تحصیلی

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟

اگر شما هم رویای این را دارید که در رشته ی دندان پزشکی تحصیل کنید؟ولی نمیدانید چگونه تصمیم بگیرید که در کدام دانشکده دندان پزشکی درس بخوانید؟
در این مطالب شما را در تصمیم گیری انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دندان پزشکی،و راهنمایی هایی که چطور می توانید کشور مناسبی را انتخاب کنید آشنا خواهم کرد.

نکات مهم برای تحصیل دندان پزشکی که بهتر است بدانید؟

در پایین نکاتی است که انتخاب دانشکده مناسب دندان پزشکی را برای شما آسان تر می کند:

آب و هوا: چه نوع آب و هوایی را ترجیح می دهید؟ گرم؟ سرد؟ چهار فصل؟

دوستی و اخوت: فرهنگ باز و دوستانه و گیراست؟ جایگاه سیاسی منطقه ثبات دارد؟
هزینه ها: آیا شهریه و هزینه زندگی با بودجه شما همخوانی دارد؟

معروفیت دانشکده- آیا دانشکده دندان پزشکی مورد نظر شما معروف است و معروفیت خوبی دارد؟

در حالیکه اکثر دانشجویان بسیاری دانشکده ها و مدارس آمریکا و انگلیس را برای تحصیل رشته ی دندان پزشکی انتخاب می کنند این ها تنها گزینه های انتخابی نیستند.

کشورهای مناسب تحصیل دندان پزشکی شامل انگلستان،استرالیا،کانادا،مالزی،لهستان،و چین است که در ادامه با شرایط تحصیل در این کشورها آشنا خواهید شد.

 

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟

انگلستان بهترین کشور برای تحصیل دندان پزشکی

تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور انگلستان در رشته های مختلف دندان پزشکی نیاز به داشتن دانش کافی دارد.داشتن نمرات AAA، مدرک آیلتس با نمراه 7 در مکالمه، نوشتن و خواندن و همچنین سابقه تحصیلی درخشان از مهم ترین موارد جهت تحصیل دندان پزشکی در کشور انگلستان می باشند.

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های پزشکی کشور انگلستان با شرکت در آزمون ورودی و کسب قبولی در این آزمون ها امکان پذیر می باشد.تحصیل دندان پزشکی در کشور انگلستان در دوره کارشناسی 4 سال، در دوره کارشناسی ارشد 2 سال و در دوره دکترا حداقل 3 سال طول می کشد.

که می توانید تا 15 اکتبر اقدام به ورود به دانشگاه مورد نظر کنید بهتر است بدانید دوره های تحصیلی دندان پزشکی از شهریور ماه شروع می شود.تحصیل دندان پزشکی در کشور انگلستان با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، توصیه نامه از اساتید، انگیزه نامه، مدرک زبان آیلتس، مدارک اثبات داشتن توان مالی کافی و همچنین رزومه امکان پذیر می باشد.

مقاله پیشنهادی:هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه 2020

تحصیل پزشکی در کشور استرالیا


تحصیل دندان پزشکی در کشور استرالیا با شرکت در دوره های آموزشی پزشکی در دانشگاه های این کشور انجام می شود.شرکت در دوره های دندان پزشکی در مراکز معتبر تحصیلی در کشور استرالیا با اتمام دوره متوسطه، ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 7 و همچنین شرکت در دوره های آمادگی امکان پذیر می باشد.

همچنین برای تایید صلاحیت شدن باید در آزمون health Admission Test که توسط AQF ارائه می شود شرکت کنید و نمره قبولی را کسب قبولی کنید.یکی دیگر از روش های تحصیل دندان پزشکی در استرالیا شرکت در آزمون GAMSAT و یا MCAT و کسب نمره حداقل 50 می باشد.

کانادا کشوری مناسب برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی

ورود به دانشگاه های پزشکی کشور کانادا به دلیل وجود سطح بالا و همچنین رقابت زیاد بین دانشجویان این رشته بسیار سخت می باشد.تحصیل در دوره های دندان پزشکی در دانشگاه های پزشکی کانادا نیاز به داشتن مدرک دیپلم به همراه نمرات بالا در زمینه های علوم پایه دارد.

برای ورود به دانشگاه های پزشکی کشور کانادا، اخذ قبولی در آزمون Medical College Admission Test الزامی می باشد.در این آزمون چارچوب سوالات در زمینه های حل مسئله، تفکر انتقادی، مهارت نوشتن، داشتن دانش کافی در مورد مفاهیم و اصول علمی می باشد.

این سوالات چهار گزینه ای می باشند و برای کسب قبولی در این آزمون باید آمادگی کافی را داشته باشید.به طور کلی تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه های کانادا دو الی شش سال طول می کشد؛اما باید به یاد داشته باشید که این زمان تحصیلی با دانشگاه مرتبط می باشد و ممکن است متغیر باشد.

در صورت نیاز،باید دو سال بیشتر مشغول به تحصیل شوید تا برای مشغول به کار شدن به عنوان یک دندان پزشک در کشور کانادا به صورت کامل آماده شوید.

تحصیل رشته ی دندان پزشکی در مالزی

 

مالزی تاریخچه بسیار طولانی در زمینه پذیرش و تحصیل در مالزی دانشجویان پزشکی در سطح بین الملل دارد.دانشگاه بین المللی دندان پزشکی مالزی برنامه انتقالی نیز برای دانشجویان دارد که در آن دو سال اول را در دانشکده پزشکی در کوالالامپور می گذرانید.

و بعد از آن درس خود را در یکی از 26 دانشکده مورد قبول آن ها در استرالیا، انگلستان، ایرلند، کانادا و یا ایالات متحده امریکا به اتمام می رسانید.دانشگاه های زیاد دیگرآن نیز،مانند Panang و دانشکده پزشکی Manipal هماهنگی انتقال دانشجو را در شرایط محدودکننده کمتری انجام می دهد.

تحصیلی با شرایط مناسب در رشته ی دندان پزشکی لهستان

تحصیل در کشور لهستان اقتصادی ترین دوره پزشکی را در جهان ارائه می دهد.شهریه آن می تواند کمتر از 14k در کل سال شود و هزینه زندگی آن نیز بطور منطقی پایین است.

با وجود اینکه بطور کلی هزینه آن در مقایسه با زندگی در هندوستان بیشتر است.اما دما در زمستان تا 15 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند.و حتی در تابستان ها هوا می تواند سرد، مه آلود و مرطوب شود،ولی از نظراقتصادی، لهستان یک گزینه مناسب و نیز کشوری باثبات و آرامی است.

هزینه زندگی در لهستان قابل قیاس با مناطق نیمه گران در اروپا و ایالات متحده آمریکا است،و آب و هوای آن نیز معتدل و گرمسیری است.مردم آن بسیار صمیمی هستند و زندگی در این مکان جالب انگیز است.

تحصیل رشته ی دندان پزشکی در چین


تحصیل در رشته دندان پزشکی در چین درست نیست چرا که پزشکی خواندن به زبان انگلیسی در کشور چین اجباری است و دانشکده های دندان پزشکی کشور چین برنامه MBBS را ارائه نمی دهند.

در سال 2002 شرایط مناسبی را برای دانشجویان بین المللی برای خواندن پزشکی به زبان انگلیسی ایجاد کردند این توسط وزارت آموزش و پرورش دولت چین اعلام شد.

چین کمترین دوره تحصیلی در رشته پزشکی را دارد طول مدت آن (6 سال) است و در مقایسه با کشورهای برتر دنیا که طول این دوره به 8 تا 10 سال می رسد،کمتر است.

مقاله پیشنهادی:تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون آزمون ورودی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *