مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی در روسیه

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

فهرست مقاله
دندانپزشکی در روسیه
دندانپزشکی در روسیه

مقدمه:تحصیل دندانپزشکی در روسیه:بر اساس رتبه بندی دانشگاه های دنیا تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه در بین برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. وقتی صحبت از دانشگاه های پزشکی در سطح جهانی می شود.

کشور روسیه به علت دارابودن تعداد زیادی دانشگاه پزشکی به عنوان یکی از مقصد هایی است که همیشه مورد توجه قرار می گیرد.

به طور کلی حدود 50 دانشگاه پزشکی در سرتاسر روسیه وجود دارد.دانشکده های پزشکی در روسیه دوره های عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی و… را ارائه می کنند.

اگر قصد دارید تا در رشته دندان پزشکی در دانشگاهی خوب با هزینه­ ی کم و خارج از ایران تحصیل کنید تحصیل دندانپزشکی در روسیه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

بهتر است بدانید بعد از تحصیل دندان پزشکی در روسیه از امکانات شغلی مناسبی برخوردار خواهید شد و همچنین با تحصیل در روسیه می توانید به اقامت در روسیه نیز دست یابید.

تحصیل دندانپزشکی روسیه نیز مانند تحصیل پزشکی در روسیه شرایط عالی برای دانشجویان بین‌المللی دارد که در این مقاله شرایط آن را برای شما توضیح خواهم داد.

دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی روسیه:

به دلیل وجود اسامی دانشگاه های روسیه در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم و  وزارت بهداشت، تحصیل در روسیه به یکی از گزینه‌های قابل توجه ایرانیان تبدیل شده است.

در این بین تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه مورد استقبال بیشتر افراد قرار گرفته است که باعث رقابت در این زمینه شده است.

بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی برنامه های دروس این رشته ها از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی را  به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

دانشگاه های روسیه خدماتی خوبی برای پذیرش راحت دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می دهند که یکی از این خدمات دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی می باشد که می توانید به سادگی در این دوره ها ثبت نام کنید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه موقعیتی مناسبی است برای این که با هزینه مناسب این امکان را برای شما فراهم می کند که به سه زبان زنده دنیا تحصیل کنید.

مقاله پیشنهادی:

تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون آزمون ورودی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه چیست؟

 

دندانپزشکی در روسیه

اولین نکته مثبت در مورد تحصیل دندانپزشکی در روسیه این است که مدارک صادر شده از دانشگاه های روسیه برای وزارت بهداشت ایران معتبر است.

که این موضوع برای تحصیل دندانپزشکی در هر جایی از دنیا اهمیت بسیاری دارد.نکته ی مثبت دیگر در مورد تحصیل دندانپزشکی در روسیه، زبان تحصیل است.

در دانشگاه های روسیه علاوه بر زبان روسی دوره‌های دندانپزشکی به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شود تا دانشجویان بین‌المللی مشکلی برای تحصیل در روسیه نداشته باشند.

البته باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و باید مدرک آیلتس با نمره حداقل ۵.۵ داشته باشید و یا در در یک مصاحبه ورودی در دانشگاه شرکت کنید.

شرایط پذیرش دندانپزشکی روسیه چگونه می باشد؟

شما ابتدا باید دوره های پادفک را که دوره های 9 تا 12 ماهه می باشد را پشت سر بگذراید و بعد از طی کردن امتحانات پایان ترم،به دوره های اصلی دندانپزشکی وارد شوید.

در دوره پادفک درس هایی که  برای رشته پزشکی و دندانپزشکی تدریس می شود شامل ریاضی، شیمی، زیست و زبان می باشد و همچنین برای ورود به دوره های پادفک مدرک زبان مورد نیاز نیست.

برای تحصیل در روسیه محدودیت سنی  وجود ندارد و برای ورود به دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه آزمون ورودی نمی باشد.مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در روسیه 5  سال می باشد.

اما شما قبل از ورود به دانشگاه باید یک دوره ۹ ماهه را در کالج سپری نمایید و سپس وارد دانشگاه مورد نظر خود شوید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه به هر دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است حتی در بعضی از تخصص ها مثل داروسازی و یا پزشکی و دندانپزشکی می توان به زبان فرانسوی هم تحصیل کرد.

برای تحصیل به این زبان به غیر از روسی باید مصاحبه به زبان فرانسه و یا انگلیسی انجام دهید و بسته به اینکه چه زبانی را انتخاب می کنید.

در دوره های پادفک قبل از شروع دانشگاه همان زبان اعم از انگلیسی و روسیه ای در دانشگاه برای شما تدریس می گردد.

طول دوره دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی ۵سال و طول دوره دندانپزشکی به زبان روسی بعلت لزوم شرکت در دوره پادفک ۶سال است.

مقاله پیشنهادی:هزینه تحصیل در روسیه 2020

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

 

دندانپزشکی در روسیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در همه دانشگاه های روسیه یکسان نیست اما به صورت میانگین دانشگاه ها از دانشجویان دندانپزشکی مبلغ 4 تا  6 هزار دلار در سال شهریه می‌گیرند.

علاوه بر این شهریه دوره پادفک هم چیزی در حدود 4 تا 5 هزار دلار است.البته هزینه دوره های پادفک بسته به کالج های مختلف و اینکه از خوابگاه استفاده می کنید.

و یا به طور شخصی آپارتمان اجاره می نمایید، متفاوت است که از سالی 8500 دلار تا 14350 دلار شروع می شود. از طرفی هزینه ی زندگی دانشجویی در روسیه بین 300 الی 500 دلار در ماه است.

علاوه بر این هزینه زندگی در روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است.بیشترین مقدار این هزینه 600 دلار در ماه است که شامل موارد زیر می باشد:

50 تا 250 دلار برای اقامت
100 تا 300 دلار برای خورد و خوراک
10 دلار برای رفت‌و‌آمد (با استفاده از کارت دانشجویی) می‌شود.

 

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک در حدود 3000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد. این دانشگاه دولتی می باشد و در شهر نووسیبیرسک در سال 1959 تاسیس شد است.

هزینه تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو تقریبا معادل با 10.000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد. این دانشگاه دولتی یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور روسیه است.

که در سال 1775 در شهر مسکو تاسیس شد و در رشته های مختلفی نیز مانند مکانیک، ریاضیات، فیزیک، پزشکی،و… فعالیت می کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سن پترزبورگ معادل با 6500 دلار برای یک سال تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی اسکانوف در حدود 10.000 دلار برای یک سال تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو مسکو تقریبا برابر با 7250 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

برای کار دانشجویی نیز به این صورت است که در روسیه اجازه دارید تا به صورت نیمه وقت و تا حدود 20 ساعت در هفته به اشتغال همزمان با تحصیل بپردازید.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات