انگلستان, انگلیس, تحصیلی

مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با سایر کشورها

مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با سایر کشورها

مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با سایر کشورها

در مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با سایر کشورها متوجه میشویم که انگلستان از جمله گران قیمت ترین هزینه های مربوط به ادامه تحصیل در بین کشورهای مختلف جهان به شمار می رود. دلیل بالا بودن هزینه تحصیل در انگلستان آن است که دانشگاه های این کشور از کیفیت بالای آموزشی و سطح علمی مطلوبی برخوردار هستند و همواره اساتید بزرگ و نامداری در این مراکز آموزش عالی مشغول تدریس به دانشجویان می باشند. از سوی دیگر در رابطه با هزینه تحصیل در انگلستان چنین می توان گفت که به دلیل آن که تحصیل در مقاطع گوناگون تحصیلی در این کشور نیازمند صرف مدت زمان کمتری است این هزینه ها در مقایسه با کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا و …. کمتر و ارزان تر خواهد بود.

 تحصیل در انگلستان به دو شکل تعریف می گردد: هزینه تحصیل در شهر لندن و هزینه تحصیل در خارج از شهر لندن. بر این اساس هزینه های تحصیل و زندگی در شهر لندن که پایتخت این کشور است در مقایسه با شهرهای دیگر انگلستان بالاتر می باشد. در این مجال در نظر داریم به مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با هزینه تحصیل در دو کشور آلمان و سوئد بپردازیم.

مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان و آلمان

دسترسی به کیفیت بالای زندگی و بالاترین سطوح آموزشی سبب آن شده که کشورهای انگلستان و آلمان جذابیت زیادی در نظر افراد متقاضی ادامه تحصیل در این کشورها داشته باشند و به همین جهت همه ساله دانشجویان زیادی از سرتاسر نقاط دنیا به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این دو کشور اروپایی مبادرت می ورزند. مهاجرت تحصیلی به دو کشور انگلستان و آلمان آینده درخشانی را از نقطه نظر شغلی نصیب افراد متقاضی می کند. دوره تحصیلی در کشور انگلستان در بسیاری از موارد کمتر از دیکر کشورهای اروپایی است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان اغلب به مدت یک سال به طول می انجامد.

دانشجویان خارجی مقیم انگلستان این امکان را دارند که در حین تحصیل در دانشگاه به کار بپردازند. در کشور آلمان درصد بالایی از دانشگاه های فعال در این کشور دانشگاه های دولتی هستند. در بسیاری از موارد دانشجویان مقیم کشور آلمان نیازی به آن که شهریه پرداخت کنند ندارند. میزان زیادی از دوره های تحصیلی در آلمان امکان دارد در یک کشور دیگر برگزار گردد.

به منظور مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با هزینه تحصیل در آلمان می بایست به عوامل زیادی توجه نمود. در این راستا هزینه های زندگی، هزینه اخذ ویزای تحصیلی و هزینه سفر به کشور مربوطه نیز قسمتی از هزینه هایی است که دانشجویان خارجی باید آن را بپردازند. در ادامه هزینه تحصیل در انگلستان و آلمان در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را مشاهده می کنید.

هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

هزینه مربوط به شهریه دانشگاه: بین ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ پوند در مدت یک سال
هزینه اقامت و زندگی: ۱۴۰۰۰ پوند در مدت یک سال
هزینه های سالیانه: ۲۸۰۰۰ پوند
هزینه های دوره تحصیلی: ۷۰۰۰۰ پوند
هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی
هزینه مربوط به شهریه دانشگاه: ۱۵۰ یورو در دانشگاه های دولتی
هزینه اقامت و زندگی: ۸۶۴۰ یورو در مدت یک سال
هزینه های سالیانه: ۸۷۹۰ یورو
هزینه های دوره تحصیلی: ۳۵۱۶۰ یورو
هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه های خصوصی این کشور حدودا به مبلغ ۲۰ هزار یورو در مدت یک سال است.
هزینه تحصیل در انگلستان در سال سوم مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاه های این کشور به صورت رایگان می باشد.
هزینه تحصیل در انگلستان در دوره تحصیلات تکمیلی
هزینه مربوط به شهریه دانشگاه: ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ پوند در مدت یک سال
هزینه اقامت و زندگی: ۱۴۰۰۰ پوند در مدت یک سال
هزینه های سالیانه: ۲۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ پوند
هزینه های دوره تحصیلی: ۲۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ پوند
هزینه تحصیل در آلمان در دوره تحصیلات تکمیلی
هزینه مربوط به شهریه دانشگاه: ۲۰۰۰ یورو در دانشگاه های دولتی
هزینه اقامت و زندگی: ۸۶۴۰ یورو در مدت یک سال
هزینه های سالیانه: ۱۰۶۴۰ یورو
هزینه های دوره تحصیلی: ۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ یورو

هزینه تحصیل در کشور آلمان در دانشگاه های خصوصی این کشور حدودا به مبلغ ۳۰ هزار یورو در مدت یک سال می باشد.
در مقایسه تحصیل در انگلستان با تحصیل در آلمان می توان گفت تفاوت چندانی بین دانشگاه های کشور انگلستان و کشور آلمان از نظر سطح علمی و آموزشی وجود ندارد. تفاوت اصلی در بین دانشگاه های این دو کشور در میزان شهریه ای است که دو کشور در مقاطع مختلف تحصیلی از دانشجویان دریافت می کنند به گونه ای که در بسیاری ار مواقع هزینه های تحصیل در آلمان در حد صفر و یا نزدیک به آن می باشد.

با این وجود استفاده از بورسیه های تحصیلی که دانشگاه های دو کشور جهت کمک در امر تحصیل به دانشجویان خارجی اعطا می کنند مخصوصا در کشور انگلستان که هزینه های تحصیلی بالاتری را به خود اختصاص داده است کمک شایانی به ادامه تحصیل در این کشورها می کند.

مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان و سوئد

در مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با هزینه تحصیل در کشوری مانند سوئد باید گفت دانشجویان سوئدی و دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند امکان تحصیل رایگان در این کشور را دارند. ولی دانشجویان بین الملی و آن دسته از دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل راهی کشور سوئد می شوند می بایست شهریه ای مابین ۸۰ تا ۱۴۰ هزار کرون در هر سال را پرداخت نمایند. هزینه های مربوط به زندگی در کشور سوئد به طور متوسط مبلغی برابر با ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو در هر ماه را شامل می شود.

نکات قابل توجه در رابطه با هزینه تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان همواره به دلیل استقبال زیادی که از مهاجرت تحصیلی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور از سوی دانشجویان بین المللی صورت می گیرد میزبان تعداد کثیری از افراد علاقه مند به تحصیل در این کشور است. همانگونه که در این مطلب مشاهده شد هزینه تحصیل در انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی همچون آلمان و سوئد بالاتر و گران تر است.

اما در مقابل به دلیل کوتاه تر بودن طول دوره های تحصیلی در نظام آموزشی انگلستان و بورسیه های تحصیلی مناسبی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد در مقایسه با سایر کشورها دارای مزیت است. در مجموع می توان گفت تصمیم گیری و انتخاب در رابطه با ادامه تحصیل در انگلستان و تقبل هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور تا حدودی به شرایط افراد متقاضی بستگی دارد و به همین جهت افراد متقاضی تحصیل در این کشور می بایست به لحاظ تمکن مالی از آمادگی کاملی برخوردار باشند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *