شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه خرید ملک در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه
بازار خرید ملک در کشور ترکیه این روزها نه تنها در بین ایرانیان بلکه بین سرمایه‌‌گذاران خارجی از دیگر کشورها نیز بسیار داغ است. خرید ملک در این کشور نه تنها به قصد سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد بلکه هدف افرادی است که به قصد مهاجرت و یا زندگی چند ساله به این کشور ورود می‌کنند.
اما نکته‌ی مهم این است که تنها هزینه خرید ملک در ترکیه که با آن سر و کار دارید هزینه ملک نیست! بلکه در این بین هزینه‌های جانبی بسیاری وجود دارد .که باید از آن‌ها آگاهی یافته و بودجه‌ی خود را بر طبق آن فراهم آورید.که این هزینه ها را در این مطلب برای شما شرح می دهیم.

هزینه های خرید ملک در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه

 

هزینه گزارش ارزیابی

به هنگام فروش املاک به اتباع خارجی، ارایه گزارش ارزیابی با ذکر ارزش ملک قبل از نقل و انتقال سند، اجباری است. هزینه گزارش ارزیابی SPK مبلغ 1.000-1.500 لیر است. خریداران این هزینه را مستقیما به بخش ارزیابی املاک و اداره سازمان ثبت زمین و کاداستر پرداخت خواهند نمود. زمان تکمیل گزارش ارزیابی 2 تا 3 روز به طول خواهد انجامید.
اداره کل ثبت زمین و کاداستر نقل و انتقال را انجام می دهد. هر دو طرف خریدار و فروشنده باید حضور داشته باشند، مگر اینکه هر یک از دو طرف وکالتنامه ای برای به امضا نهایی داده باشند.
3 درصد از ارزش اعلام شده ملک، به عنوان مالیات نقل و انتقال به دفتر اسناد، پرداخت می شود. خریدار مبلغ مالیات را به بطور معمول پرداخت می کند. چندین مورد هزینه و مالیات به ارزش تقریبی 2500 لیر ترکیه به شرح زیر وجود دارند.
• ترجمه گذرنامه در دفتر اسناد رسمی (130 لیر برای هر فرد).
• ترجمه مدرک اثبات آدرس جهت باز کردن حساب بانکی در دفتر اسناد رسمی.
• مترجم قسم خورده.
• وکالت (اختیاری).
• دریافت شماره مالیاتی.
• عکس.
• مالیات کاداستر .
بعلاوه، اداره ثبت زمین و کاداستر تنها یک بار برای پردازش- تقریبا مبلغ 320 لیرترکیه دریافت میکند.

هزینه آژانس املاک و مستغلات

هنگام خرید ملک ، طبق قانون، آژانسهای املاک و مستغلات ثبت شده و دارای مجوز، 2 درصد + هزینه خدمات مالیات بر ارزش افزوده را از خریدار و فروشنده دریافت می کنند. هنگامی که شما املاک فروشی را بررسی می کنید، متوجه هواهید شد که در برخی از املاک هزینه آژانس (در فیمت) گنجانده شده است. و در برخی دیگر 2 درصد هزینه آژانس بطور جداگانه درخواست شده است.
این کاملا به نظر فروشندگان املاک بستگی دارد. برخی از فروشندگان دارای یک لیست قیمت هستند که شامل هزینه آژانس املاک نیز می شود. برخی از فروشندگان فقط قیمت خود را دریافت می کنند. بنابراین ما از خریداران هزینه آژانس را تقاضا می کنیم.

هزینه های وکیل

قراردادهای فروش آنتالیا هومز توسط وکیل تایید شده است. زمانی که ملکی را به وب سایت اضافه می کنید، با دقت آنها را بررسی می کنید. با این حال، شما ممکن است یک وکیل برای اعتماد بیشتر انتخاب کنید. می توانیم لیستی از چندین وکیل مستقل انگلیسی زبان را برای شما تهیه کنیم. هزینه وکیل به طور متوسط از 1.750 دلار + 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

مالیات ملک

مالیات ملک در ترکیه هر ساله پرداخت می شود. و در شهرداری های شهری 0,2 درصد و در مناطق غیر شهری 0,1 درصد است. نرخ مالیات املاک تجاری 0,4 درصد در مناطق شهری و 0,2 درصددر مناطق غیر شهری است.
این مالیات توسط دولت برای بهبود بخشیدن به تأمین آب و فاضلاب، اجرای خدمات قانونی و آتش نشانی و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمه زلزله و املاک

بیمه زلزله (DASK) در ترکیه اجباری است و براساس مترمربع محاسبه می شود. خطرات ناشی از آتش سوزی، انفجار، سونامی یا رانش زمین در طول و پس از زلزله تحت پوشش بیمه های زلزله اجباری می باشند. هزینه آن بین 150 تا 250 لیر (بسته به متراژ) متغیر است.
بیمه املاک، ملک را در برابر بسیاری از خطرات مانند آتش سوزی، سرقت و برخی آسیب های آب وهوایی، حفاظت می کند. این شامل اشکال تخصصی بیمه مانند بیمه آتش سوزی، بیمه سیل، بیمه زلزله، بیمه خانه یا بیمه دیگ بخار می شود. بیمه املاک امکان بازپرداخت زیانها به صاحب ملک برای چنین مواردی را فراهم می کند.

هزینه خرید ملک در ترکیه

هزینه های آبونمان برق؛

هزینه حق آبونمان حدودا 150 لیر است. در صورتی که برای اولین بار از آبونمان خود استفاده کنید، هزینه 150 لیر اضافه برای کنتور برق را نیز پرداخت می کنید. مبلغ اضافی سپرده که در هر آبونمان باید پرداخت شود 241 لیر است. هزینه انتقال به میزان مقدار سپرده و مبلغ اضافی DASK است اگر زمان DASK منقضی شده باشد.هزینه آبونمان برق و آب در آنتالیا از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است.

هزینه های آبونمان آب؛

هزینه حق آبونمان حدودا 585 لیر است. مبلغ اضافی سپرده که در هر آبونمان باید پرداخت شود 60 لیر است. هزینه انتقال به میزان مقدار سپرده و مبلغ اضافی DASK است اگر زمان DASK منقضی شده باشد.

تلفن و اینترنت

اگر مجوز اقامت دارید، می توانید خط تلفن و اینترنت داشته باشید. ترک تله کام و تی تی نت در سراسر کشور فعال هستند و اکثریت بازار را در اختیار دارند. برای مشترکین جدید، اگر قرارداد دو ساله امضا نمایند، بسته های ویژه ای در دسترس خواهد بود. برای نمونه تماس های تلفنی، اینترنت پهن باند و کانالهای ماهواره ای با 100 لیتر در ماه در اختیار شما قرار می گیرد. تمام شرکت ها هزینه نصب نیز خواهند داشت.

هزینه ی نگهداری

هر کسی که آپارتمانی را در یک ساختمان عمومی خریداری می کند، ماهانه باید هزینه تعمیر و نگهداری پرداخت نماید. که به مصرف امکانات عمومی مانند برق، استخر شنا، تعمیر و نگهداری باغ و یا نگهبانی می رسد.بیمه اموال بین 150 تا 250 تخت متغیر است .
پیشنهاد مطالعه »
هزینه ی تحصیل و زندگی در ترکیه

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ