استرالیا, تحصیلی

ادامه تحصیل در استرالیا

ادامه تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا یکی از پرطرف دارترین کشورها در میان دانشجویان برای تحصیل می باشد. هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می کنند .

دانشگاه های استرالیا به علت دارا بودن بهترین سیستم های آموزشی مانند سیستم به کار رفته در دانشگاه های آمریکا و انگلیس. سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان می باشد.

یکی دیگر از دلایل انتخاب استرالیا برای ادامه تحصیل. ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچین آب و هوای خوب و وجود فرصت های شغلی مناسب برای همه گرایش ها و رشته ها می باشد.

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا برای تحصیل دانشجویان شرایط ویژه ای را ارائه می دهد. دانش آموزانی که سال آخر دبیرستان خود را به پایان رسانده اند. می توانند برای تحصیل به راحتی وارد کالج های استرالیا شوند.

کالج های استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و امکانات ورزشی و تفریحی. سعی در پرورش نیروی کار آمد و آگاه دارند.

بهتر است بدانید کالج های استرالیا به جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی می پردازند. دانش آموزان در این کالج ها استعداد یابی می شوند.

چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش های تحصیلی.در نهایت دانش آموزان در مسیری قرار می گیرند که می توانند تصمیمات درستی در زمینه استعداد کاری. هنری و تحصیلی خور برای ادامه تحصیل در این کالج ها کسب کنند.

کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شود. که کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارئه می دهند.در حال حاضر هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه مابین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار می باشد. هزینه تقریبی زندگی یک دانش آموز در استرالیا نیز. در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد.

سن تحصیل در این کالج ها بین ۱۵ تا ۱۸ سال می باشد و بعد از اخذ دیپلم دانش آموزان اگر تصمیم به ورود به دانشگاه را دارند می توانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند.

افرادی که دوره فاندیشن را می گذرانند به راحتی می توانند وارد دانشگاه شوند و علاوه بر تقویت زبان انگلیسی دیگر دوره ها را گذرانده و به راحتی وارد دانشگاه می شوند.

مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در کشوراسترالیا

سازمان مهاجرت آوات با داشتن بهترین و متخصص ترین مشاوران در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر می توانند کمک بزرگی را برای دانشجویان می کنند. شما می توانید تمام سوال های مربوط به مهاجرت تحصیلی خود را از همکاران حرفه ای در این زمینه بپرسید.

از مهم ترین شرایط و مدارکی که می توان برای مهاجرت های تحصیلی به آن توجه داشته باشید، یادگیری زبان انگلیسی است. زبان اصلی کشوراسترالیا انگلیسی می باشد و تمام دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی می باشد بنابراین تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه هایاسترالیا را دارند بایستی نمره ی خوبی را در زبان انگلیسی به دست بیاورند تا بتوانند از پس دروس تدریس شده و ارتباطات روزمرگی خود بر بیایند.

کشوراسترالیا نیز همانند سایر کشورهای دیگر قوانین و مقررات بسیار خاصی را برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها در نظر گرفته است که برای آگاهی از مدارک و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کشوراسترالیا می توانید به بخش های دیگر این مقاله مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت تحصیل در کشوراسترالیا

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل دراسترالیا را دارند از بابت مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در این کشور می باشد. از جمله مدارک لازم جهت تحصیل در کشوراسترالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک مورد نیاز

1

ارائه اصل پاسپورت که حداقل 12 ماه از اعتبار آن مانده باشد

2

ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی

3

ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه در حوزه های سیاسی و اقتصادی

4

ارائه گواهی پزشکی و بیمه سلامت که از مهم ترین مدارک موجود برای تحصیل دراسترالیا می باشد

5

دریافت و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 

شما بایستی در ارائه تمام مدارک گفته شده در فوق نهایت توجه و دقت خود را به خرج ببرید تا مشکلی از باید مهاجرت نداشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که برخی از موسسات با وعده های دروغین خود سعی بر آن دارند تا پول و سرمایه افراد را به دست بیاورند بنابراین سعی داشته باشید تا از راه های قاونی و قابل اعتماد اقدام به مهاجرت تحصیلی خود داشته باشید.

موضوعی که بایستی با آن اشاره کرد دریافت ویزای 573استرالیا می باشد که این ویزا مختص دانشجویانی است که قصد دارند در مقطع های مختلفی مانند کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند، می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟ [2019] – شرایط دریافت ویزای تحصیل دراسترالیا مراجعه کنید.

ادامه تحصیل مقطع کارشناسی در استرالیا

ادامه تحصیل در استرالیا

ادامه تحصیل در استرالیا

دانشگاه های معروف استرالیا شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا می باشند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس توصیه می شود دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا سپری کرده باشید و بعد وارد دانشگاه مورد نظرتان شوید.

ولی در کل مدرک 12 ساله دیپلم و تمامی ریز نمرات را جهت اپلای در مقطع لیسانس لازم است طول تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال می باشد.داشتن آیلتس ۶ نیز جزو شرط های مهم ورود به دانشگاه های استرالیا می باشد و حداقل معدل ورود به این سطح، بهتر است بالای ۱۵ باشد.

در صورتی که شما معدل مورد نیاز را کسب نکرده باشید باید ابتدا در دوره های فاندیشن شرکت کنید و برای شرکت در این دوره ها نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید.

هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی شما متغیر می باشد اما به صورت تقریبی می توان گفت که هزینه تحصیل در این مقطع حدود ۲۰ تا۳۰ هزار دلار می باشد.

مقاله پیشنهادی:اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا در رشته های متنوعی می توان پذیرش گرفت. اگر جویای تحصیل و کار در این کشور هستید می توانید با انتخاب دانشگاه های استرالیا آینده شغلی خود را تضمین نمایید.

از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در استرالیا فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا می باشد.

و می توانید برا اساس موضوع پایان نامه خود که در مقطع فوق لیسانس مدنظر دارید راه ورود به مقطع دکترا را آسان نمایید.همچنین شما در زمان تحصیل در هفته مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی دارید و در دوران تعطیلات اجازه کار تمام وقت دارید که با این کار می توانید از عهده بخشی از هزینه های خود بر بیایید.

زمانی که از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می شوید می توانید به راحتی جذب بازار کار شوید همچنین لازم است بدانید دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه را اعطا می نمایند.

دانشگاه های استرالیا بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم نموده اند تا بتوانند در محیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند.

شرایط مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش به صورت کلی نمره زبان بالا در حد آیلتس 6.5 یا 7، مقالات بین المللی و معدل بالا می باشد.

تحصیل مقطع دکترا در استرالیا

ادامه تحصیل در استرالیا

ادامه تحصیل در استرالیا

شما برای تحصیل دکترا در استرالیا نیاز به مدرک آیلتس 7 دارید و بدون آن امکان تحصیل در مقطع دکترا در این کشور سخت یا غیرممکن می باشد.

همچنین ارائه ریز نمرات با ترجمه مدرک تحصیلی تان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس لازم است. برای پذیرش در مقطع دکترا باید بتوانید رزومه ی مناسبی را ارائه دهید تا نظر یک استاد راهنما را جلب نمایید.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های استرالیا معمولاً در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و استرالیا در زمینه تحقیق و پژوهش بودجه فراوانی را صرف می کند.

در صورتی که شما موفق به دریافت بورسیه کامل یا فول فاند شوید، می توانید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود در استرالیا را تأمین نمایید.

مقاله پیشنهادی:سمینار تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا با بورس تحصیلی

در استرالیا نظام تحصیلی به صورت خصوصی می باشد و برای تحصیل در دانشگاه های آن باید هزینه پرداخت کنید.تنها در صورتی که شما به همراه والدین تان تبعه استرالیا باشید این امکان را دارید که در برخی از مقاطع به صورت رایگان تحصیل نمایید.

و یا با استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی نسبت به پرداخت قسمتی از هزینه های خود اقدام نمایید.بنابراین اگر تمایل دارید برای تحصیل رایگان در استرالیا اقدام کنید.

باید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. اغلب بورسیه های تحصیلی در استرالیا در مقطع دکترا اعطا می شود که باید مدارک و شرایط خاصی برای آن فراهم آورید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا و تحصیل رایگان در استرالیا شامل موارد زیر می باشد.

 • نمره آیلتس ۷ یا بالاتر
 • ارائه 2 توصیه نامه قوی از اساتید دانشگاه محل تحصیل
 • ارائه SOP یا بیانیه هدف قوی که شرایط شخصی فرد در آن شرح داده می شود.
 • نگارش یک cv عالی

سوال های متداول ادامه تحصیل در استرالیا

🙋‍♀️1.ویزای گاردین استرالیا چیست؟

 • دولت استرالیا به والدین و خواهر و برادر زیر 18 سال دانش آموزی که در یکی از مدارس کانادا مشغول به تحصیل باشد ویزای گاردین اعطا میکند.

🙋‍♀️2.امکان کار در حین تحصیل در استرالیا برای دانشجویان خارجی وحود دارد؟

 • بله . دانشجویان متناسب با رشته ی تحصیلی خود میتوانند ساعات مشخصی را کار دانشجویی داشته باشند.

🙋‍♀️3.مقطع کارشناسی در دانشگاه های استرالیا چه مدت است؟

 • کارشناسی در کانادا 4 سال طول میکشد.

🙋‍♀️4.تحصیل در کدام یک از دانشگاه های استرالیا رایگان است؟

 • تحصیل در دانشگاه های استرالیا رایگان نیست مگر اینکه بورسیه دریافت کنید.

🙋‍♀️5.برای پذیرش مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های کانادا چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

 • مدرک زبان مورد نیاز برای این مقطع آیلتس با نمره ی حداقل 6.5 می باشد.

🙋‍♀️6.امکان تحصیل رایگان در استرالیا برای چه کسانی فراهم است؟

 • تحصیل رایگان برای افرادی است که بورسیه دریافت میکنند یا شهروند این کشور هستند و یا اقامت دائم دارند.

🙋‍♀️7.متقاضی تحصیل در استرالیا میتواند همراه داشته باشد؟

 • بله این امکان وجود دارد. حتی اگر همراه متقاضی مدرک زبان و سابقه ی کاری داشته باشد میتواند مشغول به کار هم شود.

🙋‍♀️8.امکان  کار پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

 • تا 18 ماه پس از پایان تحصیلات, دانشجویان میتوانند به دنبال کار بگردند و مشغول به کار شوند .

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *