تحصیلی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

تحصیل در رشته دندان پزشکی مزایای زیادی دارداما سوالی که شاید برای خیلی پیش بیاد این است که بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کدام کشور است؟ افرادی که در این رشته تحصیل می کنند آینده تحصیلی و کاری درخشانی خواهند داشت. دندان پزشکی جزء رشته های محبوب دانشگاهی است.

9 زمینه تخصصی در رشته دندانپزشکی وجود دارد و دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در یکی از این زمینه های تخصصی ادامه دهند و پس از چند سال تبدیل به یک دندانپزشک متخصص شوند.

نیاز جامعه به وجود دندانپزشکان روز به روز در حال افزایش است و به همین دلیل فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی می توانند به سرعت در یکی از کلنیک های دندانپزشکی مشغول به کار شوند و از همان ابتدا درآمد بسیار خوبی کسب کنند.

دندانپزشکی یک حرفه بین المللی است و کسانی که در این رشته تحصیل می کنند، می‌توانند پس از فارغ التحصیلی در هر کشوری مشغول به کار شوند.در ادامه با شرایط و هزینه های کشورهای مناسب برای تحصیل دندانپزشکی آشنا خواهید شد.

مقاله پیشنهادی:بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟

دانشگاه های برتر برای تحصیل دندانپزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

دانشجویان بین المللی زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه های برتر دندانپزشکی هستند. تحصیل در دانشگاه های تراز اول جهان می تواند باعث موفقیت تحصیلی و کاری دانشجویان در آینده نزدیک شود.

در ادامه به بررسی برترین دانشگاه های دندانپزشکی جهان بر اساس رتبه بندی می پردازیم.

موسسه کارولینسکا (KI) سوئد

موسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد مستقر است و برخی از دوره های علوم پزشکی و بهداشت را برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می دهد. موسسه کارولینسکا به عنوان برترین دانشگاه در رشته دندانپزشکی شناخته شد.

این موسسه به دلیل استفاده از روش های نوین تدریس و تحقیق در جهان شهرت دارد. اکثر مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این خود یک مزیت بزرگ برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

دندانپزشکی در موسسه کارولینسکا به طور کامل به زبان سوئدی تدریس می شود.دوره دندانپزشکی یک دوره 5 ساله است و یکی از شرایط ورود به این موسسه، تسلط به زبان سوئدی و انگلیسی است.دوره آموزش زبان سوئدی در دانشگاه کارولینسکا برگزار نمی شود.

اگر زبان سوئدی تسلط دارید می توانید در آزمون زبان TISUS شرکت کنید و مدرک زبان سوئدی خود را دریافت کنید. در این دانشگاه دوره تخصص ارتودنسی و اندودنتیکس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

پروسه انتخاب و پذیرش دانشجویان برای برنامه دندانپزشکی در موسسه کارولینسکا بر اساس نمرات دوره دبیرستان و آزمون استعداد تحصیلی سوئدی Högskoleprovet است.

این آزمون فقط دو بار در سال و به زبان سوئدی برگزار می شود. باید علاوه بر داشتن نمرات بالا در دوره دبیرستان، نمره خوبی را در این آزمون کسب کنید.
آزمون: آزمون استعداد تحصیلی Högskoleprovet، مصاحبه دارد.

زبان تحصیل: تسلط به زبان های انگلیسی و سوئدی، زبان سوئدی معادل سطح 3 و زبان انگلیسی معادل سطح 6 دوره متوسطه در سوئد
هزینه تحصیل 380 هزار کرون سوئد در سال است.

مرکز آکادمیک دندانپزشکی هلند ACTA برای تحصیل دندان پزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

این دانشگاه یک دانشکده دندانپزشکی مستقل است که توسط یک همکاری مشترک بین دانشگاه آمستردام و دانشگاه VU وریج آمستردام به وجود آمده است. ACTA قصد دارد به اجرای مأموریت های هر دو دانشگاه کمک کند.

دراین دانشگاه تحقیقات علمی صورت می پذیرد، برنامه های آموزشی دندانپزشکی برگزار می شود و در زمینه دندانپزشکی به بیماران خدمات درمانی ارائه می شود.

در محافل بین المللی، ACTA در زمینه تدریس و تحقیق جایگاه ویژه ای دارد. این مرکز آموزشی و درمانی علاوه بر ارائه برنامه آموزشی دندانپزشکی عمومی، دوره های تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی را نیز ارائه می دهد.

تقریباً 500 نیروی کار دارد و هرساله 800 دانشجو در برنامه دندانپزشکی آن ثبت نام می کنند. این مرکز همه روزه تقریبا به300 بیمار خدمات دندانپزشکی ارائه می دهد.مرکز آکادمیک دندانپزشکی هلند قادر به ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت عالی است.

این مرکز در دوره کارشناسی ارشد یک برنامه آموزشی دندانپزشکی برگزار می کند. برنامه کارشناسی ارشد علوم بهداشت دهان و دندان یک برنامه سه ساله است که توسط مرکز علمی دندانپزشکی آمستردام (ACTA) ارائه می شود.

در این مرکز می توانید در یکی از زمینه های تخصصی اندودنتولوژی، پریودنتولوژی، پروتزهای دهانی و پروتزهای ایمپلنت و دندانپزشکی کودکان آموزش ببینید. دو برنامه آموزشی برای دوره تخصص دندانپزشکی در این مرکز ارائه می شود: تخصص جراحی دهان، فک و صورت و تخصص ارتودنسی.
آزمون ورودی دارد مصاحبه دارد.

زبان تحصیلی آن: هلندی و انگلیسی، آیلتس 6.5 یا تافل 92 به بالا است.
هزینه تحصیل: شهریه هر یک از برنامه های تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل به طور میانگین سالانه بین 12000 تا 23000 یورو است.

دانشگاه کینگزکالج لندن برای تحصیل دندان پزشکی

این دانشگاه یکی از 25 دانشگاه برتر جهان و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان است. کینگز بیش از 27600 دانشجو از 150 کشور جهان و حدود 6800 کارمند دارد.

این دانشگاه به همراه مرکز آکادمیک دندانپزشکی هلند، دومین دانشگاه برتر دندانپزشکی در جهان محسوب می‌شود.و به دلیل سطح علمی بالا و انجام تحقیقات علمی پیشرفته شهرت زیادی دارد.

رشته های علوم انسانی، حقوق، علوم پزشکی (مانند روانپزشکی، پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی) و علوم اجتماعی از جمله امور بین المللی در دانشگاه کینگز کالج لندن ارائه می‌شوند.

دوره های دندانپزشکی عمومی و تخصص های دندانپزشکی در این دانشگاه ارائه می شوند. دانشجویانی که می‌خواهند در دوره های دندانپزشکی کینگز کالج تحصیل کنند باید در آزمون ورودی UCAT شرکت کنند و در این آزمون نمره بسیار خوبی را کسب کنند.

  • آزمون: آزمون ورودی UCAT، مصاحبه دارد.
  • زبان تحصیل: انگلیسی، آیلتس 7 یا تافل 100 به بالا است.
  • هزینه تحصیل 43500 پوند در سال

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه هنگ کنگ برای تحصیل دندان پزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

دانشگاه هنگ کنگ چهارمین دانشگاه برتر دندانپزشکی در جهان محسوب می‌شود. بیش از 9000 دانشجوی بین المللی از 96 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه هنگ کنگ جزء برترین دانشکده های دندانپزشکی در جهان محسوب می‌شود.

و تنها موسسه ای در هنگ کنگ است که دوره های تحصیلی دندانپزشکی را ارائه می دهد. این دانشکده در سال 1982 تأسیس شده و در بیمارستان دندانپزشکی پرنس فیلیپ در جزیره هنگ کنگ واقع شده است.

دوره دندانپزشکی عمومی در این دانشگاه یک دوره 6 ساله است و می توانید پس از گذراندن این دوره تحصیلات خود را در یکی از تخصص های دندانپزشکی ادامه دهید.

  • آزمون: آزمون SAT یا ACT برای دوره دندانپزشکی عمومی
  • زبان تحصیل: چینی و انگلیسی، آیلتس 6.5 یا تافل 92 به بالا است.
  • هزینه تحصیل: دندانپزشکی عمومی 164000دلار هنگ کنگ در سال برای غیر بومی ها، تخصص ها بین 160000تا 540000 دلار هنگ کنگ در سال است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *