مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

درآمد 💲 دندان پزشکی در انگلستان چقدر است؟

درآمد دندان پزشکی در انگلستان

درآمد 💲 دندان پزشکی در انگلستان چقدر است؟

فهرست مقاله
درآمد دندان پزشکی در انگلستان
درآمد دندان پزشکی در انگلستان

دندان پزشکی در انگلستان نیز مانند پزشکی یکی از رشته‌های بسیار پر طرفدار در جهان است.به طور کلی دوره‌ی دندان پزشکی در انگلیس ۵ سال به طول می‌انجامد.همچنین یکی از رشته‌های پردرآمد در انگلستان،رشته‌ی دندان‌پزشکی است.

و برای تحصیل در این رشته رقابت بسیار تنگاتنگی بین داوطلبان هم در انگلستان و هم در سرتاسر دنیا برقرار است.این استقبال بیش از هرچیزی به خاطر کیفیت بالای خدمات آموزشی در انگلستان، پیروی از استانداردهای جهانی و همچنین مجهز بودن دانشگاه‌های انگلستان به تجهیزات پیشرفته‌ی پزشکی است.

در این رشته علاوه بر گذارندن دروس تئوری باید مهارت‌های عملی خود را نیز با شرکت در دوره‌های کارآموزی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فراگیرید.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

دوره تحصیلی دندانپزشکی در انگلستان

اولین سال از دوره ۵ ساله تحصیلی رشته دندان‌پزشکی بر پایه دانش پزشکی و بالینی در زمینه‌های آناتومی، فیزیولوژی، زیست‌شناسی دهان و بیوشیمی تمرکز دارد.

در انتهای سال اول نیز شما زیر نظر اساتید خود، کار عملی را تجربه می‌کنید.و تجربه کار عملی، روی نمونه‌های شبیه‌سازی شده صورت می‌گیرد.
سال دوم رشته دندان‌پزشکی در انگلیس براساس مطالعه روی موضوعات دندان‌پزشکی عملی، پروتز دندانی و پریودنتیکس است.

در سال سوم،شما عمیقا به مطالعه روی موضوعات مربوط به دندان‌پزشکی می‌پردازید و شروع به استقلال در کار عملی و تجربی خواهید کرد.
در حالی که در سال چهارم، فرصت بیشتری برای ارتقاء مهارت های خود در این حوزه دارید و به‌عنوان یک دندانپزشک واقعی در دانشکده خود شروع به کار خواهید کرد.

در سال آخر تحصیل در دندان‌پزشکی انگلستان نیز ، شما نیمی از دوره تحصیل را داخل دانشکده دندان‌پزشکی می‌گذرانید و نیمه دیگر را در جامعه دندان‌پزشکان به همکاری ادامه خواهید داد.

شرایط کار پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان

درآمد دندان پزشکی در انگلستان

 

شرایط کاری پزشکی با توجه به حیطه تخصص متفاوت است.محیط های کاری شامل بخش ها، اتاق های مشاوره، اتاق های عمل، آزمایشگاه ها و واحدهای ویژه مانند A & E می باشد.

بسته به تجربه و دانش تخصصی شما، انواع فرصت های خصوصی برای شما وجود دارد. این موقعیت ها می توانند انعطاف پذیری بیشتر و یا امکان مدیریت زمان را برای شما را ارائه دهد. فرصت های کاری در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک در سراسر کشور وجود دارد.

کار به عنوان یک جانشین می تواند فرصتی برای تمرین در مکان های مختلف در سراسر انگلستان را برای شما فراهم کند همچنین امکان سفر و کار در خارج از کشور وجود دارد.

ممکن است لازم باشد که به یک قسمت دیگر از کشور بروید تا بتوانید کاری را که واقعا می خواهید انجام دهید. این کار ممکن است از لحاظ ذهنی و جسمی، با ساعت های طولانی و غیر معمول انجام شود. شما مسئولیت سلامت بیماران را بر عهده خواهید گرفت.

درآمد دندان پزشکی در انگلستان

اگر می خواهید در انگلستان به عنوان یک پزشک کار کنید، رفتن به این کشور کمی برای شما نگران کننده است مخصوصا زمانی که به حقوق پزشکان در انگلستان توجه می کنید. چیزهای دیگری نیز برای بیشتر فکر کردن در مورد رفتن به انگلستان وجود دارد از جمله:

حقوق بازنشستگی، محل اقامت، مالیات و هزینه های کلی زندگی و غیره ممکن است با وجود این مسائل نظر شما برای ادامه تحصیل و کار دندان پزشکی در انگلستان تغییر کند. با این حال نیازی نیست زیاد نگران باشید.

اگر شما دندان پزشک شوید حقوق و درآمد شما در انگلستان می تواند به راحتی تغییر کند. بسته به جایی که کار می کنید حقوق و درآمد شما متفاوت خواهد بود.

علاوه بر تخصص سطح آموزش شما نیز می تواند بر میزان حقوق شما تاثیر گذار باشد. بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای رشته ی تحصیلی تان کجا می خواهید کار کنید به دقت همه جوانب را بررسی کنید.

اگر برای تحصیل به انگلستان می آیید میتوانید نزدیک به 100.000 پوند در کلینیک های آکادمی درآمد کسب کنید.
اگر دانشجوی سال سوم پزشکی هستید و در انگلستان تحصیل می کنید بسته به رتبه ای که دارید و اینکه چقدر آموزش دیده اید میتوانید بین 22862 پوند(45138 دلار) تا 47000 پوند درآمد داشته باشید.

شما به عنوان پزشکی متخصص یا دستیار متخصص حداقل 52.643 پوند درآمد دارید و این میتواند تا 70.018(138.287 دلار) برسد.
و این حقوق بسته به اینکه شما متخصص یا دستیار متخصص هستید متفاوت است پزشکی ارشد تا 137.289 پوند( 271.170 دلار) درآمد دارد.

درآمد پزشکان متفاوت است و بسته به سطح آموزش و تخصص پزشکان متفاوت است.درآمد تنها یکی از فاکتورهایی است که بر تصمیم شما برای تحصیل وکار تاثیر گذار است و تنها یکی از ویژگی های کار است که شما باید در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی:بورسیه دندان پزشکی انگلستان

شرایط تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

حقوق دندان پزشکی در انگلستان

 

درآمد دندان پزشکی در انگلستان

 

محل کار میزان درآمد/ سالانه
پس از اتمام دوره تحصیل ۲۰ تا ۴۰ هزار
NHS خدمات دندان‌پزشکی ۳۰ تا ۹۰ هزار پوند
مطب شخصی ۹۰ تا ۱۱۰ هزار

دندان‌پزشکی یکی از پردرآمدترین شاخه‌های پزشکی به حساب می‌آید. معمولا فارغ‌التحصیلان دانشکده دندانپزشکی در انگلستان در اولین دوره پس از تحصیل بین ۲۰ تا ۴۰ هزار پوند حقوق سالانه دریافت می‌کنند.

بعلاوه، دندان‌پزشکان به جز دریافت حقوق از این طریق با کار در مطب‌های شخصی خود سالانه حدود ۹۰ تا ۱۱۰ هزار پوند درآمد کسب می‌کنند.
در صورتی که در بخش خدمات دندان‌پزشکی NHS فعالیت کنید، بین ۳۰ تا ۹۰ هزار پوند درآمد خواهید داشت.

انواع تخصص‌های دندانپزشکی در انگلستان

لیست زیر به برخی از تخصص‌های رشته دندان‌پزشکی ارائه شده است:

 • دندان‌پزشک عمومی
 • متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت (پروستودانتیست)
 • متخصص درمان ریشه (اندودانتیست)
 • متخصص ارتودنسی
 • متخصص جراحی لثه
 • جراح دهان، فک و صورت
 • متخصص اطفال
 • متخصص بهداشت دهان و دندان
 • نمایندگی فروش لوازم دندان‌پزشکی
 • درمانگر دندان‌پزشکی
 • تکنسین آزمایشگاه آموزشی
 • مدیر خدمات بهداشتی
 • نویسنده علمی در حوزه دندان‌پزشکی
 • دندانپزشکی دامپزشکی و…
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
هلیا
هلیا
2020/09/27 19:35

خسته نباشید درامد یک دندانپزشک عمومی در انگلستان ماهیانه چقدر است؟

عبدالله
عبدالله
پاسخ دادن به  هلیا
2020/12/22 21:07

30 هزار پوند