اقامت, کانادا

مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا و همچنین شرایط مهاجرتی به این کشور مناسب می باشد به همین دلیل افرادی با فرهنگ های مختلف در آن اقامت دارند ، شرایط اقتصادی مدرن کانادا رتبه‌ی 11 را در جهان به خود اختصاص داده است .

کشور کانادا منطقه ای منحصربه فرد برای ادامه تحصیل و زندگی می باشد چرا که از محیطی زیبا و امکانات رفاهی ویژه برخوردار است و با سطح درآمد خوب و مخارج مناسب برای زندگی و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی با هزینه های کم ، گزینه ای عالی برای مهاجرت می باشد .

چرا مهاجرت به کانادا؟

1

نیاز بالا به نیروی کار

جمعیت کانادا هم مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته با سرعت زیادی در حال پیر شدن است. اما ادامه ی توسعه ی اقتصادی این کشور که جز برنامه های جدانشدنی پیش روی آن است نیازمند نیروی کار جوان می باشد.

بنابراین کانادا می بایست این نیروی کار جوان را از کشورهای دیگر وارد کند. معمولا سن مفید برای یک نیروی کار تحصیل کرده بین 25 تا 44 سال می باشد. جالب است بدانید که در سال 2016 فقط 25 درصد از مردم کانادا در این بازه ی سنی قرار می گرفتند. با توجه به روند منفی رشد جمعیت کانادا، تنها پذیرفتن نیروهای جوان از سایر کشورها می تواند مشکل این کشور را حل کند.

2

شاخص ارتقا انسانی

کشور کانادا یکی از بهترین شاخص های ارتقا انسانی را در میان کشورهای دنیا دارد. این کشور به لحاظ این شاخص حتی از کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و ژاپن هم پیشی گرفته است. از جمله مواردی که در این شاخص تاثیرگذار است، نرخ امید به زندگی، نسبت درامد به مخارج و همچنین امکان تحصیل و شکوفاسازی استعدادها می باشد.

3

امکان داشتن هم زمان دو گدرنامه از دو کشور مختلف

گذرنامه ی کانادا یکی از بهترین و معتبرترین گذرنامه های دنیا می باشد. شما با گذرنامه ی کانادایی خود می توانید به 185 کشور دنیا بدون ویزا و یا با اخذ ویزای در محل مسافرت کنید. به همین دلیل گذرنامه ی کانادایی ششمین گذرنامه ی معتبر دنیا به شمار می آید.

4

خدمات شهروندی بسیار فوق العاده

در کشور کانادا خدمات تحصیلی و درمانی برای کودکان زیر 12 سال رایگان است. علاوه بر آن خدمات درمانی برای شهروندان کانادایی در مقایسه با شهروندان آمریکایی بسیار ارزان تر بوده و همچنین خدماتی مانند حقوق بیکاری و حقوق بازنشستگی در کانادا نسبت به ایالات متحده از جایگاه بهتری برخوردار می باشد. خدمات درمانی برای شهروندان کانادایی که دارای بیمه درمانی هستند تقریبا رایگان صورت می گیرد.

با دقت به این مزایای شگفت انگیز به نظر می رسد دلیل استقبال مردم سراسر دنیا از مهاجرت به کانادا کاملا مشخص است. همه ی مهاجران به دنبال آینده ای بهتر به لحاظ اجتماعی، آموزشی و مالی هستند و علاوه بر آن مهم ترین دغدغه ی هر مهاجری اطمینان از آینده ای است که در کشور مقصد و بعد از گذشت چند سال می تواند داشته باشد.

کانادا به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا قوانینی دارد که به مهاجران نسبت به داشتن آینده ای روشن در این کشور اطمینان می دهد. به علاوه همه ساله به دلیل بیشتر شدن مهاجرت به کانادا قوانین جدیدی در این کشور به نفع مهاجران و برای تسهیل زندگی آن ها تصویب و اجرا می شوند.

 

 

مهاجرت به روش خویشاوندی

شهروندان و افراد مقیم دائم در کانادا می توانند. افرادی با نسبت های خویشاوندی نزدیک را تحت تکفل خود قرار دهند. البته شرط این کار داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های شخص بدون کمک گرفتن از دولت کانادا است. (استثنا در خصوص الحاق همسر این شرط الزامی نیست.).

شخصی که از طریق یکی از خویشاوندانش دعوت می شود. می بایست دارای درجه خویشاوندی نزدیک با او باشد. این افراد شامل همسر، فرزندان، نوه ها، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهر و برادر. ( به شرط اینکه کمتر از هجده سال داشته باشد و تحت قیومیت پدر یا مادرش نباشد.) می باشند. همچنین شهروند یا مقیم دائم این کشور می تواند. کودکی را که به فرزندخواندگی قبول کرده است به این کشور منتقل کند.

مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت آن از راه سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به کانادا انجام سرمایه گذاری در این کشور می باشد. سرمایه گذاری در این کشور در استان کبک انجام می شود که حداقل مبلغ لازم برای آن 800 هزار دلار می باشد. و اگر فردی بخواهد از همان ابتدا اقامت دائم دریافت نماید. باید به دولت این کشور ثابت کند که از لحاظ مالی می تواند. 6/1 میلیون دلار را تهیه نماید که بعد از آن پاسپورت کشور کانادا را دریافت خواهد کرد .

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری که یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. به این ترتیب است که فرد متقاضی مبلغ مورد نظر یعنی 6/1 میلیون دلار را به مدت زمان 5 سال در اختیار دولت این کشور قرار می دهد. و پس از گذشت 5 سال این دولت مبلغ مربوطه را بدون سود به فرد متقاضی بر می گرداند .

اقامت دائم کانادا از راه Express Entry – Skill Worker

یکی از مناسب ترین راه های مهاجرت به کانادا برای افرادی که تخصص در حرفه ای دارند این روش می باشد که از همان ابتدا به این افراد اقامت دائم اختصاص می یابد .

سیستم مورد نظر برای این راه بر حسب point base system می باشد که هر یک از خصوصیات عنوان شده برای فرد متقاضی از امتیاز خاصی برخوردار می باشد .

برای اخذ اقامت دائم در کشور کانادا فرد متقاضی باید دو مرحله را طی نماید :

 •  مرحله‌ی اول که ( pool ) نامیده می شود ، فرد متقاضی در این مرحله باید از 100 امتیاز موجود حداقل 67 امتیاز آن را اخذ نماید که امتیازهای دریافتی در این مرحله به بعضی از خصوصیات فرد متقاضی مربوط می شود که عبارتند از : سن ، مدرک تحصیلی ، سابقه‌ی کاری ، مدرک زبان انگلیسی ، مدرک زبان دوم ، داشتن اقوام درجه‌ی یک در کانادا و … ، فردی که در این مرحله حداقل امتیاز یعنی 67 را دریافت نماید به pool وارد خواهد شد .
 •  در مرحله‌ی دوم مجددا خصوصیات و شرایط فرد متقاضی بررسی می گردد ، در این مرحله اگر فرد متقاضی بتواند امتیاز مورد نیاز را دریافت نماید و از نظر دولت کانادا انتخاب شود واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم کانادا می گردد ، برای انجام این مرحله حداقل مدت زمان 6 تا 18 ماه می باشد .

 

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

 

مهاجرت به کشور کانادا از راه دریافت ویزای تحصیلی

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی مربوط به این کشور می باشد با توجه به اینکه کشور کانادا یکی از مهم ترین و مدرن ترین مراکز آموزشی در جهان به محسوب می شود و سالانه متقاضیان متعددی در حدود 130000 تا 150000 نفر به منظور ادامه تحصیل این کشور را برای مهاجرت برمی گزینند .

دانشگاه های کانادا از سطح علمی بالایی برخوردار می باشند و مخارج تحصیلی در آنها مناسب می باشد و اینکه از این طریق می توان اقامت دائم کانادا را اخذ نمود ، دریافت ویزای تحصیلی این کشور را به یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به کانادا تبدیل نموده است .

برای مهاجرت به کانادا از راه اخذ ویزای تحصیلی فرد متقاضی در ابتدا باید رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را جهت ادامه تحصیل در این کشور انتخاب نماید و بعد از آن شهر محل سکونت و دانشگاه را انتخاب کند .

پذیرش دانشگاه

فرد متقاضی که برای پذیرش در دانشگاه های کشور کانادا اقدام می کند لازم است متناسب با مقطعی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارد مدرک مربوط به زبان انگلیسی IELTS و یا TOEFL را به دانشگاه مورد نظر در کانادا ارائه نماید اگر دانشگاه فرد متقاضی را پس از بررسی شرایطش بپذیرد اقدام به صدور نامه‌ی پذیرش تحصیلی برای او می کند و در آن نامه مخارج مربوط به تحصیل را نیز ذکر می کند .

میزان مخارج تحصیلی در کشور کانادا بستگی به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دارد که حداقل آن سالیانه حدودا 12 تا 13 دلار می باشد .

مهاجرت تحصیلی:

یکی از همه گیرترین انواع مهاجرت به کانادا به خصوص در بین ایرانی ها مهاجرت تحصیلی است. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اول از همه می بایست از یک دانشگاه کانادایی پذیرش داشته باشید.

شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف در کانادا با هم متفاوت هستند. ولی با این حال داشتن مدرک زبان معتبر، نمرات و پیشینه ی تحصیلی خوب و همین طور ارتباط با یک یا چند استاد در دانشگاه ها می تواند این روند را تسهیل سازد. در مهاجرت تحصیلی ممکن است شخص مهاجر خودش هزینه ی خود را بپردازد. و یا اینکه مبلغی به عنوان کمک هزینه. و یا تمام هزینه ی زندگی و تحصیل از سوی یکی از کشورها و دانشگاه های ایران و یا کانادا به او پرداخت گردد.

اما اگر شما هم جز افرادی هستید. که به مهاجرت به کانادا فکر می کنید اما هنوز مطمئن نیستید و یا نمی توانید بین مهاجرت به کانادا یا کشورهای دیگر تصمیم گیری کنید، در ادامه چند نمونه از مزیت های مهاجرت و زندگی در کانادا را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید تصمیم قطعی خود را بگیرید.

ادامه تحصیل در کانادا

اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند. باید به دولت ثابت کنند که می توانند شهریه های دانشگاهی خود را پرداخت کنند. هزینه های زندگی در کانادا ما بین ۱۱۰۰ تا ۲۱۰۰ دلار است که شامل هزینه ها ی مسکن می شود. البته در اکثر دانشگاه ها دانشجویان می توانند. از شرایط خوابگاه دانشجویی بهره مند شوند. شهریه های دانشگاهی نیز بین ۱۳۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ هزار دلار در سال است. و هزینه های زندگی در شهرهای کوچکتر و متوسط پایین تر از هزینه شهرهای بزرگ است.

مهاجرت به کانادا و کار در حین تحصیل

دانشجویان خارجی بر اساس قوانین مهاجرت در کشور از سال اول به مدت ۲۰ساعت و در تعطیلات تابستان و بین ترم‌ها به صورت تمام وقت کار می‌کنند. بنابراین متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می‌توانند از لحاظ هزینه در کنار تحصیل، کار کنند. حقوق هر ساعت کار در کانادا در حدود ۱۴دلار است. دانشجویان همچنین می‌توانند کار دانشجویی انجام دهند و داشتن تجربه بعد از فارغ‌التحصیل شدن می‌تواند به دریافت اقامت دائم فرد متقاضی کمک کند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در کشور کانادا هزینه تحصیل نسبت به برخی کشورهای اروپایی، مناسب‌تر و به صرفه‌تر است. کمک هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که در صورت واجد شرایط بودن دانشجو برای وی ارائه می‌شود. این نوع از کمک هزینه‌ها بیشتر برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان بین‌المللی کانادا به دولت این کشور مالیات نمی‌دهند. به همین دلیل هزینه‌های آنها فراتر از هزینه تحصیلی محسوب می‌شود.

فرد متقاضی تحصیل در کانادا باید برای مواردی مثل کتاب، جزوه و… بودجه کند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه، در جای تا جای کانادا متفاوت است. دانشگاه دوره‌ای ویژه دارد، که هزینه ثبت نام در آن برای بسیاری از متقاضیان مبلغ زیادی محسوب می‌شود. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های مربوط به قانون، تجارت و پزشکی می‌شود که به طور کلی هزینه گران‌تری دارند.

پیش از شروع تحصیل در کانادا، فرد باید مشخص کند که چه میزان پول برای برآورده کردن نیازهای مالی خود دارد. بنابراین مرتب کردن نیازهای مالی برای دست‌یابی به بورس تحصیلی جهت کمک به هزینه‌های تحصیلی می‌تواند یکی از امور مورد تقاضای افراد باشد.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مراجعه کنید.

 

تحصیل در کانادا

 

مهاجرت به کشور کانادا از راه ازدواج

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کانادا ازدواج با فردی می باشد که تبعه‌ی کانادا می باشد که این موضوع پیچیده می باشد و بهتر است با مشاوره با وکیلی مجرب انجام شود .

برای انجام مراحل مربوط به این کار حداقل 6 ماه زمان لازم است ، فردی که در این کار حامی فرد متقاضی خواهد بود و می خواهد با وی ازدواج نماید باید قادر باشد کمترین شرایط لازم برای زندگی را مهیا نموده و از عهده‌ی تامین مخارج زندگی فرد متقاضی در کشور کانادا برآید .

مهاجرت به کشور کانادا از راه خود اشتغالی

یکی از راه های مهاجرت به کانادا ایجاد خود اشتغالی در کانادا می باشد ، فرد متقاضی که این راه را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کند باید با استفاده از تجاربش ، شغلی مناسب و مورد پذیرش از نظر دولت این کشور را بعد از ورود ایجاد نماید و از طریق درآمد آن قادر باشد مخارج زندگی خود و اعضای خانواده اش در کانادا تامین نماید .

افرادی که در زمینه های ورزشی و فرهنگی و هنری و کشاورزی تجربه کاری دارند. واجد شرایط برای این روش مهاجرتی می باشند .

دارایی فرد متقاضی برای خوداشتغالی در کانادا باید حداقل 100 هزار دلار باشد. و سابقه‌ی کاری به مدت 2 سال نیز یکی از شرایط این روش می باشد. توجه به این نکته لازم است که این روش یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. که موفقیت در آن بسیار کم است چرا که از سرتاسر نقاط جهان برای این کار متقاضی وجود دارد. و ظرفیت پذیرش ( سالانه 500 نفر ) نیز محدود می باشد  .

سوال های متداول راه های مهاجرت کانادا

🙋‍♀️1.ویزای تحصیلی کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی 4 ساله است که قابل تمدید نمباشد.

🙋‍♀️2.شهریه ی دانشگاه های کانادا به چه صورت است؟

 • شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملی مبلغی بین ۱۲هزار الی ۲۰هزار دلار در سال یا ۱۰۰۰ الی ۱۷۰۰ دلار در ماه است. که این هزینه بستگی به دانشگاه مورد نظر فرد دارد. شهریه دانشگاه در استان کبک برای دانشجویان بین‌المللی مبلغی در حدود ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار در سال. یا۸۰ تا ۲۵۰ در ماه است.

🙋‍♀️3.چگونه ازدواج مصلحتی برای مهاجرت به کانادا  تشخیص داده می شود؟

 • مامورینی که مسئول تشخیص این مسئله هستند. تمامی اسناد ازدواج را به دقت بررسی می کنند. از منزل مشترک این دو فرد (چه قانونا و رسما ازدواج کرده باشند. چه شریک زندگی به صورت عرفی و غیر رسمی باشند) بازدید می کنند. و علاوه بر آن با هر دو فرد مصاحبه صورت می دهند.

🙋‍♀️4.شهروند کانادا که قصد ازدواج با یک غیر کانادایی را دارد چه شرایطی باید داشته باشد؟

 • شهروند کانادا باشد یا  دارای اقامت دائم این کشور باشد.
 • توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و شخصی که برای مهاجرت او به کانادا درخواست داده است را داشته باشد.

🙋‍♀️5.پس از چه مدت زندگی میتوان برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟

 • یکی از مهم ترین برگ های برنده ی مهاجران به کانادا در مقایسه به مهاجران سایر کشورها. امکان گرفتن اقامت تنها با سه سال پرداخت مالیات است. این زمان در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی که پس از پنج سال. (انگلستان پانزده سال و سوییس ده سال) اقامت دائم به مهاجران می دهند بسیار زمان کمی می باشد.

🙋‍♀️6.چرا کانادا کشور محبوب مهاجران است؟

 • یکی از مهمترین این دلایل نرخ بالای مهاجران  موفق در کاناداست. به طوری  که در سال 2017 آماری منتشر شد که براساس آن تعداد سیصد هزار نفر توانسته اند اقامت دائم کانادا  کسب کنند. این افراد معمولا افراد جوان و متخصصی هستند. که از طریق کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت کرده بودند.

🙋‍♀️7.محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

 • برای تحصیل در هر مقطعی محدودیت سنی متفاوت است.ضمن اینکه گپ تحصیلی نباید بیشتز از 5 سال باشد.

🙋‍♀️8.مهاجرت به روش اقتصادی چیست؟

 • در این شیوه ی مهاجرتی شما یا باید یک نیروی متخصص .با مهارت های زبانی انگلیسی (و حتی بهتر انگلیسی و فرانسوی) باشید. معمولا در این حالت اگر سرمایه ی زیادی ندارید باید لااقل در سنین جوانی اقدام کنید. مهاجرت اقتصادی در سنین بالاتر مستلزم داشتن سرمایه ی بیشتر. و همچنین سابقه ی راه اندازی یک کسب و کار مشابه در کشور خودتان می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *