رد کردن لینک ها

مهاجرت خوداشتغالی کانادا

5.0
01

مهاجرت خوداشتغالی کانادا

مهاجرت خوداشتغالی کانادا مختص افرادی است که انگیزه و توان انجام کاری را دارند، خلاقیت بالایی دارند، دوست دارند مستقل کار کنند، زیر سیطره کسی نباشند، از اینکه به اصطلاح نوکر و آقای خود باشند لذت می­برند، متکی به کسی نیستند و غالبا̋ از اینکه آزادی و استقلال عمل نداشته باشند رنج می­برند.

آنها ایده­های خود را پیاده می­کنند و مقید به بایدها و نبایدهای کاری نیستند. آنها آزادانه و بدون محدودیت فکر می­کنند و مجبور نیستند که جوابگوی مافوق خود باشند چرا که اصلا̋ مافوقی ندارند.

به چنین افرادی خوداشتغال گفته می­شود. خوداشتغالی ایجاد فضای کسب و کار به صورت مستقل به منظور کسب درآمد است. فرد خوداشتغال کارمند سازمان، شرکت و یا مؤسسه ­ای نیست و کارفرمایی ندارد. فرد خوداشتغال ریسک بالایی را متحمل می­شود چرا که از صفر تا صد کار را خود بر عهده می­گیرد.

اگر سودی نصیبش شود خود از آن بهره ­مند گشته و اگر زیانی متوجه­اش شود خود به تنهایی درصدد جبرانش برمی­آید. فرد خوداشتغال درآمد ثابتی ندارد و درآمدش به شرایط محیطی و ویژگی­ها و خصوصیات خود و کسب و کارش همچون میزان خلاقیت، نوآوری و … بستگی دارد.

طریقه ­ی نظارت دولت بر این نوع کسب و کارها غالبا̋ از طریق صدور مجوز است. پروانه کسب رایج­ترین و معمول­ترین نوع مجوز است که دریافت آن شرایط خاصی دارد و عمدتا̋ از طریق اتحادیه­های اصناف صورت می­پذیرد.

یکی از روشهای مهاجرت کانادا روش مهاجرت خوداشتغالی است.که منجر به اقامت کانادا میشود.

شرایط مهاجرت به کانادا

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. سرمایه گذاری در کانادا
 10. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی

 

مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای سه گروه پیش­بینی شده است:

 • گروه هنرمندان و کسانی که در امور فرهنگی و هنری فعالیت دارند همچون مجسمه­سازان، نقاشان، فیلم­سازان، نویسندگان، موسیقی­دانان، روزنامه­نگاران، طراحان، مترجمان، متخصصان در امور فنی تصاویر متحرک و …
 • گروه ورزشکاران و کسانی که در زمینه­ی امور ورزشی فعالیت دارند همچون مربیان، ورزشکاران حرفه­ای، داوران مسابقات، مدیران برنامه­های ورزشی و …
 • و در نهایت گروه مزرعه داران و کشاورزان

البته ارائه­ ی تعریفی دقیق از فرد خوداشتغال به همین سادگی­ها نیست. مثلا̋ مجسمه­ سازی را در نظر بگیرید که در کارگاه خود مشغول به کار است. وی طی برگزاری نمایشگاه­های مختلف کارهای خود را به فروش می­رساند.

به راحتی می­توان گفت که این فرد خوداشتغال است چرا که کارفرمایی ندارد، در استخدام سازمان یا مؤسسه ­ای نیست و به صورت مستقل کار می­کند چرا که از صفر تا صد کار را خود بر عهده گرفته و سود و زیان حاصل از کارش نیز به طور صد در صدر متعلق به خودش است اما اگر همین فرد قراردادی مثلا̋ به مدت یکسال با شهرداری محل زندگی خود منعقد نماید و مسئولیت ساخت مجسمه­ های سفارشی شهرداری منطقه را بر عهده بگیرد دیگر از دایره شمول خوداشتغالی خارج می­شود.

به علت وجود چنین مسائلی در قانون مهاجرتکانادا تعریفی از خوداشتغالی ارائه نشده است. در این صورت سوالی که پیش می­آید این است که تکلیف کسانی که می­خواهند مهاجرت خوداشتغالی کانادا داشته باشند چیست؟

یکی از راه­هایی که بتوان از طریق آن به متقاضیان مهاجرت خوداشتغالی کانادا کمک کرد فدراسیونکانادایی تجارت مستقل CFIB  است. طبق نظر این فدراسیون در بحث خوداشتغالی هفت مورد باید در نظر گرفته شود که در زیر به اختصار به توضیح هر یک پرداخته می­شود:

موارد مورد توجه در بحث مهاجرت خوداشتغالی کانادا

 • میزان استقلال، توانایی و قدرت تصمیم­گیری فرد متقاضی مهاجرت خوداشتغالی، چقدر است؟
 • آیا فرد مذکور توان انجام کار را بدون دخالت کارفرما دارد؟
 • آیا این فرد با انجام این کار ریسک مالی متحمل می­شود؟
 • میزان سرمایه­گذاری این فرد چقدر است؟ آیا قسمت عظیمی از مدیریت را خود بر عهده می­گیرد؟
 • آیا فرد مالک ابزارهایی است که در کار مورد استفاده قرار می­گیرد؟
 • آیا انجام این کار مستلزم این است که متقاضی با افراد یا شرکت­های دیگری همکاری نماید؟
 • آیا سود و زیان ناشی از کار متوجه فرد می­شود؟

با پاسخگویی به سوالات فوق، می­توان پی برد که فرد متقاضی ویژگی­های یک فرد خوداشتغال را دارد یا خیر؟

از موارد دیگری هم که در بحث تشخیص فرد خوداشتغال برای مهاجرت کانادا وجود دارد آفیسر مهاجرت است. وی باید قانع شود که فرد متقاضی خوداشتغال است. آفیسر مهاجرت با پاسخ­ هایی که فرد متقاضی به سوالهایش می­دهد، به این مسئله پی می­برد که فرد خوداشتغال است یا خیر. بدیهی است که به دلیل مبهم بودن قوانین مهاجرتی تصمیم نهایی با آفیسر مهاجرت است.

با توجه به تعاریف فوق، متقاضی خوداشتغال که قصد مهاجرت کانادا از طریق خوداشتغالی را دارد، در واقع نیروی کار خارجی است که شرایط مهاجرت خوداشتغال را دارد و علاوه بر آن موفق به متقاعد کردن آفیسر مهاجرت شده است.

تحصیل در کانادا

 

مهاجرت به کانادا 2019 (لیست هزینه ها + شرایط)

 

 

 

 

 

ترفندهایی برای قانع کردن آفیسر مهاجرت

همانگونه که ذکر شد در مهاجرت خوداشتغالی کانادا به علت نبود قوانین شفاف و روشن تصمیم نهایی با آفیسر مهاجرت خواهد بود. فرد متقاضی باید تلاش نماید با به کار بستن ترفندهایی که در زیر آمده موفق به متقاعد کردن آفیسر مهاجرت بشود.

 • فرد متقاضی مهاجرت خوداشتغالی در حوزه­ی فعالیت مورد نظرش دارای سابقه­ و تجربه­ی لازم باشد.
 • در صورتی که سابقه مهاجرت کانادا را داشته مطرح نماید.
 • داشتن طرح تجاری قوی می­تواند در این زمینه کارساز باشد.
 • سطح زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه می­تواند در این زمینه مثمر ثمر باشد.
 • اگر فرد متقاضی مهاجرت خوداشتغالی بتواند درکانادا برای خود شریک یا شرکای تجاری پیدا کند، توانسته است گام مؤثری در قانع کردن آفیسر مهاجرت بردارد.
 • اگر فرد بتواند نشان دهد که شغل پیشنهادی­اش می­تواند به تولید درآمد کافی برای تأمین هزینه­ ی زندگی خود و خانواده ­اش بیانجامد، گام مؤثری برای اخذ ویزا برداشته است.
 • فرد متقاضی مهاجرت خوداشتغالی کانادا باید تلاش کند آفیسر مهاجرت را متقاعد کند که کاری که می­خواهد انجام دهد تأثیر قابل ملاحظه­ای بر فرهنگ و هنرکانادا دارد.

شرایط سابقه­ ی کار برای متقاضی مهاجرت خود اشتغال کانادا

همانگونه که در بالا ذکر شد سه گروه هنرمندان و فعالان در عرصه­ی هنر، ورزشکاران و فعالان در عرصه ­ی ورزشی و مزرعه داران و کشاورزان می­توانند مهاجرت خوداشتغالی کانادا داشته باشند.  علاوه بر شرایط فوق، این افراد باید دارای سابقه­ ی کار متناسب با حیطه­ ی کاریشان باشند:

 • برای هنرمندان و ورزشکاران دو سابقه­ ی کار یکساله ­ی خوداشتغالانه در پنج سال اخیر و یا دو سابقه ­ی کار یکساله شرکت در فعالیت­های هنری و ورزشی در سطح بین المللی در پنج سال اخیر و یا ترکیبی از دو حالات ذکر شده.
 • برای کشاورزان دو سابقه­ ی کار یک ساله در مدیریت مزرعه در پنج سال اخیر

کار برای کشاورزان در صورتی که برای خود مزرعه خریداری نمایند بسیار راحت­تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره