مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

پرداخت هزینه سفارت

فهرست مقاله

جهت اقدام برای مهاجرت یکی از اقدامات مهم گرفتن وقت سفارت است.یکی دیگر از مراحل مهم دیگر در وقت سفارت در نظر گرفتن هزینه سفارت است که باید مدنظر بگیرید که در این مقاله با شرایط پرداخت هزینه سفارت آشنا خواهید شد.

 

پرداخت هزینه سفارت انگلستان

 

جهت گرفتن ویزای کشور انگلستان لازم است که ابتدا در تهران یا یکی از کشورهای اطراف ایران وقت سفارت انگلیس را بگیرید.در همین راستا و برای گرفتن وقت سفارت و پرداخت هزینه های مربوط، سفارت انگلیس یک سیستم با نام visa4uk راه اندازی کرده است که از طریق آن می توانید پرداخت های خود را انجام دهید.

 

مراحل گرفتن وقت سفارت انگلستان

 

برای گرفتن وقت سفارت انگلستان در ابتدا وارد سایت visa4uk شوید. سپس در این سایت یک حساب کاربری ایجاد کنید.

در مرحله بعد در بخش REGISTER تمامی اطلاعات خود را وارد کرده و اکانت خود را رجیستر نمایید.سپس مراحل زیر را انجام دهید.

بعد از انجام این مراحل سایت به شما اعلام می کند که ثبت نام شما موفقیت آمیز بوده و برای شما یک ایمیل تاییدیه ارسال می کند. پس از چک کردن ایمیل بر روی لینک موجود در ایمیل ارسالی کلیک کنید و در صفحه ی جدید در اکانت خود لاگین نمایید.

در مرحله بعد کنید که متقاضی کدام نوع از ویزا هستید و یک سری اطلاعات جدید را وارد نمایید؛ بعد از انتخاب نوع ویزا و پر کردن فرم های مربوطه و تایید اطلاعات تان، به مرحله ی پرداخت هزینه ی درخواست ویزا خواهید رسید آن را پرداخت کنید.

 

هزینه صدور ویزای انگلستان

 

هزینه سفارت
هزینه سفارت

هزینه ی صدور ویزای انگلستان متناسب با نوع آن مختلف است.که حدودا هزینه انواع ویزای آن به شرح زیر است:

  • ویزای تحصیلی : 254 دلار
  • ویزای بازدید خانواده ( 6 ماهه ) : 133 دلار
  • ویزای توریستی ( 6 ماهه ): 133 دلار
  • ویزای سرمایه گذاری: 2355 دلار
  • ویزای کارآفرینی: 1488 دلار

 

اگر قصد دارید بیش از 6 ماه در کشور انگلستان بمانید، علاوه بر هزینه ی ویزا باید هزینه بیمه سلامت (IHS) را نیز پرداخت کنید.بعد از پرداخت هزینه ی مربوطه فرم تکمیل شده را پرینت بگیرید.

 

در هر مرحله از تکمیل کردن فرم‌ها حتما اطلاعات مربوط تان را ذخیره نمایید. همچنین به این مورد نیز توجه نمایید که در صورتیکه قصد دارید در دو یا چند مرحله پروفایل خود را تکمیل کنید و یا اگر به صفحه پرداخت رسیدید و تصمیم گرفتید پرداخت خود را در زمان دیگری انجام دهید بر روی گزینه Save and exit کلیک نمایید تا اطلاعات شما ذخیره شود.

 

بعد از انجام تمامی مراحل، در دو ایمیل مجزا دو کد با عنوان های شماره پیگیری اپلیکیشن (Unique Visa Application Reference Number) و شماره شناسه پرداخت (Payment Reference Number) برای شما ارسال می شود این شماره ها را نیز ذخیره نمایید.

 

لازم است بدانید شما فقط تا سه ساعت پس از ارسال و تایید مدارک و فرم هایتان فرصت دارید هزینه تعیین وقت سفارتتان را پرداخت نمایید.

 

پرداخت هزینه سفارت آمریکا

 

برای مسافرت به آمریکا نیز لازم است ویزای مسافرتی آمریکا را داشته باشید و برای گرفتن ویزای آمریکا، حتما باید در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای همسایه مصاحبه سفارت خانه انجام دهید که مراحل آن به شرح زیر است:

 

تکمیل فرم DS-160)

 

در این مرحله باید فرم اپلیکیشن فرم ویزا Visa Application را تکمیل کنید.این فرم باید با دقت و کامل پر شود، در واقع فرم تقاضا برای گرفتن ویزا با توجه به مراحل آن بر حسب نوع ویزای درخواستی شما، متفاوت است.

 

فرم ویزای آمریکا در سالهای اخیر به صورت آنلاین تکمیل می شود که با وارد کردن اطلاعات شخصی خود می توانید این مرحله را طی کنید.این مراحل را به ترتیب زیر انجام دهید.

 

با تکمیل فرم DS-160، یک کد با عنوان Application ID به شما داده می شود که در تمام مراحل دریافت ویزا باید آن را ارائه دهید. درخواست و تکمیل این فرم آنلاین، به صورت رایگان است.فقط چیزی که به عنوان هزینه دریافت می شود، هزینه تعیین وقت سفارت است.

 

گرفتن وقت سفارت برای انجام مصاحبه

 

هزینه سفارت
هزینه سفارت

برای مصاحبه حضوری مدارک مورد نیاز را نیز در روز مصاحبه همراه خودتان داشته باشید.در مرحله بعد باید برای انجام مصاحبه در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای همسایه درخواست دهید و هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت کنید.

 

لازم است بدانید ثبت نام کنندگان جهت انجام مصاحبه و تعیین وقت سفارت آمریکا زیاد هستند و به همین دلیل باید برطبق زمان سفرتان،و فاصله بین مصاحبه تا اخذ ویزا از چندین ماه قبل برنامه ریزی مناسبی انجام دهید.

 

پیکاپ ویزا

 

در این مرحله پس از مصاحبه و تکمیل شدن پرونده تان،باید منتظر نتیجه مصاحبه بمانید. نتیجه مصاحبه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود. در این مرحله مشخص می شود جواب مصاحبه شما مثبت بوده است یا منفی.
در صورت موافقت با ویزای شما، باید در سریعترین زمان پاسپورتتان را جهت درج لیبل ویزا به سفارتخانه تحویل دهید.

 

برای سفارت آمریکا در امارات لازم است که خودتان یا فرد ثالثی با داشتن برگه وکالت به شهری که در آن مصاحبه کرده اید،برود و پاسپورت را ارسال یا تحویل بگیرد.مرحله پیک آپ ویزا را می توان به شرکت های فعال در این حوزه سپرد که با دریافت هزینه پایین و داشتن وکالت نامه از شما، پیکاپ ویزا را برایتان انجام دهند.

 

مرحله آخر پرداخت هزینه وقت سفارت

 

در این مرحله باید مبلغ مورد نظر سفارت را که 160 دلار آمریکا می باشد را پرداخت کنید.برای پرداخت هزینه ی تعیین وقت سفارت لازم است که حتما پرداخت آنلاین ارزی با مسترکارت یا ویزاکارت انجام دهید.

 

بعد از واریز وجه سفارت و تکمیل فرم مربوطه،باید در زمان مقرر با کلیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آمریکا در زمان و ساعت مشخص به سفارت خانه مربوطه مراجعه نمایید و مدارک خود را به آفیسر مربوطه تحویل دهید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!