مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

فهرست مقاله
مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک
مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اسپانیا یکی از کشورهای زیبا و ارزان قیمت اروپاست. همین شاخصه اسپانیاست که سبب شده  است بسیاری به سمت اقامت در این کشور و سرمایه‌گذاری در آن اندیشیده و هدایت شوند. یکی از راه‌های اقامت خرید ملک اسپانیا است.

از طریق خرید ملک در این کشور می‌توان با یک تیر دو نشان زد و علاوه بر خرید ملک برای اقامت، به سرمایه‌گذاری در این کشور پرداخت. طبق قوانین اسپانیا هر تبعه خارجی با خرید ملک در هر جای خاک اسپانیا یا جزایر تابع پادشاهی این کشور، می‌تواند اقامت آن را به دست آورد.

خرید ملک در اسپانیا، با ارزش پانصد هزار یورو می‌تواند اقامت در اسپانیا را برای دوست‌داران اقامت در این کشور، هموار کند. ممکن است املاکی زیر این قیمت هم در اسپانیا پیدا شوند، اما زیر این قیمت، داشتن هر ملکی، نمی‌تواند شرایط اقامت در اسپانیا را برای شما فراهم کند زیرا مطابق قانون اقامت از طریق خرید ملک، سرمایه شما در این کشور، باید زیر پانصد هزار یورو نباشد. به این صورت اتباع خارجی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و مایل هستند در اسپانیا اقامت کنند می‌توانند با خریداری ملک به ارزش ۵۹۵ هزار دلار در این زمینه، اقدام کنند. متقاضیان اقامت در اسپانیا می‌توانند در همه کشورهای اروپایی امکان کار و زندگی داشته باشند.

جهت اقدام برای خرید ملک، شما می‌توانید از طریق یک دعوتنامه توریستی سه ماهه به این کشور سفر کنید و پس از عقد قرارداد خرید ملک، از یک دفتر اسناد رسمی نوبت بگیرید. پس از آن کد شناسایی که مربوط به این مورد است را از اداره پلیس گرفته و استعلام‌های مربوط به ادارات را انجام دهید و در روزی که نوبت دارید تمامی مدارک را به همراه قرارداد خرید ملک، به دفترخانه اسناد رسمی ارائه کنید تا سند به نام شما ثبت شود. سپس درخواست اقامت و سند ملکی خود را به سفارت اسپانیا در ایران بدهید. بعد از طی این مراحل، بعد از گذشت ۶ ماه، به شما ویزای مولتی یک ساله داده می‌شود.

مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک

بعد از اینکه یک سال در اسپانیا اقامت داشتید می‌توانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید که در این صورت اگر خانواده داشتید اجازه دارید برای خانواده خود نیز درخواست ویزا کنید. اگر ویزای شما به اقامت موقت تبدیل شد پس از گذشت ۵ سال تمدید شده و می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. در مدت اقامت پنج ساله می‌توان بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کرد.

اما در این مدت اجازه فعالیت اقتصادی نخواهید داشت. زمانی که ویزای مالتی فرد به اقامت تبدیل شود می‌تواند فعالیت اقتصادی داشته باشد. اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک، لزوما به معنای امکان اشتغال و درآمدزایی فرد در اسپانیا نخواهد شد و در عین حال منعی برای اشتغال برای فرد هم نخواهد داشت. این موضوع کاملا به میل و درخواست فرد اقامت کننده بستگی دارد.

مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک نسبت به معایب این کار، بسیار بیشتر است. افرادی که از این طریق در اسپانیا اقامت می‌گیرند دارای حق سکونت در این کشور هستند. مهم‌ترین موقعیتی که از این طریق برای این افراد ایجاد می‌شود امکانات نامحدود آنها برای سفر به کشورهای حوزه شنگن است. از مزایای دیگر برای کسانی که از طریق خرید ملک در اسپانیا اقامت می‌کنند، امکان دریافت ویزای مالتی و امکان اقامت برای تمامی افراد خانواده فرد متقاضی اقامت در اسپانیا است.

این افراد به اشتغال و یا راه‌اندازی کسب و کار در اسپانیا نیازی ندارند. این افراد در ابتدای ورود به اسپانیا امکان دریافت اقامت موقت داشته و سپس اقامت دائم به آنها داده می‌شود. افرادی که از طریق خرید ملک در اسپانیا اقامت گرفته‌اند از پرداخت مالیات سالانه معاف هستند.

افرادی که از طریق خرید ملک در اسپانیا اقدام به اقامت در این کشور می‌کنند امکان افتتاح حساب در بانک‌های اروپا را پیدا کرده و در گرفتن ویزا برای کشورهای دیگر از سهولت برخوردار هستند. برای این افراد امکان تحصیل برای فرزندان خانواده، در اسپانیا بعد از اقامت، بلامانع بوده و امکان اقامت دائم این کشور پس از  ۵سال اقامت بدون وقفه در اسپانیا امکان پذیر است. امکان اخذ تابعیت پس از ۱۰ سال اقامت قانونی در اسپانیا، از مهم‌ترین مزایای اقامت از طریق خریداری ملک در این کشور است.

محدودیت‌های اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک در این کشور، معایب و محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد که نسبت به مزایای آن بسیار ناچیز بوده اما قابل توجه هستند.

برای مثال الزام به خرید ملک در این نوع از اقامت، ممکن است هزینه بسیار زیادی را به فرد تحمیل کند. با این حال اگر این نوع تحمیل هزینه توسط فرد، وی را به هدفش نزدیک کند می‌تواند بسیار مفید و کارساز باشد. ابتدای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک شاید برای افراد متاهل کمی سخت باشد زیرا در سال اول نمی‌توانند خانواده خود را همراه داشته باشند، اما چون چنین شرایطی با گذشت زمان، سبب حل شدن مسئله می‌شود، شاید اندکی زمان گذاشتن سبب رسیدن به هدف شود چون با گرفتن اقامت ۵ساله، فرد می‌تواند خانواده خود را نیز همراه داشته باشد.

در صورتی که فرد قصد ماندن همه روزه در اسپانیا را نداشته باشد طبق قانون این کشور باید حداقل یک سوم سال را در اسپانیا باشد و این برای افرادی که در ایران دارای کار دائمی هستند شاید در ابتدا مشکلاتی را ایجاد کند اما با گذشت زمان فرد باید برای رسیدن به هدف خود، برنامه‌ریزی کرده و به مرور از این محدودیت‌ها عبور کند.

کسانی که قصد اقامت اسپانیا از طریق ملک را دارند بدون شک تحقیق کرده و با برنامه وارد عمل می‌شوند. این افراد برای دست‌یابی به اهداف خود باید خود را با قوانین کشور اسپانیا وفق دهند. اندیشیدن به اینکه بتوانید از تمامی کشورهای عضو شینگن بدون هیچ محدودیتی دیدن کرده و به راحتی به نقاط مختلف این کشورها سفر کنید به حدی رویایی است که می‌توان تمام موانع را برای دست‌یابی به آن پشت سر گذاشت. اقامت در این کشور در صورت داشتن ملک و هم‌زمان تحصیل در آن، شاید بهترین شرایطی باشد که یک فرد بتواند آرزوی آن را در ذهن بپروراند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!