رد کردن لینک ها

موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی
رتبه دادن به این مطلب

موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

دراین مقاله می پردازیم به بررسی موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی.شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که قصد مهاجرت کاری به یک کشور خارجی و یافتن موقعیت شغلی مناسب در آن کشور را در سر دارید. برای پیدا کردن کار مناسب در کشور خارجی مورد نظر و اقامت در آن کشور برای اشتغال به کار، ضروری است اطلاعات کافی در مورد وضعیت بازار کار، مشاغل مورد نیاز کارفرمایان و مهارت های لازم برای کار در آن کشور داشته باشید.

کشور  آفریقای جنوبی با توجه به شرایط و امکاناتی که در این کشور برای کار و اشتغال وجود دارد انتخاب خوبی برای شما به شمار می رود. شما می توانید با اخذ ویزای کاری و اقامت کاری در  آفریقای جنوبی در یکی از رشته های شغلی که در این کشور جای کار داشته و نیازمند نیروی کار است مشغول به کار شوید.

وضعیت بازار کار و موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

 آفریقای جنوبی، بزرگترین کشور از نظر اقتصادی در قاره آفریقا بوده و از جمله کشورهایی محسوب می شود که اقتصاد آنها در حال پیشرفت و توسعه است. از همین جهت این کشور در مشاغل گوناگونی نیازمند تامین نیروی کار ماهر و متخصص می باشد. بر اساس آمارهای اعلام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی، نرخ بیکاری در کشور  آفریقای جنوبی در حدود ۲۵ درصد است.

از آنجایی که  آفریقای جنوبی از لحاظ بهره مندی از نیروهای کاری متخصص و با مهارت بالا دچار کمبود و نقص است لذا کارفرمایان این کشور رغبت زیادی نسبت به استفاده از نیروی کار خارجی در مشاغل مورد نیاز در کسب و کارهای خود نشان می دهند. به همین دلیل ترجیح می دهند به جای به کارگیری شهروندان  آفریقای جنوبی از افراد خارجی متقاضی کار در این کشور دعوت به همکاری به عمل بیاورند.

در چنین شرایطی، کارفرمای  آفریقای جنوبی در ابتدای امر باید به دنبال استخدام نیروی کار داخلی در موقعیت شغلی مورد نیاز خود باشد و پس از آن که ثابت شد نیروی کاری مناسب در داخل کشور برای بر عهده گرفتن شغل مربوطه وجود ندارد کارفرما می تواند متقاضیان کار خارجی را به منظور کار دعوت نماید.

مزایای کار در  آفریقای جنوبی

 آفریقای جنوبی به دلیل برخورداری از جنبه های مثبت به منظور اقامت، تحصیل و کار همواره مورد توجه مهاجران خارجی بوده و همه ساله تعداد زیادی از کسانی که قصد ارتقای وضعیت تحصیلی و شغلی خود را داشته و به دنبال شرایط بهتر برای زندگی در کشورهای خارجی هستند به این کشور مهاجرت می کنند. شرایط کاری مناسب و بالا بودن رفاه اجتماعی در  آفریقای جنوبی سبب می شود این کشور به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای یافتن کار خوب و ایده آل، تلقی گردد.

از جمله عوامل دیگری که موجب شده تا  آفریقای جنوبی مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان کار از سایر کشورها گردد رواج زبان انگلیسی در این کشور آفریقایی است. با وجود این که  آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد و این زبان ها در مناطق مختلف این کشور در مکالمات روزمره مردم مورد استفاده قرار می گیرند اما صحبت به زبان انگلیسی در جای جای این کشور آفریقایی متداول و مرسوم است.

به همین علت افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند می توانند با آشنایی به زبان انگلیسی به راحتی در این کشور آفریقایی مشغول به کار شوند. مطلب دیگری که باعث جذابیت بیشتر این مساله است عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به  آفریقای جنوبی است. بنابراین شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان به قصد مهاجرت به این کشور سفر کنید.

پرداخت حقوق بالا در بعضی از موقعیت های شغلی از دیگر جنبه های مزیتی کار در  آفریقای جنوبی است. از همین رو اگر فرد متقاضی از دانش و مهارت کافی برای در دست گرفتن شغل مورد نظر برخوردار باشد می تواند در ازای فعالیت شغلی خود حقوق خوبی دریافت نماید.

دریافت حقوق خوب سبب می شود به غیر از تامین هزینه های جاری زندگی، مبلغ مناسبی برای پس انداز پول در اختیار فرد قرار گیرد. همچنین دریافت حقوق بالا در مشاغل مربوطه این امکان را فراهم می کند که در زندگی مشترک نیازی به اشتغال همزمان زوجین وجود نداشته و از این نظر نیز سطح زندگی و رضایتمندی افراد بالاتر رود.

فعالیت موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

کشور  آفریقای جنوبی به دلیل نیاز فراوانی که به نیروی کار دارد از تعداد زیادی از موسسات کاریابی که تنوع کاری بالایی دارند برخوردار است. موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی مشاغل گوناگونی را به کارجویان خود پیشنهاد می دهند.

موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی علاوه بر آن که مشاغل مختلف را به متقاضیان کار معرفی می کنند شرایط گوناگون کاری از جمله میزان حقوق پرداختی توسط کارفرما، ساعات کاری شغل مورد نظر و مدارک، مهارتها و سوابق کاری مورد نیاز برای کار در زمینه شغل پیشنهادی را نیز بیان می کنند.

 آفریقای جنوبی با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت نیروی کار داخلی این کشور از متقاضیان خارجی کار در این کشور استقبال خوبی به عمل می آورد. افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی می توانند از چندین راه به جستجو برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کنند.

یکی ار این راه ها مراجعه به آژانس های کاریابی موجود در این کشور است. با مراجعه به آژانس های کاریابی مربوطه می توان در مدت زمانی کمتر طبق مهارتها و سوابق کاری موجود موفق به یافتن شغل مورد نظر شد.

همچنین سایت های کاریابی گوناگونی در  آفریقای جنوبی مشغول به فعالیت هستند که از طریق جستجو در این سایت ها می توان مشاغل مورد نیاز در بازار کار  آفریقای جنوبی را مشاهده و نسبت به درخواست کار از کارفرما اقدام نمود. از دیگر امکاناتی که جهت پیدا کردن کار مناسب برای افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی وجود دارد روزنامه های کاریابی است.

روزنامه های کاریابی، نشریاتی هستند که اطلاعات مربوط به درخواست مشاغل مختلف و شرایط کسانی که متقاضی کار در آن مشاغل هستند در آنها درج می شود و از این طریق بین کارجو و کارفرما ارتباطی برقرار می گردد تا بتوانند به یکدیگر دسترسی داشته و هر یک به نوبه خود نیاز دیگری را برطرف نمایند.

مراجعه به سفارتخانه های موجود در کشور  آفریقای جنوبی نیز یکی دیگر از مسیرهای دستیابی به شغل مورد نظر است. می توان با مراجعه به سفارتخانه مربوطه، فرم مربوط به درخواست کاری را تکمیل کرده و با ارائه آن از پیشنهادهای کاری مختلف بهره مند شد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه