رد کردن لینک ها

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا
رتبه دادن به این مطلب

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا را در این مقاله بررسی میکنیم.دانشگاه‌های اسپانیا، بخشی از ظرفیت رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی خود را به متقاضیان خارجی خود اختصاص می‌دهند. تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا پرطرفتار است.نگاهی به فهرست کشورهای جهان که در زمینه دندان‌پزشکی مطرح هستند مشخص می‌کند که اسپانیا جزو اولویت‌های اول در این زمینه نیست. اما اسپانیا جزو کشورهای ارزان قیمت محسوب می‌شود و برای کسانی که به دنبال کشوری هستند که بتوانند رشته دندان‌پزشکی را با هزینه کم و پذیرش سریع، در آن تحصیل کنند، جزو بهترین کشورهاست، زیرا شرایط مورد نیاز آنها را فراهم می‌کند.

اگرچهاسپانیا یک کشور دو زبانه محسوب می‌شود اما برای کسانی نتیجه بخش‌تر است که به زباناسپانیایی مسلط باشند.

اسپانیا، کالج‌های پزشکی باکیفیتی دارد که در سطح جهانی از احترام بالایی برخوردارند. بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا را دارید بهتر است بدانید یکی از راحت‌ترین راهها برای مهاجرت به این کشور، مهاجرت تحصیلی است.

اگر در رشته دندان پزشکی در دانشگاه‌هایاسپانیا، پذیرش بگیرید به راحتی می‌توانید اقامت تحصیلی گرفته و پس از چند سال تحصیل دراسپانیا کشور، در صورت تمایل، تابعیتاسپانیا را گرفته و شهروند این کشور محسوب شوید.

شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی دراسپانیا

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا، به طور غالب، به زباناسپانیایی ارائه می‌شود. اما جای نگرانی نیست زیرا دانشجویان دندان پزشکی که در دانشگاه‌هایاسپانیا پذیرش می‌شوند، می توانند دوره‌های آموزش زباناسپانیایی را گذرانده و نیازی به گذراندن این دوره‌ها در ایران ندارند. اما اگر شما فرزندانی دارید که در سنین پایین هستند و قصد دارید برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی آنها را بهاسپانیا بفرستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوره دبیرستان برای آنها برنامه‌ریزی کنید تا بتوانند زباناسپانیایی را آموزش ببینند.

زیرا داشتن مدرک زباناسپانیایی، شرایط را برای پیشرفت بهتر و آسان‌تر در این رشته‌ها، فراهم می‌کند.

شرایط پذیرش در این دانشگاه‌ها بستگی به کالج مورد نظر شما دارد که در آن درخواست پذیرش داده‌اید. اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خصوصیاسپانیا از دانشگاه‌های دولتی این کشور آسان‌تر است. برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا، باید در مورد هریک از دانشگاه‌های این کشور تحقیق کنید. رشته تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا، هیچ آزمون ورودی یا معادل آن، ندارد.

اکثر دانشگاه‌های اسپانیا، آزمون ورودی ندارند و میانگین نمرات دانش‌آموزان در دبیرستان را ملاک پذیرش قرار می‌دهند. برخی دانشگاه‌های این کشور نیز آزمون ورودی دارند که از دروس تخصصی رشته آنها در دبیرستان، مثل زیست‌شناسی، ریاضی و فیزیک گرفته می‌شود.

این آزمون معمولا در دانشگاه سنت کوگات و در یازدهم می هر سال برگزار می‌شود. این آزمون به طور معمول هر ساله، در حدود  ۴۰نمره دارد که با گرفتن نمره ۲۵ می‌توان نمره قبولی این آزمون را کسب کرده و در دانشگاه پذیرش بگیرید. برای شرکت در این آزمون از طریق ثبت نام آنلاین اقدام کنید.

امتیازات تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا

از امتیازات تحصیل دراسپانیا این است که برای پذیرش گرفتن در رشته دندان پزشکی در این کشور حتی پیش از اتمام مدرسه نیز می‌توان اقدام کرد. طول مدت تحصیل در رشته دندان پزشکی دراسپانیا مثل سایر کشورها ۵ساله است.  شهریه تحصیل در رشته دندان پزشکی دراسپانیا، در بین دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. هزینه دندان پزشکی در دانشگاه‌های دولتی کم و در کالج‌های خصوصی این کشور متفاوت و متغیر است.

شهریه‌ای که از دانشجویان دندان پزشکی در دانشگاه‌های خصوصیاسپانیا گرفته می‌شود در حدود ۶۰۰/۲۰ یورو در هر سال است.

کسانی که مشغول تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا هستند می‌توانند دوره‌های تخصصی خود را در هریک از دانشگاه‌های علوم پزشکی اروپا دنبال کنند. با وجود اینکهاسپانیا جزو کشورهای ارزان محسوب می‌شود اما دانشجویان دندان پزشکی دانشگاه‌های این کشور در صورت نیاز، می‌توانند از کمک‌های مالی و وام‌های دانشجویی این کشور استفاده کنند.

یکی دیگر از شرایط تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در دانشگاهاسپانیا، داشتن شرایط سنی است. سن افرادی که قصد پذیرش در این دانشگاه‌ها را دارند در حدود ۲۵ سال است و افرادی که دارای سن بالاتر از این رنج سنی هستند از شرایط پذیرش در این دانشگاه‌ها برخوردار نبوده و اقدام آنها برای درخواست پذیرش در رشته دندان پزشکی دراسپانیا، نتیجه‌ای برای آنها نخواهد داشت.

مهم‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دراسپانیا

۱-دانشکده بارسلونا

دانشکده بارسلونا به عنوان مشهورترین دانشکده دندان پزشکیاسپانیا شناخته می‌شود. این دانشکده در سال ۱۹۸۷ شروع به کار کرد.  در سال ۱۹۸۶ دراسپانیا، طبق فرمان سلطنتی، قوانین و دستورالعمل‌هایی برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته شد و در برنامه دانشجویان رشته دندان پزشکی تغییراتی داده شد. این تغییرات در راستای دستورات اتحادیه اروپا بود که طبق آن، دوره دندان‌پزشکی یک دوره ۵ساله شناخته شد که با گذراندن آن یک مدرک پنج ساله به فرد ارائه می‌شد. بعد از آن در سال ۱۹۹۴ یک برنامه جدید برای این رشته راه‌اندازی شد که تا به امروز ادامه پیدا کرد.

۲-دانشکده کاردنال هررا

دانشگاه کاردنال اولین دانشگاه خصوصی دراسپانیاست. این دانشگاه در کمون والنسیا قرار دارد. این سازمان، که جزو سازمان‌های پیشرو دراسپانیاست، ۳دانشگاه و مدرسه در سراسراسپانیا برای دوره‌های دندان پزشکی دارد. پذیرش در رشته دندان پزشکی در این دانشگاه کمی دشوار است. این دانشگاه، از متقاضیان خود آزمون ورودی نیز می‌گیرد. شرایط برگزاری آزمون این دانشگاه، همان شرایطی است که در بالا به آن اشاره شد.

علاقمندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی دراسپانیا پس از گذراندن دوره پنج ساله تحصیل خود، در صورت تمایل، می‌توانند ادامه تحصیل دهند و در گرایش‌های تخصصی این رشته تحصیل کنند. به طور کلی این رشته به بررسی بیماری‌ها و مسایل مربوط به دندان‌ها پرداخته و در دوره‌های تخصصی و تکمیلی نیز گرایش‌های ایمپلنتوژی و جراحی، جزو مجبوب‌ترین گرایش‌های این رشته شناخته می‌شوند.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه‌هایاسپانیا، بهترین راه این است که سایت‌های هریک از دانشگاه‌هایی که قصد پذیرش در آنها را دارید چک کرده و شرایط پذیرش آنها در زمینه رشته دندان‌پزشکی را به طور دقیق مطالعه کنید.

ما در این نوشته کوتاه شما را با شرایط کلی این رشته آشنا کردیم، اما چون هر دانشگاه، قوانین و شرایط مخصوص به خود در زمینه پذیرش دانشجوی دندان پزشکی را دارد، کسب اطلاعات از طریق پرتال دانشگاه مورد نظر، مطمئن‌ترین راهنمای شما در این زمینه خواهد بود

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه