شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

اولین سؤالی که در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان برای ما به وجود می‌آید این است که آیا تحصیل در اتریش بهتر است یا در آلمان؟
در جواب به این پرسش باید بگویم که امروزه در کشورهای اروپایی شرایط ویژه و بسیار ایدهالی برای تحصیلات چه اتباع خارجی و چه کسانی خود اهل این کشورها می ‌باشند به وجود آمده است و ویژگی مهمی که این کشورها دارند این است که تمام هزینه‌ های دانشگاه و تحصیل در آن ها رایگان هست و صندوق ‌های دانشگاهی بابت تحصیلات در دانشگاه ها هیچ هزینه ‌ای دریافت نمی‌کنند. کشور اتریش و المان هم جز این کشورهای توسعه یافته با به وجود آوردن بهترین دانشگاه ها در جهان شرایط خیلی مناسبی برای تحصیلات را به وجود آورده‌اند.

خب این هم گفتنی است که در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان شرایط در هر یک از این کشورها متفاوت است و هر کدام از کشور های آلمان و اتریش قوانین و شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان در دانشگاه های موجود در این کشورها به وجود آورده اند. و دانشجویان ملزم هستند این قواعد را رعایت کنند تا بتوانند در دانشگاه دلخواه ثبت نام کرده و مشغول به ادامه تحصیل شوند.
مادر ادامه مطلب سعی می‌کنیم که تمام نکته ‌ها را برای شما ذکر کنیم پس در ادامه مطلب ما را همرا هی کنید:

تحصیل در آلمان بهتر است یا در اتریش؟

همان‌گونه که اطلاع دارید تحصیلات در این کشورها رایگان است و در دو کشور آلمان و اتریش دانشگاه‌ های معروف و بزرگی برای ادامه تحصیل وجود دارد. اما از لحاظ این که آلمان جمعیت بیشتری نسبت به کشور اتریش دارد و نیز دانشگاه‌های آن در طیف گسترده‌ای پراکنده هستند، و تعداد بیشتری از دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی آموزش‌ها را ارائه می‌دهند دلایلی شده که می‌تواند تحصیل کردن در آلمان را در درجه ‌ای بالاتر از دانشگاه‌ های اتریش قرار دهد. البته این به این معنا نیست که دانشگاههای اتریش معتبر نباشند بر عکس دانشگاه ‌های اتریش هم جز بهترین دانشگاه ها و معتبرترین هاست و مهم ‌ترین دانشگاه اتریش دانشگاه وین است که از بهترین دانشگاه‌ها با بالاترین سطح علمی در جهان است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ ویزای کار در اتریش

می‌شود در مورد تحصیل در کشور اتریش و یا تحصیل در آلمان به این مورد نیز اشاره کرد که کسانی که تمایل دارند در رشته‌های مهندسی و نیز رشته‌های فنی در یکی از دانشگاه‌های اتریش یا آلمان ادامه تحصیل بدهند، بهتر است در یکی از دانشگاه های آلمان ثبت نام کنند چرا که دانشگاه های آلمان ارائه دهنده بهترین خدمات برای دانشجویان فنی و مهندسی می‌باشد . زیرا آلمان یک کشور صنعتی می‌باشد و همین بزرگ‌ترین دلیل است که دانشگاه ‌های آن جایگاه مناسبی برای دانشجویان فنی و مهندسی باشد.

شرایط تحصیل در اتریش چگونه است؟

خب اتریش هم برای پذیرش دانشجو شرایط بخصوص خودش را دارد که مهم‌تری این شرایط داشتن یک رنج سنی خاص برای دانشجویان است. یعنی دانشجوها برای تحصیل در دانشگاه ‌های این کشور باید سنشان مطابق شرایط این دانشگاه‌ ها باشد. و از شرایط دیگر تحصیل در اتریش بلد بودن زبان آلمانی است و یکی دیگر از شرایط کشور اتریش داشتن تمکن مالی دانشجوست بدین معنا که باید دانشجو هزینه تحصیل خود را داشته باشد تا در پرداخت هزینه‌ های تحصیلش به مشکلی بر خورد نکند.

شرایط تحصیل در آلمان چگونه است؟

با توجه به این که آلمان جز صنعتی‌ترین کشورهای اروپاست و اینکه یک کشور توسعه یافته مدرن است می‌تواند بستر مناسبی برای تحصیل افراد را فراهم کند. امکان تحصیل در آلمان رایگان است. و از دلایل مهمی که باعث می‌شود دانشگاه ‌های آلمان پر متقاضی باشد این است که این دانشگاه‌ ها علاوه بر اینکه تحصیل در آن ها رایگان است ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ‌ترین آموزش‌ها برای دانشجویان هست.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در بلژیک

اما شرایط دانشگاه‌ های آلمان چندان دشوار نیست که به نمونه ‌های آن اشاره می‌کنیم:

 دانشجو به زبان انگلیسی و آلمانی باید مسلط باشد.
 مدرک آیلتس که نمره آن 6 به بالا باشد.
 برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس داشتن معدل 15 به بالا الزامی است.

بیان، مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

اتریش و آلمان کشورهایی هستند که آموزش هایی که در دانشگاه ها ارائه می‌دهند، به زبان آلمانی و انگلیسی است. برای اینکه بتوانیم مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان را واضح ‌تر بیان کنیم، به برگ خرید های متفاوتی در این دو کشور اشاره می‌کنیم:

هزینه‌های تحصیل دردو کشور: با توجه به اینکه هر دو کشور دانشجویان واجد شرایط تحصیل، را رایگان ثبت نام می‌کنند باعث شده دانشگاه های این دو کشور
از محبوبیت خاصی برخوردار شوند و در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در نروژ باید بگوییم تحصیل در دانشگاه های هر کدام از این کشورها یکسری تفاوت ‌ها و شباهت‌ ها وجود دارد که باعث می‌شود ادامه تحصیل در هرکدام از این کشورها به نوعی جذاب به نظر برسد.

از شباهت‌ های این دو کشور در مقایسه ی تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان می‌توان به این مورد اشاره کرد که هر دوکشور دارای قرار داد شینگن هستند و بعد از تحصیل دانشجویان ، به راحتی می‌توانند در این کشورها کار مورد نظرشان را پیدا کنند.
واز تفاوت‌ های مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان این است که کشور اتریش برای پذیرش دانشجو کمی سخت گیرتر است و دانشجوها باید برای ثبت نام در دانشگاه های اتریش رنج سنی خاصی داشته باشند .در حالی که در آلمان اینگونه نیست و از تفاوتهای دیگر آلمان و اتریش این است که آلمان دانشجوهایی که در زمینه صنعت فعالیت می‌کنند را بیشتر جذب می‌کند. چرا که آلمان یک کشور صنعتی است و شرایط بهتری را برای دانشجوهای فنی و مهندسی فراهم کرده است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

حرف آخر

همان طور که می دانید این دو کشور جز کشورهای پیشرفته و مدرن هستند. و از جمله کشور های اروپایی می باشند که بسیار پر متقاضی و پر طرفدار هستند. می‌توان به جرئت گفت خیلی از افرادی که در دانشگاه‌های آلمان و اتریش تحصیل می‌کنند خارجی اند. و این نیز گفتنی است که این مهاجران بعد از تحصیل نیز به راحتی کار پیدا می‌کنند و مهم تر از همه اینکه دو کشور هیچ تمایزی بین دانشجویان مهاجر و داخلی قائل نیستند. ما تمام نکات را درمورد مقایسهی تحصیل در اتریش با تحصیل در المان را برای شما یاد آوری کردیم امید واریم این مطالب برای شما سودمند واقع شده باشد و اینکه شما بتوانید با استفاده از مطالب ذکر شده بهترین تصمیم و راه را در پیش روی خودتان قرار دهید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ