شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مقایسه  ویزای کار کانادا و استرالیا

فهرست مقاله
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

ویزای کار کانادا و استرالیا با یکدیگر تفاوت های خاصی دارند که فرد متقاضی باید تمامی شرایط تعیین شده توسط این ایالت ها را داشته باشد.قبل از سفر به استرالیا و یا کانادا باید مشاغل مورد نیاز این دو کشور را مورد بررسی قرار دهید نرخ بیکاری در استرالیا 5/5 درصد و در کانادا6/5 درصد می باشد. کشور­های استرالیا و کانادا از مهم ترین کشور هایی هستند که هر ساله افراد بسیاری اقدام به دریافت ویزای کاری آنها می نمایند. در ادامه از نظر های مختلف تفاوت ویزای کار این دو کشور را مورد بررسی قرار داده ایم:

نحوه امتیاز دهی در ویزای کانادا و استرالیا

کسب امتیاز کافی جهت پذیرش در هر یک از کشور های کانادا و استرالیا از موارد اصلی خواهد بود که شیوه امتیاز دهی در هر دو این کشور ها به یک شکل می باشد که به شیوه امتیاز دهی در ادامه اشاره نموده ایم:

 • امتیاز دهی از طریق مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی از جمله عوامل تاثیر گذار در امتیاز دهی ویزای کانادا و استرالیا می باشد که از 2 تا 26 امتیاز متغییر می باشد که بستگی به مدرک تحصیلی و محل تحصیل و نمره قبولی خواهد داشت و بایستی آخرین مدرک طی 5 سال اخیر اخذ شده باشد. و در غیر این صورت باید شواهدی برای کار کردن خود در 12 ماه اخیر در این دوره 5 ساله ارائه نمائید.

 • سابقه کاری فرد

داشتن سابقه کاری کمک بسیاری به بالا بردن امتیاز شما خواهد کرد و سابقه کاری 5 ساله شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تا سقف 8 امتیاز خواهد بود.

 • سن متقاضی

سن متقاضی سبب متفاوت بودن امتیاز ها خواهد شد و از 2 تا 16 امتیاز قابلیت تغییر خواهد داشت.

 • مهارت های زبان

مهارت زبان انگلیسی جهت پذیرش ضروری می باشد و بر حسب رده های زبان انگلیسی نمره های متفاوتی نیز کسب خواهید نمود البته لازم به ذکر است که کسی امتیاز کامل از این بخش را خواهد گرفت که به زبان فرانسوی نیز تسلط داشته باشد و در این صورت شرایط دریافت امتیاز کامل یعنی 22 امتیاز را خواهد داشت.

 • پیشنهاد شغلی معتبر

داشتن پیشنهاد شغلی که با اهمیت بوده باشد و به کشور مقصد سود آور باشد امکان دریافت امتیاز کامل یعنی 10 امتیاز از این بخش را مهیا خواهد نمود.

 • همراه بودن خانواده

وجود همسر نیز امتیازی برای متقاضی خواهد داشت که مهارت های وی نیز حائز اهمیت می باشد و مدرک تحصیلی و محل تحصیل همسر8 امتیاز، سن او 3 امتیاز و مهارت های زبان فرانسوی وی 6 امتیاز به همراه خواهد داشت. و بودن نوزاد نیز سبب اخذ 8 امتیاز خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور کانادا

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

تحصیل در کانادا

 

ویزای کار استرالیا

هر یک از کشور های استرالیا و کانادا ویزا هایی را جهت اقامت در استرالیا جهت کار کردن در نظر گرفته اند که از ویزا های تعیین شده برای مهاجرت کاری به استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ویزا های کاری استرالیا به دو دسته موقت و دائم تقسیم میشوند که ویزا های دائم اجازه اقامت دائمی را به شما خواهند داد اما ویزا های موقت بر حسب تاریخ تعیین شده در آن امکان اقامت را برایتان مهیا خواهد نمود. که در ادامه انواع ویزا ها را نام برده ایم:
 • . ویزای 186 که اقامت دائم بوده و با حمایت اسپانسر شغلی امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 • . ویزای 187 استرالیا که اقامت دائم را برایتان مهیا خواهد نمود و باید شخصی از منطقه کم جمعیت کار فرمایی شما را قبول نماید.
 • . ویزای 189 استرالیا که اقامت دائم بوده و به صورت مستقل امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 • . ویزای 190 دیگر ویزای دائمی می باشد که با حمایت اسپانسر ایالتی امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 • . ویزای 400 استرالیا ویزای موقتی است که افراد متخصص شرایط اخذ آن را خواهند داشت.
 • . ویزای 489 دیگر ویزای موقتی می باشد می باشد که با حمایت اسپانسر ایالتی و یا فامیلی می توان اقدام به اخذ آن نمود.
پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار در استرالیا

ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا و اقامت کانادا زمانی امکان پذیر خواهد بود که کشور کانادا نسبت به مشاغلی اعلام نیاز نماید که معمولا شغل های مرتبط به مهندسی عمران، صنایع، برق و کامپیوتر، جوش کاری، مکانیک، آشپزی، نجاری، حسابداری، خدمات دولتی از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در اکثریت مواقع می باشند.

می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا را از طریق وب سایت کار و سرمایه کانادا مشاهده نمائید. اخذ ویزای کار کانادا به گونه ای خواهد بود که فرد متقاضی باید متعهد شود که در زمان اقامت در کانادا به کار کردن برای کار فرمای خود مشغول باشد.

مقایسه  ویزای کار کانادا و استرالیا

طبق اطلاعات ذکر شده و آخرین آمار هر دو کشور استرالیا و کانادا از جمله قطب های کاری جهان هستند که به دلیل پیشرفت روز افزون کسب و کار در این کشور ها شاهد مهاجرت بسیاری از طریق ویزای کار به این کشور ها هستیم.

هر دو کشور برای اقامت و کار کردن مناسب خواهد بود اما میزان درآمد در کشور استرالیا بیشتر از کانادا خواهد بود.

هر یک از کشور های کانادا و استرالیا شرایط ویژه ای جهت پذیرش نیروی کار در نظر گرفته است که مهم ترین شرط داشتن مهارت و تخصص کافی خواهد بود.

ویزا های کانادا نیز در چند حالت ارائه می شوند که برخی موقت و برخی دائمی هستند.

در حالت کلی می توان گفت اخذ ویزای کار استرالیا راحت تر از ویزای کار کانادا خواهد بود و جهت اخذ جواز ویزای کار کانادا باید فیلتر های بیشتری را بگذرانید.

پیشنهاد مطالعه »
ادامه تحصیل در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا و کانادا

هزینه زندگی از جمله عوامل تاثیر گذار در انتخاب منطقه خواهد بود در همین راستا لازم به ذکر است که کشور استرالیا را می توان کشوری گران دانست و تمامی خدمات شهری، مسکن و خورد و خوراک قیمت بالایی خواهند داشت اما نمی توان به دلیل هزینه های زیاد کشور استرالیا را نامناسب دانست چرا که میزان درآمد نیز متناسب با هزینه ها بالاتر می باشد. کشور کانادا معمولا تقاضای کمتری برای شغل نسبت به استرالیا خواهد داشت و حقوق خوبی برای کارکنان در نظر گرفته است. همچنین هزینه های زندگی در کانادا را نمی توان بالا دانست اما امروزه به دلیل افزایش قیمت دلار زندگی در هر دو این کشور ها کمی با سختی امکان پذیر خواهد بود.

 

 

انواع ویزای استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:سفارت استرالیا و سفارت کانادا

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

مهاجرت

امور مهاجرت

امروزه افراد با هدف های گوناگونی مانند تحصیل کار زندگی

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی