شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

ویزای تحصیلی اتریش [2019] – شرایط تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش [2019] – شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

کشور اتریش از نظر مساحت و جمعیت جزء کشورهای کوچک اروپایی محسوب می شود اما از نظر پیشرفت علمی و اقتصادی جزء برترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. این شرایط باعث شده که شرایط تحصیل در اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار بهتر به نظر برسد به خصوص زمانی که به دانشگاه های معتبر این کشور می رسیم و این از نظر رتبه بندی های جهانی مقام های بالایی را به خود اختصاص داده اند.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف

اما شرایط تحصیل در اتریش رایگان نیست و تنها زمانی دانشجو از پرداخت شهریه معاف می گردد که بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشد. معمولا در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دریافت بورسیه های تحصیلی بسیار سخت و زمان بر است و نیاز است که دانشجو از نظر علمی در جایگاه بسیار بالایی قرار داشته باشد و این کار را سخت می کند، اما شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری بسیار ساده تر است و دانشجو با داشتن یک رزومه علمی مناسب در زمینه چاپ مقالات علمی، معدل دوره کارشناسی ارشد و هم چنین نمره بالا در مدرک زبان می تواند از بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری استفاده کند.

بهتر است دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام می کنند از استاد راهنمای خود در کشور ایران بهره بگیرند و در واقع به عنوان استاد راهنمای خود، وی را انتخاب کنند، البته استادی که با دانشگاه های  اتریش در ارتباط باشد و هم چنین بتواند شغل مناسبی را برای فرد پیدا کند. اگر هم چنین استادی را نمی شناسید می توانید بلافاصله پس از ورود به  اتریش از اساتید  اتریشی در این زمینه استفاده کنید تا به وسیله آن ارتباط بهتری با صنعت و پژوهشگاه های علمی داشته باشید و این کار منجر به پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر شما می شود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش

 

 

زبان رسمی دانشگاه های  اتریش

در اکثر دانشگاه های این کشور، زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی شناخته می شود و شخصی که قصد ادامه تحصیل در کشور  اتریش را داشته باشد بایستی حتما مدرک این زبان را داشته باشد. البته در برخی از مقاطع تحصیلی دوره دکتری به زبان انگلیسی هم تدریس می شود اما این شرایط تحصیل در  اتریش به زبان انگلیسی بسیار کم و محدود است.

4 دانشگاه اتریش در زمینه علمی جزء 500 دانشگاه برتر دنیا به حساب می آیند و دانشجویان خارجی می توانند شرایط بورسیه خود را با این دانشگاه ها بسنجند. دو تا از این دانشگاه ها در پایتخت  اتریش و شهر وین قرار دارد که شامل دانشگاه وین و دانشگاه تکنولوژی وین است. دانشگاه اینسبروک و گراتز در رتبه های بعدی دانشگاه های  اتریش قرار می گیرند.

هزینه زندگی در کشور  اتریش

برای شرایط تحصیل در اتریش بایستی هزینه های زندگی در این کشور را بسنجید. در متن بالا توضیح دادیم که برای دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت کرده اند، از پرداخت شهریه دانشگاهی معاف می شوند اما شرایط تحصیل در اتریش برای کسانی که بورسیه تحصیلی ندارند به گونه ای است که آن ها را مجاب به پرداخت شهریه می کند.

به نظر می رسد که کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند قاره اروپا به حساب می آید و این شرایط تحصیل در اتریش را سخت می کند زیرا دانشجو فکر می کند که هزینه های زندگی در این کشور بسیار زیاد است، اما واقعیت این است که این هزینه های زندگی برای یک دانشجوی خارجی که از وضعیت مالی نسبتا خوبی برخوردار باشد به مراتب کم تر از سایر کشورهای اروپایی است و این عالی است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای تحصیلی فنلاند در سال 2019 تغییر کرد

اگر بخواهیم هزینه های زندگی دانشجو و شرایط تحصیل در اتریش را بسنجیم باید چیزی حدود 1000 یورو در ماه برای وی محاسبه کنیم. این در حالی است که دانشجویان می توانند در کنار تحصیل خود به کارهای پاره وقت مشغول شوند و این هزینه های ماهیانه را به راحت دربیاورند. هزینه شهریه دانشگاهی برای دانشجویان خارجی که مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند مانند ایران به نسبت دانشجویانی که مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستن تقریبا دو برابر است.

به طور میانگین هزینه یک ترم تحصیلی در دانشگاه وین برای دانشجویان ایرانی تقریبا برابر 700 یورو است و این برای دانشجویان مقیم کشورهای اتحادیه اروپا به 300 یورو کاهش می یابد.

کار در حین تحصیل در اتریش

اجازه کار در حین تحصیل در این کشور، شرایط تحصیل در اتریش را به مراتب ساده تر کرده است. به خصوص برای دانشجویان مقطع دکتری. و دانشجو می تواند با توجه به حقوق ماهیانه ای که دریافت می کند تمامی مخارج و هزینه های زندگی خود را پرداخت کند.

قبل از هر کاری زمانی که دانشجو برای رشته مورد نظر در دانشگاه های اتریش پذیرفته می شود، دولت این کشور صورت حساب های وی را چک می کند و مطمئن می شود که آیا دانشجو می تواند از پس هزینه های زندگی یک سال خود در کشور اتریش برآید یا خیر و پس از آن ویزای تحصیلی برای شخص صادر می شود.

معمولا برای دانشجویان کارشناسی در طول هفته 30 الی 30 ساعت اجازه کار کردن داده می شود، برای دانشجویان کارشناسی ارشد این مدت زمان به 40 ساعت تغییر می کند و دانشجویان مقطع دکتری تا 50 ساعت می توانند در کشور اتریش کار کنند. این عوامل شرایط تحصیل در اتریش را ساده کرده است و دانشجو می تواند به وسیله حقوق دریافتی خود به سادگی شرایط بهتری را برای هزینه های زندگی خود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت  آلمان از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم

شرایط تحصیل در اتریش یکی از ساده ترین راه حل ها برای اخذ اقامت دائم در این کشور است و زمانی که شخص فارغ التحصیل می شود، به مدت زمان یک سال وقت دارد که شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

پس از پیدا کردن شغل مورد نظر یک اقامت دو ساله به فرد داده می شود و پس از اتمام این دو سال دوباره یک دو سال دیگر تمدید می شود و پس از گذشتن 4 سال از فعالیت در شغل مورد نظر، اقامت دائم به شخص داده می شود. این شرایط باعث جذاب شدن ویزای تحصیلی در کشور اتریش شده است.

منبع: سفارت اتریش

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ