مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ثبت نام ویزای کانادا

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

فهرست مقاله
ثبت نام ویزای کانادا
ثبت نام ویزای کانادا

کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.دولت کانادا و اداره مهاجرت این کشور امکانی را فراهم کرده‌اند که بر اساس آن، می‌توانید درخواست خود را برای ویزای این کشور به صورت آنلاین و بدون دردسرهای مراجعه حضوری به سفارت ارائه دهید.در ادامه با شرایط ثبت نام ویزای کانادا آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

شرایط ثبت نام ویزای کانادا

 

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. و شرایط مناسبی برای دریافت ویزا دارد.مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به شرح زیر است:

ثبت نام در سایت دولت کانادا

 

برای گرفتن ویزای کانادا اولین کاری که باید انجام بدهید ثبت‌نام در سایت رسمی دولت کانادا است. برای ثبت‌نام در این سایت باید مراحل زیر را طی کنید.

مراجعه به صفحه ثبت نام سایت

 

در مرحله اول ثبت نام آنلاین ویزای کانادا باید به صفحه ثبت‌نام سایت دولت کانادا مراجعه نموده و یک اکانت را برای خود ایجاد کنید. با ورود به این صفحه گزینه‌ای تحت عنوان Sign in with GCKey را مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی این گزینه به صفحه بعدی منتقل می‌شوید که در آن باید روی دکمه Sing Up کلیک نمایید. در صفحه‌ای که با عنوان Terms and Conditions of Use مشخص شده می‌توانید شرایط و قوانین کلی را مطالعه نمایید. با انتخاب گزینه Accept در پایین صفحه به بخش ایجاد اکانت وارد خواهید شد.

در صفحه ایجاد اکانت باید یک نام کاربری را برای خود انتخاب کنید.نام کاربری شما باید بین ۶ تا ۸ کاراکتر یاشد و حداکثر اعداد به کار رفته در آن ۷ رقم باشد. بعد از انتخاب نام کاربری در مرحله بعد باید یک پسورد انتخاب کنید. پسورد انتخابی شما باید بین ۸ تا ۱۶ کاراکتر باشد و در آن حتما باید از حداقل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد استفاده شده باشد.

در صفحه Recovery Questions باید کادرهای مورد نیاز از جمله کادر سوال و جواب را تکمیل کنید. تکمیل این کادرها بدین منظور انجام می‌گیرد که در صورت فراموشی گذرواژه بتوانید آن را بازیابی کنید.

 

بعد از تکمیل کادرهای بالا و رفتن به صفحه بعد با پیغام GCKey Sign Up Complete روبه‌رو خواهید شد که به معنای تکمیل فرآیند ثبت‌نام است. اکنون شما یک حساب کاربری در سایت دولت کانادا داشته و می‌توانید به مرحله بعدی ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بروید.

 

ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا

 

سایت اداره مهاجرت کانادا زیرمجموعه سایت رسمی دولت کانادا است و امور مربوط به مهاجرت و شهروندی را انجام می دهد.برای ثبت نام در این سایت اگر مجددا گزینه Sign in with GCKey را انتخاب کنید وارد این صفحه‌ای خواهید شد که باید در آن باید روی دکمه I Accept کلیک نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

در این صفحه باید اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و زبان مورد نظر خود را برای مکاتبات آینده انتخاب کنید.در صفحه بعد باید به سوالات امنیتی پاسخ دهید و روی دکمه Continue کلیک کنید. با انجام این کار صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن باید گزینه apply to come to Canada را انتخاب کنید.

با کلیک روی این گزینه وارد صفحه Personal checklist می‌شوید که در آن با دو کادر مواجه خواهید شد.در صورتی که قبلا فرم‌های ورود به کانادا یا اکسپرس اینتری را تکمیل کرده باشید یک کد مرجع شخصی دارید که باید آن را در کادر اول وارد کنید. اما در صورتی که این کد را نداشته باشید باید یک سری از سوالات را پاسخ دهید تا مشخص شود که واجد شرایط درخواست ویزا هستید یا خیر.در ادامه یا انتخاب یکی از گزینه های زیر اقدام کنید:

 

  •  ویزای توریستی، تحصیلی یا مجوز کار
  •  اکسپرس اینتری
    تجربه بین‌المللی کانادا

 

بعد از انتخاب گزینه مورد نظرتان به صفحه‌ای می روید که در آن سوالاتی در رابطه با نوع ویزای درخواستی، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا، ملیت و… پرسیده شده است. در صفحات بعدی سوالاتی در رابطه با مواردی از جمله تاهل، نحوه پرداخت هزینه درخواست و… از شما پرسیده می شود که بعد از پاسخ دادن به تمامی سوال ها وضعیت شما در رابطه با واجد شرایط بودن برای ویزای مورد نظرتان مشخص خواهد شد.

 

ارسال مدارک برای ثبت نام ویزای کانادا

 

ثبت نام ویزای کانادا
ثبت نام ویزای کانادا

بعد از پاسخ دادن به کلیه سوالات بالا شما باید مدارک لازم را برای درخواست ویزای کانادا ارسال کنید. در صفحه ارسال مدارک، آیتم‌های مختلفی مشخص شده که باید نسبت به پر کردن و ارسال آن‌ها اقدام نمایید.در همین صفحه هزینه درخواست ویزای کانادا نیز اعلام شده که برای درخواست ویزای توریستی ۱۰۰ دلار کانادا و برای بیومتریک ۸۵ دلار کانادا تعیین شده است.

 

 

پرداخت هزینه های مربوطه

 

بعد از ثبت درخواست و بارگذاری کلیه مدارک تان باید نسبت به پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام نمایید. پرداخت هزینه باید به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری از جمله مسترکارت انجام شود.

 

ثبت نهایی درخواست تان

 

بعد از پرداخت هزینه‌هایی که در یالا ذکر شد باید نسبت به ثبت نهایی درخواست تان اقدام نمایید.و قبل از ثبت درخواست خود مجددا چک کنید که مدارک شما دچار نقص نباشد زیرا هر گونه نقص در مدارک و درخواست ممکن است باعث تاخیر در رسیدگی و حتی رد شدن درخواست شما شود.

 

انجام مرحله بیومتریک

 

اقدامات بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و ثبت عکس دیجیتال می‌ باشد. برای انجام بیومتریک باید هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید و منتظر دریافت نامه تاییدیه اداره مهاجرت برای انجام بیومتریک باشید. بعد از دریافت نامه تنها ۳۰ روز وقت دارید تا اقدام به انجام بیومتریک نمایید.

 

برای انجام بیومتریک باید به یکی از مراکز درخواست ویزا VAC مراجعه کنید.در حال حاضر هیچ نوع خدمات کنسولی در رابطه با ویزای کانادا در داخل ایران ارائه نمی‌شود شهروندان ایرانی مجبور هستند برای انجام بیومتریک به کارگزاری‌های رسمی کشور کانادا در کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه نمایند.

 

در زمان مراجعه به کارگزاری باید علاوه بر نامه تاییدیه اداره مهاجرت کانادا، ایمیل تایید وقت و پاسپورت خود را نیز همراه داشته باشید. البته دقت داشته باشید که پاسپورت تنها به عنوان یک مدرک هویتی مورد نیاز بوده و بعد از انجام بیومتریک به شما تحویل داده خواهد شد.

 

بررسی درخواست برای ثبت نام ویزای کانادا

 

بعد از انجام کلیه اقدامات گفته‌شده باید منتظر بمانید که پرونده شما توسط افسر مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار بگیرد. فرآیند بررسی درخواست ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی به طور معمول ۲۸ روز طول می‌کشد.در صورتی که درخواست ویزای شما مورد تایید قرار بگیرد این موضوع از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. در این مرحله از کار باید پاسپورت خود را به مراکز درخواست ویزای کانادا در کشورهای همسایه تحویل دهید تا ویزای کانادا در پاسپورت شما درج شود.ممکن است مدارکی از جمله گواهی معاینات پزشکی و گواهی عدم سوءسابقه از شما خواسته شود.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *