مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

خلاصه مقاله : تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس جزء بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به حساب می آید. به عبارت دیگر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس معتبرترین دانشکده‌های دندانپزشکی کشور قبرس است. قبرس جزیره ای بزرگ می باشد که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور شامل دو بخش ترک نشین و یونانی نشین می باشد.
شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

فهرست مقاله
شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس
شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس جزء بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به حساب می آید. به عبارت دیگر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس معتبرترین دانشکده‌های دندانپزشکی کشور قبرس است. قبرس جزیره ای بزرگ می باشد که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور شامل دو بخش ترک نشین و یونانی نشین می باشد. کشور قبرس از نظر علمی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسیار پیشرفت داشته است. دانشگاه های دندانپزشکی قبرس با امکانات و کیفیت بالا و هزینه کم نظر اکثر متقاضیان را به خود جلب کرده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس در رشته پزشکی و دندانپزشکی نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر می باشد. یکی از معتبرترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس دانشگاه NEU است. تمام مقاطع تحصیلی رشته دندانپزشکی اعم از تکمیلی و تخصصی در این دانشکده با مدرک معتبر ارائه می شوند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

دانشگاه NEU جزء دانشگاه های بین المللی این کشور به حساب می‌آید. دانشگاه NEU قبرس در سال ۱۹۸۸ به عنوان یک دانشگاه چند رشته‌ای تاسیس شد. امروزه این دانشگاه شامل ۱۷ دانشکده، ۹۰ بخش، 28 مرکز تحقیقاتی، 4 موسسه کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشگاه NEU قبرس عضو انجمن دانشگاه اروپایی، انجمن بین المللی آموزش مهندسی (IGIP)، فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام (FUIW)، انجمن بین المللی دانشگاه (IAU) در یونسکو، کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و ارتباط مستقیم با 118 موسسات ملی و بین المللی است. در میان دانشکده های دانشگاه NEU قبرس دانشکده های دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و علوم سلامت از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

تحصیل در قبرس

امروزه تحصیل در کشور قبرس به دلیل اعتبار بین المللی و قدمت دانشگاه های آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. در دانشگاه های قبرس دوره پری مدیکال جهت آمادگی بیشتر دانشجویان برگزار می شود. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس سالانه با متقاضیان زیادی مواجه می شود.

رشته دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس به دو زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس باید مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی با حداقل معدل ۱۵ داشته باشند. این دانشکده تازه تاسیس است و به همین خاطر امتحان ورودی برگزار نمی کند. اما باید متقاضیان حداقل معدل 15 را داشته باشند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود. از اینرو متقاضیان باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. اما شرط پذیرش دانشجو در این دانشگاه مدرک تافل و آیلتس نیست. اگر متقاضیان ورود به دانشگاه NEU قبرس مدرک تافل با نمره 530 و یا آکادمیک آیلتس با نمره 6 داشته باشند می توانند تحصیلات خود را شروع کنند.

اما دانشجویانی که فاقد مدرک زبان هستند پس از پذیرش و ثبت نام در دانشگاه NEU قبرس باید در امتحان تعیین سطح زبان شرکت کنند. متقاضیان درصورت موفقیت در آزمون تحصیلات خود را آغاز می کنند. در غیر اینصورت باتوجه به سطح دانشجو باید قبل از شروع تحصیلات یک یا دو ترم زبان انگلیسی را بگذرانند.

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

"شرایط

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس به زبان انگلیسی حدود 10000 یورو در سال است. شهریه تحصیلی این دانشکده نسبت به سایر دانشکده های دندانپزشکی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند بسیار کمتر می باشد. این دانشگاه امکان پرداخت شهریه را طی 8 قسط برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشگاه دندان پزشکی NEU قبرس با دانشگاه آنکارای ترکیه همکاری مستقیم دارد. به همین خاطر مدرک دانشجویان این دانشگاه از دانشگاه ترکیه صادر می شود.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

یکی از مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس این است که فارغ التحصیلان می توانند در ترکیه طبابت کنند. بنابراین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می‌توانند در ترکیه مشغول به کار شوند. به طور کلی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند طبابت خود را شروع کنند. بنابراین با تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس می توانید آینده شغلی خود را تضمین کنید. همچنین تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس یک فرصت مناسب برای افرادی است که می خواهند در ترکیه اقامت داشته باشند.

بیمارستان فوق تخصصی در دانشگاه NEU قبرس یکی از امکانات دانشگاه محسوب می شود. وجود بیمارستان فوق تخصصی در کنار سایر امکانات دانشگاه NEU قبرس زبان زد خاص و عام است. از سایر امکانات پیشرفته دانشگاه NEU قبرس می‌توان به آزمایشگاه پیشرفته و خوابگاه دانشجویی با امکانات بالا اشاره کرد. وجود این امکانات سبب افزایش محبوبیت این دانشگاه در بین دانشجویان شده است. یکی دیگر از امکانات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس لابراتوار پیشرفته رادیولوژی دهان و دندان می باشد. در این لابراتوار پیشرفته ترین دستگاه های رادیولوژی دهان و دندان وجود دارد. دانشجویان رشته دندانپزشکی می توانند در حین تحصیل از امکانات لابراتوار استفاده کنند.

استقبال از دانشجویان ایرانی

"شرایط

یکی از مزایای ویژه دانشگاه NEU قبرس تخفیف ویژه آن برای ایرانیان می باشد. این دانشگاه تخفیف 40 درصدی برای پزشکی و دندانپزشکی و تخفیف 70 درصدی داروسازی در نظر گرفته است. تخفیف ارائه شده از طرف دانشگاه برای کل دوره تحصیلی می باشد.
از مزایای تحصیل دندانپزشکی در قبرس این است که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. این دانشگاه به دلیل دارا بودن کمپ مجهز و دانشکده های متعدد و قرار گرفتن در پایتخت کشور قبرس توانسته است نظر متقاضیان را به خود جلب کند. همکاری علمی 2 کشور و ارائه دو مدرک بین دانشگاه NEU قبرس و دانشگاه تبریز نشان دهنده موقعیت عالی این دانشگاه جهت ادامه تحصیل است. این برنامه به صورت 2 سال در یک کشور برگزار می شود. در نهایت دو مدرک به متقاضیان ارائه داده می شود.

بورسیه ی تحصیلی

دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس به افراد با معدل بالای 15 بورسیه ارائه می دهد. این افراد با استفاده از بورسیه 40 درصدی شهریه کمتری پرداخت می کنند. شهریه این دانشکده دندانپزشکی قبرس 5800 یورو است. اما افرادی که بورسیه دارند مبلغ 3840 یورو را به عنوان شهریه پرداخت خواهند کرد. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس 5 سال است. مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه DDS می باشد. در این دانشکده امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

مقاله ی پیشنهادی ؛ مزایای تحصیل در کشور قبرس

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!