شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه اهمیت فراوانی جهت اشتغال و فراهم کردن پیشنهاد کاری برای افراد متقاضی کار در این کشور دارند به گونه ای که بزرگترین شرکت­های روسیهبا همکاری شرکت­های بین المللی وارد بازار کار در این کشور شده اند. در این نوشتار سعی کرده ایم که افراد متقاضی کار در کشور روسیه را با موسسات کاریابی در این کشور آشنا نمائیم.

معرفی کشور روسیه

کشور روسیه در شمال اوراسیا قرار گرفته است و از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می­شود. این کشور دارای جمعیتی حدوداً 144.5 میلیون نفر است و وسعت آن به 17.075.400 کیلومتر مربع می­رسد. پایتخت کشور روسیه شهر مسکو بوده و پر جمعیت ترین شهر این کشور محسوب می­شود. کشور روسیه دارای موقعیت شغلی بسیار بالایی است و همین مسئله سبب شده است که این کشور مقصد مهاجران زیادی برای کار باشد.

روند کاریابی در روسیه

مراجعه به آژانس­های کاریابی یکی از راه های یافتن کار در کشور روسیه می­باشد. این آژانس­های کاریابی لیستی از مشاغل و نیازمندی­های مورد نیازشان را ارائه می­دهند و فرد متقاضی کار در این کشور می­تواند متناسب با تخصص خود و نیازمندی آژانس کاریابی با ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود درخواست کار نماید. وب سایت های کاریابی، ثبت آگهی کار در اینترنت و روزنامه ها روش­های دیگر کاریابی در این کشور می­باشند.

البته باید متذکر شد که وب سایت های کاریابی و آژانس­های کاریابی در بیشتر مواقع برای شرکت­های بزرگ تبلیغ می­نمایند. علاوه بر روش­های ذکر شده برای یافتن کار در این کشور افراد متقاضی می­توانند خود، اشتغال زایی کرده و مشغول کار شوند و یا در یکی از شعب شرکت­های بین المللی کشور خویش که در روسیه نیز دارای شرکت می­باشند مشغول به کار شوند.

پیشنهاد مطالعه »
کار ضمن تحصیل در سوئد

شایان ذکر است که بسیاری از شرکت­های چند ملیتی از روش درخواست فرم به صورت آنلاین استفاده می­نمایند اما نامه و رزومه تحصیلی و کاری برای یافتن کار در این کشور مهم هستند به گونه ای که حتی نامه مهم­تر از رزومه کاری می­باشد.

لازم به ذکر است که سبک نگارش این نامه باید رسمی باشد و در برگیرنده اهداف کاری فرد، مناسب با شغل مورد نظر فرد، مدارک تحصیلی و تجربه کاری وی باشد.

درخواست کاریابی در روسیه

درخواست کار در روسیه در مقایسه با سایر کشورها خیلی متفاوت نیست. افراد جویای کار در این کشور باید یک رزومه دقیق که متناسب با کارهای مورد نیاز کشور روسیه می­باشد ارسال نمایند. علاوه بر این موارد می­توانند زبان هایی که مسلط به آن­ها هستند را نیز قید نمایند که این مسئله به نوبه خود امتیاز مثبتی برای یافتن کار خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز کاریابی در روسیه

مدارک و تجربه کاری فرد عوامل بسیار مهمی در یافتن کار در این کشور می­باشند. افراد متقاضی کار در این کشور می­توانند به وب سایت های موسسات کاریابی در روسیهمراجعه نمایند. لازم به ذکر است که تعداد سازمان­هایی که می­توانند به افراد جویای کار در این کشور کمک نمایند کم است.

زندگی و کار در روسیه

افرادی که موفق به یافتن شغلی در این کشور می­شوند باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که حداقل 40 ساعت در هفته باید مشغول کار باشند. در مورد تعطیلات نیز باید این موضوع را در نظر بگیرند که در همه تعطیلات عمومی این کشور مانند کریسمس و سال نو ممکن است مشغول کار و به دور از خانواده باشند.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای تحصیلی روسیه برای ایرانیان [2019]

شرایط اقدام برای کار از طریق موسسات کاریابی

یکی از راه های جست و جوی کار در این کشور مراجعه به موسسات کاریابی در روسیه است. این موسسات با هدف دسترسی آسان افراد به پایگاه داده های شغلی برای فرصت­های شغلی که در کشور روسیه می­باشد در نظر گرفته شده است. در یافتن کار به این روش، افراد متقاضی می­توانند به آژانس­های کاریابی در روسیه مراجعه نمایند و درخواست خود را برای شغل مد نظرشان که متناسب با سوابق کاری و مدرک تحصیلی اشان می­باشد،ثبت نمایند. لازم به ذکر است که یافتن کار به این روش ممکن است پروسه ای طولانی مدت باشد.

اشتغال به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه

یکی از موسسات کاریابی در روسیه آژانس استخدام skaymen. می­باشد. مشاوران موسسه نام برده شده در زمینه های متعدد و رشته ها و مشاغل مختلفی از جمله مدیریت، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و لجیستیک، گردشگری و هتلداری، کارکنان اداری، ساخت و ساز املاک و مستغلات، بخش بانکی، فروش خدمات، تجارت خرده فروشی و عمده فروشی فعالیت می­کنند.

طبق آمارهایی که از موسسات کاریابی در روسیه دریافت شده است میزان درآمد ماهانه در صورتی­که فرد مسلط به زبان روسی باشد بین 1000 تا 1500 دلار است و در صورتی­که فرد مسلط به زبان انگلیسی باشد می­تواند امید به یافتن کار در بخش آی تی را داشته باشد.

البته باید متذکر شد که فارغ التحصیلان کشور روسیه در رشته های پزشکی و دندان­پزشکی می­توانند درآمد مناسبی داشته باشند. موسسات کاریابی در روسیه طبق ساعات مجاز کاری که 40 ساعت در هفته است مشاغل لازم را برای افراد متقاضی کار فراهم می­نمایند. جهت ورود به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه فرد باید ویزای کاری اخذ نماید که مدت زمان این ویزا 3 سال می­باشد که این نوع ویزا به شکل چند ورودی برای افراد صادر می­شود. ا

پیشنهاد مطالعه »
ویزای توریستی روسیه 2019 -شرایط و هزینه اخذ ویزا

رائه مدرک HIV جهت ورود به کشور روسیه از جمله مدارکی می­باشد که فرد متقاضی کار باید ارائه دهد. بنابراین فرد متقاضی کار در روسیه علاوه بر این­که باید مدارک شناسایی اش را ارائه نماید باید قرارداد کاری خود را که مبنی بر مدت زمان قرارداد موضوع فعالیتی وی و امکان بیمه شدن وی نیز می­باشد باید قید شود. شایان ذکر است که اتباع خارجی اجازه ندارند که در ادارات دولتی و در زمینه های گازی و نفتی مشغول به کار شوند ولی بخش بزرگی از فعالیت آن­ها می­تواند در زمینه هایی همچون راهنمای توریست، مترجم و آموزش زبان انگلیسی باشد.

بهترین موسسات کاریابی

بهترین موسسات کاریابی در روسیه در شهرهای سنت پترزبورگ و مسکو قرار دارد که می­توان از موسساتی همچون Global Vision، Target Jobs، g-nius، Lapa، Texon، Moscow City، St. Petersburg.com،Awara Group نام برد.

همچنین از لینک­های موسسات کاریابی در روسیه می­توان  https://www.antalrussia.com  را نام برد. برای مشاهده موسسات مجاز کاریابی در روسیه می­توان به https://www.scaba.ir/fa/Placement.aspx   مراجعه کنید.

منبع: سفارت روسیه

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ