مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه تحصیل در مجارستان

فهرست مقاله

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان را باهم در این مقاله بررسی می کنیم.کشور مجارستان یکی از زیباترین و جالب ترین کشورهای اروپایی می باشد در دل قاره اروپا واقع شده است و با داشتن حدود 8 میلیون نفر جمعیت یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان به شمار می رود. این کشور در طی سالهای جنگ جهانی اول و دوم مورد حملات بسیار زیادی واقع شده است به طوری که شما می توانید به راحتی شاهد آثار جنگ در خیابان ها و کوچه های ایم کشور باشید با این حال کشور مجارستان توانست در کوتاه ترین مدت آثار بر جای مانده از جنگ را جبران کرده و در لیست کشورهای توسعه یافته قرار بگیرد.

این کشور در صنعت گردشگری نیز پیشرفت بسیار زیادی کرده و امروزه تونسته با کشورهای همانند ایتالیا و اسپانیا در این حوزه به رقابت بپردازد. زبان مردم محلی این کشور مجاری می باشد که در برخی از مناطق شاهد زبان های آلمانی و انگلیسی نیز هستیم.

پایتخت این کشور شهر بوداپست می باشد که یکی از بزرگترین شهرهای مجارستان بوده و از زیباترین پایتخت های قاره اروپا نیز به شمار می رود. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی بسیار خوب کشور مجارستان شاهد مهاجرت های روز افزونی به این کشور هستیم.

افراد با اهداف  بسیار گوناگونی تصمیم به مهاجرت می گیرند و راهی کشور مجارستان می شوند. از مهم ترین این راه ها می توان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تحصیل اشاره کرد.

شرایط و قوانین بسیار خاصی برای هریک از این راه ها و روش های مهاجرت به مجارستان وجود دارد که افراد بایستی قبل از مهاجرت خود آن شرایط را مهیا کنند و سپس درخواست مهاجرت خود را اعلام نمایند. در ادامه راجع به یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل در مجارستان اطلاعاتی را برای شما عزیزان علاقمند به موضوع مهاجرت ارائه دهیم. لطفا برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما تا آخر این متن همراه باشید.

تحصیل در مجارستان

دانشگاه های کشور مجارستان از پیشرفته ترین تجهیزات و مدرن ترین امکانات آموزشی برخوردار هستند که بی شک هر دانشجویی را برای ادامه در این دانشگاه ها وسوسه خواهد کرد. همچنین شما میتوانید اسامی برترین و با تجربه ترین اساتید را نیز در بین اساتید این دانشگاه ها مشاهده کنید.

کشور مجارستان نیز برنامه های بلند مدتی را برای جذب دانشجویان کشورهای مختلف طراحی کرده است و سعی بر آن دارد تا بیشترین دانشجوی غیر بومی را به سوی خود جذب کند.

کشور ایران نیز در سال های اخیر یکی از کشورهایی می باشد که جوانان و دانشجویان آن درخواست ادامه تحصیل در کشور مجارستان را دارند و شما می توانید از صف های طولانی که جلوی درب کنسولگری کشور مجارستان تشکیل شده است به اهمیت این موضوع پی ببرید.

البته یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان کشورهای مختلف را برای ادامه تحصیل در کشور مجارستان ترغیب می کند، پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان می باشد.

هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای جهان به خصوص کشورهای اروپایی، بسیار کم و ارزان می باشد که همین موضوع سبب شده است تا دانشجویان کشور مجارستان را در اولویت های انتخابی خود قرار دهند.

شما می توانید برای تصمیم گیری بسیار مناسب و صحیح با مشاوران ما در بخش مشاوره ی سازمان مهاجرت آوات در تماس باشید و با گرفتن مشاوره بتوانید به تمام سوال های خود در مورد هزینه تحصیل در مجارستان، پاسخ های مناسبی را به دست بیاورید. همکاران ما در این سازمان سع دارند تا به به روز کردن اطلاعات خود بتوانند بهترین و مناسب ترین راه های انتخابی را برای شما عزیزان ارائه دهند.

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان یکی از مهم ترین و اساسی ترین سوالات، دانشجویانی که می خواهند به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند، هست. برای راحتی در برآورد هزینه تحصیل در مجارستان سعی بر آن داشته ایم که تمام هزینه تحصیل در مجارستان را به صورت تفکیک شده به حضورتان اعلام کنیم. از جمله مهمترین هزینه تحصیل در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          هزینه ثبت نام در دانشگاه حدود 250 یورو

–          هزینه امتحان زبان انگلیسی حدود 150 یورو

–          هزینه امتحان ورودی برای دانشگاه مورد نظر 250 یورو

–          هزینه دریافت کارت دانشجویی 10 یورو

–          هزینه تهیه لوازم تحریر حدود 300 یورو

–          هزینه عضو شدن در کتابخانه عمومی 10 یورو

–          هزینه اینترنتی به صورت ماهانه 100 یورو

البته بایستی توجه داشته باشید که این هزینه های به صورت میانگین بوده و با توجه به نوع دانشگاه و نوع رشته ای که قبول خواهید شد هزینه های نیز متفاوت تر خواهد بود.

علاوه بر هزینه تحصیل در مجارستان که در بالا نیز به آنها اشاره شد یک سری هزینه های دیگر نیز هستند که از جمله آنها می توان به هزینه های خورد و خوراک، هزینه های حمل و نقل و هزینه های سرگرمی و تفریحات اشاره کرد.

این هزینه های نیز تحت عنوان هزینه تحصیل در مجارستان می باشد و در برآورد کردن هزینه تحصیل در مجارستان بایستی این موارد را نیز در نظر بگیرید. شما می توانید لیست به روز شده هزینه تحصیل در مجارستان را از وب سایت سازمان مهاجرت آوات مشاهده نمایید.

هزینه تحصیل در مجارستان در رشته و دانشگاه های مختلف

هزینه تحصیل در مجارستان در دانشگاه فنی مهندسی بوداپست برای دوره های کارشناسی 5700 یورو، کارشناسی ارشد 6000 یورو و دکتری 8000 یورو می باشد.

اگر به دنبال تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست هستید بایستی مبلغی در حدود 6900 یورو را برای پرداخت در نظر داشته باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان نیز در حدود 4000 تا 8000 یورو می باشد.

دانشجویانی که علاقمند به رشته های دامپزشکی هستند نیز بایستی مبلغ 5000 تا 10000 یورو را در نظر داشته باشند که البته این مبلغ برای تحصیل در دانشگاه بوداپست می باشد.

البته دانشجویان در نظر داشته باشند که برای تامین هزینه تحصیل در مجارستان می توانند به طور میانگین هفته ای حدود 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهند و به این صورت از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود بر بیایند.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!