Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

در این مقاله در خصوص ویزای اسپانسرشیپ کانادا بحث می کنیم.چنانچه فردی شهروند و یا مقیم دائم کانادا باشد می تواند تحت شرایطی زمینه ی مهاجرت وابستگان نزدیک خود را به کانادا میسر کند.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا در چهار حالت مختلف اتفاق می افتد.

 1. برای همسر
 2. برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ
 3. برای فرزند (همچنین فرزندی که به سرپرستی پذیرفته شده است.)
 4. برای سایر افراد

در این حالت دو نوع قرار داد باید توسط اسپانسر به امضا برسد. یکی از این قرارداد ها بین شخص اسپانسر و دولت کانادا است که در آن فرد متعهد می شود تمامی هزینه های فرد اسپانسر شونده از جمله خوراک، پوشاک و مسکن او را به مدت ذکر شده تقبل نماید.

(این در صورتی است که فرد متقاضی مهاجرت نتواند خودش هزینه ی زندگی خود را بپردازد.) تعهد نامه ی دیگری هم بین اسپانسر و فرد متقاضی مهاجرت به امضا می رسد که در آن وظایف طرفین نسبت به یکدیگر مشخص می شود. معمولا در این نوع از تعهد، اسپانسر تضمین می کند که هزینه های فرد مهاجر را می پذیرد و فرد مهاجر هم متعهد می شود که در اسرع وقت به لحاظ مالی از اسپانسر مستقل شود.

 

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

چه کسانی نمی توانند اسپانسر شوند؟

 1. کسانی که قبلا تعهد به انجام کاری و یا رعایت قانونی را داده اند ولی موفق به انجام آن نشده اند صلاحیت اسپانسر شدن برای فرد جدیدی را ندارند.
 2. اگر دادگاهی قبلا به عدم پرداخت کمک خرجی توسط فرد به فرزندانش رای داده باشد، چنین فردی نمی تواند اسپانسر فرد جدیدی باشد.
 3. فرد در گذشته مرتکب به جرمی شده باشد که در رابطه با خویشاوندان او باشد و یا مرتکب جرایم جنسی شده باشد.
 4. اگر فرد به جز به دلیل از کارافتادگی از دولت کمک هزینه دریافت کرده باشد. در اینجا منظور از کمک هزینه وام و یا بورس هایی که به دلایل مختلف ممکن است به افراد تعلق بگیرد نیست.)
 5. اگر فرد قبلا اسپانسر کسی شده باشد و آن شخص پس از ورود به کانادا از دولت تقاضای کمک مالی کرده باشد. در این حالت نه تنها این فرد به احتمال زیاد صلاحیت اسپانسر شدن برای فرد دیگری را ندارد بلکه باید کلیه هزینه هایی که شخص قبلی از دولت دریافت کرده است را به دولت بازگرداند.

مهاجرت به یوکان

 

مهاجرت به نیوفاندلند

 

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

اسپانسر کردن همسر و یا شریک زندگی

در این حالت فرد اسپانسر کننده باید شرایطی را داشته باشد:

سن او کمتر از 18 سال نباشد.

فرد اقامت کانادا را داشته باشد.و یا شهروند کانادا باشد. اگر فرد در زمان درخواست  ویزای اسپانسرشیپ کانادا اقامت نداشته باشد باید تعهد دهد که لااقل به هنگام ورود فرد اسپانسرشونده در این کشور حضور خواهد داشت.

فرد مرتکب جرم های سنگین نشده باشد، سابقه ی زندانی شدن نداشته باشد، ورشکسته نشده باشد.

فرد نامه ی اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.

فرد باید متعهد شود که می تواند حداقل به مدت سه سال و بدون قید و شرطی هزینه های فرد اسپانسر شونده را بپردازد.

تحصیل در کانادا

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]
 2. مهاجرت کاری به کانادا
 3. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 4.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 6. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 7. شرایط مهاجرت به کانادا

 

فرد اسپانسر و فرد متقاضی مهاجرت باید چه رابطه ای با هم داشته باشند؟

 1. همسر قانونی: این به معنی ازدواج رسمی و قانونی بین طرفین می باشد. این ازدواج باید هم در کانادا و هم در کشوری که صورت گرفته است قانونی باشد. ازدواج هم جنس ها اگر در کانادا صورت گرفته باشد قابل قبول است ولی اگر خارج از کانادا صورت گرفته باشد می تواند در چهارچوب روابطی به جز همسر قانونی پذیرفته شود.
 2. شریک زندگی کامن لا: در این حالت طرفین باید حداقل به مدت یک سال با همدیگر زندگی کرده باشند.
 3. شریک زندگی کانجوال: این مورد هم می تواند چه در خصوص طرفین غیرهم جنس و هم در مورد طرفین هم جنس برقرار باشد. و باید نشان داده شود که بنابر دلایلی مانند مهاجرت و غیره این دو فرد نتوانسته اند مدت یک سال با همدیگر زندگی کنند. همچنین در خصوص افراد همجنس ثابت شود که در کشور خودشان امکان زندگی با یکدیگر به دلیل مسائل قانونی وجود نداشته است و با این حال طرفین توافق کرده اند که در صورت برقراری این امکان با هم ازدواج کنند و یا شریک زندگی کامن لا شوند.(در یک خانه زندگی مشترک داشته باشند.)
پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقامت در کشور مجارستان - هزینه اقامت در مجارستان چقدر است؟

توجه: در خصوص مهاجرت از طریق همسر اگر اداره ی مهاجرت به این نتیجه برسد که ازدواج ترتیب داده شده مصلحتی بوده است، این کار جرم تلقی شده و پیگرد قانونی برای طرفین دارد. به همین دلیل و برای جلوگیری از این مورد، تمهیدات خاصی از جمله بررسی دقیق مدارک ازدواج، مصاحبه با طرفین و حتی بازدید از محل زندگی آن ها در نظر گرفته شده است.

 

اسپانسر کردن والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ

شرایط فرد اسپانسر:

در این حالت فرد اسپانسر نباید کمتر از 18 سال سن داشته باشد و علاوه بر آن لازم است نسبت فرزند یا نوه با متقاضی مهاجرت داشته باشد. همچنین این فرد باید بتواند فرد مهاجر را به مدت 20 سال به لحاظ مالی حمایت کند.

شرایط فرد متقاضی مهاجرت:

این فرد لازم است حق ورود به کانادا را داشته باشد. بیمه ی خدمات درمانی حداقل به مدت یکسال خریداری کرده باشد و اگر قصد بازدید بیشتر از 6 ماه را دارد می بایست به لحاظ پزشکی مورد معاینه قرار گرفته و تست پزشکی اداره مهاجرت برای او انجام شود.

اسپانسر کردن فرزندان وابسته

 

شرایط فرد اسپانسر:

این فرد می بایست کمتر از 18 سال نداشته باشد. مقیم و ساکن کانادا و یا شهروند این کشور باشد و همچنین می بایست به هنگام اسپانسرشیپ در این کشور زندگی کند. همچنین این فرد نباید مرتکب جرم های سنگینی شده باشد و یا در گذشته سابقه ی ورشکستگی و یا زندانی شدن داشته باشد. فرد می بایست به مدت ده سال و یا تا زمانیکه فرزند یا فرزندان او به سن بیست و پنج سالگی برسند مخارج آن ها را تامین کند.(هر کدام که زودتر اتفاق بیافتد معیار قرار می گیرد.)

پیشنهاد مطالعه »
اقامت کانادا از طریق تحصیل

شرایط فرد متقاضی مهاجرت و  ویزای اسپانسرشیپ کانادا

سن این فرد باید 19 سال و یا کمتر باشد و همچنین ازدواج نکرده باشد. قبل از رسیدن به 19 سالگی به صورت تمام وقت دانشجو بوده باشد و در نتیجه به لحاظ مالی به والدینش وابسته بوده باشد. اگر شخص بیشتر از 19 سال سن داشته باشد در شرایطی که قبل از 19 سالگی ازدواج کرده باشد و پس از ازدواج به لحاظ مالی کاملا به والدینش وابسته باشد و یا اینکه به دلیل شرایط جسمی یا روحی توانایی تامین نیازهای مالی خود را نداشته باشد می تواند تحت اسپانسرشیپ والدین قرار بگیرد.

 

منابع:https://www.canada.ca/en.html

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره