مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط ثبت شرکت در روسیه

خلاصه مقاله : یکی از روش های مهاجرت به روسیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد . در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط, قوانین و محدودیت های ثبت شرکت در این کشور آشنا کنیم. لذا با ما همراه باشید.
شرایط ثبت شرکت در روسیه

شرایط ثبت شرکت در روسیه

فهرست مقاله
شرایط ثبت شرکت در روسیه
شرایط ثبت شرکت در روسیه

روسیه به دلیل قوانین سودمند و سیستم مالیاتی خود، برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب است.کارآفرینان خارجی برای باز کردن شرکت در روسیه تقریبا از شرایط مشابهی مانند هر سرمایه گذار محلی بهره مند می شوند.اما بهتر است قبل از شروع یک کسب و کار، تمام الزامات قانونی را بررسی کنید و یا حتی در صورت نیاز به تحصیل در روسیه قبل از ثبت شرکت بپردازید.ما در این مقاله شرایط لازم برای ثبت شرکت در روسیه را برای شما توضیح می دهیم پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انواع ثبت شرکت در روسیه

1. شرکت های با مسولیت محدود

برای داشتن یک شرکت با مسئولیت محدود باید یک نفرسهامدار و ۵۰ نفر عضو داشته باشید.با یک عضو سهامدار که بتوانبد ثبت این شرکت را انجام دهید سرمایه تان باید 10 هزار روبل باشد.

برای ثبت شرکت در روسیه نیازی به شریک روسی ندارید. کل پروسه ثبت شرکت در روسیه ۲ هفته زمان خواهد برد.مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در روسیه:اصل پاسپورت و حداقل سرمایه اولیه است.

2. شرکت های سهامی خاص

یک شرکت سهامی خاص نیاز به یک نفرسهامدار و یک عضو سهامدار ،ثبت شرکت دارد.و شما برای ثبت شرکت نیازی به شریک روسی ندارید.

ونیازبه سرمایه ۱۰ هزار روبل دارید.مدارک مورد نیاز جهت ثبت این شرکت:اصل پاسپورت و حداقل سرمایه اولیه است و کل پروسه ثبت شرکت شما در روسیه ۲ ماه زمان خواهد برد.

3. شرکت سهامی عام

برای شرکت سهامی عام شما نیاز به یک نفرسهامدار و ۵ نفر عضوخارجی با یک عضو سهامدار،برای ثبت شرکت در روسیه نیاز دارید.

و امکان ۱۰۰% مالکیت برای ثبت شرکت در روسیه برای شما فراهم است.و حداقل سرمایه اولیه برای آن تعیین نشده است کل پروسه ثبت این شرکت ۶ ماه زمان خواهد برد.

مقاله پیشنهادی: قوانین جدید ثبت شرکت در روسیه

شرایط لازم برای ثبت شرکت در روسیه

شرایط ثبت شرکت در روسیه
شرایط ثبت شرکت در روسیه

شرکت سهامی محدود، به دلیل الزامات ادغامی آن محبوب ترین نوع موسسه در روسیه است. شرکت های سهامی روسی می توانند توسط حداقل یک سهامدار و حداکثر 50 سهامدار ثبت شوند.

از شرایط و راه های مهاجرت به روسیه همین ثبت است که حداقل سرمایه ثابت برای باز کردن یک شرکت محدود در روسیه 100000 روبل (تقریبا 400 دلار آمریکا) است.

و نیمی از آن باید پس از ادغام پرداخت شود،در حالی که نیمه دیگر در طول یک سال پرداخت می شود شرکت سهامی روسیه می تواند به صورت باز یا بسته باشد.

شرکت های سهامی باز می توانند سهام خود را به عموم انتقال دهند، در حالی که سهام شرکت های بسته فقط بین سهامداران خود شرکت انتقال داده می شود.

حداقل سرمایه ثابت شرکت های سهامی عادی 100000 روبل برای شرکت های بسته و 1000000 روبل برای شرکت های سهام باز است.

سرمایه به صورت سهام عرضه می شود که توسط کمیسیون فدرال اوراق بهادار ثبت می شود. حداقل 50٪ از سرمایه سهام باید ظرف مدت 3 ماه از ثبت نام سپرده شود، در حالی که نیم دیگر باید ظرف یک سال پس از ثبت نام، ثبت شود.

مراحل ثبت شرکت در روسیه

برای ثبت یک شرکت و کار در روسیه مراحل زیر باید انجام شود:

 1.  تهیه اسناد و مدارک رسمی
 2.  سپرده گذاری سرمایه در یک بانک روسی
 3.  پرداخت هزینه ثبت نام
 4.  ثبت نام در نزد مقامات مالیاتی فدرال
 5.  ثبت نام در صندوق بازنشستگی دولتی، صندوق دولتی بیمه اجتماعی و صندوق دولتی بیمه اجباری
 6.  باز کردن یک حساب بانکی برای شرکت
 7.  ثبت نام در مرکز مسکو Quotation of Work Places

هزینه های ثبت شرکت در روسیه

سهم سرمایه گذاران برای افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود در روسیه 10000 روبل ( تقریبا معادل 400 دلار آمریکا ) می باشد که نیمی از آن را باید در زمان تاسیس شرکت و نیم دیگر را در  طول یک سال پرداخت کرد.

شرکت سهامی مشترک روسیه می تواند باز یا بسته باشد.در مورد ثبت یک شرکت در روسیه فکر می کنید، اما مطمئن نیستید

چطور این کار را انجام دهید؟
خوشبختانه، روند راه اندازی یک تجارت در روسیه به طور فعال توسط دولت ساده شده است. امروزه ثبت شرکت تنها 3 روز به طول می انجامد و برای یک خارجی در مقایسه با یک شهروند روسیه تفاوت چندانی ندارد.

ثبت یک شرکت مجزا

شرایط ثبت شرکت در روسیه
شرایط ثبت شرکت در روسیه

ساده ترین و کم هزینه ترین گزینه، ثبت یک کسب وکار به عنوان یک کارآفرین شخصی است. براساس اظهارات  Alexei Tarasov ، وکیل دادگستری مسکو، برای ثبت چنین تجارتی باید

ترجمه رسمی پاسپورت، سند مشخص از محل اقامت (مجوز اقامت یا مجوز اقامت موقت) و دریافت رسید پرداخت هزینه به دولت ثبت شود که معادل 800 روبل یا 14 دلار می باشد.

سه روز پس از ارسال درخواست به مرکز خدمات عمومی، نامه ای از دفتر ثبت دولتی کارآفرینان شخصی را دریافت خواهید کرد و قادر به کار کردن در روسیه خواهید بود.

این نوع خاص از تجارت به اتباع خارجی حقوق و مسئولیت های حقوقی می دهد اما به این معنی است که او مسئول انجام تجارت با دارایی خود می باشد.

با این حال، این وضعیت قانونی به معنای سطح کمتری از تکالیف اداری در مقایسه با سایر نهاد های قانونی است.و فرصتی را برای استفاده از پول کسب شده بدون پرداخت مالیات اضافی بر درآمدها، می دهد. فروش چنین کسب و کاری امکان پذیر خواهد بود.

اما خلاص شدن از بدهی ها آسان نخواهد بود.پس از انحلال، بازپرداخت بدهی به عهده ی صاحب کسب و کار باقی خواهد ماند.

سایر هزینه ها

هزینه خدمات ثبت LLC در صورتی که بنیانگذار آن باشد: از 1000 یورو برای افراد مقیم روسیه و  از 1500 یورو برای افراد غیر مقیم می باشد. پیش از ثبت نام شرکت باید تصمیم بگیرید که ؛

 1. چه کسی مدیر اصلی شرکت خواهد بود. تا زمانی که اجازه کار در روسیه را دریافت کنید نمی توانید به عنوان مدیر منصوب شوید نشانی قانونی شرکت شما در روسیه کجا خواهد بود.
 2. آیا به عنوان بنیانگذار آماده اید برای ثبت به روسیه بیایید و یا شرکت بدون بازدید شما از روسیه ثبت می شود؟
 3. تاسیس شرکت از 2 هفته تا 1 ماه طول می کشد تا مواردی از جمله افتتاح حساب بانکی و تایید بانکداری اینترنتی ثبت شود.

 

خرید سهام در شرکت

شرایط ثبت شرکت در روسیه
شرایط ثبت شرکت در روسیه

اگر یک شهروند خارجی تصمیم به خرید یک سهم در یک تجارت موجود داشته باشد، باید توافقی را با یک دفترخانه اسناد رسمی ثبت کند و تمام مدارک لازم را برای سازمان مربوطه تهیه کند.

پیش از گرفتن چنین تصمیمی، باید سوابق حسابداری شرکت را بررسی کنید و منشوری که حقوق و تعهدات مالکیت شرکت را مشخص می کند، را بازرسی کنید.

در این مقاله شرایط ثبت شرکت را برای شما شرح دادیم با در نظر گرفتن شرایط بالا و شرایط خود اقدام کنید.

نحوه ثبت شرکت در روسیه

۱. تهیه مدارک مورد نیاز

مدارک شامل اصل پاسپورت برای سهامداران حقیقی و کلیه مدارک ثبتی برای سهامداران حقوقی است.اطلاعات مورد نیازآن شامل: نام، نام خانوادگی، زمینه فعالیت شرکت، حق امضا، ترکیب سهامداران، میزان سرمایه اولیه، نشانی، تلفن، نوع سیستم آن مالیاتی است.

۲. ثبت شرکت در روسیه

برای ثبت شرکت تان در تاریخ مقرر شده شما به روسیه سفر می کنید.تمامی سهامداران شرکت تان باید همزمان و برای حدود یک هفته در مسکو حضور داشته باشند.سهامداران برای پیگیری امور وکالت،مدارک ثبتی شرکت را در محضر امضا می کنند و به نماینده الیت می دهند.

طبق روال قانونی ثبت شرکت یک فرد روس را به طور موقت به عنوان مدیر عامل شرکت شما در نظر می گیرد که بعدا می توانید آن را به خودتان انتقال دهید.

توجه داشته باشید که در شرایط بالا تنها نیاز است که مدیر عامل شرکت شما یک فرد روس باشد و نیازی به انتقال مالکیت کامل به فرد روس نیست.

شرکت شما با مدیر عامل روس ثبت می شود.سپس شما باید برای گرفتن جواز کار اقدام کنید و پس از اخذ این جواز، می توانید خودتان مدیر عامل شوید.

۳. افتتاح حساب بانکی

پس از ثبت شدن شرکت تان، مدیرعامل موقت روسی، در یکی از بانک های روسیه حساب باز می کند تا سرمایه اولیه شرکت را در آن واریز کنید.

در این مرحله نیازی به حضور شما نیست.پس از انجام پرداخت های لازم، برای اخذ جواز کار شما اقداماتی انجام می شود تا بتوانید هرچه سریع تر مدیریت شرکت خود را بر عهده بگیرید.

۴. نحوه اخذ جواز کار

برای گرفتن جواز کار نیز نیازی به حضور شما نیست برای اخذ جواز کار یک ساله، باید 6 هفته پس از اولین سفرتان، دوباره به روسیه سفر کنید.

تا آزمایش پزشکی و آزمون زبان را پشت سر بگذارید و موفق به اخذ جواز شوید. برای گزفتن جواز سه ساله، نیازی به حضور مجدد شما نخواهد بود.

۵. تغییر مدیر عامل

بعد از اینکه جواز کار شما آماده شد، دعوتنامه ای از طرف شرکت خود شما، برای شما صادر و به ایران ارسال می شود.
بعد از ورود به روسیه، به محضر می روید و خود را مدیر عامل شرکت خودتان می کنید. که در این جا نیازی به توافق و یا حضور مدیر عامل موقت روس نیست.

بعد از اینکه تغییرات تان را در روزنامه رسمی اعمال کردید، به بانک مراجعه کرده، امضای مدیر عامل روس را حذف و امضای خود را به بانک معرفی می کنید.

در این مرحله شرکت شما به صورت 100% به شما انتقال یافته است و می توانید به عنوان مدیر عامل در آن فعالیت کنید.
در صورتی که جواز کار یکساله گرفته اید، ثبت شرکت ۴ ماه و در صورتی که جواز کارتان سه ساله است، ثبت شرکت تان ۲ ماه زمان می برد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

 

مدارک مورد نیاز

1

آدرس ثبتی (حقوقی) شرکت به مدت یک سال

2

استخدام مدیر عامل موقت روس

3

هزینه‌های ثبت تغییر مدیر عامل

4

افتتاح حساب بانکی حقوقی به نام شرکت

5

افتتاح حساب بانکی شخصی و صدور Master Card و Visa Card

6

جواز کار یک ساله برای مدیر عامل ایرانی

7

ویزای کار یک ساله برای مدیر عامل ایرانی

8

ویزای تجاری سه ماهه دو بار ورود

9

  کلیه واریزی‌های دولتی برای ثبت شرکت و اخذ جواز کار

10

کلیه هزینه‌های ترجمه مدارک، محضر و مترجم رسمی

11

کلیه هزینه‌های مدرک تحصیلی، آزمایش پزشکی و آزمون زبان

12

اخذ کد بیمه (SNILS) شخصی برای مدیر عامل ایرانی

13

اخذ کد مالیاتی (INN) شخصی برای مدیر عامل ایرانی

14

تهیه اظهارنامه مالیاتی دوره مالیاتی اول مشاوره حقوقی و بازرگانی

 

توضیحات مهم درباره ثبت شرکت در روسیه

برای افزایش اعتبار شرکت تان، پیشنهاد می کنم که سرمایه اولیه شرکت تان حداقل ۵۰۰ دلار باشد. این مبلغ نزد بانک بلوکه نمی شود اما تنها پس از طی مدت زمان مشخص، قابل خرج کردن خواهد بود.

بدون داشتن جواز کار، شرکت شما نمی تواند به هیچ عنوان فعالیت های اقتصادی انجام دهد و فعالیت آن تعلیق می شود.
شما می توانید با استفاده از ویزای کار، به صورت نامحدود در روسیه اقامت داشته باشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به صورت سالانه ویزای خود را تمدید کنید.

تمام اعضای شرکت شما برای داشتن حق امضا، باید جواز کار داشته باشند. اعضای خانواده شما نیز می توانند با عنوان همراه، ویزای اقامت یک ساله روسیه را بگیرند. تمامی کارمندان شرکت شما می توانند ویزای کار یک ساله داشته باشند.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت

 1.  اصل پاسپورت یا اصل مدارک ثبتی شرکت سهامدارن حقوقی
 2.  نام شرکت در هر زبان و در هر تعداد سیلاب
 3.  زمینه فعالیت شرکت
 4.  آدرس و تلفن ایران
 5.  ترکیب و درصد سهامداران
 6.  حق امضا
 7.  سرمایه اولیه شرکت
 8.  نوع سیستم مالیاتی

برای اطلاع از سایر روش های سرمایه گذاری در روسیه به مقاله  شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه  مراجعه کنید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مزیت ثبت شرکت در روسیه چیست؟

 • اولین مزیت ثبت یک شرکت در روسیه این است که شما به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی میتوانید با دنیا تعاملات تجاری انجام دهید.

🙋‍♀️3.مالیات شرکت های ثبتی در روسیه چه میزان است؟

 • شرکت های ثبت شده مالیات 20 درصد پرداخت می کنند.

🙋‍♀️4.هزینه ی ثبت شرکت در روسیه چه میزان است؟

 • برای ثبت یک شرکت در این کشور افراد خارج از اتحادیه ی اروپا باید 1500 دلار پرداخت کنند.

🙋‍♀️5.برای دریافت جواز کار چه میزان هزینه باید کرد؟

 • هزینه ی دریافت جواز کار برای ثبت شرکت در حدود 2000 دلار است.

🙋‍♀️6.آیا نیاز به تمدید جواز کار است؟

 • جواز کار دریافتی باید سالی یکبار تمدید شود.

🙋‍♀️7.با ثبت شرکت در روسیه همراهان فرد سرمایه گذار اقامت دریافت میکنند؟

 • همراهان فرد سرمایه گذار میتوانند ویزای اقامتی یکساله دریافت کنند.

🙋‍♀️8.ویزای کار را تا چه مدت میتوان تمدید کرد؟

 • ویزای کار را میتوان به صورت نامحدود تمدید کرد.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!