با نام مهاجرت تحصیلی به آلمان 0 تا 300 مراجعه کنید.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *