شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟

شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟

شرایط تحصیل در فرانسه

در ابتدا برای آشنایی با شرایط تحصیل در فرانسه  بهتر است که به تفضیل و توضیح درباره کشور فرانسه بپردازیم تا متقاضیان به درک بهتری از این موضوع برسند. این کشور در نیم کره شمالی قرار دارد  و در مرزهای قاره اروپا جایگذاری شده است. این کشور با شش کشور هم مرز است . فرانسه دارای یکی از بهترین نام های اموزشی است و به همین روی شرایط تحصیل در کشور فرانسه از این نظر مورد نظر تعداد زیادی از دانشجویان بوده است .

تعداد زیادی دانشگاه برای تمامی رشته های ممتاز دنیا در فرانسه وجود دارند و می توان به دانشگاهایی همچون دانشگاه سوربن ، پیرومری کوری پاریس و دانشگاه هنر های زیبا دارای شرایط تحصیل در فرانسه نام برد.

این دانشگاه ها با رتبه بندی خاصی به نام QS طبقه بندی میشوند و دانشگاه های نام برده و تعداد زیادی دیگر از دانشگاه ها دارای درخواست تحصیل در فرانسه از سراسر جهان هستند.

زبان

زبان اصلی مردم این کشور فرانسه می باشدالبته  بسیار از مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند. قابل ذکر است که  شرایط تحصیل در فرانسه ، یادگیری زبان فرانسه می باشد.

مردم

در کل می توان گفت مردم این کشور فرهیخته و مهربان می باشند و به خصوص با خارجیانی که به زبان خودشان سخن می گویند به خوبی  ارتباط برقرار می کنند . قابل ذکر است که ساکنان مردم فرانسه در جنوب این کشور خون گرم تر از ساکنین شمال کشور می باشند پس این نکته مهم است که به عنوان شرایط تحصیل در فرانسه مورد نظر افراد باشد.

 

مذاهب

بعد از واقعه 9 سپتامبر و جداسازی دولت و کلیسا در سال 1905 فرانسه تبدیل به کشوری سکولار شد. البته مذهب اکثر مردم این کشور کاتولویک است و کمتر از 540 درصد افراد بدون مذهب می باشند و مقداری کمی به اندازه 6 درصد مردم مسلمان می باشند.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت پس از تحصیل در فرانسه

 

گردشگری

همانند بسیاری از کشور های پیشرفته جهان، کشور فرانسه از صنعت توریسم به خوبی استفاده میکند و این یکی از شرایط تحصیل در فرانسه می باشد بدین معنی که توریست و استقبال ازآن ها بسیار مورد اهمیت است و به واسطه این حرکت  از اقتصاد خوبی برخوردار است. کشور فرانسه به دلیل داشتن انواع  مختلفی از فرهنگ ، تاریخ و همچنین آب و هوا تعداد زیادی توریست را هرساله پذیرا می باشد.

اقتصاد

همانطور که گفته شد کشور فرانسه دارای اقتصاد خوبی می باشد و به عنوان چهارمین غول اقتصاد  جهان شناخته شده است. به واسطه دولت سوسیالیستی این کشور سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ بانکی و بیمه در اختیار دولت فرانسه قرار گرفته اند و به همین دلیل شرایط تحصیل در کشور فرانسه به عنوان کشور دارای اقتصاد پایدار و آینده مناسب میتواند درست باشد.

قابل ذکر است که پرداختن به گسترش و پیشرفت صنایع مختلفی از جمله فلزکاری، مشروبات ، کشتی سازی، پتروشیمی و اتمی در این کشور موجب شده است مهد کار برای متقاضیان تحصیل در این کشور باشد.

توجه به محصولات کشاورزی همچون ذرت، سیب، برنج . انگور و پروزش حیوانات برای استفاده از گوشت قرمز نیز موجب شده است رشته های مربوط دارای شرایط مناسب تحصیل در فرانسه شوند.

آب و هوا در برخی شهرهای مهم فرانسه

این کشور دارای آب و هوا مناسب و 4 فصل می باشد یکی از اصلی ترین شهرهای فرانسه که دارای دانشگاه های فراوان و مناسب برای تحصیل در کشور فرانسه می باشد، بوردو دارای بازه درجه اب و هوایی  از 8ونیم درزمستان تا 38 در تابستان می باشد و بنا بر همین موضوع دارای آب و هوای مشابه ای با ایران می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

شهرها ی دیگری همچون لیون که سرزمین قرارگیری دانشگاه های مهمی همچون سوربون و مری کوری  است هم داری اب و هوای متعادلی است.

شرایط اعزام دانشجو به کشور فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه به صورت رایگان است و برای خود افراد تابعه فرانسه و اتحادیه اروپا تا 16 سالگی به صورت اجباری و بعد از آن 5 سال مقطع ابتدایی است و سپس وارد دوره  4 ساله قبل از دبیرستان می شوند و دوره دبیرستان 3سال به طول می انجامد و سپس مدرک دیپلم را دریافت میکنند و به دانشگاه ورود خواهند کرد. برای دانشجویان غیر بومی فرانسه شرایط تحصیل در فرانسه یادگیری زبان فرانسه و همچنین زبان انگلیسی در مقاطع بالاتر به خصوص دکتری می باشد.

مهم ترین مرحله از بین شرایط تحصیل در فرانسه اخذ ویزا می باشد.  سپس می بایستی برای تابعیت و اقامت فرانسه اقدام کنند.

 مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل از روش های مهاجرتی به این کشور است، شخص باید پس از اخذ ویزای تحصیلی این کشور نسبت به گرفتن اقامت فرانسه اقدام کند. تابعیت فرانسه از روش های مختلفی به انجام می رسد ازجمله کاری، ثبت سرمایه و غیره ولی شرایط تحصیل در فرانسه برای تابعیت در فرانسه متفاوت است. در کل با توجه به منابع دوره تحصیل جهت اخذ تابعیت 7 سال است و بعد از ان میتوان درخواست اقامت دائم تحصیلی را عنوان کرد.

تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه

این مقطع تحصیلی 3 سال به طول می انجامد و قابل ذکر است تحصیل دراین مقطع با استفاده از زبان فرانسه است و این با توجه به شرایط تحصیل در فرانسه وضع شده است. از دیگر شرایط تحصیل در فرانسه ، امکان کار به اندازه 10 ساعت در هفته می باشد و درازای آن  می بایستی مبلغی حدود 100 یورو در هفته دریافت کنند.

پیشنهاد مطالعه »
بررسی راه های اقامت فرانسه [2019] - مهاجرت به فرانسه

و با توجه به اینکه آشنایی با این عوامل تحصیل در فرانسه نیاز به مشاور خواهد داشت ، پیشنهاد می شود به موسسه مشاوره آوات در این مورد مراجعه کنید تا حداکثر اطلاعات را دریافت کنید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه

این دوره تحصیلی 2 سال به طول می انجامد و می بایستی  120 واحد درسی را به صورت حتم بگذرانند. همچنین قابل ذکر است این دوره تحصیلی به دو شکل به انجام می رسد:

  1. کلاس های درسی + تحقیق + پایان نامه
  2. کلاس های  درسی + کار حرفه ای + پایان نامه

دراین مقطع زبان فرانسه به عنوان زبان رسمی تدریس شناخته می شود و ان ها میتوانند به اندازه 20 ساعت در هفته به کار کردن بپردازند.

تمامی دروس در مقطع فوق لیسانس به زبان فرانسوی تدریس می شوند. دانشجویان در این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوق آن ها حدود 200 یورو در هفته می باشد.

تحصیل در مقطع PHD  فرانسه

این مقطع تحصیلی  3 تا 4 سال به طول می انجامد و قابل ذکر است تحصیل در این مقطع با استفاده از زبان فرانسه است و در آخر می بایستی  پایان نامه ای ارائه دهند و در صورت قبولی موفق به کسب مدرک خواهند بود.

در مورد  اشنایی با این عوامل می بایستی اطلاعات به صورت کامل و جامع منتقل شود .

در این مسیر شرکت مهاجرتی آوات آماده خدمت به دانشجویان عزیز برای موفقیت و آشنا کردن افراد به شرایط تحصیل در فرانسه می باشد.

منبع: سفارت فرانسه

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ