شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

یکی از راه های یافتن کار در ترکیه اقدام از طریق سایت ها و موسسات معتبر کاریابی در ترکیه است. کشور ترکیه با دارا بودن بیستمین اقتصاد جهان حرف های زیادی برای گفتن در زمینه اشتغال دارد. با این حال، این موضوع لزوما به معنی وضعیت اشتغال مناسب برای خارجی ها نیست. در اکثر موارد ترکیه نیازی به نیروی کار خارجی ندارد.  نیروی کار این کشور را اکثرا جوانان تشکیل می دهند. نرخ بیکاری در ترکیه رو به افزایش است؛ بنابراین دلیلی ندارد که کشور ترکیه موقعیت های شغلی خود را برای مردم بومی خود حفظ نکند.

ترکیه به سبب موقعیت جغرافیایی خاص و بی نظیر خود که بین دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است، مکان مناسبی برای پیشرفت و اشتغال است. ایرانیان سهم زیادی در بین مهاجران ورودی به ترکیه را دارند. اکثر ایرانیان جویای کار در ترکیه از طریق موسسات معتبر کاریابی در ترکیه اقدام می کنند.

علت تمایل زیاد ایرانی ها به مهاجرت به ترکیه

  • همسایگی ایران با ترکیه
  • مطرح شدن بحث عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا (EU)
  • نزدیکی فرهنگی و تاریخی میان دو ملت ترکیه و ایران

وضعیت اشتغال در ترکیه

وضعیت کار و اشتغال در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مطلوب است. موسسات کاریابی معتبری در ترکیه به این امر مشغول هستند. به این مورد آب و هوای دنج و جاذبه های تفریحی و توریستی پرشمار ترکیه را بیفزایید تا کیفیت زندگی در ترکیه را درک کنید. ساعت کاری در ترکیه 46 ساعت در هفته بوده و کارمندان شاغل در ترکیه می توانند سالانه از 14 روز مرخصی با حقوق استفاده کنند. حقوق ماهیانه معمولا بین 300 تا 400 یورو است. مجموع این شرایط کاری فوق العاده تقاضامندان کار در ترکیه از خارج از این کشور را روز افزون کرده است.

پیشنهاد مطالعه »
کار ضمن تحصیل در اتریش

در بیست سال اخیر بخش خصوصی مسئول اقتصاد و اشتغال ترکیه است. موسسات کاریابی در ترکیه مدام به دنبال تصویر سازی های رویایی از وضعیت کار در تکیه هستند تا از این کار پول هنگفتی به جیب بزنند. این موسسات کاریابی در نهایت شغلی بی کیفیت و بدون پروانه را به فرد پیشنهاد می دهند و با وعده های دروغین به مردم کشورهای مختلف به ویژه ایرانیان، آن ها را به کشور خود می کشانند. و از این راه درآمد زیادی کسب می کنند. تجربه نشان داده که بهترین موسسه کاریابی در ترکیه برای هر فرد خودش است.

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

با در نظر گرفتن نکات فوق، تعدادی از موسسات معتبر کاریابی در ترکیه را معرفی می کنیم :

1-انجمن کاریابی ترکیه

2-LEARN 4 GOOD 

3-TURKEY TALENT

لازم به ذکر است که موسسات معتبر کاریابی فراوانی در ترکیه مستقر هستند.  اگر قصد اقدام از طریق هر یک از این موسسات معتبر کاریابی در ترکیه را دارید، مراقب باشید در دام این شرکت ها نیفتید؛ زیرا برخی از این موسسات به طمع کسب درآمد وعده حقوق های آنچنانی در ترکیه را می دهند.

ویزا و مجوز کاری در ترکیه

برای کار کردن در ترکیه باید علاوه بر ویزا مجوز کار نیز داشته و از قوانین کاری در شهر مورد نظر اطلاع داشته باشید. مثلا یکی از قوانین کار در شهر استانبول داشتن حداقل اقامت موقت در این شهر به مدت 1 یا 2 سال است.

برای کسب اقامت دو روش وجود دارد

برای اقامت در ترکیه  یک کشور ثبت کنید. که با این کار هم اقامت دائم می گیرید و هم اجازه کار دریافت می کنید.

پیشنهاد مطالعه »
کاریابی در انگلستان چگونه است؟

با ارسال رزومه کاری به یک شرکت در ترکیه اگر از طرف آن شرکت تا 3 ماه برای شما بیمه رد کنند با فیش حقوقی و بیمه می توانید اجازه کار دریافت کنید.

متقاضیان کار در ترکیه به سه روش می توانند اقدام کنند:

روش اول، اقدام از طریق سایت ها و موسسات معتبر کاریابی ترکیه یا اداره کار ترکیه است. این سایت ها اطلاعات مربوط به مشاغل مورد نیاز در ترکیه را برای اتباع و همچنین دانشجویان جویای کار پاره وقت فراهم می کنند. متقاضیان می توانند به صورت آنلاین در سایت های کاریابی درخواست کار خود را بدهند.

روش دوم، برای گردشگران کشور ترکیه است. روزنامه ها و هفته نامه های ترکیه مشاغل مختلفی از کارگری گرفته مشاغل برای افراد تحصیل کرده را دارند. در این حالت کارفرما باید درخواستی به وزارت کار و امور اجتماعی ارسال کند و در صورت موافقت، ویزای کاری برای متقاضی صادر می شود.

روش سوم، اقدام از طریق سفارت ترکیه است. متقاضی کار در ترکیه باید سوابق و رزومه خود را ارائه دهد. پس از پذیرش قراردادی یک ساله بین طرفین عقد می شود. فردی که در ترکیه کار کند بعدا می تواند تابعیت و شهروندی ترکیه را با شرایط به خصوصی اخذ کند.

یکی از نکات مهم برای جویندگان کار از طریق موسسات معتبر کاریابی در ترکیه بحث زبان خارجی است. تسلط داشتن به زبان ترکی علاوه بر زبان انگلیسی کلید موفقیت کاری در ترکیه است. تسلط و تکلم به زبان ترکی نقش مهمی در به دست آوردن مشاغل با حقوق بالا و منزلت اجتماعی بالا دارد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت ترکیه بدون خرید ملک

دریافت ویزای کار ترکیه

همان طور که می دانید برای کار علاوه بر ویزا، باید مجوز کار نیز داشته باشید. اما مدارک لازم برای ویزای کار در ترکیه شامل موارد زیر است :

  • –  گواهی نامه سلامتی
  • –  شناسنامه فرد متقاضی کار و همسر و فرزندان
  • –  آخرین مدرک به همراه ریز نمرات
  • –  گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • –  مدرک اثبات کننده اینکه فرد متقاضی استطاعت مالی لازم برای تأمین زندگی خود و خانواده خود را دارد.

منبع: سفارت ترکیه

 

برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ