مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

هزینه تحصیل در مسکو

فهرست مقاله
هزینه تحصیل در مسکو
هزینه تحصیل در مسکو

هر سال تعدادی از دانشجویان در مورد اهداف مختلف اقدام می کنند. تحصیل در روسیه با دوره های یکی از گزینه های برتر برای تحصیل است. دانش آموز می تواند موضوعات مختلف مانند پزشکی عمومی، ورزش های پزشکی، کودکان، دندانپزشکی، داروسازی، روانشناسی بالینی، اقتصاد، تجارت اطلاعات، حسابداری، مدیریت بانکداری، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک و بسیاری دیگر را برای تحصیل در هر شهری که در روسیه تمایل دارند انتخاب کند. ما در این مقاله قصد داریم درباره تحصیل در مسکو برای شما عزیزان توضیحاتی را بیان کنیم. 

هزینه تحصیل در مسکو

 

مزایای تحصیل در مسکو روسیه

با شرایط و شرایط آب و هوایی جدید هماهنگ می شوید ، از ویژگی های شخصیت های محلی مطلع می شوید. 

اکثریت روسی ها کاملا پاسخگو و قابل اعتماد هستند ؛ آنها کاملا اجتماعی هستند. و آماده کمک و پاسخگویی به بازدیدکنندگان هستند. روس ها دارای سنت های آموزشی غنی هستند . دانشگاه های روسیه متخصصین زیادی را در زمینه مهندسی و علوم انسانی آموزش می دهند. و به طور مرتب در رتبه بندی بین المللی قرار می گیرند. 

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی روسیه

 

نوع ویزای تحصیلی بسته به اینکه چه مقدار زمان دوره های تحصیلی طول خواهد کشید، تفاوت دارد. برای دوره های کمتر از سه ماه ویزای توریستی اعطا میشود. بنابراین برای تحصیل ویزای ۶ تا ۱۲ ماهه صادر خواهد شد.

 

تحصیل در دانشگاه های روسیه

 

روسیه از جمله کشور هایی است که تحصیل در دانشگاه های آن به دلیل بالا بودن تراز علمی و داشتن جایگاه های مناسب در رتبه بندی های جهانی. انتخاب خوبی برای افراد متقاضی محسوب شده و مدرک اخذ شده از این دانشگاهها دارای اعتبار جهانی می باشند.

آموزش در دانشگاه های مسکو

آموزش عالی برای دانشجویان خارجی در روسیه از سوی دولت یارانه می گیرد. وزارت معارف و علم روسیه با افزودن ستون دیگری از حمایت دانشجوی خارجی، کمک های دولتی را به وزارتخانه های کشورهای خارجی و دانشجویان روسی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، اختصاص می دهد.

هزینه دانشگاه های روسیه به قرار زیر می باشد

دانشگاه علوم پزشکی باشکری 5300 دلار آمریکا در سال اول و 2900 دلار آمریکا در هر سال

بلژیک دانشگاه ایالتی 5500 دلار آمریکا در سال های اول تا ششم برای هر سال

دانشگاه دولتی ولگاگراد 6250 دلار آمریکا در هر سال

دانشگاه علوم پزشکی وروونهج 5750 دلار آمریکا در هر سال

دانشگاه پزشکی دولتی کازان 6600 دلار آمریکا در سال های اول تا ششم برای هر سال

دانشگاه علم و آموزش و پرورش آلتایی 5500 دلار آمریکا در سال اول  3300 دلار آمریکا در هر سال

 

هزینه تحصیل در مسکو در مقطع کارشناسی

 

مدرک متخصص پس از حداقل ۵ سال تحصیل در روسیه اهدا می شود، در مقایسه با لیسانس تمرکز عملی بخش تمام وقت هزینه بیشتری دارد. مدرک متخصص در حدود ۱۵۰-۱۷۰ هزار روبل (۲۶۰۰-۳۰۰۰ دلار) در سال به طور متوسط است.

 

هزینه تحصیل در مسکو در مقطع کارشناسی ارشد

 

 مدرک کارشناسی ارشد پس از دو سال تحصیل در روسیه اعطا می شود. و دانشی عمیق تر در زمینه تحصیلات عالی فراهم می کند. اگر مدرک کارشناسی یا متخصص را دارید، می توانید برای یک برنامه کارشناسی ارشد درخواست دهید. آموزش در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت به طور متوسط ۱۶۰-۱۸۰ هزار روبل (۲،۷۰۰-۳،۰۰۰ دلار) در سال است.

 

تحصیلات تکمیلی در مسکو

 

طول دوره برنامه های تحصیلات تکمیلی حداقل سه سال است. با مدرک کارشناسی ارشد یا متخصص می توانید. برای تحصیلات تکمیلی، اگر علاقه مند به تحقیق و تدریس باشید درخواست دهید. پس از دفاع از پایان نامه، به دانشجویان فارغ التحصیل مدرک دکترا اعطا می شود. هزینه آموزش در بخش تمام وقت دوره تحصیلات تکمیلی به طور متوسط ۲۰۰-۲۲۰ هزار روبل (۳۴۴۰-۳۸۰۰ دلار) در سال است.

هزینه های اقامت در مسکو

 

معمولا دو نوع خوابگاه جهت دانشجویان در مسکو وجود دارد. هزینه خوابگاه های روسیه از10 تا 30 دلاردر ماه متغیر است. این خوابگاه ها گزینه ای ارزان تر برای صرف زندگی دانشجویی در روسیه هستند. مسکن خارج از محوطه دانشگاه معمولا گران تر است. و بین 150 تا 400 دلار در هر ماه بسته به منطقه، نوع و محل اقامت متغیر است.

سایر هزینه های اقامت در مسکو

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه  (مسکن، غذا، حمل و نقل، بیمه درمانی و …) نیز در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار کم هزینه تر است. هزینه های زندگی در سنت پترزبورگ و ولگوگراد نسبت به پایتخت آن مسکو بسیار پایین تر است. برای پوشش هزینه های زندگی در روسیه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار لازم است.

 

صورت حساب خورد و خوراک در هر هفته

 حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار برای هر نفر هزینه می برد. بر اساس اطلاعات رسمی، بسته به نوع منطقه، حداقل سبد خرید (از جمله نان، پاستا، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر) در روسیه هزینه ای از ۵۸ تا ۸۳ دلار در ماه در بر خواهد داشت. روس ها هزینه های غذای ماهانه خود را بین ۱۳۰ تا ۳۳۰ دلار تخمین می زنند.

 

حمل و نقل

 

هزینه مترو ماهانه بین ۸ تا ۱۶ دلار است.اگر مایل هستید تماس های تلفنی راه دور داشته باشید، باید از کارتهای تلفن بین المللی که از نرخ های بسیار خوبی برخوردار هستند استفاده کنید: کارت ۲۰ دلار تقریبا ۲ ساعت زمان میبرد. و تماس های درون شهری که انجام می دهید، رایگان است.

تفریحات عصرگاهی هنگام تحصیل

 

هزینه بلیط سینمای انگلیسی زبان ۱۰ دلار است. اما قیمت بلیط های فیلم های روسی ۵ دلار کمتر است بلیط تئاتر اپرا باله ۳ دلار است.این هزینه برای صندلی های       VIP    ۱۰ تا ۲۰ دلار خواهد بود.ورودیه گالری های هنری موزه ها ۵۰ سنت تا ۱۰ دلار خواهد بود. بسته به مکانی که قصد ملاقات از آن را داشته باشید . کلوپ های شبانه بین ۵ تا ۱۰ دلار می باشد.

کورس های تحصیلی برای فارغ التحصیلان

 

۱۷۵۰ دلار تا ۵۳۵۰ برای هر سال. فول تایم

دوره های رزیدنتی پزشکی ….. ۲ تا ۵ سال ۵۹۰۰- ۳۲۵۰ دلار هر سال

دوره ها ی پیشرفته. حدود۵۵۰ دلار برای هر ماه

دوره های کوتاه مدت. ۴۵۰ دلار تا ۵۵۰ دلار برای هر ماه می باشد.

شهریه ها و نیز سایر هزینه های تحصیلی در روسیه در مقایسه با متوسط هزینه های پرداختی در سایر کشور های اروپایی از جمله کانادا، آمریکا و یا مثلا انگلستان، به صورت چشمگیری پایین تر می باشد. دلیل این امر را می توان در اختصاص یارانه ای که دولت کشور به آموزش عالی و دانشگاهها ارائه می کند، جست و جو کرد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.
لینک مفید :سفارت روسیه
Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *