مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در 8 مرحله

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در 8 مرحله

فهرست مقاله
شرایط اعزام دانشجو به آلمان
شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

برای بسیاری از کسانی که می خواهند ادامه تحصیل در آلمان بدهند ، دانستن شرایط اعزام دانشجو به آلمان حتما برای درخواست درست و همچنین انتخاب دانشگاهی بهتر کارگشا خواهد بود .ما در مقاله زیر در 8 مرحله شرایط اعزام دانشجو به آلمان را بررسی می کنیم .

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

ما شرایط اعزام دانشجو به آلمان را به عنوان یک دانش آموز بین المللی در 8 مرحله که باید انجام دهید برای شما ساده سازی کرده ایم . با دنبال این 8 مرحله گام به گام شما می توانید از جایی که الان هستید تا تحصیل در آلمان که رویایی شماست برسید .

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در 8 مرحله

1. یک برنامه تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کنید .
2. همه آنچه که نیاز دارید برای تحصیل از مدراک تا مستندات و ویزا و… را برآورد کنید .
3. یکی از مهمترین رکن های جذب دانشجو ، تسلط به زبان آلمانی می باشد . شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید .
4. منابع مالی خود برای دوره دانشجویی را تعیین کنید .
5. ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه مورد نظر شما .
6. دریافت ویزای دانشجویی آلمانی برای شما .
7. یافتن محل اقامت در طول دوران تحصیل در آلمان .
8. ثبت نام در دانشگاه در رشته مورد نظرتان .
در ادامه ما برای شما تمامی مراحل و بازه زمانی مورد نیاز برای هر کدام را شرح می دهیم .

یافتن برنامه تحصیلی

حداقل 3 ماه قبل از تصمیم گیری باید شروع به تحقیق کنید .

اولین گام برای برنامه ریزی مطالعات شما در آلمان یافتن دانشگاه و انتخاب یک برنامه تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی و همچنین برآورده کننده نیاز مدرکی شما باشد .
این مسئله مشکل بزرگی نیست . زیرا بسیاری از دانشگاه ها و کالج با برنامه های تحصیلی زیادی وجود دارند ، که کیفیت و برتری آنها حتما جهانی است. جدا از مسیر زندگی شخصی شما همیشه برنامه تحصیلی در آلمان یافت می کنید که نیازهای مطالعاتی و برنامه های کاری آینده شما را پوشش دهد .

برای یافتن دانشگاه و یک برنامه تحصیلی مورد نظرتان ممکن است زمان زیادی صرف کنید ، اگر این فرآیند را قبل از شروع تشکیل پرونده درخواست تحصیل در آلمان انجام می دهید، باید به این موضوع توجه کنید که ممکن است تعداد رشته های تحصیلی در آلمان شما را در تصمیم گیری دچار مشکل کند .
پیشنهاد ما به شما این است قبل از آنکه تصمیم گیری نهایی را انجام دهید، حداقل سه ماه قبل از آن در مورد برنامه تحصیلی آینده خود فکر کنید . این بازه زمانی به شما فرصت کافی برای مطالعه درباره همه دانشگاههای آلمانی در دوره های که شما به آن علاقمند هستید را رصد کنید .

پیدا کردن دانشگاهی که برنامه تحصیلی مورد نظر شما را پوشش دهد بسیار مهم است، زیرا همه چیز درباره آینده کاری و تحصیلی شما را تعیین می کند.
برای دیدن لیست دانشگاههای آلمانی و همچنین برنامه تحصیلی آنها می توانید به سایت www.studying-in-germany.org مراجعه کنید .

برآورده کردن شرایط

زمان مورد نیاز برای اینکار 2 هفته قبل از باز شدن برنامه تحصیلی دانشگاه می باشد .
در این مرحله شما تصمیم گرفته اید که در کدام دانشگاه و برنامه تحصیلی شرکت خواهید کرد برای این منظور شما به سایت دانشگاه مراجعه کنید و بخش مربوط به پذیرش دانشجو را مطالعه کنید اگر موضوعی برای شما نامفهوم بود توصیه می کنیم با دانشگاه تماس بگیرید .

شرایط شروع دوره ها متفاوت می باشد بسته به دانشگاه و نوع دوره انتخابی شما ، بنابراین توصیه می شود قسمت های مهم را مکررا مطالعه کنید .یکی از موارد شایع در زمان درخواست گم شدن احتمالی اسناد و همچنین زمان بندی اشتباه شما برای ارسال آنها می باشد که هر دو این اتفاق می تواند باعث رد شدن درخواست پذیرش شما شود .توصیه می کنیم مدارک و اسناد خود را حداقل چهار ماه پیش از ارسال درخواست آماده کنید .

یادگیری زبان آلمانی

شما باید برای یادگیری زبان آلمانی قبل از همه موارد اقدام کنید حداقل زمان برای اینکار 6 ماه پیش از شروع دوره تحصیلی شما می باشد .
موفقیت در دانشگاه و همچنین جدا از آن در جامعه آلمانی بنا به نیاز روزانه شما برای استفاده از زبان آلمانی می باشد حتی اگر دوره های شما با زبان انگلیسی ارائه شود شما باید آمادگی در زبان آلمانی داشته باشید . همچنین این نکته لازم به ذکر است که در مقطع تحصیلی کارشناسی زبان مادری برای تدریس در دوره ها در آلمان استفاده می شود .در مقاطع تحصیلی عالی ممکن است که گاهی بصورت جزئی و یا کاملا آلمانی تدریس شود .

تامین منابع مالی

شما باید مبلغ مورد نظر را دو هفته قبل از اقدام برای درخواست ویزای دانشجویی در حسابی آلمانی ،سپرده گذاری کنید .
طبق قانون فعلی هر دانشجو خارج از اتحادیه اروپا باید نیازهای مالی مورد نظر برای دوره تحصیل خود را برآورده کند . مبلغ مورد نیاز برای سال تحصیلی اول 6408 یورو می باشد که در حساب یک بانک آلمانی دو هفته پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی سپرده گذاری می کنید .

 درخواست پذیرش

به محض اینکه شما موارد بالا را برآورده کردید می توانید درخواست پذیرش کنید .
بسته به دانشگاه مورد نظر شما نوع پذیرش درخواست متفاوت می باشد که ممکن است آنلاین باشد در این صورت معمولا از برنامه UniAssist کمک می گیرند که برنامه ای برای درخواست پذیرش می باشد . بعد از درخواست پذیرش بسته به مقطع تحصیلی شما زمان متفاوتی برای پذیرش شما به طول می انجامد که در سایت www.studying-in-germany.org می توانید جزئیات را مطالعه کنید .

دریافت ویزای دانشجویی

برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا دریافت ویزای دانشجویی الزامی می باشد . نکات جزئی در این باره در مقاله ای مجاز بعنوان اخذ ویزای دانشجویی آلمان به تفصیل بیان شده است.

یافتن محل اقامت

اکنون شما دانشجوی کشور آلمان هستید و می توانید برای اسکان خود اقدام کنید ، محل های که دانشجویان را پذیرش می کنند اکثرا گران نیستند اما بسته به شرایط شما باید مکان مناسبی برای اقامت تهیه کنید توصیه می کنیم دو هفته قبل از ورود به آلمان برای این مورد تصمیم بگیرید .

ثبت نام دانشگاه

شما می توانید مدارک زیر را بصورت دستی به دانشگاه برده و ثبت نام خود را نهایی کنید همچنین باید بدانید هزینه تحصیلات دولتی در آلمان رایگان می باشد ، اما طبق قوانین آلمان شما باید 150 تا 250 یورو پرداخت کنید .

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

  • گذرنامه معتبر شما
  • یک عکس گذرنامه
  • اجازه اقامت یا اجازه اقامت شما
  • فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده
  • مدارک تحصیلی (اسناد اصلی یا نسخه های تایید شده )
  •  نامه پذیرش
  • اثبات بیمه در آلمان
  • دریافت هزینه پرداخت

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های اقامت به آلمان همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *