مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

خلاصه مقاله : ویزای همراه دانش آموزی کانادا یا ویزای گاردین یکی از انواع ویزاها است که به والدین دانش آموزان که موفق به دریافت ویزای دانش آموزی کانادا شده اند داده می شود که با داشتن این ویزا والدین نیز این اجازه را دارند که به همراه فرزندانشان مهاجرت نمایند این ویزا در حقیقت همان ویزای توریستی (دیداری) می باشد که بواسطه ویزای دانش آموزی فرزندان به والدین بعنوان همراه و قیم دانش آموز داده می شود.
چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

فهرست مقاله
چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟
چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

در این مقاله قصد داریم به شرایط  و قوانین دریافت ویزای گاردین کانادا  بپردازیم. ویزای همراه دانش آموزی کانادا ویزایی است که به والدین دانشآموز اجازه میدهد در طول تحصیل همراه او باشند. دریافت این ویزا تنها راه همراهی دانش آموز برای تحصیل در کشور کانادا نیست. راه های دیگری هم برای همراهی وجود دارد که در این مقاله به آن میپردازیم.

 

مزیت های تحصیل دانش آموزان در کانادا

 

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال مزیت های زیادی دارد که اولین و بهترین آن تحصیل در یک کشور پیشرفته با سیستم آموزشی عالی رتبه در دنیا می باشد همچنین دانش آموزان می توانند از استعداد ها و انرژی خودشان برای تجربه تحصیل و زندگی در یک کشور جدید با شرایط حداقل نیمه مستقل بهره ببرند . دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس کانادایی را دارند با سه راه برای انتخاب نحوه زندگی و تحصیل مواجه هستند :

 1. برای تحصیل در مدارس شبانه روزی در کانادا تقاضا بدهند ؛ کانادا همانند سایر کشورهای پیشرفته مدارس خاصی به نام مدارس شبانه روزی دارد که افراد زیادی تقاضای تحصیل در آنها را دارند.
 2. از امتیاز home stay در کانادا استفاده کنند کشور کانادا و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر برای تحصیل دانش آموزان بین المللی امتیازی تحت عنوان home stay قائل شده اند و طبق این قانون خانوارهایی در کشور مقصد که دارای اقامت دائم و یا شهروندی باشند ، می توانند از دانش آموزان خارجی در خانه خود نگهداری کنند . در کشور کانادا این خانواده ها باید اسامی خود به همراه آدرس منزلشان را به اداره آموزش و پرورش گزارش بدهند و بر طبق شرایط دانش آموز و شرایط خانواده ها ، اداره آموزش و پرورش خانه مناسب را به دانش آموز پیشنهاد می دهد.
 3. با استفاده از ویزای والدین یا گاردین ،دانش آموزان به همراه پدر و مادرشان به کانادا رفته و با آنها زندگی کنند.

 

شرایط ویزای گاردین کانادا

 

چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟
چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

 

ابن ویزای گاردین با نام های ،ویزای والدین ،ویزای همراه،ویزای همراه دانش آموزی ،ویزای قیم،ویزای کاستودین نیز شناخته می شود.والدین می توانند ضمن دریافت این ویزا برای فرزندانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند برای یکی از اعضای خانواده (پدر ،مادر،پدربزرگ و مادر بزرگ) نیز درخواست ویزای گاردین نمایند.معرفی همراه برای دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا که هنوز به سن قانونی نرسیده اند ضروری می باشد.

جالب است بدانید برخی از مدارس اخذ هزینه مربوطه به سرپرستی دانش آموزان را نیز می پذیرند. و والدین دانش آموزان می توانند تقاضای Home Stay بعنوان گاردین بنمایند.همچنین برای دانش آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی شده اند این امکان وجود دارد که در کنار خانواده های کانادایی زندگی کنند که آنرا به اصطلاح Home Stay نمایند.

شروع سال تحصیلی مدارس کانادا

سپتامبر (شهریور) این ترم تحصیلی در مدارس کانادا از سپتامبر شروع و تا اواسط ژانویه ادامه دارد. (شروع: اواسط شهریور- پایان: اواخر دی‌ماه)

ترم دوم سال تحصیلی کانادا:
این ترم از اوایل فوریه شروع و تا ژوئن ادامه دارد. (شروع: اواسط بهمن – پایان: اوایل تیر)

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های متقاضیان تحصیل در کانادا این می‌باشد که آیا می‌توانند با مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل اقدام نمایند یا خیر؟ برای این دسته از افراد باید عرض نماییم که با داشتن مدرک دیپلم شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور کمی دشوار می‌باشد چرا که نمی‌توانید کشورهای مختلفی را برای ادامه تحصیل کاندید نمایید چرا که برخی از کشورها برای متقاضیان ادامه تحصیل شرایط را اخذ نموده‌اند یکی از آن‌ها داشتن حداقل مدرک لیسانس می‌باشد.

تحصیل درکانادا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر می‌باشد و اگر سن فرد زیر ۲۱ سال باشد و مدرک دیپلم را اخذ نموده باشد می‌تواند برای ادامه تحصیل در کشور مذکور به راحتی اقدام نماید، در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که افرادی که دارای مدرک دیپلم می‌باشند می‌توانند برای ادامه تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان مراجعه نمایند تا بتوانند به راحتی پذیرش را برای دانشگاه مورد نظر خود دریافت نمایند.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

افرادی که می‌خواهند در برترین و مدرن‌ترین دانشگاه‌های دنیا ادامه تحصیل دهند باید این نکته را به خاطر داشته باشند که این هدف باید از چند سال قبل از اقدام برنامه‌ریزی گردد و با توجه به آن بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های دنیا اقدام نمایند.

تحصیل در کانادا که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته شده است دارای قوانین خاصی می‌باشد، شرط معدل برای تحصیل درکانادا یکی از این قوانین می‌باشد که متقاضی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد چرا که برای گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور شما باید معدل خوبی داشته باشید تا بتوانید به راحتی پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت نمایید، در کنار شرط معدل برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک آیلتس ۶٫۵ نیز ضروری می‌باشد.

تحصیل در مقطع دبیرستان

برای ادامه تحصیل درکانادا در مقطع دبیرستان متقاضی باید سه سال را سپری نماید و در این سه سال باید حتماً ۸۰ واحد درسی را گذرانده باشد، در این دوره برخی از دروس به‌صورت اجباری برای دانش‌آموز ارائه می‌گردد و برخی از دروس به‌صورت اختیاری می‌باشد و دانش‌آموز می‌تواند در صورت تمایل آن‌ها را بگذراند.

تحصیل درکانادا در مقطع دبیرستان برای دانش موزان بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که می‌توانند به بالاترین درجه علمی رسیده و مهارت‌های خاصی در زمینه‌های ارتباطات، موسیقی، ورزش، هنر و..

 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تحصیل در کانادا نگاهی بیندازید.

 

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا

مراحل دریافت ویزای گاردین

1

اولین مرحله برای دریافت این ویزا تکمیل فرم ارزیابی است.

2

پس از تایید فرم ارزیابی، مصاحبه حضوری یا تصویری یا تلفنی صورت می گیرد.

3

ارزیابی سطح زبان انگلیسی و یا فرانسه فرد برای مقطع دبیرستان

4

میزان ھزینه کرد خانواده دانش آموز برای شھریه سالانه و ھزینه زندگی آنها

5

انتخاب شهر و استان

6

مکان و امکانات اسکان شھر انتخابی؛ در صورت ھمراھی خانواده دانش آموز و انتخاب محدوده خاصی از شھر به عنوان پیش فرض محل اسکان

7

بررسی نمرات سالھای گذشته دانش آموز

8

انتخاب قیم یا همراه برای دانش آموز

9

ھمراھی خانواده با دانش آموز در زمان تحصیل

10

انتخاب مدرسه خاص یا برنامه خاص توسط دانش آموز

11

بررسی داشتن شرایط اخذ ویزا

12

زمان ورود به مدرسه کشور مبدا (برخی دانش آموزان ایرانی از کشورھایی ھمچون ترکیه، امارات، گرجستان، قبرس، مالزی و… ورود میکنند.)

 

مدارک لازم جهت پذیرش مدارس کانادا

 

 • کپی صفحه اول پاسپورت دانش آموز
 • ترجمه ریز نمرات
 • توصیه نامه از مدرسه قبلی (فرم دارد)
 • ترجمه کارت واکسیناسیون
 • تکمیل فرم قیم و گواھی امضای آن
 • تکمیل فرم Application مدرسه انتخابی.

 

پس از تکمیل مراحل و مدارک بالا در برخی از مدارس خصوصی کانادا پس از دریافت مدارک، درخواست یک مصاحبه تصویری را دارند که در زمان تعیین شده انجام می گیرد. برخی از مدارس نیز فرصت زمانی دو تا چھار ھفته را جھت بررسی نھایی وضع دانش آموز در نظر میگیرند.که اغلب این مدارس از کیفیت بالاتری نسبت به بقیه مدارس برخوردار هستند.

مدارس دیگر و مدارس مشهور کاناداگاھی پروسه یکساله برای پذیرش دانش آموز دارند ولی به طور معمول مدارس خصوصی به طور متوسط ظرف یک ھفته نامه پذیرش اولیه را صادر میکنند. مدارس دولتی از طریق وب سایت رسمی اداره آموزش و پرورش شھر مربوطه اقدام به ثبت نام می کنند و این ادارات نیز به منظور ھماھنگی با مدرسه درخواستی مھلت 2 تا 3 ھفته ای را برای ثبت نام در نظر می گیرند.

 

مراحل تکمیلی ویزای گاردین کانادا

 

چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟
چگونه ویزای همراه دانش آموز کانادا را دریافت کنید؟

در این مرحله با سپری کردن شرایط زیر دانش آموزش شما می تواند مشغول به تحصیل شود.مرحله انجام پروسه ثبت نام به شرح زیر است:

 

صدور نامه پذیرش جھت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

 

پس از انجام مراحل بالا و معمولا ھمراه با نامه پذیرش اولیه مدرسه نامه invoice نیز صادر می شود که حاوی اعلام کلیه ھزینه ھای ثبت نام و اعلام شماره حساب مدرسه و نحوه واریز مبلغ برای ثبت نام است بعد از واریز این مبلغ  ظرف چند روز نامه پذیرش مدرسه را دریافت می نمایید . در این نامه تاریخ شروع کلاس ھا ، تعداد واحد درسی و پایان کلاسھا اعلام می شود.سپس باید نسبت به اخذ ویزای دانش آوز و ویزای گاردین یا همراه والدین دانش آموز اقدام کنید که دانش آموز در تاریخ مقرر بتواند مقطع تحصیلی خود را شروع کند.

سوال های متداول ویزای گاردین کانادا

🙋‍♀️1.چه روش هایی برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی وجود دارد؟

 • برای همراهی دانش آموزان برای تحصیل در مدارس کانادا والدین باید ویزای گاردین دریافت کنند ( که در متن کامل توضیح داده شد) یا میتوانند با ویزای توریستی او را همراهی کنند.

🙋‍♀️2.ویزای توریستی برای همراهی دانش اموز چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار ابن ویزا 6 ماهه است که میتوان ان را تمدید کرد.

🙋‍♀️3.ویزای کاستودین چیست؟

 • نام دیگر ویزای گاردین یا ویزای دیداری ویزای کاستودین است.

🙋‍♀️4.اگر والدین دانش آمز طلاق گرفته باشند ویزای همراهی به چه کسی تعلق میگیرد؟

 • در این شرایط ویزای گاردین را کسی مستواند دریافت کند که قیم دانش آموز باشد و سر پرستی او را بر عهده گرفته باشد.

🙋‍♀️5.home stay چه شرایط دارد؟

 • برای فردی که سرپرستی دانش آموز را بر عهده میگیرد نباید کمتر از   ۱۹ سال داشته باشد و اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را داشته باشد.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای تحصیلی دانش اموز نیاز به چه مدرک زبانی است؟

 • برای دریافت این ویزا نیاز به مدرک زبان نیست.

🙋‍♀️7. چه مدت طول میکشدتا ویزای همراه دانش آموزی صادر شود؟

 • به طور دقیق نمیتوان زمان مشخصی را مطرح کرد اما بدون داشتن هیچ مشکلی در مدارک و … چیزی حدود یک ماه کاری طول میکشد.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات