شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مؤسسات کاریابی در نروژ

مؤسسات کاریابی در نروژ

مؤسسات کاریابی در نروژ

مؤسسات کاریابی در نروژ و کلیه ی موسسات کاریابی در کشور های مختلف وظیفه دارد بستر های مناسب برایکار کردن افراد فراهم کند. موسسات کاریابی نروژ اصولا بین المللی هستند. کسانی که به دنبال کار در نروژ هستند می توانند طبق قوانین این کشور رزومه کاریو مدارک مورد نیاز خود را به شرکت های متقاضی ارسال کنند و موسسات کاریابی در نروژ این وظیفه را بر عهده دارند که شما را به این شرکت ها معرفی می کند.کسانی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند می توانند با گرفتن ویزای کار نروژ برای مهاجرت خود درکشور نروژ اقدام نمایند.

موسسات کاریابی در نروژ به شما این امکان را می دهد که با قبول شرایط، داشتن مدرک و تخصصی که در ان ماهر هستید، کاری  را که به ان علاقه دارید را، دراین کشور به دست بیاورید.

 انواع موسسات کاریابی در نروژ

موسسه Manpower

از معتبرترین موسسات در نروژ است که دفتر کاری بسیار متعدد و زیادی دارد که این دفاتر در شهرهای مختلف پراکنده هستند. و می توان به جرات گفت که بزرگترین موسسه کاریابی در نروژ است چرا که در بیشتر از هشتاد کشور دنیا شعبه های مختلف دارد که در حال حاضر مشغول به کار هستند. این موسسه در سال 1965 تاسیس شده است

موسسه Omega

این یک موسسه مشاوره ای می باشد. این موسسه هم مانند موسسه manpower دارای شعبات زیادی در سراسر جهان می باشد از جمله این کشورها انگلیس، کانادا، امریکا …. می باشد. از ویژگی های بارز این موسسه داشتن مشاوران برگزیده و ماهر است که می توانند به نحو احسنت پرونده های حقوقی افراد مراجعه کننده را به پایان برسانند و تحویل دهند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

موسسه Adecco

این هم یکی از موسسات کاریابی در نروژ می باشد که در اصل متعلق به سوئیسی هاست اما در نروژ پایه گذاری شده است که در سال 1996 شروع به کار کرده است. نکته بسیار ظریفی که میشود در مورد این شرکت به ان اشاره کرد این است کهاین موسسه خود یک شرکت استخدامی است ودر این زمینه سالهاست فعال است.

موسسه Jonzone

این موسسه در سال 2004 در نروژ اغاز به کار کرد. واین سازمان هم دارای نهادها وشعبه های متفاوت  کار یابی در کشورهای دیگر هستند و این موسسه حدودا

دویست و هشتاد کارمند و مشاور حقوقی دارد که در این موسسه فعالیت دارند.

قوانین کار ، موسسات کاریابی در نروژ

نروژ یک کشور  اروپایی است  که با دیگر کشورهای اروپایی قرارداد  شینگن دارد . این بدان معناست که این کشور با کشورهای دیگری که قرار داد شینگن دارند هم پیمان است و همین یک پارچگی کشورهای اروپایی باعث شده که قوانین این کشورها تقریبا به یک صورت باشد.

از جمله قوانینی که اروپایی ها برای یافتن کار افراد وضع کرده اند ، این است که اشخاصی کهبه دنبال کار هستند ، کار مورد نظر خود را برای سه ماه در اگهی درج کنند  و اگر در اینمدت زمان در کشورهای اتحادیه کاری پیدا نشد ، بنابراین موسسات کار موظف  هستند که نیروی کار را از میان این داوطلبان به خدمت بگیرند.

چه کسانی شانس بیشتری در پیدا کردن شغل  مناسب در موسسات کاریابی نروژ را دارند؟

در بین کسانی که داوطلب هستند که در موسسات کاریابی نروژ شغل مناسبی بدست بیاورند،افرادی شانس بیشتری برای یافتن کار مناسب  را دارند که ابتدا مدارک مورد نیاز موسسات را داشته باشد ، سپس در دانشگاههای اروپایی تحصیل کرده باشند.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری در نروژ

فرایند استخدام در موسسات کاریابی نروژ ، یک فرایند سخت در عین حال پیچیده است ،تمرکز شرکت ها در نروژ بیشتر بر روی مهارت و تکنیک هایی است که  افراد در ان آموزشدیده اند ، می باشد .

پس میتوان  گفت  از مهم ترین اقداماتی که موسسات کاریابی در نروژ انجام می دهند پیدا کردن کار برای افرادی که مهارت کافی و تخصص بالا داشته باشند و نیز این اشخاص باید زبان نروژی و انگلیسی را به خوبی  صحبت کنند.مردم نروژ در کار و زندگی کردن معتدل عمل می کنند.

اکثر مردم نروژ با  تحصیلات بالا درحال کار هستند و درصد بیکاری در این کشور بسیار کم است .

نروژ یک کشور سردسیر است بخش عمده ای از این کشور به دلیل سرمای شدید قابل سکونت نیست اما مناطق جنوبی ان جمعیت فراوانی دارد .

منابع نفت در نروژ صادر می شود و حدود یک چهارم درامد سالانه ای که  کشور نروژ را تشکیل می دهد،  همین ذخایر نفتی است . علاوه بر ذخایر نفت ، تولید گوشت ، شیر، فراورده های لبنی و دامی را هم تولید کرده وصادر میکنند .

نروژ دارای جنگل های سرسبز و فراوان است و مردم ان ،  چوب های این درختان را هم صادر می کنند . و حتی از دریاها،  ماهی ها را صید کرده ان ها راهم می فروشند. از این رو نروژ دارای  اقتصاد خوب و درامد  بالاست .

مهارت های انسانی که نروژ در صنعت ساخت و ساز به آن نیاز دارد چیست؟

اکثر افرادی که در زمینه ساخت و ساز در نروژ مشغول به کار هستند، برای شرکت های خصوصی کار می کنند. ولی افرادی که در این زمینه ها فعال هستند و تجربه بالا در کارشان دارند ، حقوق بسیار خوبی از این شرکت ها دریافت می کنند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به نروژ

ما در این قسمت از متن نمونه هایی از این مهارت ها را بیان می کنیم :

  • آهنگری
  • نجاری
  • کارگران ساختمانی
  • برق کش
  • متخصصان پی ساختمان
  • متخصصان داربست

علاوه بر مواردی که به آن اشاره کردیم ، مشاغلی چون  مدیریت انواع پروژه و مدیریت مهندسی هم استخدام می شود. موسسات کاریابی نروژ نیز می تواند در زمینه  ساختمانی یا همان صنعت ساخت و ساز افراد متخصص این کار را به شرکت هایی کهتقاضای کار در این  مورد را ارائه می دهند ، معرفی کند.

اشکال موسسات کاریابی در نروژ

هنگامی که اسم موسسات کاریابی نروژ به میان می اید ، تصوری که در ذهن ماست این است که مشکل تمام بیکاری در نروژ با همین موسسات  از بین می رود اما واقعیت این نیست .

کارشناسان برای این مشکل دلیل های فراوانی ارائه داده اند که از جمله این دلیل ها این است که گاهی دولت ها از این موسسات حمایت نمی کنند و اینکه همیشه ظرفیت شرکتها برای متقاضیان کار خالی نیست و این به این معنی است که شرکت های خصوصی و دولتی گاهی ظرفیتشان پر است این باعث میشود در موسسات کاریابی نروژ گاهی مشکل به وجود بیاید.

منبع: سفارت نروژ

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ