مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

خلاصه مقاله : تحصیلات در این کشورها رایگان است و در دو کشور آلمان و اتریش دانشگاه‌ های معروف و بزرگی برای ادامه تحصیل وجود دارد. اما از لحاظ این که آلمان جمعیت بیشتری نسبت به کشور اتریش دارد و نیز دانشگاه‌های آن در طیف گسترده‌ای پراکنده هستند، و تعداد بیشتری از دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی آموزش‌ها را ارائه می‌دهند دلایلی شده که می‌تواند تحصیل کردن در آلمان را در درجه ‌ای بالاتر از دانشگاه‌ های اتریش قرار دهد. دانشگاههای اتریش برای پذیرش دانشجو محدودیت سنی دارند و برای تحصیل در این کشور باید شرایط سنی خاصی داشته باشید چیزی که در کشور المان شرط اولیه نیست .در ادامه به مقایسه ی شرایط این دو دانشگاه میپردازیم و به شما در تصمیم گیری بهتر برای انتخاب نهایی کمک خواهیم کرد.
مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

فهرست مقاله
مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان
مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

اولین سؤالی که در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان برای ما به وجود می‌آید این است که آیا تحصیل در اتریش بهتر است یا در آلمان؟
در جواب به این پرسش باید بگویم که امروزه در کشورهای اروپایی شرایط ویژه و بسیار ایده الی برای تحصیلات چه اتباع خارجی و چه کسانی خود اهل این کشورها می ‌باشند به وجود آمده است و ویژگی مهمی که این کشورها دارند این است که تمام هزینه‌ های دانشگاه و تحصیل در آن ها رایگان هست و صندوق ‌های دانشگاهی بابت تحصیلات در دانشگاه ها هیچ هزینه ‌ای دریافت نمی‌کنند. کشور اتریش و المان هم جز این کشورهای توسعه یافته با به وجود آوردن بهترین دانشگاه ها در جهان شرایط خیلی مناسبی برای تحصیلات را به وجود آورده‌اند.

خب این هم گفتنی است که در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان شرایط در هر یک از این کشورها متفاوت است و هر کدام از کشور های آلمان و اتریش قوانین و شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان در دانشگاه های موجود در این کشورها به وجود آورده اند. و دانشجویان ملزم هستند این قواعد را رعایت کنند تا بتوانند در دانشگاه دلخواه ثبت نام کرده و مشغول به ادامه تحصیل شوند.
ما در ادامه مطلب سعی می‌کنیم که تمام نکته ‌ها را برای شما ذکر کنیم. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید;

تحصیل در آلمان بهتر است یا در اتریش؟

 

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان
مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

 

همان‌گونه که اطلاع دارید تحصیلات در این کشورها رایگان است و در دو کشور آلمان و اتریش دانشگاه‌ های معروف و بزرگی برای ادامه تحصیل وجود دارد. اما از لحاظ این که آلمان جمعیت بیشتری نسبت به کشور اتریش دارد و نیز دانشگاه‌های آن در طیف گسترده‌ای پراکنده هستند، و تعداد بیشتری از دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی آموزش‌ها را ارائه می‌دهند دلایلی شده که می‌تواند تحصیل کردن در آلمان را در درجه ‌ای بالاتر از دانشگاه‌ های اتریش قرار دهد. البته این به این معنا نیست که دانشگاههای اتریش معتبر نباشند بر عکس دانشگاه ‌های اتریش هم جز بهترین دانشگاه ها و معتبرترین هاست و مهم ‌ترین دانشگاه اتریش دانشگاه وین است که از بهترین دانشگاه‌ها با بالاترین سطح علمی در جهان است.

می‌شود در مورد تحصیل در کشور اتریش و یا تحصیل در آلمان به این مورد نیز اشاره کرد که کسانی که تمایل دارند در رشته‌های مهندسی و نیز رشته‌های فنی در یکی از دانشگاه‌های اتریش یا آلمان ادامه تحصیل بدهند، بهتر است در یکی از دانشگاه های آلمان ثبت نام کنند چرا که دانشگاه های آلمان ارائه دهنده بهترین خدمات برای دانشجویان فنی و مهندسی می‌باشد . زیرا آلمان یک کشور صنعتی می‌باشد و همین بزرگ‌ترین دلیل است که دانشگاه ‌های آن جایگاه مناسبی برای دانشجویان فنی و مهندسی باشد.

 

شرایط تحصیل در اتریش چگونه است؟

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان
مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

 

خب اتریش هم برای پذیرش دانشجو شرایط بخصوص خودش را دارد که مهم‌تری این شرایط داشتن یک رنج سنی خاص برای دانشجویان است. یعنی دانشجوها برای تحصیل در دانشگاه ‌های این کشور باید سنشان مطابق شرایط این دانشگاه‌ ها باشد. و از شرایط دیگر تحصیل در اتریش بلد بودن زبان آلمانی است و یکی دیگر از شرایط کشور اتریش داشتن تمکن مالی دانشجوست بدین معنا که باید دانشجو هزینه تحصیل خود را داشته باشد تا در پرداخت هزینه‌ های تحصیلش به مشکلی بر خورد نکند.

 

دانشگاههای مطرح اتریش

 

ردیف

نام دانشگاه

سایت رسمی دانشگاه

1

University of Graz

https://www.uni-graz.at/de

2

University of Vienna

https://www.univie.ac.at

3

University of Innsbruck

https://www.uibk.ac.at

4

TU Wien

https://www.tuwien.at

5

Johannes Kepler University Linz

https://www.jku.at

6

Graz University of Technology

https://www.tugraz.at/home

7

University of Salzburg

https://www.uni-salzburg.at/index.php?id=45

8

Vienna University of Economics and Business

https://www.wu.ac.at

9

University of Klagenfurt

https://www.aau.at

10

Universität Für Bodenkultur Wien

https://boku.ac.at

11

Medical University of Graz

https://www.medunigraz.at

 

 

شرایط تحصیل در آلمان چگونه است؟

با توجه به این که آلمان جز صنعتی‌ترین کشورهای اروپاست و اینکه یک کشور توسعه یافته مدرن است می‌تواند بستر مناسبی برای تحصیل افراد را فراهم کند. امکان تحصیل در آلمان رایگان است. و از دلایل مهمی که باعث می‌شود دانشگاه ‌های آلمان پر متقاضی باشد این است که این دانشگاه‌ ها علاوه بر اینکه تحصیل در آن ها رایگان است ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ‌ترین آموزش‌ها برای دانشجویان هست.

اما شرایط دانشگاه‌ های آلمان چندان دشوار نیست که به نمونه ‌های آن اشاره می‌کنیم:

  •  دانشجو به زبان انگلیسی و آلمانی باید مسلط باشد.
  •  مدرک آیلتس که نمره آن 6 به بالا باشد.
  •  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس داشتن معدل 15 به بالا الزامی است.

 

مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان

 

اتریش و آلمان کشورهایی هستند که آموزش هایی که در دانشگاه ها ارائه می‌دهند، به زبان آلمانی و انگلیسی است. برای اینکه بتوانیم مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان را واضح ‌تر بیان کنیم، به برگ خرید های متفاوتی در این دو کشور اشاره می‌کنیم:

هزینه‌های تحصیل دردو کشور: با توجه به اینکه هر دو کشور دانشجویان واجد شرایط تحصیل، را رایگان ثبت نام می‌کنند باعث شده دانشگاه های این دو کشور
از محبوبیت خاصی برخوردار شوند و در مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در نروژ باید بگوییم تحصیل در دانشگاه های هر کدام از این کشورها یکسری تفاوت ‌ها و شباهت‌ ها وجود دارد که باعث می‌شود ادامه تحصیل در هرکدام از این کشورها به نوعی جذاب به نظر برسد.

 

هزینه تحصیل در آلمان دوره ی کارشناسی

اکثر دانشگاه های این کشور دولتی است. اما دانشجویان بابت بهره مندی از یک سری از خدمات دانشگاه باید هزینه ای پرداخت نمایند.
این هزینه ها حدود 150 الی 250 یورو می باشد.
البته این هزینه در طول هر ترم است. دانشجویان میتوانند با پرداخت کردن 100 یورو از امکانات حمل و نقل عمومی دانشگاه در مدت 6 ماه استفاده نمایند. دوره ی تحصیل کارشناسی معمولا 8 ترم است و دانشجویانی که بیشتر از زمان موعود تحصیلات خود را به اتمام برسانند باید هزینه ی آن را پرداخت نمایند که برای هر ترم بیش از 900 یورو می باشد.

هزینه تحصیل در آلمان دوره ی کارشناسی ارشد و دکترا

دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را در دانشگاه های دیگر آلمان گرفته باشند و برای گذراندن دوره ی کارشناسی ارشد به دانشگاه دیگری رفته باشند باید شهریه ای حدود 10000 یورو در هر ترم به دانشگاه بپردازند که این هزینه در دانشگاه های خصوصی از 30000 یورو هم بیشتر است.
هزینه  دوره ی دکترا که حدودا 6 ترم است رایگان می باشد و دانشجویان این مقطع تنها هزینه ای بابت ارائه خدمات که 150 تا 200 یورو بود می پردازند.
برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم به مقاله ی هرآنچه که باید در مورد هزینه تحصیل در آلمان بدانیم؟  نگاهی بیندازید.

 

از شباهت‌ های این دو کشور در مقایسه ی تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان می‌توان به این مورد اشاره کرد که هر دوکشور دارای قرار داد شینگن هستند و بعد از تحصیل دانشجویان ، به راحتی می‌توانند در این کشورها کار مورد نظرشان را پیدا کنند.
واز تفاوت‌ های مقایسه تحصیل در اتریش با تحصیل در آلمان این است که کشور اتریش برای پذیرش دانشجو کمی سخت گیرتر است و دانشجوها باید برای ثبت نام در دانشگاه های اتریش رنج سنی خاصی داشته باشند .در حالی که در آلمان اینگونه نیست و از تفاوتهای دیگر آلمان و اتریش این است که آلمان دانشجوهایی که در زمینه صنعت فعالیت می‌کنند را بیشتر جذب می‌کند. چرا که آلمان یک کشور صنعتی است و شرایط بهتری را برای دانشجوهای فنی و مهندسی فراهم کرده است.

حرف آخر

همان طور که می دانید این دو کشور جز کشورهای پیشرفته و مدرن هستند. و از جمله کشور های اروپایی می باشند که بسیار پر متقاضی و پر طرفدار هستند. می‌توان به جرئت گفت خیلی از افرادی که در دانشگاه‌های آلمان و اتریش تحصیل می‌کنند خارجی اند. و این نیز گفتنی است که این مهاجران بعد از تحصیل نیز به راحتی کار پیدا می‌کنند و مهم تر از همه اینکه دو کشور هیچ تمایزی بین دانشجویان مهاجر و داخلی قائل نیستند. ما تمام نکات را درمورد مقایسه ی تحصیل در اتریش با تحصیل در المان را برای شما یاد آوری کردیم. امید واریم این مطالب برای شما سودمند واقع شده باشد و اینکه شما بتوانید با استفاده از مطالب ذکر شده بهترین تصمیم و راه را در پیش روی خودتان قرار دهید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

 

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا تحصیل در اتریش رایگان است؟

  • تحصیل در کشور اتریش برای دانشجویانی که کشورشان عضو اتحادیه ی اروپا است رایگان ات اما سایر دانشجویان هر ترم حدود 800 یورو پرداخت میکنند.

🙋‍♀️2.در حین تحصیل در اتریش میتوان کار کرد؟

  • در این کشور امکان کار برای دانشجویان در حین تحصیل وجود دارد که با شرایطی همراه است.

🙋‍♀️3.آیا انگلیسی زبان رسمی اتریش است؟

  • زبان رسمی مردم اتریش آلمانی است, اما جمعیت قابل توجهی از مزدم توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند اما به عنوان یک دانشجو باید قدری به آلمانی تسلط داشته باشید تا بتوانید با مردم اتریش ارتباط بهتری برقرار کنید.

🙋‍♀️4.چرا اکثر دانشجویان مشتاق تحصیل در کشور آلمان هستند؟

  • کشور آلمان کشوری صنعتی است که تحصیل در آن رایگان است, لذا تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه ایی کم  وحتی رایگان بهترین انتخاب برای دانشجویان میباشد.

🙋‍♀️5.شرایط بورسیه ی تحصیلی در آلمان چگونه است؟

  • بورسیه ی تحصیلی در المان معمولا به مقطع دکترا تعلق میگیرد.که برای آن باید دارای رزومه ی قوی و نمرات عالی تحصیلی باشید.

🙋‍♀️6.آیا مدارک دانشگاههای ایران مورد تایید کشور اتریش است؟

  • مدارک دانشگاههای سراسری و پیام نور مورد تایید دانشگاه کشور اتریش است.

🙋‍♀️7.با کار دانشجویی میتوان در اتریش تحصیل و زندگی کرد؟

  • کار دانشجویی در این کشور محدود است و شما فقط میتوانید ساعتهای محدودی در حین تحصیل کار کنید واز این طریق فقط بخشی از هزینه های زندگی تان  تامین میشود.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!