مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه

خلاصه مقاله : ویزای تجاری سه ماهه روسیه یکی از انواع ویزاهای تجاری این کشور است که افراد خارجی از آن برای ورود به کشور روسیه و تجارت در آن انتخاب می کنند. روسیه در سالهای اخیر از پیشرفت اقتصادی خوبی برخوردار بوده است و این باعث شده است تا کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در آن انجام دهند. این موضوع از چشم ایرانیان نیز دور نمانده است.
شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه

شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه

فهرست مقاله
شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه
شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه

ویزای تجاری سه ماهه روسیه یکی از انواع ویزاهای تجاری این کشور است که افراد خارجی از آن برای ورود به کشور روسیه و تجارت در آن انتخاب می کنند. روسیه در سالهای اخیر از پیشرفت اقتصادی خوبی برخوردار بوده است و این باعث شده است تا کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در آن انجام دهند. این موضوع از چشم ایرانیان نیز دور نمانده است و روسیه در سال های اخیر برای خیلی از آنها تبدیل به یک مقصد تجاری شده است. در این مقاله قصد داریم تمام شرایط اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری روسیه در سه نوع صادر می شود:

 

ویزای تجاری یک ماهه روسیه

این ویزا به منظور یک بار تردد تجاری در کشور روسیه صادر می‌شود و شما میتوانید با آن یک ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تجاری سه ماهه روسیه

با این ویزا شما می توانید به مدت سه ماه در کشور روسیه اقامت داشته باشید. از آنجایی که این ویزا نسبت به ویزای یک ماهه هزینه های مقرون به صرفه تری دارد بیشتر افراد ویزای تجاری سه ماهه روسیه را ترجیح می دهند.

ویزای تجاری یکساله روسیه

مدت این ویزا یک سال است و شما می توانید با آن در هر ۶ ماه سه ماه در روسیه اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید که مدت زمان یک سال به این معنا نیست که شما می توانید کل یک سال را در خاک روسیه باشید بلکه فقط 6 ماه ( دو اقامت 3 ماهه) می توانید در آن اقامت کنید.
اخذ ویزای تجاری یک ساله به شرطی امکان پذیر است که شما قبلا ویزای تجاری سه ماهه روسیه یا ویزای یک ماهه آن را دریافت کرده باشید.

ویزای تجاری سه ماهه روسیه

نکته بسیار مهم دیگر درباره اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه و سایر انواع ویزا گفته شده این است که برای دریافت آن حتما باید از شرکت یا سازمان روسی در دعوتنامه داشته باشید. برای دریافت ویزای شخصی باید از یک شخص روسی دعوتنامه داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی باید از یک دانشگاه یا موسسه تحصیلی دعوتنامه داشته باشید و چنانچه می‌خواهید ویزای کاری روسیه اقدام کنید باید از یک شرکت یا سازمان روسی دعوتنامه داشته باشید.

مزایای تجارت در روسیه

"شرایط

کشور روسیه قوانین خوبی برای سرمایه گذاری افراد خارجی دارد که بعضی از آنها به این شرح است:

 •  در صورت تغییرات نامطلوب در امور مالیاتی تا 7 سال از شما حمایت می کند
 •  اگر اقدام غیرقانونی از طرف ارگان های دولتی انجام شود خسارت می پردازد
 •  از اموال شما در برابر تصرف محافظت می کند

اما توجه داشته باشید که برای تجارت در هر کشوری باید به خوبی با قوانین تجاری آن کشور آشنا باشید تا با شکست مواجه نشوید. روسیه هم در این مورد از سایر کشورها مستثنی نیست.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای تجاری

ویزای تجاری سه ماهه روسیه از لحاظ زمانی به چند صورت صادر می شود. ویزای فوری حداقل پس از سه روز کاری و ویزای عادی حداقل پس از ۸ روز کاری سفارت آماده می‌شود. تفاوت این دو در این است که توجه داشته باشید که سفارت کشور روسیه در روزهای جمعه٬ شنبه و چهارشنبه تعطیل است و این روزها جزو روزهای کاری سفارت محسوب نمی شود.

هزینه اخذ ویزای تجاری سه ماهه روسیه

آن طور که گفتیم ویزای تجاری سه ماهه روسیه در دو نوع یک بار تردد و دو بار تردد صادر می شود. همچنین زمان صدور ویزا هم میتواند عادی یا فوری باشد. این عوامل روی قیمت ویزای تجاری سه ماهه روسیه تاثیر می گذارد. برای اخذ ویزای تجاری سه ماهه یک بار تردد که در ده روز عادی صادر شود ۱۷۰ دلار٬ اگر در پنج روز عادی صادر شود ۲۵۰ دلار و اگر در 3 روز صادر شود ۳۰۰ دلار هزینه خواهید کرد. شما حتی می توانید درخواست صدور ویزا در یک را بدهید. بدیهی است که هزینه این نوع ویزا از موارد قبلی هم بیشتر خواهد بود.

هزینه ویزای تجاری سه ماهه روسیه که دو بار تردد باشد و در ۱۰ روز عادی صادر شود ۲۱۵ دلار خواهد بود. اگر همین ویزا در ۵ و به صورت فوری صادر شود ۳۵۰ دلار پرداخت خواهید کرد. برای اخذ ویزای تجاری دو بار تردد در سه روز باید ۴۰۰ دلار پرداخت کنید.

به دلیل اینکه هزینه ویزای یک ماهه در ۱۰ روز ۱۴۰ دلار٬ در پنج روز ۲۲۰ دلار و در سه روز ۲۷۰ دلار است اختلاف چندان زیادی با ویزای تجاری سه ماهه روسیه ندارد و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با ویزای تجاری سه ماهه وارد خاک این کشور شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری

"شرایط

برای اخذ ویزای تجاری روسیه باید این مدارک را به کنسولگری روسیه یا سفارت آن ارایه دهید:

 •  اصل پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی. توجه داشته باشید که گذرنامه شما حداقل باید ۶ ماه برای ویزای ا ماهه و حداقل ۹ ماه برای ویزای 3 ماهه اعتبار داشته باشد
 •  فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا
 •  2 عکس ویژه گذرنامه
 •  بیمه ‌مسافرتی
 •  دعوت نامه تجاری از یک شرکت معتبر روسی تجاری
 •  اگر قرار باشد بیشتر از ۵ روز خارج از هتل اقامت داشته باشید باید محل اقامت خود را رجیستر کنید

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری روسیه

اگر بخواهید برای ورود به کشور روسیه از ویزای تجاری استفاده کنید می توانید ویزای فوری دریافت کنید. ویزای تجاری فوری در زمان کوتاهی ( تقریبا کمی بیشتر از 3 روز) آماده می شود.

ویزای عادی معمولاً پس از ۸ روز کاری به شما تحویل داده می شود و این زمان جدا از زمانی است که برای صدور دعوتنامه اختصاص داده می شود. بدیهی است که صدور ویزای فوری تجاری روسیه بیشتر از صدور ویزای عادی هزینه می‌برد.

توجه داشته باشید که سفارت روسیه در روزهای جمعه، شنبه و چهارشنبه تعطیل است.

دعوتنامه تجاری یکی از سریع ترین و معتبرترین دعوت نامه های تجاری است که می‌توانید برای دریافت ویزای تجاری روسیه از آن استفاده کنید. این دعوتنامه از اتاق بازرگانی مسکو و معمولاً طی ۳ روز کاری ساده می شود.

 

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی انواع و شرایط اخذ ویزای تجاری روسیه و هزینه آن مراجعه کنید.

نکات مهم برای اخذ ویزای تجاری روسیه

 

چه بخواهید ویزای تجاری سه ماهه روسیه و چه ویزای یک ماهه یا سه ساله دریافت کنید این قوانین در مورد تمام آنها صدق می‌کند:

 1.  ویزای این کشور نیازمند اخذ بلیط ووچر هتل نیست
 2.  برای اخذ ویزای تجاری روسیه حتماً باید دعوتنامه تجاری داشته باشید
 3.  ویزای تجاری روسیه به معنای این است که میتوانید با آن به کشور روسیه وارد و از آن خارج شوید
 4.  برای دریافت ویزا در سفارت نیاز حتمی به انجام مصاحبه ندارید
 5.  سفارت این کشور اسکناس‌هایی را که نشانه صرافی دارند یا متعلق به سال های قبل از ۲۰۰۹ هستند قبول نمیکند
 6.  رجیستر به معنای معرفی محل اقامت شما به پلیس این کشور است که باید به آنها تحویل داده شود. اگر کار رجیستری را انجام ندهید ۳۰۰ دلار جریمه خواهد شد و در اخذ ویزا های بعدی مشکل خواهید داشت
 7.  تغییر طول مدت ویزا به هیچ وجه امکان پذیر نیست. برای تغییر ویزا باید به کشور خود برگردید و دوباره اقدام کنید
 8.  پس از اینکه به خاک روسیه وارد شوید نمی توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید. مثلا امکان این وجود ندارد که شما ویزای تجاری یک ماهه را به ویزای تجاری سه ماهه روسیه تبدیل کنید. برای این کار هم باید به خاک ایران برگردید
 9.  ورود به این کشور تنها از شهر پایتخت یعنی مسکو امکان پذیر است اما برای بازگشت می توانید از شهرهای دیگر هم بلیط تهیه کنید

مقاله ی پیشنهادی: شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هدف از دریافت ویزای تجاری چیست؟

 • هدف از دریافت این ویزا باید بازدید تجاری و ملاقات با یک شرکت روسی باشد. در صورتی که در مصاحبه هدف از این ویزا را پیدا کردن کار ذکر کنید قطعا به مشکل بر خواهید خورد.

🙋‍♀️2.چه زمانی یک سرمایه گذار اقامت دائم روسیه را دریافت خواهد کرد؟

 • پس از 5 سال زندگی و پرداخت مالیات در این کشور, سرمایه گذار میتواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

🙋‍♀️3.سرمایه گذاری از طریق حرید اوراق قرضه در روسیه به چه صورت است؟

 • بازار اوراق قرضه در کشور روسیه روز به روز درحال پیشرفت و رشد می باشد. چرا که نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. در این صورت برنامه ریزان و وام گیرندگان افق روشنی را روبروی خود دارند. به همین دلیل است که بسیار یاز شرکت های مهاجرتی استفاده این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری درکشور روسیه می دانند.

🙋‍♀️4.آیا با سرمایه گذاری در روسیه میتوان شهروندی این کشور را به دست آورد؟

🙋‍♀️5.هزینه ی ثبت شرکت در روسیه چه میزان است؟

 • برای ثبت یک شرکت در این کشور افراد خارج از اتحادیه ی اروپا باید 1500 دلار پرداخت کنند.

🙋‍♀️6.در روش های سرمایه گذاری فرد متقاضی میتوانند همراه داشته باشد؟

 • افراد می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با خود به کشور روسیه  بیاورند.

🙋‍♀️7.مزیت ثبت شرکت در روسیه چیست؟

 • اولین مزیت ثبت یک شرکت در روسیه این است که شما به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی میتوانید با دنیا تعاملات تجاری انجام دهید.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!