مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کاریابی در آلمان

خلاصه مقاله : اگر هدفتان ، مهاجرت به آلمان و پیدا کردن کار در این کشور است . باید شرایط کار در آلمان را قبل از هر اقدامی حتما مطالعه کنید. آلمانی ها شرایط کار در آلمان را در درجه اول برای شهروندان خود مهیا می کنند. در صورتی که کار مورد نظر متقاضی از طرف شهروندان این کشور نداشت ,اقدام به جذب نیرو از خارجیان متخصص میکنند.پس هر چه مهارت و توانایی شما در رشته ی مورد تقاضایتان برای کاریابی در این کشور بیشتر باشد و هر چه اطلاعات بیشتری نسبت به کاریابی در این کشور داشته باشید, در پیدا کردن کار مناسب با شرایط مد نظر خودتان موفق تر خواهید بود.
کاریابی در آلمان

کاریابی در آلمان

فهرست مقاله
کاریابی در آلمان
کاریابی در آلمان

امروزه افراد بسیاری درپی کاریابی در آلمان هستند. چرا که هم موقعیت شغلی این کشور مناسب بوده و هم میزان هزینه های آن مناسب می باشد اما برای یافتن کار مورد نظر دچار مشکلاتی می شوند که از جمله این مشکلات عدم یافتن شغل مناسب می باشد چرا که شرایط اخذ ویزای کاری در آلمان به مراتب سخت تر خواهد بود.
باید توجه داشته باشید که اخذ ویزای کار آلمان مستلزم داشتن یک کارفرما می باشد .و در صورتی که فرد اسپانسر نداشته باشد امکان پذیرش وی وجود نخواهد داشت. کاریابی در آلمان به منظور یافتن کار می باشد که به افرادی این اجازه داده می شود که شرایط کار کردن در آلمان را داشته باشند.

ویزای کاریابی در آلمان برای کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند این امکان را خواهد داد که به مدت محدود که معمولا 6 ماه خواهد بود در این کشور به کاریابی بپردازند.
داشتن اصولی جهت اخذ اقامت آلمان از طریق کاریابی در آلمان نیاز خواهد بود که در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم:

 

راه های مصاحبه برای اخذ اقامت آلمان از طریق کار

 

کاریابی در آلمان
کاریابی در آلمان

تا سال 2018 نحوه مصاحبه به گونه ای بوده است که فرد متقاضی می توانست در کشور خود و از راه دور از طریق نرم افزار های گفتگوی تصویری مصاحبه خود را ارائه نماید. اما پس از سال 2018 این امکان وجود ندارد. به همین دلیل کشور آلمان به جهت امکان مصاحبه برای افراد خارج از اتحادیه اروپا چاره ای اندیشیده که این چاره ارائه ویزای کاریابی در آلمان می باشد که فرد می تواند با در دست داشتن این ویزا به مدت محدودی در آلمان سکونت داشته باشد.

مهلت شش ماهه

فرد متقاضی پس از اخذ ویزای کاریابی در آلمان این امکان را خواهد داشت که به مدت 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشد و موظف می شود که در این 6 ماه کار مورد نظر خود را یافته و در مصاحبه آن شرکت نماید. در صورتی که فرد موفق به یافتن شغل نشد باید قبل از 6 ماه خاک آلمان را ترک نماید و در صورت عدم ترک آن اقامت وی غیر قانونی خواهد بود. همچنین در صورت یافتن شغل مورد نظر و قبولی در مصاحبه آن ویزای کاریابی در آلمان وی به اقامت دائم آلمان تبدیل خواهد شد.
بسیاری از افراد بر این باورند که می توانند ویزای کاریابی در آلمان را برای اقامت 2 ساله دریافت نمایند اما این امکان وجود نخواهد داشت و بیش از 6 ماه مهلت امکان ارائه این ویزا وجود نخواهد داشت.

دو راه برای اخذ اقامت آلمان پس از دریافت ویزای کاری

راه اول

در این روش می توانید رزومه کاری خود را به بنگاه های کاریابی آلمان بسپارید که این بنگاه ها هم به صورت دولتی و هم به صورت غیر دولتی فعالیت می کنند. این بنگاه ها تمامی کارهای مربوط به حیطه کاری شما را مورد بررسی قرار داده و قرار مصاحبه خواهند گذاشت که تاریخ مصاحبه را به اطلاع شما خواهند رساند.

در این روش به سادگی و به صورت قانونی می تواند کار مورد نظر خود را بیابید. پس از اینکه از مصاحبه قبول شدید و مورد تایید کارفرما قرار گرفتید از شما با دعوتنامه ای دعوت به کار خواهد شد که با ارائه این دعوت نامه به اداره مهاجرت می توانید اقامت موقت خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل نمایید.

این بنگاه های کاریابی در ابتدا مبلغی از شما به عنوان حق الزحمه دریافت می نمایند و شما باید متعهد شوید که پس از یافتن شغل یا مبلغی به صورت نقدی پرداخت نمایید و یا مبلغ آن هر ماه کم کم از حقوق شما کسر شود.

راه دوم

راه دوم دادن وکالت به وکیل مهاجرت می باشد که در یافتن این وکلا باید نهایت حساسیت را به خرج داد چرا که برخی از افراد خود را به عنوان وکیل مهاجرت معرفی نموده و اقدام به دریافت مبلغی از افراد می نمایند و بسیاری به دلیل عدم اطلاع از شرایط هم وقت خود را هدر داده و هم پول اضافی خرج کرده اند. پس در انتخاب وکیل مهاجرت باید دقت داشته باشید که بازدهی که دریافت می کنید مناسب بوده باشد.

موسسات کاریابی در آلمان

کشور آلمان مناسب ترین موقعیت از نظر فرصت شغلی را دارد و به عنوان یک کشور صنعتی شناخته شده است. بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار این کشور دارند که دریافت آن را بسیار سخت می پندارند. لازم به ذکر است که موسسات کاریابی در آلمان به جهت رسیدگی به مراحل ثبت نام شما در نظر گرفته شده است که می توانید به راحتی از این مراکز جهت پیدا کردن شغل مناسب استفاده نمایید.

اما اخذ ویزای کار آلمان نیازمند داشتن مدرک معتبر می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. همچنین تسلط بر زبان های آلمانی و انگلیسی می تواند کمک بسزایی در گزینش شما داشته باشد. کشور آلمان به عنوان پنجمین کشور اقتصادی جهان به شمار می رود و همین امر اهمیت مراکز کاری آن را می رساند. در کشور آلمان تمامی مشاغل مورد توجه قرار گرفته اند و متقاضیان می توانند در شغل های مختلفی فعالیت نمایند.

موسسات کاریابی در آلمان جهت سرعت بخشیدن به عملیات خرید فعالیت می کنند که در این موسسات تمامی خدمات مربوط به مشاغل آلمان ارائه می شود. موسسات کاریابی در آلمان همچنین به شما کمک خواهند کرد که شغل مناسب مخصوص خود را انتخاب نمایید.

معرفی چند موسسه ی کاریابی

موسسات کاریابی مختلفی در سطح این کشور فعالیت می نمایند که از مهمترین آنها می توان به TmL-professional اشاره کرد. در ادامه به برخی دیگر از این موسسه های اشاره کرده ایم:

 

نام موسسه

1

 Az futuro- Trabajar en Alemania

 

2

         Contacts & management

 

3

         Proco global frankfurt

 

4

         TTA personal GmbH hays

 

5

         Accenture Germany

 

6

         English language Jobs

 

7

         FOR offshore

 

8

         Spouse center

 

 

 

از طریق این موسسات کاریابی در آلمان می توانید به راحتی اقدام نماید تا در کمترین مدت کار مورد نظر خود را بیابید.

 

برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی  موسسات کاریابی در آلمان  مراجعه کنید.

 

نکات دانستنی برای کاریابی در آلمان

 

کاریابی در آلمان
کاریابی در آلمان

کشور آلمان را می توان به عنوان قطب اصلی صنعت اروپا دانست .به همین دلیل متقاضیان بسیاری جهت اخذ اقامت کاری آن وجود دارد. و بسیاری تمایل به اخذ ویزای کاریابی در آلمان هستند.
باید قبل از اقدام قواعد کاری آلمان را مطالعه نموده و از شرایط جدید آن اطلاع داشته باشید. چرا که در صورت پر کردن اشتباه فرم درخواست آینده کاری شما با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

بسیاری از افراد سودجو به دلیل نداشتن اطلاعات کافی متخصصین علمی ایران اقدام به اخذ مبالغی جهت هموار ساختن اخذ ویزای کاریابی آلمان دریافت می نمایند. اما به واقع هیچ کاری در این راستا انجام نمی دهند پس باید همه جوانب را در نظر داشته باشید.
اخذ ویزای کاریابی در آلمان تنها شروع خواهد بود و به منزله اخذ ویزای کاری آلمان نباید به آن نگاه کرد .چرا که جستجوی کار و یافت آن مهمترین موردی خواهد بود که باید در آن راستا قدم برداشت.
شخصی که ویزای کاریابی در آلمان را دریافت نموده از همان روز اول نمی تواند خانواده ویا فرزندان خود را به همراه خود ببرد. بلکه باید مراحل اداری آن طی شود.

 

 

شرایط لازم جهت اخذ ویزای کاریابی در آلمان

اخذ ویزای کاریابی در آلمان نیازمند داشتن شرایطی میباشد .که از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

شرایط لازم

1

 دو قطعه عکس در ابعاد 4*6

 

2

 پاسپورت به همراه کپی تمامی صفحات.

 

3

 شناسنامه فرد متقاضی که باید ترجمه شده باشد.

 

4

 ارائه تمامی مدارک تحصیلی نیز که به زبان انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شده است.

 

5

 همچنین افراد متخصص باید سابقه کاری خود را با ارائه مدارک اثبات نمایند.

 

6

 فرد متقاضی باید رزومه کاری خود را ارائه نماید.

 

7

 یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز دیگر ارائه مدرکی جهت اثبات بضاعت مالی فرد می باشد .که فرد متقاضی می تواند با ارائه فیش حقوقی خود این امر را به اثبات رساند.

 

 

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید. و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

منبع:سفارت آلمان

 

سوال های متداول

🙋‍♀️1.ویزای جاب آفر چیست؟

  • در این نوع از ویزای کاری ,شما به دلیل تخصص و حرفه تان, پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور آلمان دارید.

🙋‍♀️2.آیا ویزا ی جاب سیکر را میتوان بعد از 6 ماه تمدید کرد؟

  • خیر, امکان تمدید این ویزا وجود ندارد و شما باید در کمتر از این 6 ماه کار پیدا کنید.

🙋‍♀️3.ویزای کاری در آلمان محدودیت سنی دارد؟

  • بله.معمولا این ویزا ها برای افراد زیر 40 سال صادر می شوند.

🙋‍♀️4.چند بار میتوان ویزا ی جاب سیکر را دریافت کرد؟

  •  دریافت ویزای جاب سیکر محدودیتی ندارد و شما بعد از هر بازگشت به کشور مبدا میتوانید دوباره برای این ویزا درخواست بدهید.

🙋‍♀️5.آوسبیلدونگ چیست؟

  • دوره های تخصصی بسیار مفیدی است که هر فرد را برای بازار کار این کشور آماده میکند.

🙋‍♀️6.آیا با دریافت ویزای کاری میتوانم به اقامت دائم این کشور برسم؟

  • اگر 4 سال در این کشور مشغول به کار شوید , بعد از این مدت میتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

🙋‍♀️7.بدون مدرک دانشگاهی میتوانم در آلمان کار پیدا کنم؟

  • در این شرایط  شما باید دارای تخصصی باشید که کشور آلمان به آن نیاز دارد.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله