مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کشور کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا
کشور کانادا

کشور کانادا(به انگلیسی: Canada)  در شمال قاره آمریکای شمالی است. که از ده استان (فدرال) و یازده مرکز اداری و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. در زبان فارسی، نام کانادا بر اساس تلفظ فرانسوی آن رواج یافته‌است.

 

دوره های آموزش زبان انگلیسی در کشور کانادا یکی از راه های اقامت است شما میتوانید در دوره های آموزش زبان انگلیسی در کشور کانادا شرکت کنید و اقامت کانادا را کسب کنید اقامت تحصیلی کانادا راهی آسان برای اخذ اقامت کانادا میباشد.

دوره های آموزش زبان انگلیسی در کشور کانادا

آموزش زبان انگلیسی – تدریس

بسیاری از دانشگاه­های کشور کانادا برنامه آموزش زبان انگلیسی را در پروسه کاری خود در نظر می­گیرند. تحصیل زبان در این دوره­ها راه را برای انتقال مفاهیم در مقاطع بالاتر برای کسانی که می­خواهند تحصیلات خود را دامه دهند آسان­تر می­کند از طرف دیگر یادگیری زبان انگلیسی تضمینی برای ایجاد فرصت­های شغلی بیشتری در آینده خواهد شد. پس نیاز به یک پایه از زبان انگلیسی خواهید داشت.

ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا
ویزای تحصیلی

یکی از کشورهای پرطرفداری که حجم بسیاری از دانشجویان را برای اخذ ویزای تحصیلی  به خود جذب کرده است کانادا می‌باشد. اکثر دانشجویان متقاضی  درصدد هستند تا شرایط ویزای تحصیلی کانادا را جویا و سپس برای اخذ آن اقدام کنند. به همین خاطر به دنبال موسسه‌ای معتبر هستند تا بتوانند شرایط لازم برای تحصیل در کانادا و همچنین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را برایشان شرح داده و بعد از سنجش شرایط و همچنین پذیرش از دانشگاه مورد نظری که می‌خواهند از طریق ویزای تحصیلی کانادا گرفته شود اقدام کنند.

چرا بازار تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار رونق دارد؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که دلایل متعددی در این امر دخیل هستند. شاید اولین پاسخی که به ذهن آدم می رسد. جایگاه علمی مراکز آموزشی کانادا باشد زیرا تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در ردیف صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بنابراین تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی طلایی برای تحصیل در دانشگاه های بزرگی چون دانشگاه کانکوردیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه ام سی جیل، دانشگاه کلگری، دانشگاه ام اس مستر و… . بشمار می رود؛ فرصتی که در ازای پرداخت هزینه نه چندان زیادی کسب خواهد شد. واقعاً چه چیزی بهتر از تحصیل در مراکز علمی بزرگ دنیا در مقابل پرداخت شهریه ای مقرون بصرفه است.

از طرف دیگر چون مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم می کنند. در نتیجه تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی برای یادگیری این دو زبان زنده دنیا نیز تلقی می شود.

یکی دیگر از عواملی که افراد را برای تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا ترغیب می کند. این است که دانشجویان در حال تحصیل در کانادا اجازه دارند که در حین تحصیل و حتی تا یک سال پس از فارغ التحصیلی کار کنند. بعد از این مدت هم می توانند برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند و برای همیشه جذب بازار کار پویای این کشور پهناور آمریکایی بشوند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا مراجعه کنید.

 

کانادا دومین کشور پهناور جهان

کانادا دومین کشور بزرگ جهان می‌باشد و درصد زیادی از ایرانیان مقیم این کشور می‌باشند در کل ایرانی‌های بسیاری علاقمند هستند که از طریق ویزای تحصیلی کانادا وارد خاک این کشور شده و سپس برای گرفتن اقامت، از طرق مختلف اقدام کنند.به همین خاطر ما در این مقاله شرح مختصری از ویزای تحصیلی کانادا، مدارک موردنظر جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و دیگر اطلاعاتی که برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است خدمتتان ارائه می‌دهیم.

 

مواردی که برای شما ویزای تحصیلی صادر نمی شود

 1. زمانی که متقاضی قصد این را دارد که دوره تحصیلی‌اش کمتر از ۶ ماه بوده باشد.
 2. زمانی که شما پرسنل یک نماینده خارجی در کانادا بوده باشید ویزای تحصیلی کانادا به شما تعلق نمی‌گیرد.
 3. زمانی که شما اعضای خانواده یک نماینده خارجی باشید.
 4. کودکان خردسال والدینی که از طریق ویزای کاری کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده‌اند.
 5. کودکان خردسالی که والدین آن‌ها می‌خواهند به‌عنوان پناهنده خود را به خاک کانادا برسانند.

و در آخر زمانی ویزای تحصیلی کانادا به متقاضی داده نمی‌شود که فرد متقاضی عضو نیروهای مسلح بوده باشد.[مهاجرت کاری به کانادا به دلیل سیستماتیک بودن این کشور رواج بیشتری یافته است و هر ساله افراد متخصص بسیاری توسط این ویزا به کانادا مهاجرت می نمایند. ویزای پیشنهاد کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که کار تخصصی آنها یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا بوده باشد. جهت اطلاع از مشاغل مورد نیاز کانادا می توانید از طریق وب سایت کارو سرمایه کانادا اقدام نمائید که تمامی مشاغل مورد نیاز در این وب سایت ذکر شده است.

داشتن تخصص و مهارت کاری عامل تاثیر گذار در انتخاب فرد خواهد بود که باید همراه با سابقه کاری ارائه گردد. شغل های بسیاری در کانادا وجود دارند که نیاز به نیروی کاری متخصص داشته و هر ساله به تعدادی نیروی کار اعلام نیاز می نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار زمانی امکان پذیر خواهد بود که کشور کانادا نسبت به مشاغلی اعلام نیاز نماید که معمولا شغل های مرتبط به مهندسی عمران، صنایع، برق و کامپیوتر، جوشکاری، مکانیک، آشپزی، نجاری، حسابداری، خدمات دولتی از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در اکثریت مواقع می باشند البته می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا را از طریق وب سایت کار و سرمایه کانادا مشاهده نمائید.

 

کشور کانادا
پیشنهاد کار

مهاجرت از طریق پیشنهاد کار به گونه ای خواهد بود که شما باید متعهد شوید که برای اسپانسر خود کار کرده و نیاز های وی را برطرف نمائید. معمولا کار فرمایان کانادایی به دلیل کمبود نیروی کارآمد اقدام به پیشنهاد کار به کشور های خارجی می نمایند پس باید تمام توان خود را بکار بگیرید تا تمامی اعمال خواسته شده را به درستی انجام دهید.

مشکلات در پیش رو مهاجران برای یافتن کار

البته یافتن کار مناسب در کانادا با مشکلاتی نیز همراه است. در طی ساله­های گذشته میزان مهاجرت به کانادا به میزان چشمگیری افزایش یافته و این خود تبدیل به عاملی شده است که یافتن کار را برای مهاجران دشوارتر کرده است.

از طرفی مهاجرانی که از سرزمین خود به منظور یافتن کاری مناسب دل بریده و راهی دیاری ناآشنا شده ­اند انتظار دارند کاری مناسب و هم شأن خود بیابند. بدیهی است که آنان تن به هر کاری نمی­دهند. کارفرمایان کانادایی هم سختر به تازه واردان اعتماد می­کنند و کمتر راضی می­شوند با این افراد همکاری نمایند.

بی­ تجربگی مهاجران، بی­ اعتبار شمرده شدن مدارک تحصیلی خارجیان توسط کارفرمایان و عدم تسلط کافی به زبان از جمله مشکلات دیگری است که مهاجران برای یافتن کار مناسب با آن رو به رو هستند.

راهکارهایی برای رهایی از مشکلات یافتن کار در کشور کانادا

برای فرار از مشکلات ذکر شده در قسمت فوق، بهتر است مهاجران متقاضی کار در کانادا موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • به استخدام شرکت­ هایی درآیند که در خارج از کشور کانادا نیز فعالیت می­کنند.
 • این شرکت­ها از جمله شرکت­هایی باشند که خدماتشان متعلق به قشر خاصی است مثل شرکت­هایی که خدماتشان مخصوص مثلا̋ ایرانی­های مقیم کاناداست.
 • در شرکت­هایی مشغول به کار شوند که دستمزد پرداختی­شان کمتر از دستمزد جاری و دارای ساعات کاری زیاد هستند.
 • به صورت داوطلبانه به مدت چند ماه برای ایجاد سابقه در شرکت­ هایی کار کنند و سپس درصدد یافتن کاری مناسب­تر و بهتر باشند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  کار در کشور کانادا مراجعه کنید.

مراحل اخذ ویزای کشور کانادا از طریق پیشنهاد کار

باید بدانید که جهت ثبت نام 3 روش وجود خواهد داشت. که ما روش ثبت نام از طریق برنامه express entry را آموزش داده ایم:

در ابتدا باید فرمی را پر نمائید که در این فرم تمامی مهارت های کاری شما به همراه میزان تحصیلات، میزان آشنایی با زبان بر حسب مدرک، سوابق کاری و عواملی مشابه درخواست خواهد شد. که حتما باید فرم را با صداقت کامل پر نمائید چرا که تمامی اطلاعات ذکر شده باید همراه مدرک باشد.  همچنین صحت اطلاعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشته باشید که جهت تکمیل این فرم باید در کمتر از 60 روز اقدام نمائید. در صورت عدم توجه باید تمامی مراحل را از اول طی کنید پس از تکمیل اطلاعات می توانید تمامی مشاغل مورد نیاز کانادا را مشاهده نمائید. که با هر بار به روز رسانی وب سایت امکان وجود شغل های جدید خواهد بود. البته داشتن امتیاز کافی در انتخاب شما بسیار موثر خواهد بود. چرا که افرادی که امتیاز بالاتری کسب نموده اند در ابتدا برگزیده خواهند شد.

همچنین داشتن دعوتنامه از طرف یکی از ایالت های کانادا و یا پیشنهاد شغلی از یک اسپانسر قوی و داشتن مدرک تحصیلی بالا نیز در امتیاز دهی تاثیر گذار خواهد بود که پس از تایید اطلاعات و کسب امتیاز کافی دعوتنامه ای از طرف کانادا برایتان ارسال خواهد شد که باید کمتر از 3 ماه اقدام به مهاجرت به کانادا نمائید و در صورت عدم توجه به تاریخ ویزا لغو خواهد شد.

شرایط لازم جهت مهاجرت به کشور کانادا از طریق پیشنهاد کار

داشتن شرایطی جهت پذیرش کشور کانادا مورد نیاز خواهد بود. که باید ابتدا  به شرایط مورد نیاز توجه کرده و سپس اقدام به دریافت این ویزا نمائید. در ادامه به بررسی برخی از شرایط مورد نیاز این ویزا پرداخته ایم:

 • سن متقاضی تاثیر بسزایی در مورد قبول قرار گرفتن وی خواهد بود. چرا که هر چه سن متقاضی مناسب تر بوده باشد. امتیاز بیشتری کسب نموده و شانس انتخاب بیشتری نیز خواهد داشت. در حالت کلی می توان 30 سال را به عنوان بهترین امتیاز در نظر گرفت.
 • داشتن مدرک زبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.  حداقل مدارکی که فرد متقاضی باید ارائه دهد موارد زیر می باشد:

در آیلتس حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد و یا در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن. 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد. و حتما باید  clb7 را که مدرک دانایی زبان می باشد کسب نمائید.

 • میزان تحصیلات نیز حائز اهمیت خواهد بود که باید میزان تحصیلات خود را همراه با مدرک فارق التحصیلی ارائه نمائید.
 • برای ویزا های کانادا باید بضاعت مالی خود را نشان دهید. اما چون این ویزا از طریق پیشنهاد کار می باشد نیازی به این امر نخواهد بود و قرار داد و یا کاغذی از اسپانسر شما کافی خواهد بود.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

 • تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان نیست. اما میتوانید با داشتن نمرات خوب و سابقه ی تحصیلی عالی بورسیه دریافت کنید.

🙋‍♀️2.امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد؟

 • دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تا 3 سال میتوانند به جستجوی کاربگردند و در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

🙋‍♀️3.صدور ویزای دانشجویی کانادا چه مدت زمان میبرد؟

 • مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا بین هشت یا نه هفته می‌باشد. که در این زمان شما باید خود را برای جواب سفارت آماده نمایید. در صورت تائید و صدور ویزا نیز شما باید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را تکمیل کرده و سپس با رزرو بلیط به این کشور سفر نمایید. اما اگر با درخواست ویزا مخالفت شود در نامه‌ای که برای شما ارسال می‌گردد علت رد ویزا مطرح می‌گردد.

🙋‍♀️4.روش مهاجرت از طریق خوداشتغالی چیست؟

 • خوداشتغالی کانادا  ایجاد فضای کسب و کار به صورت مستقل به منظور کسب درآمد است. فرد خوداشتغال کارمند سازمان، شرکت و یا مؤسسه ­ای نیست و کارفرمایی ندارد. فرد خوداشتغال ریسک بالایی را متحمل می­شود چرا که از صفر تا صد کار را خود بر عهده می­گیرد.

🙋‍♀️5.در روش خود اشتغالی آیا اقامت دائم دریافت میکنیم؟

 • از جمله روش های مهاجرتی که اقامت دائم را برای مهاجر خواهد داشت این روش می باشد.

🙋‍♀️6.برنامه مهاجرتی استانی به کانادا (PNP) چیست؟

 • یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در یکی از استان های کانادا می باشد برای این کار ابتدا باید استان مورد نظر را انتخاب کرده و برای آن اقدام کنید.

🙋‍♀️7.امکان سرمایه گذاری در کار کشاورزی در کشور کانادا وجود دارد؟

 • بله.افرادی که دارای 3 سال سابقه ی کار کشاورزی هستند , میتوانند از طریق خوداشتغالی به این کشور مهاجرت کنند.

🙋‍♀️8.بعد از چه مدت پس از مهاجرت  میتوان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

 • با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب میکنید این مدت بیت 3 تا 5 سال طول خواهد کشید .که پس از این مدت میتوانید اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

 

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!