شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

فهرست مقاله
هزینه تحصیل پزشکی در کانادا
هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

سوالی که همواره اشخاصی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند از ما می پرسند این است که هزینه تحصیل پزشکی در کانادا چقدر است؟ هزینه های مانند شهریه و خوابگاه عموما بر عهده دانشجو می باشد مگر آنکه شما بخواهید در دانشگاه های دولتی به تحصیل بپردازید و کمی از هرینه ها را صرفه جویی کنید. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

 

هزینه ی واقعی برای ادامه تحصیل پزشکی در کانادا چگونه است؟

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا
هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه ی واقعی تحصیل پزشکی در کانادا بین دولت های ایالتی، دانشکده های پزشکی و دانشجویان تقسیم می شود. میزان هزینه ای که دولت ایالتی برای آموزش پزشکی می پردازد، بسته به خود برنامه و ایالت، متغیر است. شهریه و میزان آن به چندین فاکتور بستگی دارد؛ فاکتورهایی مثل نوع برنامه ی آموزشی ای که دانشجو در آن ثبت نام کرده است (مثلا MD یا MD/PHD)، محل سکونت دانشجو و این که آیا دانشجو کانادایی است، یا در کانادا اقامت دائم یا شهروندی دارد یا دانشجوی خارجی است.

بقیه ی هزینه های لازم برای تحصیل هم از برنامه به برنامه ی دیگر به شدت فرق می کنن و در بعضی دانشکده ها، از کمپ آموزشی تا کمپ دیگر، متفاوتند. طبق گفته ی سازمان آمار کانادا، شهریه ی میانگین دانشکده های علوم پزشکی کانادا $12,959 سالانه است و در اونتاریو، بالاترین هزینه معادل $22,744 سالانه پرداخت می شود.

اگر شما نمی توانید هزینه ی تحصیل در کشورهایی مثل آمریکا، استرالیا و انگلستان را بپردازید، می توانید در دانشگاه های ارزان قیمت در کانادا با هزینه تحصیل پزشکی در کانادا شهریه ی پایین درس بخوانید. ممکن است برای شما جالب باشد که بعضی از دانشگاه های کانادا شهریه ی بسیار پایینی از دانشجوهای بین المللی دریافت می کنند.

این شهریه ها در بازه ای بین $5,000 تا $10,000 سالانه برای دانشجویان لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قرار دارند.

 

یک دانشجو در کانادا چه هزینه هایی را دارد؟

هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با بسیاری از دیگر کشور ها مانند ایالات متحده یا انگلستان مقرون به صرفه می باشد. به عنوان یک راهنمایی باید بگوییم که برای پوشش شهریه و هزینه های زندگی سالانه به 15000 دلار تا 30000 دلار احتیاج دارید. اکثر موسسات هاستل های اقامتی که برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده شده است، خدماتی را ارائه می دهند. هزینه ی هاستل از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد و در بعضی موارد هزینه ی هاستل در شهریه ی دانشگاه گنجانده شده است.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا
هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

همچنین شما می توانید خانه یا آپارتمانی در خارج از محوطه ی دانشگاه انتخاب کنید. اجاره ی اقامتگاه های خارج از محوطه ی دانشگاه بسته به شهر ، محله و نوع اقامتگاه هزینه ای در حدود 400 دلار کانادا تا 1500 دلار کانادا در ماه دارد. همچنین ممکن است لازم باشد ماهیانه هزینه ای اضافی بابت امکانات رفاهی مانند برق، تلفن ثابت، اینترنت و تلویزیون کابلی پرداخت کنید. یادتان باشد هرگاه در پیداکردن محلی مناسب برای اقامت با مشکل مواجه شدید ، دانشگاه شما بخش های مخصوصی برای کمک در پیدا کردن اقامتگاه دارد.

 

از دیگر مواردی که باید در نظر بگیرید هزینه ی حمل و نقل می باشد.این هزینه به فاصله ی شما از دانشگاه بستگی دارد. ممکن است که بتوانید تا دانشکده پیاده روی کنید یا بادوچرخه بروید.اگر با محوطه ی دانشگاه خود کمی فاصله دارید، وسایل حمل و نقل عمومی مانند ،اتوبوس ، مترو ، ترن های مسافر بری و غیره تنها تعدادی از گزینه های پیش روی شماست.

 

قیمت استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی معمولا چند دلار می باشد و در طول یک ماه ممکن است 90 دلار کانادا هزینه کنید. همچنین بعضی از وسایل حمل و نقلی به دانشجویان تخفیف می دهند. اگر خودروی شخصی دارید و می خواهید خودتان تا دانشگاه رانندگی کنید لازم است که برای تصمیم بر مجاز بودن این کار و صدور گواهی نامه رانندگی با وزارت حمل و نقل تماس برقرار کنید.

 

تمام دانشجویان بین المللی لازم است که بیمه ی درمانی داشته باشند. برای مثال دانشجویان بین المللی که قصد دارند در Brunswick, Nova Scotia, Ontario، جزیره ی پرنس ادوارد و کبک اقامت داشته باشند باید بیمه ی درمانی خصوصی تهیه نمایند.

هزینه ی تحصیل در کانادا در شاخه پزشکی در صورتی که سبک زندگی سالم و مدیریت مالی داشته باشید، ترسناک نخواهد بود و در طولانی مدت متوجه خواهید شد که تجربه ی تحصیل در این کشور ارزش صرف این هزینه را داشته است چراکه کانادا کشوری برای برقراری ارتباط و از همه مهمتر دنبال کردن رویا ها در زمینه پزشکی می باشد.

 

هزینه دانشگاه های  کانادا به چه صورت است؟

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا
هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

تا جایی که تاریخ اعتبار و رتبه بندی دانشگاه ها به یاد دارد، کانادا همواره یکی از کشورهای جلودار این حوزه بوده است. در سراسر چهان کانادا کشوری دارای عظمت است. همچنین این کشور میزبان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی است که پزشکی را در شما نهادینه می کند.

اما مهم ترین عاملی که باید آن را در نظر گرفت هزینه ی زندگی و تحصیل در کانادا و همچنین هزینه های مالی کلی ای است که پرداخت آنها اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. در مقایسه با دیگر مقاصد تحصیلی انگلیسی زبان، کارشناسی پزشکی و جراحی در کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین دوره ها برای دانشجویان خارجی است. متوسط شهریه و مخارج زندگی در سال برای دانشجویان خارجی ای که مشغول به تحصیل کارشناسی پزشکی و جراحی هستند از 22800 دلار آمریکا شروع می شود و می تواند تا 95000 دلار هم برسد (دانشگاه کلگری).

 

بیشتر دانشگاه های پزشکی کانادا دانشجویان خارجی را پذیرش نمی کنند. آن هایی هم که این کار را انجام می دهند تعداد کرسی های معدودی بری دانشجویان خارجی دارند. بیشتر دانشگاه ها هم طی قراردادهایی با دولت ها ی خارجی دانشجویان آن کشورها را آموزش می دهند. در کانادا 17 دانشگاه پزشکی وجود دارد و از این بین تنها 7 دانشگاه دانشجویان خارجی را می پذیرند و بیشتر آنها هم تنها طی قرارداد با دولت های خارجی پذیرش را انجام می دهند. بقیه ی دانشگاه ها هم تنها بین 1 تا 3 دانشجو در هر سال را جذب می کنند.

 

هزینه دانشگاه ها

 

دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا برای شما 35000 دلار در سال هزینه خواهند داشت و تحصیل در دانشگاه تورنتو هم سالانه 90000 دلار هزینه خواهد داشت.اگر می خواهید درباره دانشگاه های کانادا بیشتر اطلاعات کسب کنبد توصیه می کنیم که به مقاله ای با نام دانشگاه های پزشکی در کانادا مراجعه کنید.

دانشگاه مک مستر – تعداد کرسی های نامعلوم اما 96000 دلار در سال هزینه دارد.

دانشگاه مک گیل کانادا – دو کرسی به طور متوسط و 34000 دلار در سال

دانشگاه شربروک – 1 کرسی و 30000 دلار در سال

دانشگاه لوال – تا سه کرسی و 30000 دلار در سال

دانشگا مموریال – تعداد کرسی اندک و 30000 دلار در سال

دانشگاه اوتاوا – تنها دانشجویان کانادایی و قرادادهای بین دولتی

دانشگاه کوئینز – تعداد کرسی های محدود و 84000 دلار در سال

 

مقالات دیگر:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی