مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

خلاصه مقاله : مهاجرت به استرالیا امروزه یکی از گزینه‌ های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. داشتن امتیازبندی مهاجرت به استرالیا برای مهاجرت‌های کاری مورد نیاز است. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. استرالیا برای مهاجران خود سیستم امتیازبندی مهاجرت به این کشور راه اندازی کرده است.
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

فهرست مقاله
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا از طریق کسب امتیاز صورت می گیرد. این امتیاز که به دلیل فاکتورها و شرایط گماشته شده توسط سازمان ارزیابی مشاغل استرالیا داده می شود، احتمال مهاجرت متقاضیان به دنیای بزرگ غرب را بالا می برد.

مهاجرت به استرالیا یکی از پر طرفدارترین انتخاب ها جهت اقامت موقت و دائم است. این کشور به دلیل وسعت  و ثروت و اقتصاد توانمند زبان زد است و سالانه مهاجرین زیادی از روش مهاجرت آنلاین به استرالیا جذب این کشور خود ساخته می شوند.

برخی از روش های مهاجرت به استرالیا عبارتند از: ویزای اسکیل ورکر، ویزای توریستی، ویزای خویشاوندی و … که در این مقاله به بررسی گرفتن اقامت دائم از طریق ویزای اسکیل ورکر خواهیم پرداخت.

این روش به کمک امتیازهایی که در جدول درج شده مربوط به محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا که در وب سایت سازمان مهاجرت ارزیابی استرالیا جمع شده است، انجام می گیرد.

اخذ ویزا و گرفتن اقامت در استرالیا از طرق مختلفی انجام پذیر است که در بین آن محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا به روش امتیازبندی از اهمیت ویژه تری برخوردار است.

از مشخصاتی که منجر به مهاجرت گسترده و گرفتن امتیاز بالا از طریق محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا است، به شرح زیر است:

1

 جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر

2

 مساحت 7686850 کیلومتر مربع

3

 زبان انگلیسی و گویش استرالیایی

4

 دارای ملکه به عنوان بالاترین مقام کشور

5

 متشکل از دو مجلس سنا و نماینده های مجلس

6

 شامل حزب هایی همچون لیبرال استرالیا، حزب کارگر، حزب سبز

7

 سالن های تئاتر و گالری های هنری زیبا و فراوان

8

 فرهنگ اصیل و با قدمت

9

 کشوری با مدل های ورزشی و المپیادی بی شمار

10

 موسیقی و هنر

11

 اقتصادی مستقل و جزء سرزمین های ثروتمند دنیا

12

 دارای 6 ایالت و شامل 2 قلمرو

13

 ایالت و قلمروهایی مانند   QLD –  SA-  TAS – VIC – WA – NT  – ACT

 

راه های گرفتن امتیاز جهت محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا

سیستم امتیاز مربوط به محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا که می بایست حداقل 65  امتیاز را از طریق ویزای اسکل ورکر کسب نمایند، به دو روش زیر انجام پذیر است. هر یک از این دو راه برای کسب امتیاز در زمینه ی محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا لازمه مفید است.

 1.  از روش تخصص و مهارت شغلی
 2.  از روش سرمایه گذاری

امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص کاری

این کشور پهناور و غنی استرالیا از طریق تخصص و مهارت کاری روشی رایج و محبوب بین متقاضیان است متقاضیانی که به دلیل مهارت و تخصص کاری برای اقامت در استرالیا در جدول محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا منتظر کسب امتیاز حداقلی یعنی 65 می باشند باید واجد شرایطی باشد.

متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا در جمع آوری امتیاز جدول، می بایست حرفه ای را بداند که علاوه بر مهارت بسیار در آن، مشمول تقاضای کارفرما قرار گیرد. یعنی کارفرمایان در استرالیا به آن حرفه نیاز در حیطه کاری خود نیاز داشته باشند.

شغل هایی که مد نظر سازمان ارزیابی مشاغل در استرالیا می باشد، مهمترین فاکتور برای کسب امتیاز بیشتر خواهد بود. این نهاد با ارزش گذاری و بررسی شرایط، سابقه و تخصص کاری متقاضی اقدام به مهیا کردن مهاجرت وی خواهد کرد.

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

لیست برخی از عناوین شغلی در سال 2020 که در سازمان ارزش گزاری مربوط به محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا درج شده است عبارتند از:

 1.  فناوری اطلاعات
 2.  آرایشگر و آشپز
 3.  مهندس ساخت و ساز
 4.  بازرس
 5.  تراشکار
 6.  متخصص برق
 7.  برنامه نویس وب
 8.  تعمیرات کشتی
 9.  تکنسین در حیطه های مختلف همچون: معماری و نقشه برداری، مهندسی مکانیک و الکترونیک و ..
 10.  تعمیرات ابزارآلات
 11.  ساخت قطعات تخصصی
 12.  جواهر ساز
 13.  دامدار و …

 

در حالت کلی مشاغلی که استرالیا به آن نیاز دارد به سه دسته تقسیم می شود. دسته اول شغل هایی است که ممکن است برای جذب به درازا بکشد، دسته دوم منطقه های مخصوصی است که فقط به آن حرفه نیاز دارند و دسته سوم شغل هایی که در زمان محدود این کشور جذب خواهد کرد.

شرایط لازم جهت  کار در استرالیا

از مهمترین شرایط کار داشتن حرفه ای مورد نیاز  می باشد که در صورت نبود حرفه در رابطه با مشاغل مورد نیاز  استرالیا باید از نسبت به یافتن اسپانسر شیپ اقدام نماید که طبیعتا کار سخت تری خواهد بود. از دیگر شرایطی که باید فرد متقاضی داشته باشد می تواند به مهارت وی به زبان انگلیسی اشاره کرد که جهت زندگی  امری ضروری خواهد بود. جهت اطلاع از مشاغل مورد نیاز  استرالیا می توانید به وب سایت های کار  استرالیا مراجعه نمائید و یا از طریق وب سایت اختصاصی کار  استرالیا مشاغل مورد نیاز  استرالیا را جویا شوید.

چنانچه شغل مورد نظر خود را یافتید باید مدارک مورد نیاز جهت کار را به مراکز مربوطه تحویل دهید تا اقدامات لازم جهت بررسی سابقه کاری شما و همچنین بررسی مدارک صورت گیرد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی کار در استرالیا مراجعه کنید.

 

شرایط لازم برای کسب امتیاز محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت

 •  افرادی که دارای سن 18 تا 25 سال هستند امتیازی برابر با 35، سنین 26 تا 33 دارای امتیاز 30، سنین 34 تا 40 امتیاز 25 و رده سنی 41 تا 45 امتیاز 15 را کسب خواهند نمود.
 • داشتن مدرک زبان و کسب نمره حداقل 7 در آزمون های آیلتس موجب امتیاز 10 در مهاجرت به استرالیا خواهد شد.
  اگر در همه مهارت های مربوط به مدرک زبان آیلتس تسلط داشته باشید با کسب امتیاز 20 جدول امتیاز بندی از طریق مهارت را پر خواهید کرد. همچنین دیگر مدارک زبان نیز مورد قبول برای مهاجرت خواهد بود
 •  در مورد مدارک تحصیلی اگر تحصیلات فوق دیپلم باشد امتیاز برای متقاضی 10، برای کارشناسی و کارشناسی ارشد مشمول امتیاز 15 و برای دکترا 20 امتیاز را از آن خود خواهید کرد. شغل و حرفه حتما باید با مدرک تحصیلی مرتبط باشد.

سازمان ارزیابی مشاغل

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

همچنین با توجه به مدرک تحصیلی متقاضی و اعتبار دانشگاه تحصیل وی در کشور ایران که جزء دانشگاه های تراز اول قلمداد شود، وزارت آموزشی استرالیا آن مدرک را با مدرک تحصیلی دانشگاه های کشور خود برابر می داند.

 1. سابقه کار با توجه به رشته تحصیل برای محاسبه آنلاین مهاجرت در استرالیا یک امتیاز مثبت خواهد بود. اگر این سابقه کار در کشوری به غیر از استرالیا و حداقل 8 سال باشد، امتیازی برابر 15 در جدول امتیاز دهی برای وی درج می شود.
 2. از امتیازات برتر محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا در این زمینه آن است که در صورتی که سابقه کار هم نداشته باشید، با توجه به مشاغلی که سازمان ارزیابی مشاغل لحاظ کرده و نیازمند است، می توانید امید زیادی برای انتخاب داشته باشید.
 3. امتیازات کسب شده همسر 5 خواهد بود که با وجود شرایطی همچون سن کمتر از 45، شغلی مناسب با توجه به لیست نهاد ارزیابی مشاغل، لحاظ می گردد.
 4. داشتن امتیاز 5 برای ویزای کاری و مهارتی 190، 5 و برای ویزای 489 ، 10 می باشد. این نوع ویزا را که مربوط به ایالت های مختلف استرالیا است، اسپانسر شیپ می نامند.
 5. تحصیلات در استرالیا موجب به کسب امتیاز 5 برای متقاضی خواهد بود. از طرفی قبولی در آزمون ناتی کسب امتیاز 5 را در جدول امتیازات مهاجرت به استرالیا در بر خواهد داشت.

در نهایت سازمان مشاغل ارزیابی استرالیا با در نظر گرفتن مجموع امتیازات افرادی که تمایل به اقامت دائم استرالیا را دارند اقدام به جذب و اقامت دائم مهاجرین می کند.

مقاله پیشنهادی:شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مهاجرت به استرالیا با اسپانسر شیپ چند امتیاز دارد؟

 • امتیاز مهاجرت به استرالیا با داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۱۹۰ در حدود ۵امتیاز و داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۴۸۹ در حدود ۱۰ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت.

🙋‍♀️2.تحصیل در استرالیا میتواند برای متقاضی, امتیازی به همراه  داشته باشد؟

 • تحصیل در استرالیا به مدت ۲سال می‌تواند یاریگر فرد متقاضی بوده و در حدود ۵امتیاز برای وی داشته باشد. مهارت‌های همسر متقاضی ۵امتیاز برای فرد دارد.

🙋‍♀️3.چه راه هایی برای  مهاجرت به  استرالیا جهت کار وجود دارد؟

 • ویزا های کاری استرالیا به 8 مدل تقسیم شده اند که بسته به نوع شرایط فرد متقاضی متفاوت است.

🙋‍♀️4.چه شغلهایی را میتوان در استرالیا به صورت پاره وقت داشت؟

 • فروشندگی در فروشگاه های مختلف از جمله سوپر مارکت ها و پوشاک و عطر فروشی ها/فعالیت در صنایع گردشگری از جمله هتلداری و آژانس های مسافرتی/رستوران ها/تدریس های خصوصی برای برخی از دروس/کارهای پاره وقت در کارخانه ها و شرکت ها/کار در چاپخانه ها.

🙋‍♀️5.هزینه ی زندگی در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه ی زندگی در استرالیا به عوامل بسیاری بستگی دارد که به طور میانگین برای یک نفر در ماه چیزی حدود 4 هزار دلار خواهد بود.

🙋‍♀️6.چه افرادی امکان دریافت پیشنهاد کاری را دارند؟

 • افرادی که زمینه ای خاص تخصص  و مهارت دارند از طریق کارفرما از طرف دولت یا ایالتی که نیاز به نیروی کار دارد دعوت به کار میشوند.

🙋‍♀️7.برای مهاجرت به استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • سن فرد متقاضی نباید بیش از 49 سال باشد

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات