انگلستان, انگلیس, تحصیلی

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی انگلستان

اگر قصد تحصیل در انگلستان و دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان را دارید و در رویای رسیدن به آن به سر می برید. بدانید چندان دور از دسترس نیست. اگر مقصد تحصیلی خودتان را انتخاب کرده اید. بهتر است با نگاهی منطقی تمام نکات منفی و مثبت تحصیل در کشور مقصد را بررسی کنید. مسلما دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل رایگان هستند. ولی برای تحصیل کاملا رایگان در انگلستان برنامه ریزی نشده است. البته کشور انگلستان و دولت برنامه هایی را جهت کاهش هزینه های تحصیلی و بورسیه تحصیلی انگلستان ارائه کرده اند. در صورتی که دانشجویان بین المللی واجد شرایط لازم باشند. و در صورتی که به عنوان دانشجوی نمونه شناخته شوند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی و تسهیلات بورسیه استفاده کنند. از آنجایی که تمام دانشگاه ها مزایای کمک تحصیلی انگلستان را ندارند. لذا دانشجویان قبل از هر اقدامی باید اطلاعاتی درباره نحوه پذیرش بورسیه تحصیلی انگلستان جمع آوری کنند.

چرایی تحصیل در انگلستان:

تحصیل در انگلیس و بورسیه تحصیلی انگلیس رویای افراد زیادی است این کشور با دارا بودن دانشگاه های معتبر و خدمات آموزشی عالی بر طبق بالاترین استانداردهای آموزشی دنیا رتبه قابل قبولی را در سطح بین المللی از آن خود کرده است. دانشگاه آکسفورد, دانشگاه بریستول, دانشگاه باکینگهام, دانشگاه کالج لندن و… هر فرد طالب علم را به سوی خود جذب می کند.
یکی از مزیت های مهم تحصیل در انگلستان اعتبار دانشگاه های آن در سطح جهان است. معیار های جهانی برای اعتبار دانشگاه اعم از آزمون های ورودی استاندارد, رضایت دانشجویان, کیفیت و کمیت آموزش, نسبت دانشجویان به فضای دانشگاه, کیفیت مقاله ها و پروژه های دانشگاه و… در میزان رتبه دانشگاه در سطح جهانی تاثیر بسزایی دارد.
هدف بورسیه تحصیلی انگلستان جذب دانشجویان با استعداد از سراسر دنیا می باشد.

در کشور ایران هم وزارت علوم در جهت توسعه علم و دانش بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته است . و با اعزام آنها به دانشگاه های معتبر و کمک هزینه هایی مثل وام یا ارز تحصیلی از دانشجویان ایرانی حمایت می کند. تا پس از اتمام تحصیل به کشور ایران بازگردند و خدماتی را در راستای بهبود و ارتقاء کشور ایران انجام دهند. وزارت علوم کشور ایران لیستی از تمام دانشگاه های مورد تایید این وزارت را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور ارائه کرده است . لذا دانشجویانی که قصد دارند پس از اتمام تحصیل در انگلستان به کشور ایران بازگردند لازم است با مراجعه به سایت وزارت علوم ایران اطلاعاتی از این لیست را داشته باشند.

انواع کمک هزینه و بورسیه تحصیلی انگلستان:

دریافت کمک تحصیلی انگلستان به طور کاملا رایگان کاری دشوار است. و معمولا برای مقاطع دکتری و ارشد برنامه ریزی شده است.

بورسیه تحصیلی انگلستان (بورسیه دولتی):

یک بورسیه تحصیلی دولتی است که برای دریافت این بورسیه دانشجو باید واجد صلاحیت باشد در واقع برای دانشجویان با استعداد و برتر دنیا می باشد. این بورسیه تمام هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجو را شامل می شود. برای مدت زمان مشخص یک سال در دوره ارشد به دانشجو تعلق می گیرد.
با شرایط زیر:
دانشجو شهروند مورد تایید دانشگاه بورسیه کننده باشد.
دارا بودن مدرک لیسانس معتبر
تا 2 سال پس از پایان تحصیل باید به کشور مبدا بازگردد
دارا بودن مدرک زبان انگلیسی
دارا بودن 3 سال سابقه کار

بورسیه تحصیلی انگلستانcommonwealth)) :

این بورسیه به متقاضیان کشورهای مشترک المنافع و متقاضیان تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری تعلق می گیرد. که هزینه سفر به انگلستان و هزینه شرکت در آزمون های مورد نیاز دانشگاه هزینه های زندگی متقاضی بورسیه تحصیلی انگلستان و… را ساپورت می کند.

بورسیه تحصیلی انگلستان دانشگاه کمبریج:

به تمام دانشجویان مستعد سراسر دنیا در تمام رشته ها تعلق می گیرد.
شامل کمک تحصیلی انگلستان و کمک هزینه برای زندگی دانشجویی است. برای دانشجویانی که به طور تمام وقت در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

بورسیه تحصیلی انگلستان (رودز) دانشگاه آکسفورد:

این کمک هزینه تحصیلی از سال 1902 در انگلستان برنامه ریزی شده است. در واقع قدیمی ترین بورسیه تحصیلی انگلستان و قدیمی ترین کمک هزینه تحصیلی در دنیا است. که برای تحصیلات عالیه و تکمیلی طراحی شده است. برای دانشجویان نخبه ای که در دانشگاه آکسفورد تحصیل می کنند. و بر اساس رزومه قوی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان در نظر گرفته شده است. که تمام هزینه های دانشگاه وزندگی دانشجویی و بیمه سلامت و هزینه های رفت و برگشت دانشجویان به کشور مبدا را بر عهده دانشگاه می گذارد.

کمک هزینه جهانی تحقیقاتی ادینبورگ :

به دانشجویان بین المللی که در مقطع بالاتر از لیسانس تحصیل می کنند. و دانشجویانی که تز تحقیقاتی خود را مطابق با زمینه خواسته شده از دانشگاه ارائه می دهند. تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی انگلستان دانشگاه لندن:

با بررسی شرایط دانشجویان هر ساله مبلغی به دانشجویانی که بدون کمک هزینه و حمایت مالی دانشگاه نمی توانند به تحصیل در دانشگاه لندن ادامه دهند. البته این کمک هزینه فقط برای دانشجویان مقطع لیسانس و غیر انگلیسی باشند.

بورسیه تحصیلی انگلستان بین المللی:

این کمک تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین الملل و غیر اروپایی بر اساس رزومه دانشجویان در مقاطع تکمیلی ارائه می شود. برای مدت زمان مشخص یک سال می باشد و تقریبا شامل 50 درصد شهریه دانشجو است.

کمک هزینه تحصیلی بین المللی بریستول :

بورسیه تحصیلی انگلستان به دانشجویان دانشگاه بین المللی
تعلق می گیرد که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام می کنند و اولویت با دانشجویان جدید است.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه آکسفورد:

هدف دانشجویانی توانا و نخبه ای هستند که به دلایلی اعم از کمبود امکانات تحصیلی در کشور خودشان نمی توانند شکوفا شوند. این بورسیه برای دانشجویان مقطع لیسانس است. دانشجویان از پرداخت هزینه تحصیل در تمام دوره تحصیل خود در این دانشگاه معاف هستند. از مزایای آن میتوان حقوق ماهانه و سالانه یک بلیط هواپیما برای بازگشت به کشور مبدا و دیدار خانواده اشاره کرد.
دریافت پذیرش غیر مشروط تمام وقت در مقطع کارشناسی
دارا بودن تابعیت کشورهای تعیین شده
مدرک دیپلم مورد تایید دانشگاه آکسفورد
شرط معدل بالای 17
مدرک زبان ایلتس با نمره 5/6 به بالا

شرایط و راه های اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان:

توجه داشته باشید متقاضی بورسیه تحصیلی انگلستان بدون داشتن نمرات و وضعیت تحصیلی عالی نمی تواند توقع مساعدت مالی از طرف دانشگاه را داشته باشد. بنابراین اولین قدم تهیه یک رزومه عالی از نمرات و تحقیقات و پژوهش های دانشجو است. به طور کلی تشخیص واجد شرایط بودن دانشجو متقاضی کمک تحصیلی انگلستان بستگی به دانشگاه بورسیه کننده دارد.

شرایط قبول درخواست:
· به افرادی ارائه می شود که درخواست بورسیه تحصیلی انگلستان را داشته باشند و در فرم ثبت نام قید کنند.
· رده سنی مورد نیاز متقاضی متناسب با دانشگاه بورسیه کننده
· تعهد به برنامه ای که دانشگاه بورسیه کننده در مدت زمان تحصیل برای متقاضی طراحی می کند.
· متقاضی تنها به دلیل نداشتن هزینه تحصیل یا … شامل بورسیه تحصیلی انگلستان نمی شود.
· واجد شرایط بودن و صلاحیت داشتن دانشجو و استعداد خاص و توانایی ویژه دانشجو بسیار حائز اهمیت است.
· دانشجویان بر اساس تحقیقات پیشنهادی خود ارزیابی می شوند.
· داشتن انگیزه نامه قوی حتی در صورت پایین بودن نمرات دانشگاهی

· شرایط سنی متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی برای برخی دانشگاه های انگلستان شرط است.
· ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی
· یک برنامه مطالعاتی قوی که دانشگاه ارائه دهنده بورسیه را متقاعد کند.
· داشتن نمره زبان آیلتس یا تافل
· نشان دادن ارتباط بین تحصیل و اهداف شغل در آینده
· عملکرد دانش آموز, نمرات, تالیفات, مقاله ها و پروژه ها

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *