مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

خرید ملک در آلمان

خلاصه مقاله : خرید ملک در‌ آلمان ازجمله فرصت‌های مناسبی است که می‌توان آینده درخشانی را برای خود و خانواده رقم زد. کشور آلمان، ازجمله کشورهایی است که افراد بیشماری درصدد مهاجرت و اخذ اقامت دائم با توجه به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در آن هستند. آلمان از نظر اقتصادی، دارای شرایط مطلوب و مناسبی ویژه سرمایه گذاران جهت کسب سود اقتصادی محسوب می‌شود. بدین جهت آلمان از مهاجرینی که قصد کسب سود اقتصادی برای کشور آلمان را دارا هستند، استقبال کرده و تسهیلاتی را نیز برای آنان شامل می‌شود. باتوجه به کسب منافع اقتصادی و سرمایه گذاری ارزی ازطریق خرید ملک در آلمان، می‌توان اخذ اقامت دائم را نیز کسب کرد. درواقع راه‌ها و مسیرهای فراوانی جهت مهاجرت و اخذ اقامت در آلمان وجود دارد که اگر نگاهی موشکافانه به آنها بیاندازیم، می‌توانیم از ثمرات آن بهره حاصل کنیم. سوالاتی در باب خرید ملک در آلمان و چگونگی شرایط آن برای متقاضیان شکل می‌گیرد که در این مقاله به شرح آن می‌پردازیم.

خرید ملک در آلمان

فهرست مقاله

خرید ملک در‌ آلمان ازجمله فرصت‌های مناسبی است که می‌توان آینده درخشانی را برای خود و خانواده رقم زد. کشور آلمان، ازجمله کشورهایی است که افراد بی شماری درصدد مهاجرت و اخذ اقامت دائم با توجه به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در آن هستند.

آلمان از نظر اقتصادی، دارای شرایط مطلوب و مناسبی ویژه سرمایه گذاران جهت کسب سود اقتصادی محسوب می‌شود. بدین جهت آلمان از مهاجرینی که قصد کسب سود اقتصادی برای کشور آلمان را دارا هستند، استقبال کرده و تسهیلاتی را نیز برای آنان شامل می‌شود.

باتوجه به کسب منافع اقتصادی و سرمایه گذاری ارزی ازطریق خرید ملک در آلمان، می‌توان اخذ اقامت دائم را نیز کسب کرد. در واقع راه‌ها و مسیرهای فراوانی جهت مهاجرت و اخذ اقامت در آلمان وجود دارد که اگر نگاهی موشکافانه به آنها بیاندازیم، می‌توانیم از ثمرات آن بهره حاصل کنیم. سوالاتی در باب خرید ملک در آلمان و چگونگی شرایط آن برای متقاضیان شکل می‌گیرد که در این مقاله به شرح آن می‌پردازیم.

 

جزئیاتی درباره خرید ملک در آلمان

 

متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان، اگر به اندازه کافی تحقیق کرده باشند می­دانند که هزینه­ های مرتبط با خرید و اجاره ملک در این کشور در سال­ های اخیر رو به افزایش بوده است به این صورت که بین سال­های 2008 تا 2013 میزان اجاره­ ها 15 درصد افزایش یافت و در همان سال­ ها میزان ارزش ملک به ازای هر متر مربع 23 درصد بالاتر رفته است.

با این وجود اموالی که افراد محلی و خارجی در آلمان دارند از جمله ملک، به عنوان سرمایه­ ای پایدار و مطمئن در آلمان محسوب می­شوند و خصوصاً بازار خرید و فروش ملک در آلمان بعد از سال 2008 رونق خوبی پیدا کرده است.

قیمت ملک در آلمان رشدی بیشتر از میزان درآمدها داشته است و روند این موضوع در آینده مشخص نیست. همین­طور دولت آلمان میزان مالیات را برای خرید ملک زیر 10 سال، افزایش داده است و همین امر باعث شده افرادی که در فکر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان هستند، به دنبال اقامت طولانی مدت باشند تا صرفه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر افزایش مالیات، هزینه انجام معاملات نیز افزایش یافته و به 7 تا 12 درصد رسیده است.

 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان نگاهی بیندازید.

شرایط خرید ملک در آلمان

 

افرادی که دارای سرمایه قابل قبولی جهت خرید ملک در آلمان هستند، و قصد دریافت ویزای آلمان را دارند می‌توانند ازطریق مشاوره با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات، اطلاعات لازم را کسب نمایند. با آگاهی بر اینکه خرید ملک در کشورهای دیگر همواره با قوانین و مقررات دشواری روبرو است و اما در آلمان، قوانین سخت و محدود کننده‌ای حاکم نیست، می‌توان آن را در جهت پیشبرد رشد سرمایه‌گذاری و موفقیت مالی، موقعیت بسیار عالی و مناسبی دانست.

 

آلمان، کشوری است با رفاه اقتصادی مطلوب که می‌تواند شرایط ایده‌الی را برای سرمایه گذار و متقاضی ایجاد کند. گفتنی است که شرایط خرید ملک و نحوه اخذ اقامت از طریق آن، در تمام مناطق آلمان یکسان بوده و تفاوتی ندارد. ازسوی دیگر قیمت و نرخ ملک در آلمان به نسبت کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا بسیار مقرون به صرفه است و از این جهت اغلب مهاجرین برای سرمایه‌گذاری به آلمان روی می آورند.

 

قیمت ملک در آلمان چه مقدار است؟

قیمت ملک در آلمان هر مترمربع ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ یورو است و این قیمت در قیاس با خرید ملک در کشورهای دیگر بسیار مناسب و به‌صرفه است. به فرض مثال قیمت یک آپارتمان کوچک ۳۰ متری حدود ۶۰ هزار یورو می‌باشد و قیمت یک آپارتمان صد متری حدود ۲۵۰ هزار یورو تخمین زده شده است. البته ناگفته نماند که ارزش ملک در شهرهای بزرگ آلمان مانند مونیخ و یا برلین به مراتب بیشتر و گرانتر است.

امتیازی که کشور آلمان برای خریداران ملک قرار داده است، آن است که هر تبعه اعم‌از افراد خارجی و حتی کسانی که دارای اقامت اروپایی نیستند نیز می‌توانند در این کشور، ملک مورد نظر خود را خریداری و آزادانه به سرمایه گذاری بپردازند. آلمان از نظر اقتصادی و سرمایه گذاری، کشوری قوی با قدرت اقتصادی درخشان در سطح اروپا است که می‌تواند سکوی ترقی بسیار مطلوب و کارآمدی برای مهاجرین محسوب شود.

یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما انتخاب های دیگری برای سرمایه گذاری در آلمان دارید که می توانید آنها را نیز انتخاب کنیدتوصیه می کنیم مقاله ای بانام سرمایه گذاری در آلمان را مطالعه کنید.

 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان چه مراحلی دارد؟

 

برای خرید ملک در کشور آلمان باید مراحل زیر را بگذرانید:

 • ملک مناسب خود را پیدا کنید.
 • وام مسکن مورد نظر خود را بررسی کنید و اصل پیشنهادات مربوطه را در این باره دریافت کنید.
 • برای تهیه قرارداد به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.(دفتر اسناد رسمی قرارداد فروش را تهیه می­کند.)
 • مراحل اخذ وام مسکن را تکمیل نمایید.
 • قرارداد را به امضا برسانید.
 • بعد از عقد قرارداد، دفتر اسناد رسمی فروش را به ثبت می­رساند.
 • بعد از چهار هفته لازم است مالیات ملک پرداخت شود.
 • برای خرید ملک در آلمان سرمایه­ گذار باید بداند که تنها امضای قرارداد کافی نیست بلکه باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد که فرد این ملک را خریداری نموده است تا دولت نیز مسئله را بررسی کند. در صورتی که مشکلی با فروش نباشد، ملک رسماً به خریدار تعلق می­گیرد.

 

قوانین خرید مسکن در آلمان

 

خرید ملک در آلمان
خرید ملک در آلمان

 

 

قوانین و شرایط متفاوتی جهت خرید مسکن و سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود دارد.با داشتن اطلاعات مناسب و رعایت قوانین میتوانیددر این کشور سرمایه گذاری مناسبی مخصوصا سرمایه گذاری از طریق خرید مسکن در آلمان داشته باشید.نکته بسیار مهم : آیا با سرمایه گذاری از طریق خرید مسکن در آلمان میتوان اقامت این کشور را بدست آورد؟؟؟

پاسخ به این سوال این است که با توجه به قوانین کشور آلمان این امر امکان پذیر نیست برخلاف کشور های دیگر اروپا همانند فرانسه که با خرید مسکن و سرمایه گذاری در ان میتوان اقامت ان کشور را بدست آورد ، کشور آلمان قوانین خاص خود را دارد و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را امکان پذیر نمیداند/متقاضیان امر مهاجرت به اروپا و اقامت کشور آلمان میتواننداز طریق دیگر روش های مهاجرتی به اقامت کشور آلمان دست پیدا کنند.

اکثرا در کشورهای اروپایی و عضو شنگن برای خرید ملک و سرمایه گذاری افراد خارجی یه سری موارد و قوانینی وجود دارد که ممانعتی برای افراد خارجی ایجاد مینماید … اما در کشور آلمان هیچ ممنوعیتی و قوانین خاصی برای خرید ملک افراد خارجی ندارد….قیمت ملک در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است همینطور شرایط اقتصادی و زندگی بسیار مناسبی در آلمان وجود دارد…همین امر باعث شده است همه ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت و اقامت آلمان اقدام نمایند.

 

قوانین تعداد خرید ملک

یکی از شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک وجود تفاوت در مناطق مختلف آلمان برای هزینه خرید می باشد، اما میانگین نرخ خرید هر متر مربع ملک در آلمان بین 1500 تا 3000 یورو می باشد . در ضمن طبق قوانین آلمان هیچ فردی محدودیت در خرید نداشته و می تواند هر تعداد ملک برای سرمایه گذاری می خواهد داشته باشد . این قانون شامل تمامی افراد از جمله آنها که جز ساکنین اتحادیه اروپا نیستند و افرادی که هنوز تابعیت ندارند نیز می شود .

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی دیگر ما با عنوان شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک مراجعه کنید.

 

سرمایه مورد نیاز

 

چیزی حدود ۲٫۵۰۰ یـــورو هر متر مربع برای خرید یک ملک در آلمان درنظر گرفته شده است.مثلا یک آپارتمان کوچک حدود ۷۰ الی ۸۰ عزار یورو قیمت دارد. البته شهر مونیخ شهری بسیار گران است و این قیمتهایی که ذکر شد برای شهرهای دیگر آلمان است.شهر برلین آلمان هم از شهر های گران آلمان برای خرید ملک میباشد .

در سال های اخیر قیمت خانه در آلمان رشد بسیاری نموده است . چه خرید خانه و چه اجاره خانه در شهرهای کشورآلمان روبه رشد بوده است.اما در حال حاضر ثبات قیمتی در کشور آلمان حکم فرما شده است و برخلاف سال 2018 که قیمت خانه های آلمان افزایش چشم گیری داشته در حال حاضر قیمتها راکــــد شده است.

 

خرید مسکن چه مراحلی را به همراه دارد ؟

 1. وام مسکن و دریافت آن
 2.  ملک مناسب برای خرید پیدا نمایید که میتوانید از طریق موسسه مهاجرتی اوات و کارشناسان ما در آلمان اقدام نمایید.
 3.  دفتر اسناد رسمی برای سند
 4.  امضای قرارداد
 5. یک ماه بعد از زمان تکمیل خرید مالیات فروش ملک باید پرداخت شود. مالیات ها به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

 

ثبت قرارداد خرید مسکن

 

برای ثبت خرید ملک خود در آلمان و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان باید به یک دفترخانه رسمی اسناد رفته و قراردادی تنظیم شود و آن را امضائ نمایید. پیشنهاد میکنیم برای اولین بار حتما از وکیل اروپایی استفاده نمایید تا اسیر افراد سودجو و فرصت طلب نشوید.

 

 

اخذ اقامت با خرید ملک در آلمان

 

خرید ملک در آلمان
خرید ملک در آلمان

 

 

باتوجه به بررسی قیمت‌های ملکی در آلمان، می‌توان با قیمتی مناسب، ملکی در شهرهای کوچک و یا بزرگ آن خریداری کرد. سرمایه‌گذاری و خرید ملک بستگی به بودجه فرد دارد که چگونه ملکی و با چه شرایطی تهیه و خریداری می‌کند. سرمایه‌گذاری در کشور آلمان از اطمینان و اعتبار قابل توجهی برخوردار است. همچنین گفتنی است که در سال ۲۰۱۸، با توجه به افزایش درآمد کارکنان، قیمت خرید ملک نیز افزایش یافته است.

 

نکته دیگر آن است که مردمان آلمان به ندرت ملکی را خرید و فروش می‌نمایند .و پس از خرید ملک درواقع به آن وابستگی پیدا کرده و دیگر تمایل به تعویض آن ندارند. درنتیجه یافتن ملک مناسب برای خرید پروسه‌ای طولانی را به همراه خواهد داشت. ازسوی دیگر شخص می‌تواند جهت خرید ملک ازطریق دریافت وام مسکن نیز اقدام نماید که درواقع در اینصورت شخص بایستی شغل مناسب با درآمد کافی جهت ارائه مدارک و شواهد مربوطه مبنی بر پرداخت اقساط وام به بانک ارائه کند. توجه داشته باشید که خرید و فروش ملک بایستی در دفتر رسمی اسناد صورت گیرد.

دفتر اسناد رسمی در آلمان

دفتر اسناد رسمی جهت خرید و فروش حکم واسطه‌ای را دارد که دارنده مدارک مربوطه ثبت شده‌ی ملک هستند. باتوجه به بررسی مدارک موجود، فرد می‌تواند جهت اخذ اقامت نیز اقدام نماید. باتوجه به خرید ملک، شخص می‌تواند ویزای اقامت مسکونی دریافت نماید و آزادانه به سرمایه گذاری ارزی بپردازد. علاوه بر آن مادامی که ملک در اختیار شما باشد می‌توانید به راحتی به کشور آلمان رفت و آمد کرده و به تدریج اقامت دائم را نیز به دست آورید.

 

بنابراین با توجه به سرمایه گذاری مالی، خرید ملک و ایجاد سود اقتصادی برای دولت آلمان، اقامت دائم برای شما صد درصد صورت می‌پذیرد. بنابراین با خرید ملک و اخذ ویزای توریستی، مادامی که مالک خانه هستید. می‌توانید به راحتی به آلمان رفت و آمد کنید. و برای اخذ اقامت دائم طبیعتا بایستی با نحوه سرمایه گذاری در آلمان و کسب سود اقتصادی در آلمان نیز اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید.

 

 

شرایط دریافت وام خرید ملک

 

جهت خرید ملک می‌توان، اقدام به دریافت وام هایپوتک اقدام کرد. وام هایپوتک را می‌توان با مراجعه به بانک‌های آلمان تهیه و دریافت کرد. بانک‌های دولتی آلمان اینگونه تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند منتهای مراتب همانطور که از پیش گفته شد، جهت دریافت وام بایستی شغل و درآمد مکفی داشته و مدارک مربوطه را به بانک ارائه داد.

چراکه بایستی برای بانک ثابت شود که شما به راحتی می‌توانید از عهده پرداخت اقساط ملک برآیید. علاوه بر آن وام مسکن شامل دوره ای ۲۵ تا ۳۰ ساله است و بهره آن برای پنج ساله اول معین می‌شود. بایستی پیش از خرید ملک، مفاد آن را با دقت مطالعه کرده و اگر چنانچه نیاز به مشاور، مترجم و یا وکیل مربوطه دارید می‌توانید به راحتی از عهده خرید ملک درآلمان برآیید.

 

پروسه خرید ملک در آلمان

 

پروسه خرید ملک به سادگی انجام می پذیرد و مراحلی را شامل می‌شود که عبارتنداز؛

 • بررسی ارزش ملک
 • شرایط و روش پرداخت
 • شرایط معامله، مبلغ سپرده اولیه، دریافت وام

 

ناگفته نماند که بابت سپرده اولیه بایستی ده درصد از کل ارزش ملک را پرداخت نمایید. تمامی مراحل در دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود. و در واقع تمامی مسئولیت ثبت قرارداد، وضعیت بانکی، مبلغ دریافتی وام مسکن و نظایر اینها به عهده دفتر اسناد رسمی می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود که در حیطه خرید ملک حتما از مشاوران سازمان مهاجرتی آوات اطلاعات لازم را دریافت نمایید . ناگفته نماند پروسه ثبت قرارداد لزومی به دفتر اسناد رسمی ندارد .اما پیشنهاد می‌شود جهت حفظ منافع حقوقی‌تان، کلیه مراحل در دفتر اسناد رسمی با حضور دو طرف خریدار و فروشنده انجام شود.

پس از توافق مفاد و امضاء‌های مربوط به آن، مالک خانه خواهید بود و بایستی همزمان مالیات املاک و مستغلات آن را پرداخت نمایید. با توجه به سرمایه‌گذاری آزادانه ازطریق خریداری ملک، اخذ ویزای توریستی و کسب سود اقتصادی ارزی می‌توانید به دریافت اخذ اقامت دائم نیز نائل شوید.

 

کارهای مورد نیاز برای خرید ملک در آلمان

 

 باز کردن یک حساب بانکی و گذاشتن سپرده در حساب

 امضای قرارداد خرید ملک

 

فراهم کردن مدارک لازم برای گرفتن ویزا

 ارسال مدارک مذکور

 

 دریافت ویزای آلمان

 

خرید ملک

ارسال فرم تقاضا جهت گرفتن اقامت

در نهایت گرفتن اقامت

 

 

 

 

برای مطالعه ی بیشتر در مورد این مطلب به مقاله ی  سرمایه گذاری در آلمان نگاهی بیندازید.

 

خرید ملک در آلمان  چه هزینه­ های جانبی دارد؟

 

همانطور که گفته شد هزینه­ های معمول نماینده املاک برای خرید و فروش ملک معمولاً توسط فروشنده پرداخت می­شود. ولی این بدین معنا نیست که خریدار ملزم به پرداخت هیچ­گونه هزینه ­ای نیست. به طور کلی، تمام هزینه­ های مربوط به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان در حدود 10 درصد کل مبلغ خرید ملک است. که شامل چند مورد مختلف می­شود:

 • هزینه اسناد رسمی 2/1 تا 5/1 درصد
 • مالیات بر انتقال اموال بین 5/3 تا 5/6 درصد
 • هزینه ثبت نام 8/0 تا 2/1 درصد
 • هزینه­ های نمایندگی و مالیات بر ارزش افزوده
 • البته باید خاطرنشان کرد که میزان این هزینه ­ها در مناطق مختلف آلمان ممکن است متفاوت باشد . و اگر شخصی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارد . در محاسبه هزینه ­های خود بهتر است حد بالا را در نظر بگیرد.

اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق ویزای سرمایه گذاری به آلمان  و ثبت شرکت مهاجرت کنید شانس خود را امتحان و  راههای دیگری را انتخاب کنید. توصیه می کنیم که به مقاله ای با نام راه های مهاجرت به آلمان مراجعه کنید.

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید . و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده . و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

 

🙋‍♀️1.در کدام مناطق آلمان میتوان ملک ارزانتری برای خرید پیدا کرد؟

 • قیمت خانه ها و آپارتمانها در کلانشهر ها بالاست. اما در مناطقی چون آلمان شرقی سابق میتوان با قیمتی مناسب ملکی خریداری کرد.

🙋‍♀️2.مبلغ اجاره ی یک ملک در آلمان چه قدر است؟

 • به طور متوسط برای اجاره ی یک ملک در آلمان باید مبلغ 800 یورو پرداخت کنید.که باز هم با توجه به شرایط ملک و موقعیت آن متفاوت خواهد بود.

🙋‍♀️3.آیا در کل آلمان کشور گرانی است؟

 • در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی , کشور آلمان ,گران محسوب نمیشود.یک دانشجو در آلمان میتواند با ماهی 900 یورو زندگی کند.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات

مقالات پیشنهادی ویژه شما