مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

خلاصه مقاله : روش محاسبه آنلاین مهاجرت به کانادا یکی از روش های اینترنتی بسیار پر طرفدار مهاجرت بین ایرانیان است که با توجه به امتیازاتی که متقاضی مهاجرت کسب می نماید احتمال واجد شرایط بودن وی را برای مهاجرت به کانادا با توجه به ضوابط سازمان مهاجرتی این کشور بالا می برد. طبق فرم های دقیق و اصولی که در سازمان محاسبه آنلاین مهاجرت به کانادا موجود است، داوطلبان  و متقاضیان می توانند با تکمیل آن امتیازاتی را که در مدت ثبت نام خود کسب نموده اند محاسبه نمایند.
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

فهرست مقاله
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کشور کانادا می باشند ، محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که با این محاسبه مشخص می شود که آیا واجد شرایط مهاجرت به این کشور هستند یا خیر .

سازمان مربوط به مهاجرت در کشور کانادا بنا به ویژگی های خاصی از افراد متقاضی برای آنها امتیازات ویژه ای را تعیین نموده است و در صورتی که فرد مهاجر حد معینی از امتیاز را کسب نماید درصد شانسش برای مهاجرت به کشور کانادا بیشتر خواهد شد .

شایان ذکر است امتیازات در نظر گرفته شده از طرف سازمان مهاجرتی کانادا برای روش های استانی با سایر روش ها تفاوت دارد .

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا از 100 امتیاز

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

هنگامی که فردی می خواهد برای دریافت اقامت در کشور کانادا در سایت سازمان مربوط به مهاجرت در این کشور ثبت نام نماید لازم است که دو بار امتیازش را محاسبه نماید ، بار اول محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا از 100 امتیاز صورت می گیرد و چنانچه امتیاز فرد در این مرحله بالای 67 باشد لازم است که بار دوم امتیازش را از 1200 محاسبه نماید و اگر چنین نباشد باید سعی کند امتیازش را بیشتر از 67 شود .

موضوعات مورد نظر در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

 •  سن
 • میزان تحصیلات
 • تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • سوابق کاری
 •  انطباق پذیری
 • پیشنهاد شغلی در کشور کانادا

سن

حداکثر امتیاز مربوط به سن در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 12 امتیاز می باشد که به رده‌‌ی سنی 18 تا 35 سال تعلق دارد و بقیه امتیازات به شرح زیر است :

محدوده سنی

امتیاز

زیر 18 سال

0 امتیاز

35-18 سال

12 امتیاز

36 سال

11 امتیاز

37 سال

10 امتیاز

38 سال

9 امتیاز

39 سال

8 امتیاز

40 سال

7 امتیاز

41 سال

6 امتیاز

42 سال

5 امتیاز

43 سال

4 امتیاز

44 سال

3 امتیاز

45 سال

2 امتیاز

46 سال

1 امتیاز

47 سال و بالاتر

0 امتیاز

میزان تحصیلات

حداکثر امتیاز مربوط به تحصیلات در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 25 امتیاز می باشد که متعلق به مدرک دکترا است .

 • مدرک دکترا : 25 امتیاز
 • مدرک کارشناسی ارشد : 23 امتیاز
 • دو مدرک کارشناسی : 22 امتیاز
 • مدرک کارشناسی حداقل سه ساله : 21 امتیاز
 • مدرک کاردانی دو ساله : 19 امتیاز
 • مدرک کاردانی یک ساله : 15 امتیاز
 • مدرک دیپلم : 5 امتیاز

شایان ذکر است اگر مدرک تحصیلی فرد متقاضی متعلق به خارج از کشور کانادا باشد لازم است مدرک وی مورد سنجش قرار بگیرد .

تحصیل در کانادا

 

زبان

حداکثر امتیاز برای تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی و یا هر دو زبان  28 امتیاز می باشد .

حداکثر امتیاز برای زبان دوم نیز 4 امتیاز می باشد .

سوابق کاری

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

حداکثر امتیاز برای سوابق کاری  15 امتیاز می باشد به این صورت که هر چه فرد متقاضی سال های بیشتری را به یک شغل اشتغال داشته باشد و در کارش متخصص و با تجربه تر باشد امتیاز بیشتری نیز در این مرحله کسب خواهد نمود .

انطباق پذیری

حداکثر امتیاز برای انطباق پذیری در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 10 امتیاز می باشد که شامل شرایط زیر می باشد :

 • اگر فرد متقاضی متاهل باشد و همسرش هم تصمیم داشته باشد همراه با او به کشور کانادا مهاجرت نماید که در این مورد حداکثر 5 امتیاز به او تعلق می گیرد .
 • در صورتی که یکی از اقوام فرد متقاضی در کشور کانادا مقیم باشد ، مخصوصا اگر یکی از اقوام درجه‌ی یک باشد برایش حداکثر 5 امتیاز دارد .
 • در صورتی که سطح زبان انگلیسی و یا فرانسوی همسر فرد متقاضی CB4 و یا بالاتر باشد برایش 5 امتیاز دارد .
 • در صورتی که در سال های گذشته فرد متقاضی و یا همسرش در کشور کانادا مشغول به تحصیل بوده اند حداکثر 5 امتیاز به او تعلق می گیرد .

در صورتی که فرد متقاضی در سال های قبل حداقل به مدت یک سال و به طور تمام وقت و همچنین مطابق با قوانین حاکم در کشور کانادا در این کشور اشتغال به کار داشته باشد حداکثر 10 امتیاز به او تعلق می گیرد و در صورتی که همسرش حداقل به مدت یک سال و به طور تمام وقت و همچنین مطابق با قوانین حاکم در کشور کانادا در این کشور اشتغال به کار داشته باشد حداکثر 5 امتیاز به او تعلق خواهد گرفت.

 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

 

پیشنهاد شغلی در کشور کانادا

حداکثر امتیاز برای پیشنهاد شغلی در کشور کانادا برای  امتیاز مهاجرت به کانادا 10 امتیاز می باشد در صورتی که فرد متقاضی پیشنهاد یک شغل به طور تمام وقت و حداقل به مدت یک سال را از یک کارفرما داشته باشد که این کارفرما تبعه‌ی کشور کانادا است این پیشنهاد کاری برای وی شامل حداکثر 10 امتیاز می شود .

امتیازهایی که مطابق با شرایط بالا محاسبه می شود باید بیشتر از 67 امتیاز باشد و اگر به 67 نرسد باید امتیاز بیشتری جمع شود .

متقاضیانی که در رابطه با محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا و انجام مراحل بالا حد نصاب امتیاز را کسب نکرده باشند لازم است که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی تسلط بیشتری پیدا کنند تا بتوانند مدرک معتبرتری ارائه دهند و همچنین سابقه‌ی کاری خود را افزایش دهند تا بتوانند امتیاز بیشتری را در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا به دست آورند و بتوانند اولین گام را برای مهاجرت به این کشور بردارند .

در این مقاله امتیاز مهاجرت به کانادا مورد بررسی قرار گرفت و موضوعاتی که در این رابطه مورد ارزیابی واقع می شوند نیز بیان شد ، در این مطلب روش امتیاز بندی از 100 امتیاز بیان شد ، شایان ذکر است که روش امتیاز بندی دیگری هم وجود دارد که امتیازها از 1200 امتیاز محاسبه می شوند ، فرد متقاضی با خواندن این محتوا می تواند امتیازش را برای مهاجرت به کانادا محاسبه نماید .

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

از دیگر راه‌های مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است.

در این نوع مهاجرت دو روش موجود است. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت، استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین این استانها هستند.

بعد از انتخاب استان مورد نظر برای مهاجرت پرونده خود را به هر یک این استان‌ها که انتخاب کرده‌اید ارسال ‌کنید. این پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شده و آزمایش و سوء پیشینه فرد بررسی می‌شود. فاکتورهایی که در نتیجه بررسی این پرونده موثر هستند بررسی می‌شوند و بعد از آن تایید اقامت دائم فرد بررسی شده و تغییرات مورد نظر در پرونده بررسی می‌شوند.

مشاغل موجود برای مهاجران کاری کانادا

متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا باید بدانند که حقوق این مشاغل متفاوت بوده و بر اساس دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود. میانگین حقوق این مشاغل ممکن است کمی کم‌تر یا بیشتر در نظر گرفته شود.

مشاغلی که در کانادا متقاضی بیشتری دارد، مشاغل مربوط به پزشکی و داروسازی، مشاغل مربوط به رشته‌های مهندسی در گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به رشته مدیریت با گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به محیط زیست، مشاغل حقوقی بخصوص مشاغل مربوط به وکالت، مورد نظر هستند.

مشاغل ساختمانی و مشاغل حرفه‌ای مثل جوشکاری، لوله‌کشی، رانندگی و آشپزی نیز از مشاغلی هستند که در این کشور مورد نیاز هستند. آنچه در این مورد جالب است این است که حقوقی که برای این مشاغل در کشور کانادا پرداخت می‌شود، چندان متفاوت از هم نیستند، یعنی تفاوت خاصی از لحاظ میزان پرداخت بین مشاغل تخصصی و مشاغل حرفه‌ای وجود ندارد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مهاجرت کاری به کانادا  نگاهی بیندازید.

منبع: سفارت کانادا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.از کجا بدانیم نرم افزار های امتیاز بندی دقیق هستند ؟

 • نرم افزارهای زیادی در سایت های شناخته شده در این زمینه شروع به فعالیت گسترده نموده اند. و به طور 24 ساعته طبق قوانین و تغییرات مهاجرتی کانادا، محاسبه آنلاین مهاجرت به کانادا را بروز می کنند. تا محاسبات به راحتی و  در تازه ترین نوع خود صورت گیرد.

🙋‍♀️2.جدول CRS Point چیست؟

 • جدولی که مربوط به نحوه محاسبات امتیاز و واجد شرایط بودن افراد برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. جدول امتیاز بندی  با نام CRS Point می باشد. جدول ذکر شده دارای تعداد امتیاز 1200 برای مهاجرت به کانادا است. که هر چه میزان امتیاز شخص بیشتر باشد شانس مهاجرت وی بالاتر خواهد رفت.

🙋‍♀️3.آیا دریافت 1200 امتیاز امکان پذیر است؟

 • اگر این 1200 را به دو قسمت 600 تایی تقسیم کنیم، 600 امتیاز آن مربوط به عواملی غیر شغلی است. و 600 امتیاز دیگر با توجه به درخواست کارفرما برای نیروی کار خواسته شده که تخصص لازمه را دارد، می باشد.

🙋‍♀️4.محاسبه آنلاین مهاجرت به کانادا چه مزیتی دارد؟

 • تقریبا می توان گفت هر بار که این برنامه عملی شود. بالغ بر 4000 نفر مورد پذیرش قرار می گیرند. و در یک پروسه شش ماهه اقامت دائم را از طریق محاسبه آنلاین مهاجرت به کانادا به دلیل کسب امتیاز بالا، اخذ خواهند کرد.

🙋‍♀️5.تاهل افراد باعث کاهش امتیاز آنها میشود؟

 • از لحاظ امتیاز برای افراد متاهل 100 و افراد مجرد 110 می باشد.

🙋‍♀️6.آیا توانایی های همسر در این امتیاز دهی موثر است؟

 • داشتن همسر و ویژگی های او همچون تسلط بر زبان، تحصیلات و … 40 امتیاز خواهد داشت.

🙋‍♀️7.از چه طریق میتوان برای مهاجرت کاری کانادا اقدام کرد؟

 • مهاجرت کاری به کانادا در سال 2020 از دو طریق امکان‌پذیر است. از طریق تخصص و از طریق مهاجرت به روش استانی.

🙋‍♀️8.سابقه کاری در دریافت مهاجرت کاری به چه صورت است؟

 • فرد برای دریافت مهاجرت کاری کشور کانادا حداقل باید 1 سال سابقه ی کاری مرتبط با تخصصش را داشته باشد.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!