مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مشاوره تحصیلی در روسیه

مشاوره تحصیلی در روسیه

مشاوره تحصیلی در روسیه

فهرست مقاله
مشاوره تحصیلی در روسیه
مشاوره تحصیلی در روسیه
پهناورترین کشور جهان؛ این بارزترین ویژگی جغرافیایی روسیه است، کشوری که در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار دارد و یک کشور اوراسیایی محسوب می شود. روسیه کشور خاصی است و جایگاه و نقشش در معادلات سیاسی سده های اخیر، آن را به کشوری غیرقابل چشم پوشی در دنیا تبدیل کرده است.
برای ما ایرانیان با تاریخچه پرفراز و نشیبی که روابط کشورمان با روسیه داشته، شاید اهمیت این کشور بیشتر هم باشد. اما ؛ آیا تحصیل در روسیه هم می تواند مورد توجه دانشجویان بین المللی باشد؟ در این مقاله درباره موضوعات زیر خواهیم گفت. قسمتی از سوالاتی است که دوستان در مشاوره تحصیلی در روسیه از ما می پرسند که ممکن است اینها نیز سوالات شما نیز باشد.
1. مزایای تحصیل در کشور روسیه
2. دانشگاه های روسیه
3. ویزای دانشجویی روسیه
4. هزینه تحصیل در روسیه
5. تحصیل  در روسیه در مقطع لیسانس
6. تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد
7. تحصیل در روسیه در دوره دکترا
8. گرفتن دعوت نامه برای تحصیل در روسیه
9. تحصیل در روسیه – شرایط سنی تحصیل در روسیه
10. تحصیل در روسیه – حداقل معدل برای تحصیل در روسیه
11. هزینه تحصیل در روسیه
12. مشاوره تحصیلی در روسیه

مشاوره تحصیلی در روسیه

مزایای تحصیل در کشور روسیه

آزمون وروردی برای . تحصیل در رشته پزشکی وجود ندارد. و شما می توانید بدون مدرک زبان در اکثر دانشگاه های روسیه پذیرش بگیرید .که باید یک دوره زبان را قبل از ورود به دانشگاه در آن جا بگذرانیدو یک از مزایای دیگر مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در روسیه است.

دانشگاه های روسیه

در دهه اخیر، تحصیلات عالی در روسیه دستخوش تغییرات فراوان شده است. به طوریکه ۶٫۳ میلیارد دلار بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ صرف بروز شدن امکانات و ابزارهای فنی دانشگاه های روسیه و آموزش تخصصی استادان دانشگاه ها شده است.
روسیه در سال ۲۰۰۳ عضو قرارداد بولونیا شد. تا سیستم تحصیلی خود را با کشورهای اروپایی همسان سازی کند. در مقاات دیگر درباره دانشگاه های روسیه اطلاعات کاملی را در اختیار عزیزان قرار داده ایم می توانید با مراجعه به مقاله ای با نام …. آن را مطالعه بفرمایید.

ویزای دانشجویی روسیه

زمانی که موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های روسیه می شوید، دپارتمان بین المللی دانشگاه از طرف شما برای ویزای دانشجویی اقدام می کند. این فرآیند بین ۳ تا ۵ هفته طول می کشد و ۴۰ دلار هزینه دارد.شما باید بعد از رسیدن به روسیه، در طول ۷ روز کاری، ویزای خود را در اداره مهاجرت ثبت کنید. این ویزا برای ۳ ماه اقامت در روسیه صادر می شود

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه زندگی در روسیه نسبت به اکثر کشورهای اروپایی ارزان تر است. و مخارج زندگی یک دانشجو شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد و… در حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می شود.هزینه ها را در مقاله ای با نام هزینه ها در روسیه به طور مفصل توضیح داده ایم پیشنهاد می شود حتما آن را مطالعه بفرمایید.

تحصیل  در روسیه در مقطع لیسانس

تحصیل در این مقطع ۴ ساله است وکافی است متقاضی مدرک دیپلم را داشته باشید. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود. و می توانید در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهید و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کنید. می توانید از مشاوره تحصیلی در روسیه گروه ما استفاده کرد و تمام سوالات خود را از متخصصان ما بپرسید برای این کار کافیست با ما یک تماس بگیرید.

تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در این مقطع دو سال است و در صورتی که این دوره را سپری کنید. می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کنید .و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به ۱۰۰ برسانید. در این مقطع زبان تدریس انگلیسی و روسی می باشد، چنانچه ن مایل باشید در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنید. باید ایلتس ۶ تا ۶٫۵ را اخذ نمایید. ومی توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و هزینه زندگی خود را تامین کنید .

 تحصیل در روسیه در دوره دکترا

دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجو دارد. . تحصیل در روسیه  به دو صورت رایگان و غیر رایگان میباشد به صورت تحصیل رایگان  از دانشگاه بورسیه می گیرید. و دانشگاه مبلغ تقریبا ۲۰۰۰ دلار را سالانه به شما پرداخت می کند. و در تحصیل غیر رایگان باید هزینه های تحصیل را بر عهده بگیرد.
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب باید مدارکی را به دانشگاه ارائه دهید. این مدارک عبارتند از: مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر، ایلتس۶، جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای دانشجو را به عهده دارد، مقاله های بین المللی نیز می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به شما کند.

 گرفتن دعوت نامه برای تحصیل در روسیه شامل موارد زیر می باشد :

• آدرس دائمی شما
• شماره پاسپورت
• گواهی تحصیلات تکمیلی دبیرستان
• شماره تلفن، آدرس ایمیل
• وضعیت شهروندی
• نام کامل شما
• تاریخ و محل تولد

تحصیل در روسیه – شرایط سنی تحصیل در روسیه

مشاوره تحصیلی در روسیه

• یکی از اصولی ترین شرایط تحصیل در روسیه  بررسی شرایط سنی تحصیل در روسیه می باشد.

پس می توان گفت شرایط گروه های سنی و صدور ویزا با هم ارتباط مستقیم دارند . زیرا هر کشوری می سنجد که آیا فرد بعد از پایان تحصیلات خود انرژی کاری و عمر مفید برای کار را دارد یا خیر! شرایط سنی تحصیل در روسیه شامل موارد زیر است.
• سن تحصیل در کالج در روسیه : ۲۳ سال
• سن تحصیل در  کارشناسی در روسیه : ۲۵ سال
• سن تحصیل در  کارشناسی ارشد در روسیه : ۲۸ سال
• سن تحصیل در  دکترا در روسیه : زیر ۴۰ سال
در کل شما از بالای ۱۷ سال می توانید به تحصیل در روسیه بپردازید .
تحصیل در روسیه – حداقل معدل برای تحصیل در روسیه
جهت تحصیل در روسیه یا تحصیل در خارج از کشور بهتر است داری معدل بالا و رزومه قوی باشید. چرا که با داشتن معدل خوب و رزومه قوی می توانید در اکثر دانشگاه های پذیرش بگیرید . اما افرادی هم بودند با داشتن معدل پایین توانستند در دانشگاه های معتبر تحصیل کنند. که در اینجا می توان گفت با داشتن شرایط مالی خوب امکان تحصیل در روسیه می باشد .  پس در رابطه با حداقل معدل برای تحصیل در روسیه می توان گفت با داشتن معدل عالی و رزومه قوی شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ها برای تحصیل در روسیه را دارید .

 هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه های مسکو حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد . هزینه خوابگاه در مسکو ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال می باشد . در خوابگاه ها نیز موظفید قوانین را رعایت کنید. در غیر این صورت ممکن است  از خوابگاه یا حتی از دانشگاه اخراج شوید.
• شهریه دوره پادفک : ۴۵۰۰ دلار در سال
• هزینه ماهیانه زندگی در روسیه : ۴۰۰ دلار
• هزینه خوابگاه در ماه در روسیه : ۴۰ دلار
با توجه به مطالبی که ذکر شد به نظر میرسد که تحصیل در روسیه در اکثریت رشته ها امکان پذیر می باشد. و با توجه به شرایطی چون امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی ، امکان تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی برای افراد زیر ۳۰ سال ، هزینه تحصیل و زندگی در روسیه در سال و اخذ روادید تحصیلی در کوتاه ترین زمان ممکن و …کشور روسیه برای ادامه تحصیل می تواند بهترین گزینه باشد.

مشاوره تحصیلی در روسیه

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.
لینک مفید :سفارت روسیه
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!