مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

موسسات کاریابی در روسیه

خلاصه مقاله : با توجه به اینکه روسیه یکی از قدرتمند ترین کشورها در زمینه های اقتصادی است لذا نیاز به نیروی کار سبب شده تا پذیرای مهاجران کاری از سراسر دنیا باشد. متقاضیان کار در این کشور قبل از هر اقدامی لازم است تا کاری مناسب پیدا کنند و سپس برای ویزای کاری درخواست دهند لذا نیاز به کاریابی و آشنایی با موسسات کاریابی این کشور ما را بر ان داشت تا این مقاله را برای شما آماده کنیم.
موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

فهرست مقاله
موسسات کاریابی در روسیه
موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه اهمیت فراوانی جهت اشتغال و فراهم کردن پیشنهاد کاری برای افراد متقاضی کار در این کشور دارند به گونه ای که بزرگترین شرکت­ های روسیه با همکاری شرکت­ های بین المللی وارد بازار کار در این کشور شده اند. در این نوشتار سعی کرده ایم که افراد متقاضی کار در کشور روسیه را با موسسات کاریابی در این کشور آشنا نمائیم.

معرفی کشور روسیه

کشور روسیه در شمال اوراسیا قرار گرفته است و از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می ­شود. این کشور دارای جمعیتی حدوداً 144.5 میلیون نفر است و وسعت آن به 17.075.400 کیلومتر مربع می­ رسد. پایتخت کشور روسیه شهر مسکو بوده و پر جمعیت ترین شهر این کشور محسوب می­ شود. کشور روسیه دارای موقعیت های شغلی بسیار بالایی است و همین مسئله سبب شده است که این کشور مقصد مهاجران زیادی برای کار باشد.

روند کاریابی در روسیه

مراجعه به آژانس­ های کاریابی یکی از راه های یافتن کار در کشور روسیه است. این آژانس­ های کاریابی لیستی از مشاغل و نیازمندی­ ها را ارائه می­ دهند و فرد متقاضی کار در این کشور می ­تواند متناسب با تخصص خود و نیازمندی آژانس کاریابی با ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود درخواست کار نماید. وب سایت های کاریابی، ثبت آگهی کار در اینترنت و روزنامه ها روش­ های دیگر کاریابی در این کشور هستند.

موسسات کاریابی در روسیه
موسسات کاریابی در روسیه

البته باید متذکر شد که وب سایت های کاریابی و آژانس ­های کاریابی در بیشتر مواقع برای شرکت ­های بزرگ تبلیغ می کنند. علاوه بر روش ­های ذکر شده برای یافتن کار در این کشور افراد متقاضی می­ توانند خودشان اشتغال زایی کرده و مشغول کار شوند و یا در یکی از شعب شرکت­ های بین المللی کشور خویش که در روسیه نیز دارای شعبه می ­باشند مشغول به کار شوند.

شایان ذکر است که بسیاری از شرکت­ های چند ملیتی از روش درخواست فرم به صورت آنلاین استفاده می کنند اما دعوت نامه و رزومه تحصیلی و کاری برای یافتن کار در این کشور مهم است به گونه ای که حتی دعوت نامه مهم­ تر از رزومه کاری می­ باشد.

لازم به ذکر است که سبک نگارش این نامه باید رسمی باشد و در برگیرنده اهداف کاری فرد، مناسب با شغل مورد نظر، مدارک تحصیلی و تجربه کاری وی باشد.

درخواست کاریابی در روسیه

درخواست کار در روسیه در مقایسه با سایر کشورها خیلی متفاوت نیست. افراد جویای کار در این کشور باید یک رزومه دقیق که متناسب با کارهای مورد نیاز کشور روسیه است ارسال نمایند. علاوه بر این موارد می­ توانند زبان هایی که مسلط به آن­ها هستند را نیز قید نمایند که این مسئله به نوبه خود امتیاز مثبتی برای یافتن کار خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار

تکمیل فرم درخواست ویزا که هم به صورت آنلاین و هم به صورت کپی ممکن است.

1

ارائه دعوتنامه کاری

2

مدارک شناسایی شامل پاسپورت و اصل شناسنامه همراه با ترجمه. توجه داشته باشید که پاسپورت حداقل باید دو سال اعتبار داشته باشد.

3

چهار قطعه عکس پشت زمینه سفید

4

بیمه نامه

5

  نامه عدم سوء پیشینه

6

نامه تمکن مالی

مقاله ی پیشنهادی؛ چگونه ویزای کار روسیه را دریافت کنیم؟

زندگی و کار در روسیه

افرادی که موفق به یافتن شغلی در این کشور می­ شوند باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که حداقل 40 ساعت در هفته باید مشغول کار باشند. در مورد تعطیلات نیز باید این موضوع را در نظر بگیرند که در همه تعطیلات عمومی این کشور مانند کریسمس و سال نو ممکن است مشغول کار و به دور از خانواده باشند.

شرایط اقدام برای کار از طریق موسسات کاریابی

موسسات کاریابی در روسیه
موسسات کاریابی در روسیه

یکی از راه های جست و جوی کار در این کشور مراجعه به موسسات کاریابی در روسیه است. این موسسات با هدف دسترسی آسان افراد به پایگاه داده های شغلی برای فرصت­ های شغلی که در کشور روسیه می­ باشد در نظر گرفته شده است. در یافتن کار به این روش، افراد متقاضی می­ توانند به آژانس ­های کاریابی در روسیه مراجعه نمایند و درخواست خود را برای شغل مد نظرشان که متناسب با سوابق کاری و مدرک تحصیلیشان است،ثبت نمایند. لازم به ذکر است که یافتن کار به این روش ممکن است پروسه ای طولانی مدت باشد.

شرایط اخذ ویزا کار یکساله روسیه

به منظور ویزای کار یکساله روسیه باید پروسه ی خاصی در نظر گرفته شود. خط و مشی های خاصی برای این منظور در نظر گرفته شده است، شما می توانید با دریافت ویزای کار یکساله روسیه، امکان اقامت در این کشور را برای یک بازه ی زمانی خاص داشته باشید. شرکت های بین المللی در این کشور معمولا در جذب اتباع خارجی به عنوان نیروی کار، استقبال بسیاری نشان می دهند.

ویزاهای مختلفی برای دسترسی به فرصت های شغلی در این کشور اطلاق می شود. شما در هر یک از این روش ها مجبور هستید که توجه یک کارفرما را به دست آورید. با استفاده از سایت های کاریابی می توانید با دریافت نظر یک کارفرما در یک کسب و کار مربوط به شغل خود، اقدامات دریافت ویزای کار یکساله روسیه را در پیش بگیرید. دعوت نامه ای که از سوی کارفرما ارائه می شود می تواند پروسه ی صدور ویزای یاد شده را تسهیل بخشد.

پس از آماده کردن مدارک درخواستی و طی شدن اقدامات لازم برای بررسی و ارزیابی، در یک بازه ی زمانی مشخص می توانید به ویزای مربوطه دست یابید. جهت تمدید ویزای صادر شده نیز می توانید به اداره مهاجرت روسیه در این کشور مراجعه کنید و اقدامات لازم را دنبال کنید.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار یکساله روسیه مراجعه کنید.

اشتغال به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه

یکی از موسسات کاریابی در روسیه آژانس استخدام skaymen است. مشاوران موسسه نام برده شده در زمینه های متعدد و رشته ها و مشاغل مختلفی از جمله مدیریت، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و لجیستیک، گردشگری و هتلداری، کارکنان اداری، ساخت و ساز املاک و مستغلات، بخش بانکی، فروش خدمات، تجارت خرده فروشی و عمده فروشی فعالیت می­ کنند.

طبق آمارهایی که از موسسات کاریابی در روسیه دریافت شده است میزان درآمد ماهانه در صورتی­که فرد مسلط به زبان روسی باشد بین 1000 تا 1500 دلار است و در صورتی­که فرد مسلط به زبان انگلیسی باشد می­ تواند امید به یافتن کار در بخش آی تی را داشته باشد.

البته باید متذکر شد که فارغ التحصیلان کشور روسیه در رشته های پزشکی و دندان­پزشکی می­ توانند درآمد مناسبی داشته باشند. موسسات کاریابی در روسیه طبق ساعات مجاز کاری که 40 ساعت در هفته است مشاغل لازم را برای افراد متقاضی کار فراهم می­ نمایند. جهت ورود به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه فرد باید ویزای کاری اخذ نماید که مدت زمان این ویزا 3 سال است که این نوع ویزا به شکل چند ورودی برای افراد صادر می­ شود.

ارائه مدرک HIV جهت ورود به کشور روسیه از جمله مدارکی است که فرد متقاضی کار باید ارائه دهد. بنابراین فرد متقاضی کار در روسیه علاوه بر این­که باید مدارک شناسایی اش را ارائه نماید باید قرارداد کاری خود را که مبنی بر مدت زمان قرارداد، موضوع فعالیت و امکان بیمه شدن وی نیز می­ باشد را ارائه دهد. شایان ذکر است که اتباع خارجی اجازه ندارند که در ادارات دولتی و در زمینه های گازی و نفتی مشغول به کار شوند. بخش بزرگی از فعالیت آن­ها می­ تواند در زمینه هایی همچون راهنمای توریست، مترجم و آموزش زبان انگلیسی باشد.

بهترین موسسات کاریابی

بهترین موسسات کاریابی در روسیه در شهرهای سنت پترزبورگ و مسکو قرار دارد که می­ توان از موسساتی که در زیر آورده شده است نام برد؛

 • Global Vision
 • Target Jobs
 • g-nius
 • Lapa
 • Texon
 • Moscow City
 • St. Petersburg.com
 • Awara Group
 • https://www.antalrussia.com

برای مشاهده موسسات مجاز کاریابی در روسیه می­توانید به www.scaba.ir مراجعه کنید.

منبع: سفارت روسیه

سوال های متداول

🙋‍♀️1. چند نوع ویزای کاری در کشور روسیه وجود دارد؟

 • ویزای کاری روسیه در دو نوع single entry Visa و multiple entry Visa صادر می شود در نوع اول کنسولگری روسیه با توجه به دعوت نامه کاری شما یک ویزای سه ماهه صادر می کند. بعد از سه ماه ویزای اول به مدت یک سال توسط دولت روسیه تمدید می شود.

🙋‍♀️2. امکان دریافت ویزای جستجوی کار در روسیه وجود دارد؟

 • در روسیه ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار وجود ندارد.

🙋‍♀️3. برای دریافت دعوتنامه از کارفرمای روسی چگونه باید اقدام کرد؟

 • برای دریافت دعوتنامه دوراه پیش رو خواهید داشت یکی اینکه با یک ویزای دیگر وارد روسیه شوید و به دنبال کار بگردید. در روش دوم از طریق موسسات کاریابی آنلاین برای جستجوی کار اقدام کنید.

🙋‍♀️4. کمک گرفتن از موسسات کاریابی آنلاین چه مزیتی برای متقاضی دارد؟

 • از مزایایی کاریابی به طریق اینترنتی این است که در هزینه شما صرفه جویی می شود. همچنین شغلی که پیدا می کنید با تخصص شما ارتباط خواهد داشت.

🙋‍♀️5. مدارکی که کارفرمای روسی برای جذب نیروی خارجی باید ارائه دهد چیست؟

 •  آگهی فرصت شغلی/ اجازه صدور دعوتنامه/ اخذ سهمیه برای استخدام نیروی کار خارجی/ صدور دعوتنامه شغلی توسط کارفرما/ تاییدیه اداره مهاجرت روسیه/ درخواست خدمات جهت استخدام نیروی خارجی.

🙋‍♀️6. با داشتن ویزای توریستی می توان در کشور روسیه مشغول به کار شد؟

 • تنها راه پیدا کردن کار در روسیه دریافت ویزای کاری این کشور است.

🙋‍♀️7. برای دریافت ویزای کاری روسیه محدودیت سنی وجود دارد؟

 • معمول این است که افراد زیر 45 سال شانس بیشتری برای دریافت ویزا و پیدا کردن کار مناسب را دارند.

🙋‍♀️8. چرا روسیه از مهاجران کاری استقبال می کند؟

 • روسیه به دلیل نیروی کار کم و رشد پایین جمعیت برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به راحتی ویزای کار را برای مهاجران صادر می کند.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
نعیم
نعیم
2020/02/01 19:59

سلام….من رشته به یاری رو گذرانده ام و مدرک ۸ ماهه از دانشگاه دارم.برای من امکان کار به صورت کمک بهیار در مسکو یا سیبری هست.در آمد من چقدر خواهد بپد؟

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!