مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

فهرست مقاله
هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

قبل از هر گونه اقدام از شرایط و امکانات و هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه به منظور اقامت و اشتغال به تحصیل در این کشور آگاهی لازم را کسب نمایند مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای آن دسته از کسانی که تحصیل در فرانسه را به عنوان گزینه ای مناسب جهت ادامه تحصیلات در مراکز آموزشی معتبر دنیا انتخاب می کنند . از این رو اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه از شروط لازم در دستیابی به موفقیت در مسیر مهاجرت تحصیلی به فرانسه به شمار می رود. در این فرصت بر آنیم به تشریح هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه که یک دانشجو به سبب مهاجرت تحصیلی به این کشور و در طول دوره تحصیلی خود با آنها مواجه خواهد بود بپردازیم.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در دانشگاه ها چقدر است؟

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در هر یک از دانشگاه های دولتی این کشور با توجه به این که متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه در کدام یک از مقاطع تحصیلی اقدام به مهاجرت تحصیلی به فرانسه نموده است متفاوت می باشد.

هزینه های تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس به طور میانگین ۱۹۰ یورو در هر سال برآورد می شود. کسانی که اقدام به مهاجرت تحصیلی به فرانسه به منظور آموزش در زمینه یکی از رشته های مهندسی می کنند باید میزان شهریه بیشتری را که حدودا مبلغ ۶۲۰ یورو در هر سال تحصیلی است پرداخت نمایند.

هزینه های تحصیل در فرانسه برای متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی هستند به طور میانگین ۴۵۲ یورو در هر سال است. هزینه های تحصیل در فرانسه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری نیز به همین منوال است.

هزینه های تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس به طور میانگین ۲۶۰ یورو و در مقطع دکتری ۳۹۶ یورو در هر سال است. بدیهی است هزینه های تحصیل در فرانسه در مقاطع تخصصی ویژه بالاتر خواهد بود. هزینه های تحصیل در فرانسه در دانشگاه های خصوصی این کشور به صورت سالیانه مبلغی مابین ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در حالت کلی به چه میزان است؟

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارند بستگی به شیوه زندگی آنها دارد. همچنین این هزینه ها ارتباط مستقیم با این مساله خواهد داشت که فرد متقاضی کدام یک از شهرها را جهت اقامت در فرانسه بر می گزیند.

گران ترین شهر کشور فرانسه پاریس است که به منظور سکونت در آن مبلغی بین ۱۰۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو به صورت ماهیانه مورد نیاز است. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه قصد اقامت در یکی از خوابگاه های دانشجویی را داشته باشد هزینه های مربوط به اقامت نیز به این مبلغ اضافه می شود.

اقامت در شهر نیس بین ۷۰۰ تا ۹۲۰ یورو در هر ماه هزینه در بر خواهد داشت. در شهرهایی همچون نانت، بوردو، لیون و تولوز این مبلغ بین ۶۵0 تا ۹۰۰ یورو تخمین زده می شود.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با محل اقامت

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با مکانی که متقاضیان جهت سکونت انتخاب می کنند به طور معمول بیشتر از میانگین بین المللی آن بوده و مبلغ آن بین ۲۰۰ تا ۳0۰ یورو در هر ماه است.

آن دسته از افراد متقاضی تحصیل در فرانسه که خوابگاه های دانشجویی این کشور را جهت اقامت انتخاب می کنند بسته به این که در کدام یک از دانشگاه های فرانسه در حال تحصیل هستند و امکانات خوابگاه دانشجویی مورد نظر در چه حدی است مبلغی بین ۱۵۰ تا ۶۰۰ یورو در هر ماه را می پردازند.

اجاره یک آپارتمان یا شریک شدن آن با اشخاص دیگر بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو به صورت ماهیانه هزینه در بر خواهد داشت. چنانچه فرد متقاضی تحصیل در فرانسه همراه با شریک زندگی، فرزند یا فرزندانش قصد اقامت در فرانسه را دارد می بایست به منظور اجاره مسکن مبلغی مابین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه پرداخت نماید.

فرد متقاضی می تواند آپارتمانی در نقطه ای از مرکز شهر انتخاب کرده و به ازای آن مبلغ بالاتری را بپردازد. هزینه های مربوط به برق، آب، اینترنت و … به صورت ماهیانه مبلغ ۲۰0 یورو می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با غذا

دیدگاه عمومی نسبت به هزینه های زندگی در فرانسه در رابطه با غذا و خورد و خوراک آن است که هزینه های تامین مواد غذایی در این کشور خیلی بالاست. با این وجود هزینه های مربوط به غذا در سرتاسر کشور فرانسه چندان زیاد نیست.

کسانی که مهاجرت تحصیلی به فرانسه را جهت ادامه تحصیل و اقامت در نظر می گیرند می بایست در شهری همچون پاریس به طور ماهیانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو را صرف تامین نیاز غذایی خود کنند. طبیعتا این هزینه ها در سایر شهرهای فرانسه کم تر و ارزان تر خواهد بود.

هزینه خرید یک وعده غذایی در یک رستوران گران قیمت در فرانسه به طور میانگین حداقل مابین ۱۵ تا ۲۰ یورو می باشد و انتظار می رود در رستوران های لوکس هزینه ها بالاتر باشد. تهیه و خوردن غذا در مکان هایی همچون اغذیه فروشی ها، غرفه های کرپ و کافه ها مقرون به صرفه تر هستند و قیمت یک وعده ناهار در آنها مبلغی بین ۲ تا ۵ یورو دارد.

هزینه هادر رابطه با حمل و نقل

افرادی که اقدام به مهاجرت تحصیلی به فرانسه می کنند قادر خواهند بود جهت رفت و آمد از امکانات گوناگونی که در سیستم حمل و نقل این کشور وجود دارد استفاده نمایند. هزینه استفاده از اتوبوس و بلیط مترو بین ۱ تا ۱.۷ یورو برآورد می شود.

خریداری یک پاس به صورت هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه موجب بهره مندی از تخفیف خواهد شد. یک پاس ماهیانه مترو، اتوبوس و تراموا به طور معمول بین ۱۷ تا ۳۳ یورو خواهد بود. در شهر پاریس آسان ترین راه جهت رفت و آمد استفاده از مترو است و مسافرت از طریق تاکسی هم به نسبت ارزان تمام می شود.

هزینه تاکسی در پاریس به ازای هر یک کیلومتر حدودا ۱.۲۵ یورو است و به منظور انجام سفری کوتاه مدت می بایست در حدود ۷ تا ۱۰ یورو هزینه پرداخت نمود. همچنین در شهر پاریس امکان اجاره دوچرخه جهت تردد در شهر وجود دارد.

سایر هزینه ها

افرادی که با هدف مهاجرت تحصیلی به فرانسه و اشتغال به تحصیل در فرانسه به این کشور اروپایی سفر می کنند لازم است به منظور دریافت بیمه درمانی در این کشور هزینه ای را پرداخت کنند. هزینه بیمه درمانی در فرانسه با توجه به نوع پوشش آن بین ۲۰ تا ۵۰ یورو در هر ماه خواهد بود.

هزینه های مربوط به تهیه کتاب و سایر هزینه های آموزشی به طور میانگین ۵۰ یورو در هر ماه است.

منبع: سفارت فرانسه

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات