مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای تحصیلی چین

فهرست مقاله

همواره افراد به دلایل مختلفی به کشور های مختلفی مهاجرت می کنند که یکی از این دلایل هدف تحصیلی است که می تواند فرصت تحصیلی مناسبی را برای شما فراهم کند که در این مقاله با شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین آشنا خواهید شد.

 

چین مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی است.در سال ۲۰۱۷، حدود ۴۸۹.۲۰۰ دانشجوی بین‌المللی، تحصیلات خود را در چین ادامه دادند که این نرخ در دومین سال متوالی، بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.هرساله تعداد دانشجویان کارشناسی آن از ۲۴۱.۵۰۰ نفر (۴۹.۳۸% از کل)، به بیش از ۱۵.۰۴ درصد افزایش می‌یابد.

 

طبق گزارش‌های آموزش‌وپرورش چین، تعداد دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا را دارند رو به افزایش است. وجود رشته‌‌‌‌‌های متعدد و بورسیه‌‌‌‌‌های دولت چین، نقش زیادی در جذب دانشجویان بین‌المللی داشته است.

 

انواع ویزای تحصیلی چین

 

ویزای تحصیلی X1

 

با داشتن این ویزا باید ظرف مدت 30 روز پس از ورود به چین درخواست اخذ مجوز اقامت موقت را به اداره مهاجرت و اقامت چین ارائه کنید.که اسناد مورد نیاز آن شامل گذرنامه، نامه پذیرش، فرم JW201 یا JW202، گزارش ثبت آزمایشات بدنی اتباع خارجی، ثبت نام مسکن و محل سکونت و عکس پس زمینه سفید گذرنامه است.

 

هنگامی که دوره تحصیلی شما در چین به پایان برسد،شما باید به اداره محلی امور اتباع خارجی برای لغو اجازه اقامت موقت مراجعه کنید و برای یک ویزای توریستی 30 روزه بدون ورود برای جلوگیری از مشکلات درخواستی را ارائه کنید.

 

ویزای تحصیلی X2

ویزای تحصیلی چین
ویزای تحصیلی چین

با داشتن این ویزای باید در مدت زمان اخذ ویزای دانشجویی در چین اقامت کنید و آنجا بمانید و اخذ مجوز اقامت موقت برای شما الزامی نیست.

 

در شرایطی که الزاما باید ویزیتان را تمدید کنید، باید به اداره محلی اتباع خارجی مراجعه کنید تا ظرف مدت زمان 30 روز کاری قبل از تاریخ انقضا برای تمدید و رسیدگی به پرونده تان اقدام کنند.

 

اشتغال به کار برای اخذ ویزا X

 

شما با داشتن ویزای x مجاز به اشتغال به کار در چین نیستید.اما مجاز به کار نیمه وقت و کارآموزی در محوطه دانشگاه هستید.بعد از اینکه در چین زندگی کردید باید با دانشگاه یا کارفرمای خود تماس بگیرید تا مدارک و شرایط تان را با یکدیگر تنظیم کنید و با همدیگر هماهنگ شوید.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به چین و تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارید،اولین کاری که باید انجام دهید این است که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و تمامی مدارک مورد نیاز تان را برای پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان ارسال نمایید.

 

پس از تایید مدارک تان از طرف دانشگاه مورد نظر نامه پذیرش خود را اخذ می نمایید.سپس باید نامه پذیرش خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی چین به سفارت این کشور در ایران ارائه دهید.

 

در رابطه با ویزای تحصیلی چین اگر قصد اقامت بالای 6 ماه در کشور چین را دارید باید فرم ویزای (x-visa) را در سفارت چین پر نمایید؛ اما اگر قصد اقامت در کشور چین برای کمتر از 6 ماه را دارید نیازی به ویزای دانشجویی چین (x-visa) ندارید و باید برای ویزای (F-visa) اقدام نمایید.

 

لازم است بدانید اعتبار ویزای تحصیلی چین از 6 ماه تا یک سال می باشد.اما پس از مهاجرت به کشور چین در صورت اتمام اعتبار ویزای تحصیلی تان می توانید نسبت به تمدید اعتبار ویزای خود در این کشور اقدام نمایید.

 

ویزای تحصیلی چین
ویزای تحصیلی چین

هزینه اخذ ویزای تحصیلی چین

برای اخذ ویزای تحصیلی چین ابتدا باید تمام مدارک شناسایی خود و کپی آن ها را به همراه گذر نامه ای که حداقل 6 ما ه از اعتبار آن باقی مانده باشد را به سفارت چین در ایران ارائه دهید و در آن جا فرم اخذ ویزای Q1 را پر کنید. ارائه اصل و کپی نامه پذیرش تان از دانشگاه چین نیز، از دیگر مدارک مورد نیاز است.

 

همچنین ارائه مدارک تحصیلی تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی و گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن باید به تایید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد و گواهی تایید سلامت از دیگر مدارک مورد نیازی است که باید به سفارت این کشور در ایران ارائه دهید.

 

هزینه صدور ویزای تحصیلی (x-visa) 114 دلار و هزینه صدور ویزای (F-visa) 73 دلار می باشد. زمان صدور ویزای تحصیلی چین معمولا از 4 تا 7 روز کاری طول می کشد.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی چین

 

  • اصل و کپی گذرنامه (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
  • فرم های تکمیل شده اخذ ویزا (Q1)
  • دو قطعه عکس ۳ در ۴ پشت نویسی شده
  • اصل و کپی از پذیرش دانشگاهی مورد تأیید در چین
  • اصل و کپی از تأیید خارجه فرم درخواست روادید دانشجویی (JW201 یا JW202) صادرشده توسط واحد مربوطه دولت چین
  • ترجمه انگلیسی گواهی عدم سوء پیشینه، تأییدشده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
  • در صورت ادامه تحصیل بیش از یک سال، گواهی نامه معاینه بدنی (Physical Examination)
  • پرداخت هزینه صدور ویزا – ۱۱۴ دلار برای X-Visa و ۷۳ دلار برای F-Visa
  • نامه تمکن مالی از بانک به نام فرد با مهر شعبه به زبان انگلیسی
  • با تکمیل مدارک بالا و پس از ورود به چین، به بیمه نامه هم نیاز دارند. شما می توانید بیمه نامه خود را در ایران یا کشور چین بخرید ولی در هر صورت، الزاما باید بیمه نامه هم داشته باشید که یکی از شرایط مهم به شمار می رود.
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات