مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

خلاصه مقاله : کار در کشورهای کانادا و استرالیا این روزها بسیار مورد توجه افرادی است که قصد مهاجرت کاری را به یکی از این دو کشور دارند. شرایط دریافت ویزای کاری این دو کشور تفاوت هایی با هم دارد که در این مقالهع قصد داریم با مقایسه ی این دو کشور و شرایط کاری آنها بهترین انتخاب را پیش روی شما قرار دهی
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

فهرست مقاله
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

ویزای کار کانادا و استرالیا با یکدیگر تفاوت های خاصی دارند که فرد متقاضی باید تمامی شرایط تعیین شده توسط این ایالت ها را داشته باشد.قبل از سفر به استرالیا و یا کانادا باید مشاغل مورد نیاز این دو کشور را مورد بررسی قرار دهید نرخ بیکاری در استرالیا 5/5 درصد و در کانادا6/5 درصد می باشد. کشور­های استرالیا و کانادا از مهم ترین کشور هایی هستند که هر ساله افراد بسیاری اقدام به دریافت ویزای کاری آنها می نمایند. در ادامه از نظر های مختلف تفاوت ویزای کار این دو کشور را مورد بررسی قرار داده ایم:

نحوه امتیاز دهی در ویزای کانادا و استرالیا

کسب امتیاز کافی جهت پذیرش ویزای کار کانادا و استرالیا از موارد اصلی خواهد بود که شیوه امتیاز دهی در هر دو این کشور ها به یک شکل می باشد که به شیوه امتیاز دهی در ادامه اشاره نموده ایم:

1

امتیاز دهی از طریق مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی از جمله عوامل تاثیر گذار در امتیاز دهی ویزای کانادا و استرالیا می باشد که از 2 تا 26 امتیاز متغییر می باشد که بستگی به مدرک تحصیلی و محل تحصیل و نمره قبولی خواهد داشت و بایستی آخرین مدرک طی 5 سال اخیر اخذ شده باشد. و در غیر این صورت باید شواهدی برای کار کردن خود در 12 ماه اخیر در این دوره 5 ساله ارائه نمائید.

2

سابقه کاری فرد

داشتن سابقه کاری کمک بسیاری به بالا بردن امتیاز شما خواهد کرد و سابقه کاری 5 ساله شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تا سقف 8 امتیاز خواهد بود.

3

سن متقاضی

سن متقاضی سبب متفاوت بودن امتیاز ها خواهد شد و از 2 تا 16 امتیاز قابلیت تغییر خواهد داشت.

4

مهارت های زبان

مهارت زبان انگلیسی جهت پذیرش ضروری می باشد و بر حسب رده های زبان انگلیسی نمره های متفاوتی نیز کسب خواهید نمود البته لازم به ذکر است که کسی امتیاز کامل از این بخش را خواهد گرفت که به زبان فرانسوی نیز تسلط داشته باشد و در این صورت شرایط دریافت امتیاز کامل یعنی 22 امتیاز را خواهد داشت.

5

پیشنهاد شغلی معتبر

داشتن پیشنهاد شغلی که با اهمیت بوده باشد و به کشور مقصد سود آور باشد امکان دریافت امتیاز کامل یعنی 10 امتیاز از این بخش را مهیا خواهد نمود.

6

همراه بودن خانواده

 

وجود همسر نیز امتیازی برای متقاضی خواهد داشت که مهارت های وی نیز حائز اهمیت می باشد و مدرک تحصیلی و محل تحصیل همسر8 امتیاز، سن او 3 امتیاز و مهارت های زبان فرانسوی وی 6 امتیاز به همراه خواهد داشت. و بودن نوزاد نیز سبب اخذ 8 امتیاز خواهد شد.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

تحصیل در کانادا

 

ویزای کار استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

هر یک از کشور های استرالیا و کانادا ویزا هایی را جهت اقامت در استرالیا جهت کار کردن در نظر گرفته اند که از ویزا های تعیین شده برای مهاجرت کاری به استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ویزا های کاری استرالیا به دو دسته موقت و دائم تقسیم میشوند که ویزا های دائم اجازه اقامت دائمی را به شما خواهند داد اما ویزا های موقت بر حسب تاریخ تعیین شده در آن امکان اقامت را برایتان مهیا خواهد نمود. که در ادامه انواع ویزا ها را نام برده ایم:

 •  ویزای 186 که اقامت دائم بوده و با حمایت اسپانسر شغلی امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 •  ویزای 187 استرالیا که اقامت دائم را برایتان مهیا خواهد نمود و باید شخصی از منطقه کم جمعیت کار فرمایی شما را قبول نماید.
 •  ویزای 189 استرالیا که اقامت دائم بوده و به صورت مستقل امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 •  ویزای 190 دیگر ویزای دائمی می باشد که با حمایت اسپانسر ایالتی امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 •  ویزای 400 استرالیا ویزای موقتی است که افراد متخصص شرایط اخذ آن را خواهند داشت.
 •  ویزای 489 دیگر ویزای موقتی می باشد می باشد که با حمایت اسپانسر ایالتی و یا فامیلی می توان اقدام به اخذ آن نمود.

شرایط اخذ ویزای کار 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که در شغلی مهارت کامل دارند. و می توانند به صورت تخصصی عمل نمایند که بدون هیچ واسطه ای بوده و تنها مورد دخیل توانایی شخص خواهد بود. اما شرایط دیگری نیز جهت اخذ این ویزا لازمه پذیرش خواهد بود .که به برخی از این شرایط در ادامه اشاره کرده ایم:

 • سن فرد متقاضی نباید بیشتر از 50 سال بوده باشد و سلامت شخص باید مشخص شود.
 • داشتن توانایی های زبانی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود که حتما باید شخص متقاضی مدارک زبان انگلیسی خود را ارائه نماید و در صورت نداشتن توانایی های زبانی باید هر چه زودتر نسبت به فراگیری آن اقدام نماید. از جمله مدارک لازم برای اثبات آموزش های زبانی می توان به داشتن حداقل نمره 6 در چهار مهارت آیلتس اشاره نمود که فرد می تواند در صورت داشتن مدرک تافل نیز بر حسب برآورد سازی نمرات اقدام به اخذ ویزای 189 نماید.
 • فرد متقاضی باید در آزمون CEA حداکثر سه سال پیش از درخواست ویزا شرکت کرده و حداقل امتیاز 169 را اخذ کرده باشد.
 • داشتن حرفه ای متناسب با مشاغل مورد نیاز استرالیا کمک بسزایی در جذب متقاضی در مدت کوتاه تری خواهد شد و در صورت کلی می توان گفت عامل تعیین کننده سطح مهارت متقاضی خواهد بود.
برای اینکه با شرایط کاری در استرالیا آشنا شوید توصیه می شود که مقاله ای با نام ویزای کار استرالیا را مطالعه کنید.

ویزاهای کلاس ۱۸۶ و ۱۸۷

این ویزای کاری استرالیا مخصوص افرادی است که کارفرمایی در کشور استرالیا آنها را به صورت رسمی استخدام کرده باشد. در صورتی که شغل فرد از نظر اداره مهاجرت و انجمن های مربوطه مورد تایید باشد و کارفرما اجازه استخدام نیروی خارجی را داشته باشد فرد متقاضی می تواند اقامت دایم استرالیا را کسب کند.

ویزای کلاس ۱۸۹

ویزای ۱۸۹ استرالیا بهترین حالت ورود به خاک این کشور محسوب می شود. زیرا فرد متقاضی می تواند از طریق اخذ ویزای ۱۸۹ از ابتدا جهت اقامت دایم وارد استرالیا شود و هر جایی از این کشور را برای سکونت انتخاب کند. ویزای ۱۸۹ از طریق تخصص و مهارت کاری اخذ می شود.  فرد متقاضی می بایست در این زمینه موفق به کسب امتیاز ۶۵ گردد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189 مراجعه کنید.

ویزای کلاس ۱۹۰

این نوع از ویزای استرالیا از راه تخصص و مهارت با پشتیبانی یکی از ایالت های واقع در این کشور اخذ می شود. زمانی که فرد متقاضی به دلیل نداشتن امتیاز کافی ( امتیاز ۶۵ ) واجد شرایط لازم جهت اخذ ویزای استرالیا نیست. می تواند از روش غیر مستقیم به اقامت دایم در این کشور دست یابد. در این روش فرد متقاضی می تواند با درخواست اسپانسر از یکی از ایالت های کشور استرالیا که مهارت فرد در آنجا مورد نیاز است. امتیاز مورد نیاز خود را کسب نماید. این روش زمانی نتیجه بخش خواهد بود. که تخصص شغلی فرد متقاضی در فهرست اداره مهاجرت ایالتی که قرار است اسپانسر او شود موجود باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190  مراجعه کنید.

ویزای کلاس ۴۸۹

این نوع از ویزای استرالیا مانند ویزای ۱۹۰ از راه مهارت و تخصص اخذ می شود. با این تفاوت که فرد متقاضی در آغاز کار اجازه اقامت چهار ساله به صورت مشروط را خواهد داشت و الزامی است که به مدت ۲ سال در منطقه ای که اسپانسر او شده است. سکونت نموده و مشغول به کار شود. همچنین فرد متقاضی می تواند از طریق همسر یا یکی از اقوام درجه یک خود که مقیم استرالیا هستند و در منطقه ای خاص یا ایالتی که مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا است. زندگی می کنند امتیاز لازم جهت اخذ ویزای استرالیا را به منظور اقامت دایم کسب نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای استرالیا به مقاله ی چگونه از طریق ویزای 489 به استرالیا مهاجرت کنیم؟ مراجعه کنید.

ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا و اقامت کانادا زمانی امکان پذیر خواهد بود که کشور کانادا نسبت به مشاغلی اعلام نیاز نماید که معمولا شغل های مرتبط به مهندسی عمران، صنایع، برق و کامپیوتر، جوش کاری، مکانیک، آشپزی، نجاری، حسابداری، خدمات دولتی از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در اکثریت مواقع می باشند.

می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا را از طریق وب سایت کار و سرمایه کانادا مشاهده نمائید. اخذ ویزای کار کانادا به گونه ای خواهد بود که فرد متقاضی باید متعهد شود که در زمان اقامت در کانادا به کار کردن برای کار فرمای خود مشغول باشد.

نکاتی مهم در خصوص کار درکانادا

افراد باید بدانند که هدف ازگرفتن  ویزای کاری کانادا علاوه بر یک دلیل برای پیوستن به این کشور. حال به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه و در برخی موارد نیز از طریق شهروندان کانادایی و افرادی که تابعی این کشور را دارند. این است که از طریق بازار کار درکانادا به موقعیت مناسبی دست یابید و به درجات بالا برسید.

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت میباشد این است. که باید بدانید که سازمان مهاجرت کانادا تنها افرادی را میپذیرد که در شغل مورد نیاز این کشور حرفه ای بوده و مهارت داشته باشند. پس این موضوع نشان میدهد که تعداد محدودی از مشاغل مورد نیاز درکانادا وجود دارد .

بهترین و مناسب ترین روش برای دریافت ویزای کاری کانادا و کار درکانادا داشتن یک کارفرمای کانادایی میباشد. که این موضوع به عنوان یک فاکتور کامل برای دریافت ویزای کاری کانادا محسوب میشود .

سازمان مهاجرتکانادا زمانی به متقاضیان ویزای کاری کانادا را میدهد که بداند LMIA آن شخص مثبت بوده باشد .

باید این نکته را بخاطر داشته باشید که ویزای کاری کانادا اکثرا موقت میباشد.  افرادی که برای کار درکانادا از این طریق اقدام میکنند باید این ویزا را درکانادا تمدید نمایند .

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  کار درکانادا مراجعه کنید.

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

طبق اطلاعات ذکر شده و آخرین آمار هر دو کشور استرالیا و کانادا از جمله قطب های کاری جهان هستند. که به دلیل پیشرفت روز افزون کسب و کار در این کشور ها شاهد مهاجرت بسیاری از طریق ویزای کار به این کشور ها هستیم.

 1. هر دو کشور برای اقامت و کار کردن مناسب خواهد بود. اما میزان درآمد در کشور استرالیا بیشتر از کانادا خواهد بود.
 2. هر یک از کشور های کانادا و استرالیا شرایط ویژه ای جهت پذیرش نیروی کار در نظر گرفته است. که مهم ترین شرط داشتن مهارت و تخصص کافی خواهد بود.
 3. ویزا های کانادا نیز در چند حالت ارائه می شوند که برخی موقت و برخی دائمی هستند.
 4. در حالت کلی می توان گفت اخذ ویزای کار استرالیا راحت تر از ویزای کار کانادا خواهد بود.  جهت اخذ جواز ویزای کار کانادا باید فیلتر های بیشتری را بگذرانید.

هزینه های زندگی در استرالیا و کانادا

هزینه زندگی از جمله عوامل تاثیر گذار در انتخاب منطقه خواهد بود. در همین راستا لازم به ذکر است که کشور استرالیا را می توان کشوری گران دانست و تمامی خدمات شهری. مسکن و خورد و خوراک قیمت بالایی خواهند داشت. اما نمی توان به دلیل هزینه های زیاد کشور استرالیا را نامناسب دانست. چرا که میزان درآمد نیز متناسب با هزینه ها بالاتر می باشد. کشور کانادا معمولا تقاضای کمتری برای شغل نسبت به استرالیا خواهد داشت و حقوق خوبی برای کارکنان در نظر گرفته است. همچنین هزینه های زندگی در کانادا را نمی توان بالا دانست. اما امروزه به دلیل افزایش قیمت دلار زندگی در هر دو این کشور ها کمی با سختی امکان پذیر خواهد بود.

 

انواع ویزای استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:سفارت استرالیا و سفارت کانادا

سوال های متداول ویزای کار کانادا و استرالیا

🙋‍♀️1.برای دریافت جاب آفر کانادا چه باید کرد؟

 • برای دریافت پیشنهاد شغلی,باید به جستجوی شغل در این کشور بپردازید و  پس از پیدا کردن کار اقامت کاری دریافت خواهید کرد.

🙋‍♀️2.پس از چه مدت کار در کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

 • یکی از مزیت های کار درکانادا این است که به محض ورود به این کشور برای کار, اقامت دائم این کشور به شما تعلق میگیرد.

🙋‍♀️3.برای دریافت ویزای کار کانادا چه نمره ی زبانی امتیاز بیشتری دارد؟

 • نمره ی آیلتش 6.5 به بالا برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز محسوب میشود.

🙋‍♀️4.آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری با اقامت دائم کانادا وجود دارد؟

 • در صورتی می توانید این ویزا را دریافت کنید. که با یک فرد کانادایی یا مقیم دائم کانادا ازدواج کنید و آن فرد اسپانسر شما در داخل خاک کانادا شود. در این حالت می توانید مجوز کار در کانادا بگیرید و آن قدر در کانادا بمانید که اقامت دائم کانادا را نیز بگیرید.

🙋‍♀️5.فردی که ویزای کاری کانادا را دریافت میکند میتواند همراه داشته باشد؟

 • کانادا به دارندگان ویزای کاری امکان داشتن همراه را داده است. حتی در مواقعی با اثبات وابستگی میتوان والدین بالای 60 سال را نیز با این ویزا, همراه کرد.

🙋‍♀️6.هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا چه میزان است؟

 • به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است. برای یک خانواده  ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است. که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

🙋‍♀️7.مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری به چه صورت است؟

 • مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری در واقع یک نوع روش جدید برای ارائه درخواست فرد متقاضی برای اخذ ویزا و مهاجرت وی به کاناداست. برنامه ای که از طریق آن در مدت زمان خیلی کمتر نسبت به زمان گذشته. تمامی فرایند مهاجرت از ارائه درخواست گرفته تا اخذ ویزا به اتمام خواهد رسید.

🙋‍♀️8.کشور کانادا به چه مشاغلی بیشتر نیاز دارد؟

 • تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی/سرپرستان خدمات مواد غذایی/حسابرسان/طراح گرافیک و … از جمله شغل های مورد نیاز این کشور میباشند.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات