مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

خلاصه مقاله : اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد علاقمند به اقامت جمهوری آذربایجان از سرمایه گذاری هستید احتمالا اصلی ترین سوال شما این است که چه شرایطی برای این منظور نیاز است؟ آنچه که لازم است درباره ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان بدانید را به صورت مختصر با زبانی ساده در این برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.
شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

فهرست مقاله
شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان
شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

در این مطلب قصد داریم در رابطه با ثبت شرکت صحبت کنیم. ثبت شرکت در کشور های مختلف که رشد اقتصادی خوبی دارند امکان پذیر است. اما در این مطلب به صورت خاص اطلاعات لازم درباره ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرمایه گذاری خارجی یکی از راه هایی است که همیشه ریسک های فراوانی همراه خود دارد. اما از طرف دیگر اگر شرایط به درستی بررسی شده باشد و سرمایه گذاری نیز درست انجام شده باشد.  می تواند کمک فراوانی در کسب درآمد و افزایش اعتبار در دنیای تجارت به همراه داشته باشد. از آنجایی که سرمایه گذاری به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. باید توجه کنید که متناسب سرمایه و تخصص خود یکی از روش های آن را انتخاب کنید.

 

چرا جمهوری آذربایجان؟

احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود می آید که با وجود گزینه های بسیار بهتر در دنیا چرا باید یک فرد کشور آذربایجان و و بازار سرمایه گذاری آن را به جهت ثبت شرکت در خارج از کشور برای سرمایه گذاری در یک محیط بین المللی انتخاب کند؟ در پاسخ به به این سوال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

"شرایط

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور پایینتر بودن حداقل سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان نسبت به بسیاری از بازار های بین المللی دیگر در سراسر جهان است. به طور کلی در باکو هزینه های زندگی با میانگین درآمد مردم هم تراز است. از این  رو می توان با داشتن یک کار معمولی و یک حقوق مکفی زندگی نسبتا نرمالی را در این شهر داشت.

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل برای انتخاب این کشور جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری نزدیکی آن به ایران و وجود مرز زمینی از ایران به باکو است. که تقریبا با سه ساعت رانندگی از مرز ایران تا مرز آذربایجان می توان به باکو رسید.

همچنین فاصله هوایی از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه باکو تنها یک ساعت است.
نزدیکی فرهنگ مردم این شهر و با فرهنگ ایرانی هم از نظر فرهنگ غذایی و هم از نظر فرهنگ اخلاقی و رفتاری و ارزشی باعث می شود تا با کمترین سختی ممکن افراد تازه وارد احساس راحتی کنند و کمتر حس کنند که در غربت هستند و از خانواده و کشور و مردم خود دور هستند.

 

همچنین با توجه به ساحلی بودن این شهر و با وجود آب و هوای معتدل و بسیار دلپذیر ان یک شهر مناسب برای زندگی است. مجموعه این موارد موجب می شود که دانشگاه دولتی باکو یک انتخاب منطقی برای دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان ایرانی باشد.

شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

در بیشتر موارد قصد اصلی از سرمایه گذاری در یک کشور خارجی دریافت اقامت و شهروندی آن کشور است. اگر هدف شما نیز از ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان در نهایت اخذ اقامت این کشور است. باید به این نکته توجه داشته باشید که حداقل سرمایه لازم که برای ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان لازم دارید 500 هزار منات است.

"شرایط

در این صورت یک اقامت نامه سه ساله برای شما صادر می شود که تنها موردی است. که به صورت یکجا اقامت بیش از یک سال برای فرد از سمت دولت آذربایجان صادر می شود. در غیر این صورت با داشتن 4 الی 5 هزار منات سرمایه می توانید اقدام به ثبت شرکت نمایید.

یکی دیگر از نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این که در زمان ثبت شرکت باید مکان شرکت را مشخص کرده باشید. یکی از مدارکی در زمان صدور مجوز ثبت شرکت در آذربایجان باید آماده باشد سند خرید و اجاره نامه محل شرکت است.

نکته سوم در مورد ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان این است که شرکت ثبت نمی شود مگر اینکه 5 نفر کارمند تمام وقت آذری الاصل و یا 10 نفر از شهروندان این کشور به صورت پاره وقت در این شرکت حضور داشته باشند. به طور کلی باید 80 درصد کارکنان شرکت های ثبت شده در جمهوری آذربایجان آذری و از شهروندان این کشور باشند.

مراحل ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

ابتدا باید مدارک لازم جهت دریافت فرم های لازم برای ثبت شرکت را آماده کنید. به مراجع ذیربط تحویل دهید تا فرم های لازم در اختیار شما قرار بگیرند، این مدارک شامل؛

 • یک تقاضا نامه رسمی برای ثبت شرکت
 • مشخصات فردی موسس و یا موسسین شرکت
 • مطالعه مقررات ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان
 • ارائه سند خرید و یا اجاره نامه محل شرکت که به عنوان آدرس قانونی شرکت در نظر گرفته می شود
 • اخذ تاییدیه فعالیت
 • پرداخت هزینه های ثبت
 • دریافت فرم ثبت شرکت و تکمیل آن

پس از انجام مراحل باید باید مراحل ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان را طی کنید. اگر اشکال و نقصی در مدارک شما موجود نباشد طی سه روز کاری شرکت شما ثبت می شود. همچنین می توانید فعالیت های مرتبط با نوع شرکتی که به ثبت رسانده اید را شروع کنید. مراحل ثبت شرکت به شرح زیر است:

 1.  تکمیل فرم های مربوطه به زبان آذری ( اگر به زبان آذری تسلط کافی ندارید حتما از یک مترجم ماهر کمک بگیرید)
 2.  ترجمه مدارک به زبان آذری و گرفتن تاییده صحت مدارک
 3.  ارائه مدارک ثبت نام گواهینامه های شرکت
 4.  افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های کشور آذربایجان و انتقال سرمایه اولیه شرکت حداکثر در طول مدت سه ماه از تاریخ درخواست ثبت

وظیفه ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان به عهده اداره ثبت اسناد این کشور می باشد و طی کلیه مراحل بین 3 الی 7 روز انجام خواهد شد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی سرمایه گذاری در آذربایجان مراجعه کنید.

نکته مهم آخر

"شرایط

اگر از ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان و سرمایه گذاری در این کشور هدف دریافت اقامت دائم آذربایجان را دارید. به اطلاعات دقیق و درست و موثق درباره شرایط زندگی، تحصیل و کار در این کشور خواهید داشت و همه این مراحل نیاز به هزینه دارد.

بنابراین قبل از تصمیم گیری به همه جوانب آن با دقت فکر کنید. در صورت امکان حتما از یک وکیل مجرب آشنا به فرایند های مهاجرت کمک بگیرید. تا بتوانید تا جای ممکن از اتلاف هزینه مالی و زمانی خود جلوگیری کنید. زیرا ممکن است با کوچک ترین اشتباه ضرر های بزرگی در سرمایه گذاری برای شما اتفاق بیفتد.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!