شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

در تمام کشورها، ثبت و راه ­اندازی یک شرکت دارای قوانین و مقررات خاصی است اما می­توان گفت قوانین مرتبط با ثبت شرکت در انگلستان به نسبت بسیاری از کشورها، آسان­تر است و دست سرمایه­ گذار را برای راه ­اندازی کسب و کار خود باز می­گذارد. همین امر موجب شده است تا کشور بریتانیا در میان پنج کشور جهان که در زمینه بازرگانی حرف اول را می­زنند قرار بگیرد. ثبت شرکت در انگلیس برای صاحبان کسب و کار، چه داخلی و چه خارجی، فرآیندی نسبتاً راحت و البته کوتاه مدت است که این امر موجب جذابیت انگلستان در این زمینه برای سرمایه ­گذاران و فعالان اقتصادی خارجی می­شود.

طبق آمار در حدود پنج میلیون شرکت در انگلستان به ثبت رسیده است و 76 درصد از این تعداد، شرکت­ هایی هستند که تنها توسط یک نفر راه ­اندازی شده­ اند. نکته جالب که انگلستان را برای سرمایه­ گذاران محبوب می­کند این است که برخلاف بسیاری از کشورها، ثبت شرکت در انگلستان منوط به حضور فیزیکی شخص در خاک این کشور و یا داشتن اقامت انگلستان نیست. همین موضوع راه را برای صاحبان کسب و کار خارجی هموار می­سازد.

چه انواعی از شرکت­ها در انگلستان تأسیس می­­شوند؟

افرادی که به دنبال ثبت شرکت در انگلیس هستند می­دانند که می­توانند شرکت خود را به صورت­های مختلف به ثبت برسانند که هر کدام دارای قوانین متفاوتی است. مهم­ترین انواع شرکت­ هایی که در انگلستان راه ­اندازی می­­شوند عبارت­اند از شرکت­ های سهامی خاص، شرکت ­های شخصی و نوع دیگری به نام Partnership.

البته انواع دیگری مانند شرکت ­های با مسئولیت محدود، شرکت­های سهامی عام و شرکت­ های تضامنی نیز در انگلستان به ثبت رسیده و مشغول فعالیت می­شوند.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه اقامت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلیس چه مزایایی به همراه دارد؟

راه ­اندازی یک شرکت در کشور قدرتمند بریتانیا می­تواند با مزایایی به همراه باشد از جمله این که:

همان­طور که قبلاً به آن اشاره شد، ثبت شرکت در انگلیس فرآیند زمان­ بری ندارد و روند ثبت به سرعت طی می­شود.

متقاضی مجبور نیست برای انجام کارهای ثبت به انگلستان سفر کند و می­تواند تنها به کمک یک وکیل مجرب، در انگلستان شرکت خود را به ثبت برساند.

برای راه ­اندازی شرکت در انگلستان، فرد به در دست داشتن سرمایه زیادی نیاز ندارد و تنها لازم است هزینه مربوط به روند اداری ثبت و البته هزینه وکیل را بپردازند.

میزان مالیاتی که بر عهده شرکت ­های ثبتی در انگلستان است نسبتاً مقدار پایینی دارد (در حدود 23 درصد) که این خود به پیشرفت کسب و کار کمک بسیاری می­کند.

برای ثبت شرکت در انگلستان تنها یک نفر برای عهده ­دار شدن مسئولیت­ ها کافی است.

مراحل اولیه به ثبت رساندن شرکت در انگلستان

برای ثبت شرکت در انگلستان یک سری مراحل اولیه باید طی شود که مطابق موارد زیر است:

در ابتدا باید نامی مناسب و حتماً غیرتکراری برای شرکت انتخاب شود (غیرتکراری بودن این نام با استعلام­های مربوطه مشخص می­شود.) علاوه بر نام، آدرس UK نیز باید تهیه و ارائه شود.

باید مشخص شود که شرکت در چه نوعی ثبت و راه­ اندازی می­­شود.

مقدار سرمایه ­ای که سرمایه­ گذار برای راه ­اندازی شرکت در نظر گرفته است باید تعیین شود.

اعضای شرکت باید یک به یک مشخص شوند. البته در مواردی ممکن است شرکت تنها یک نفر عضو داشته باشد و او همان سرمایه­ گذار است.

باید حداقل یک سرمایه گذار و یک مدیر عامل برای شرکت در نظر گرفته شده باشد و مدارک مربوطه در این خصوص ارائه شود.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری در انگلستان (2019)-مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

برای شرکت ثبت شده باید یک مهر نیز در نظر گرفته شود.

در آخر لازم است تأییدیه­ ی ثبت شرکت از اداره شرکت­ های انگلستان دریافت شده و ارائه گردد.

باید توجه شود که مانند تمام کشورها، هنگامی که شرکتی در انگلستان ثبت شد، یک شماره با عنوان شماره ثبت برای شرکت صادر می­شود. این شماره در مجوزی قرار دارد که سایر اطلاعات مربوط به شرکت نیز در آن ذکر شده و نشان می­دهد شرکت به ثبت قانونی رسیده است. پس از این که رسماً شرکت به ثبت رسید، صاحب شرکت باید تا حداکثر سه ماه، آغاز فعالیت خود را به اطلاع سازمان مالیات انگلستان برساند.

برای ثبت شرکت در انگلیس به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک اولیه که برای انجام فرآیند ثبت شرکت در بریتانیا لازم است عبارت­اند از:

تنظیم و ارائه نسخه ترجمه شده اساسنامه شرکت

تنظیم و ارائه نسخه ترجمه شده شرکتنامه

نسخه اسکن شده از گذرنامه فرد متقاضی ثبت شرکت در انگلیس و تمام سهام­داران

نسخه ترجمه شده یک قبض دولتی مانند قبض آب، برق و …

ارائه کد اقتصادی شرکت

باید توجه داشت که اگر شخصی در نظر داشته باشد به تنهایی شرکتی را ثبت و به انجام کارهای تجاری بپردازد و به غیر از خود فرد، شرکت کارمند و عضو دیگری نداشته باشد، باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صورت تک عضو و تک مدیر عامل اقدام نماید.

اگر فرد قصد استخدام تعدادی کارمند را داشته باشد باید در نظر بگیرد که حتماً قبل از استخدام باید شرکت را به ثبت رسانده باشد و پس از استخدام کارمندان مورد نیاز لازم است در اولین زمان ممکن به بیمه کردن آنان اقدام نماید و تحت عنوان کارفرما قراردادی صحیح تنظیم کند. لازم به ذکر است حقوق انسانی و مدنی در انگلستان بسیار مورد اهمیت هستند به همین دلیل به سرمایه­ گذاران توصیه می­شود پیش از آغاز کار، از تمام این حقوق و قوانین اطلاعات کافی را کسب نمایند.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

مراحل افتتاح حساب در بانک­ های انگلستان پس از ثبت شرکت

بدون شک سرمایه­ گذاری که اقدام به تأسیس و ثبت شرکت  نموده است باید حسابی نیز در یکی از بانک ­های این کشور داشته باشد. چون در این مورد سرمایه ­گذار، خارجی به حساب می­آید باید پاسپورت او توسط یک وکیل به تأیید برسد یا در اصطلاح Notarize شود. در انگلستان، سیستم کاری بانک به این صورت است که فرد پس از این که حسابی را افتتاح کرد، نمی­تواند بلافاصله کارت اعتباری و مشخصاتی مانند رمز و … را دریافت کند. زیرا بانک ابتدا اقدام به بررسی آدرس و سایر کارهای جانبی می­نماید و پس از به تأیید رسیدن آدرس و انجام فرآیند اداری، کارت و مشخصات آن به نشانی فرد فرستاده می­شود.

از بابت هزینه افتتاح حساب باید عنوان کرد که این امر بسته به بانک مورد نظر تفاوت دارد. هزینه افتتاح حساب پس از ثبت شرکت در انگلیس در برخی از بانک­ها بیشتر و در برخی دیگر کمتر است. نوع حساب باز شده در بانک، نوع مزایایی را که فرد افتتاح کننده حساب می­تواند از آن­ها بهره ببرد، مشخص می­سازد. برای مثال بیمه شدن از طرف بانک، دریافت وام ­های متنوع و … همگی به نوع حساب باز شده بستگی دارد و فرد قبل از افتتاح حساب در این باره می­تواند مشورت ­های لازم را با یک مؤسسه حقوقی انجام دهد.

منبع:سفارت انگلستان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ