مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت دندانپزشک

فهرست مقاله

دندان‌ پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.امروزه افراد زیادی خواهان مهاجرت دندانپزشکی هستند اگر شما هم جزو این دسته هستید در ادامه این مطلب با مهاجرت دندانپزشک آشنا خواهید شد ما همراه باشید.

 

شرایط مهاجرت دندانپزشک

 

اولین کاری که برای مهاجرت دندان پزشکی به کشورهای دیگر باید انجام دهید مدارک خود را به تایید کشور مورد نظرتان برسانید.یعنی مدارک خود را معادل سازی نمایند.معادل سازی مدارک در کشورهای مختلف با هم متفاوت میباشد. ولی در کل مراحلی که برای معادل سازی باید طی شود شامل :

 • آموزش زبان کشور مورد نظرتان و تسلط به زبان آن
 • گذراندان دوره های آموزشی در صورتی که نیاز باشد.
 • گذراندن امتحاناتی در کشور مقصد

دومین مطلب مهم در رابطه با مهاجرت دندانپزشک این است که شما باید به کشوری مهاجرت نمایید که در آن کشور بتوانید اجازه طبابت را دریافت نمایید. در برخی از کشورها تا زمانی که اقامت آن کشور را نداشته باشید نمیتوانید اجازه طبابت را دریافت نمایید پس در این امر دقت نمایید.

و باید کشوری را انتخاب کنید که به تخصص دندان پزشکی نیاز داشته باشد و شما بتوانید در آن مشغول به کار شوید.

 

درآمد دندان پزشکی

 

دندانپزشکان در سراسر جهان از درآمد بسیار خوبی برخوردار است. میزان درآمد دندانپزشکان عمومی و متخصصان دندانپزشکی با هم متفاوت است و متخصصان از درآمد بسیار بیشتری برخوردار هستند.با توجه به تخصصی که دارید مانند تخصص پروتز های دندانی، ارتودنتیست ،جراحی دهان، فک و صورت و… درآمد شما متفاوت خواهد بود.

درآمد دندانپزشکان در کشورهای مختلف به شرح زیر است:

 

 • نروژ: 15000 دلار در ماه
 • ایرلند: 12916 دلار در ماه
 • سوئیس: 10416 دلار در ماه
 • هلند: 9433 دلار در ماه
 • انگلستان: 8916 دلار در ماه
 • کانادا: 8833 دلار در ماه
 • استرالیا: 8564 دلار در ماه
 • آلمان: 7500 دلار در ماه

 

مهاجرت دندانپزشک به کشورهای مختلف

مهاجرت دندانپزشک
مهاجرت دندانپزشک

 

در ادامه به بررسی هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی وشرایط و هزینه زندگی مهاجرت دندانپزشک در کشورهای مختلف می‌پردازیم.

 

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

 

از مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در آلمان رایگان بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور است.دانشگاه های آلمان جزء بهترین دانشگاه های جهان در زمینه آموزش و تحقیقات هستند. دانشکده های دندانپزشکی آلمان در سراسر جهان از شهرت بسیار زیادی برخوردار هستند.

 

دانشجویانی که مدرک دندانپزشکی خود را از یکی از دانشگاه های آلمان دریافت می کنند، می توانند در اکثر کشورهای پیشرفته جهان مشغول به کار شوند و به عنوان یک دندانپزشک فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند زیرا مدارک دندانپزشکی دانشگاه‌های آلمان در سراسر جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند.هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان نیز بسیار مقرون به صرفه است. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان 800 تا 900 یورو در ماه خواهد بود.

 

هزینه های تحصیل در کشور آلمان

 

 • اجاره بها خوابگاه: 250 تا 350 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 170یورو در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 70 یورو در ماه

 

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

 

سوئد یکی از کشورهای پیشرفته در رشته دندانپزشکی است و جزء کشورهایی است که دندانپزشکان در آن درآمد بسیار بالایی دارند.دانشگاه های سوئد جزو برترین دانشگاه های دندانپزشکی در جهان می باشند. این دانشگاه ها در سوئد به دلیل داشتن فضای آموزشی مطلوب و سطح علمی بالا دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جلب می‌کنند.

به طور میانگین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه‌های سوئد 180 هزار کرون سوئد در سال است. همچنین میانگین هزینه زندگی در کشور سوئد معادل 8190 کرون در ماه خواهد بود.

 

هزینه های تحصیل در کشور سوئد

 

 • اجاره بهای خوابگاه: 3200 تا 5000 کرون در ماه
 • خورد و خوراک: 2300 کرون در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 780 کرون در ماه

تحصیل دندانپزشکی در هلند

 

کشور هلند یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل است. هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند اقدام می کنند. دانشگاه های هلند طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی از جمله دوره های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بیش از 2100 برنامه آموزشی در دانشگاه های هلند بطور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.کشور هلند به دنبال جذب استعداد های جهانی در رشته دندانپزشکی است و به دانشجویان بین المللی این فرصت را می دهد تا پس از فارغ التحصیلی به مدت یک سال در کشور هلند حضور داشته باشند و در جست وجوی کار باشند. کشور هلند مکانی عالی برای تحصیل و زندگی است.

هزینه تحصیل و زندگی در هلند به طور قابل توجهی بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه هلند 12000 تا 23000 یورو در سال خواهد بود. هزینه زندگی در هلند نیز به طور میانگین700 تا 1500 یورو در ماه است.

 

هزینه های تحصیل  در کشور هلند

 

 • اجاره بها خوابگاه: 350 تا 450 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 170 تا 200 یورو در ماه
 • حمل و نقل: 80 یورو در ماه

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

 

دانشگاه های انگلستان در رشته دندانپزشکی در رده بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.دانشگاه کینگز کالج لندن دومین دانشگاه برتر دندانپزشکی در جهان محسوب می‌شود. این دانشگاه به دلیل کیفیت آموزشی بالا، در جهان شهرت و اعتبار زیادی دارد. تمام دانشگاه‌های دندانپزشکی انگلستان از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و هر ساله دانشجویان معدودی را در رشته دندانپزشکی جذب می کنند.

دانشگاه های انگلستان شهریه نسبتا بالایی را برای رشته دندانپزشکی دارند اما معمولا به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی یا وام دانشجویی نیز اعطا می کنند.میانگین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان 43000 پوند در سال است. البته ممکن است شهریه دانشگاه های مختلف، متفاوت باشد. میانگین هزینه زندگی در کشور انگلستان 1000 پوند در ماه خواهد بود.

 

هزینه های تحصیل در کشور انگلستان

 

 • اجاره بهای خوابگاه: 450 پوند در ماه
 • خورد و خوراک: 150 پوند در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 60 پوند در ماه

 

تحصیل دندانپزشکی در چین

 

کشور چین دارای دانشگاه های دندانپزشکی بسیار معتبری است.دانشگاه هنگ کنگ در چین یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در آسیا و جهان به شمار می‌رود.رشته دندانپزشکی در چین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و فرصت های تحصیلی و شغلی بسیار خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته خواهد بود. بعضی از دانشگاه های چین دوره های تحصیلی دندانپزشکی را برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. همچنین دانشگاه های این کشور کمک هزینه‌های مالی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دیگر چین پایین تر خواهد بود. میانگین هزینه زندگی در چین 6000 تا 7000 یوآن در ماه است.

 

هزینه تحصیل در کشور چین

 

 • اجاره بها خوابگاه: 1000 تا 3000 یوآن در ماه
 • خورد و خوراک: 1500 یوآن در ماه
 • حمل و نقل: 120 یوآن در ماه

 

دندانپزشکی در آمریکا

 

دانشگاه های آمریکا دوره های آموزشی بسیار با کیفیتی را در رشته دندانپزشکی ارائه می دهند و به همین دلیل اسامی دانشگاه های آمریکا همیشه در لیست برترین دانشگاه های دندانپزشکی قرار دارد.هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی آمریکا بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی این کشور خواهد بود.

اما اکثر دانشگاه های آمریکا داری بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی زیادی هستند. به طور میانگین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا 53000 تا 60000 دلار در سال است. هزینه زندگی در کشور آمریکا نسبتا بالا است. میانگین هزینه زندگی در آمریکا 2000 تا 3000 دلار در ماه خواهد بود.

 

هزینه تحصیل در کشور آمریکا

 

 • اجاره بها خوابگاه: 500 تا 700 دلار در ماه
 • هزینه خورد و خوراک: 200 تا 250 دلار در ماه
 • هزینه حمل و نقل عمومی: 70 تا 100 دلار در ماه

دندانپزشکی در سوئیس

 

کشور سوئیس دارای دانشگاه های تراز اول در رشته دندانپزشکی در جهان است.کشور سوئیس یکی از کشوهای پیشرفته در علوم پزشکی و دندانپزشکی به شمار می‌رود. طبق یک گزارش، تقریباً 25٪ از جمعیت دانشجویی در سوئیس را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور سوئیس بسیار مناسب است. شهریه دانشگاه های سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین خواهد بود. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئیس در رشته دندانپزشکی حدود 4 تا 8 هزار فرانک در سال است. هزینه زندگی یک دانشجو در این کشور به طور میانگین 1500 تا 2000 فرانک در ماه خواهد بود.

 

هزینه های تحصیل در کشور سوئیس

 

 • اجاره بها: 500 تا 900 فرانک در ماه
 • خورد و خوراک: 330 فرانک در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 80 فرانک در ماه

 

دندانپزشکی در کانادا

 

کشور کانادا یکی از کشور های محبوب دانشجویان بین المللی برای تحصیل است.سیستم آموزشی دانشگاه های کانادا مانند سیستم آموزشی کشور آمریکا است. دانشجویان باید قبل از ورود به دوره دندانپزشکی، در یکی از رشته‌های علوم پایه یا علوم انسانی مدرک کارشناسی داشته باشند.

افرادی که مدرک کارشناسی ندارند نمی‌توانند در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در رشته دندانپزشکی 53000 دلار کانادا در سال خواهد بود. هزینه زندگی دانشجویی در کشور کانادا به طور متوسط 1100 تا 1500 دلار در ماه است.

 

هزینه های تحصیل در کشور کانادا

 

 • اجاره بها خوابگاه: 600 تا 800 دلار در ماه
 • خورد و خوراک: 300 دلار در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 100 دلار در ماه

 

دندانپزشکی در ژاپن

 

ژاپن یکی از بهترین کشور های آسیایی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در جهان محسوب می شود.دوره های دندانپزشکی عمومی و تخصص های دندانپزشکی در دانشگاه های ژاپن با بالاترین کیفیت ارائه می شوند.

دوره های تخصص دندانپزشکی در اکثر دانشگاه های ژاپن به زبان انگلیسی برگزار می شوند. شهریه دانشگاه های ژاپن نسبت به دانشگاه های آمریکایی و اروپایی ارزان است. شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ژاپن 535800 ین در سال خواهد بود که تقریبا معادل 5500 دلار در سال می شود.هزینه زندگی در کشور ژاپن برای دانشجویان بسیار مناسب است. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در این کشور ماهانه 80000 ین خواهد بود.

 

هزینه تحصیل در کشور ژاپن

 

 • اجاره بها خوابگاه: 22000 ین در ماه
 • خورد و خوراک: 35000 ین در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 10000 ین در ماه

 

دندانپزشکی در ترکیه

 

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردارند و دانشجویان می توانند از امکانات آموزشی این دانشگاه ها استفاده کنند. رشته دندانپزشکی در ترکیه از رشته های پرطرفدار است و دانشجویان زیادی برای ورود به دانشکده های دندانپزشکی با یکدیگر رقابت می‌کنند. برخی از دانشگاه های ترکیه دوره های دندانپزشکی عمومی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند اما شهریه دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند بالاتر خواهد بود.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه 1000 تا 2000 دلار در سال است. شهریه دانشگاه های خصوصی در ترکیه بسیار بالاتر خواهد بود. هزینه زندگی در کشور ترکیه ماهانه حدود 2000 تا 5000 لیر است. هزینه های زندگی دانشجویی تا حد زیادی بستگی به نوع زندگی یک دانشجو دارد.

 

هزینه های تحصیل در کشور ترکیه

 

 • اجاره بها خوابگاه: حدود 150 تا 600 لیر در ماه
 • خورد و خوراک: 1000 تا 1500 لیر در ماه
 • حمل و نقل: 180 لیر در ماه
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!