سرمایه گذاری در, کانادا

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

برای اخذ اقامت از طریق خرید سهام کانادا  باید ويزاي سرمايه گذاری کانادا را اخذ نمائيد.در ادامه با شرایط خرید سهام وسرمایه گذاری از این روش بیشتر آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام کانادا

یکی از روش ها برای خرید سهام از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا است که این ویزا در بین معروفترین ویزاهای سرمایه گذاری دنیا قرار دارد که مسیری جذاب برای تهیه اقامت دائمی کانادا را برای شما فراهم می کند.مزایای ویزای سرمایه گذار کانادا که موجب محبوبیت این ویزاشده است شامل:

 

مزایای ویزای سرمایه گذار کانادا

1

بدون مالیات بر ارث می باشد.

2

بدون مالیات بر درآمد جهانی می باشد.

3

اقتصاد درجه بندی شده AAA است.

4

اعطای اقامت دائمی کانادا به دارنده این ویزا

5

بدون محدودیت خاصی در خرید املاک و دارایی

6

تقریبا با سیستم دقیق قانونی، حسابداری، سیاسی همانند بریتانیا است.

7

قوانین سرمایه گذاری با مالیات مقرون به صرفه است.

8

تابعیت دوگانه مجاز دارد.

9

بدون محدودیت سنی حداقل است.

10

دسترسی به آموزش رایگان

11

دسترسی به مراقبت پزشکی

12

فرآیند آسان، سریع جهت تهیه اقامت دائمی کانادا

 

خرید سهام در بورس کانادا

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

در کانادا دو بازار اصلی برای خرید و معامله سهام ها می باشد.مهم ترین بازار کانادا TSX نام دارد که مخفف Toronto Stock Exchange می باشد.در بازار TSX کانادا سهام شرکت هایی معامله می گردد که سالهاست فعالیت دارند و خرید سهام آنها امنیت بیشتری نسبت به شرکت های تازه وارد دارد.

با این حال آنها که معامله بورس می کنند می دانند که خرید و فروش بورس خالی از خطر نیست و ممکن است اصل سرمایه از دست برود پس باید برای خرید سهام ریسک کرد.

مهاجرت به اروپا از طریق خرید سهام

قاره اروپا محل مناسبی برای سرمایه گذاری و خرید سهام می باشد زیرا این قاره برخی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی و بازرگانی را در خود دارد که ارزش سرمایه گذاری کردن را دارند.اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید در این کشور سرمایه گذاری کنید باید بدانید که خرید سهام اروپا به شما این امکان را می دهد تا درآمد خود را پیوسته افزایش دهید و در این راه پیشرفت کنید. می توانید با انتخاب یک کارگزار بورس محلی یا بین المللی شروع کنید و پس از آن می توانید سهام را بخرید و آن را مدیریت کنید.

 

شرایط سرمایه گذاری در بازار بورس اروپا

برای این که در اروپا از طریق خرید سهام و  بورس سرمایه گذاری کنید باید شرایط طیر را داشته باشید:

 

 • انتخاب سهام اروپا
 • به دنبال سهام بین المللی موجود در بورس کالا محلی خود باشید.
 • سهام در شرکتهای بزرگ اروپایی را خریداری کنید.
 • سهام بخش مراقبت های بهداشتی اروپا انتخاب کنید.
 • به دنبال سهام در شرکت های انرژی اروپا باشید.
 • به دنبال سهام در بخش های بانکی اروپا باشید.
 • خرید سهام اروپا

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی ادامه این مطلب به مقاله ی  چگونه با خرید سهام مهاجرت کنیم؟ نگاهی بیندازید.

 

خریدار بورس در کانادا

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

به طور کلی سه گروه خریدار بورس وجود دارد.

 1.  آنهایی که در اصطلاح Day Trader می باشند. یعنی آنهایی که سهام را می خرند و بعد از مدت کوتاهی (چند روز یا چند هفته) می فروشند. هدف اصلی این خریدار ها کسب درآمد از راه معاملات بورس می باشد.این افراد به طور معمول برای معاملات خود با یک بروکر Broker یا فروشنده اوراق بهادار Investment Dealer قرارداد می بندند و معاملات را از طریق او انجام می دهند. ارتباط معامله گر بورس با فروشنده از طریق تلفن یا اینترنت است.جالب است بدانید تقریباً همه بانک های کانادا خود فروشنده بورس هستند و واسطه معامله گر بورس و بازار می گردند.شاید موفق ترین بانک های کانادا در این زمینه بانک تی دی TD کانادا باشد که با پایانه خود معروف به WebBroker که از طریق شرکت TD Waterhouse ارائه می گردد هم در بازار کانادا و هم بازار آمریکا نفوذ دارد. یکی دیگر از بانک های فعال در این زمینه اسکوشیا بنک Scotiabank میباشد که با Scotia iTrade به این دسته از معامله گران سرویس می دهد.
 2. این دسته از خریداران بورس تنها به سود دراز مدت فکر میکنند و در نتیجه از طریق مشاور سرمایه گذاری خود اقدام به خرید بورس می کنند. این افراد معمولاً سهام خود را پیش از فروش سالها نگهداری می کنند و زیاد نگران بالا و پایین شدن روزانه بازار نیستند.
 3. این دسته معامله گران آنی میباشند که معمولاً سهام خریداری شده را تنها برای چند دقیقه تا چند ساعت نگهداری می کنند و بعد می فروشند.که اغلب در بازار بورس  موفق نیستند.با استفاده از روش های بالا می توانید سرمایه گذاری موفقی در کشور کانادا داشته باشید.

معاملات بورس کانادا

معاملات بورس در TSX کانادا تابع قوانین نسبتاً پیچیده ای میباشد تا سلامت بازار تضمین گردد. شرکت هایی هم که در این بازار حضور دارند لازم است هر ساله مبالغ هنگفتی هزینه کنند تا گزارش هایی مطابق استانداردهای این بازار منتشر کنند.

یکی از شاخص های معروف در کانادا شاخص S&P/TSX 60 نام دارد که این شاخص نشان دهنده عملکرد کلی بازار بورس کانادا میباشد. این همان شاخصی است که هر بار سقوط می کند به همراه خودش چندین نفر را بدبخت و تعدادی را شاد و خوشحال می کند.

در کنار بازار TSX کانادا بازار دیگری نیز برای معاملات بورس وجود دارد که به بازار TSX Venture معروف میباشد. در این بازار، بورس شرکت هایی معامله می گردد که به طور معمول مدت زمان کمتری از تأسیس آنها می گذرد (معمولا 5 تا 10 سال) .

خرید بورس این شرکت ها ریسک بیشتری دارد و به اصطلاح به درد Speculation می خورد. یعنی کسانی که این سهام ها را خریداری می کنند امیدوارند که شرکت های مذکور معروف گردند و روزی پایشان به بازار اصلی برسد و در نتیجه با خریدار این سهام سود کلانی نصیبشان شود.

بیشتر این شرکت ها برای تأمین نیازهای مالیشان از بانک قرض می کنند یا اوراق مشارکت و قرضه می فروشند. بعضی اوقات هم از طریق بازارهای OTC نظیر Capital Venture به دنبال شریک و سرمایه گذار می گردند تا در بازار بورس موفقیتی کسب کنند.اگر شما هم جزو کسانی هستید که میخواهید از طریق سهام کانادا سرمایه گذاری موفقی داشته باشید موسسه حقوقی آوات می تواند شما را در این امر یاری کند.

سوال های متداول خرید سهام کانادا

🙋‍♀️1.بیزینس پلن چیست؟

 • یک برنامه ی کاری  که شما از کار خود برای کشور مورد نظر ارائه میدهید.این برنامه باید بسیار قوی باشد و توجیه اقتصادی داشته باشد تا مورد تایید قرار  گیرد.

🙋‍♀️2.برای سرمایه گذاری در کانادا سن چه تاثیری دارد؟

 • سن ازجمله امتیاز های سرمایه گذاری در این کشور محسوب میشود که میزان امتیاز آن در ایالتهای مختلف متفاوت است.

🙋‍♀️3.مراحل خرید سهام در کانادا به چه صورت است؟

 • خرید سهام در کانادا 2 مرحله دارد:مرحله اول خرید بیش از 50درصد سهام یا کل سهام یک شرکت فعال که در این مرحله مقدار خیلی کمی پول پرداخت می کنید تا ویزای دائم شما صادر شود. مرحله دوم کار باید کل مبلغ سرمایه گذاری را پرداخت کنید و یکسال فرصت دارید تا مدیریت سهام و یا شرکت خود را بر عهده بگیرید.

🙋‍♀️4.امکان سرمایه گذاری برای ایرانیان در کانادا وجود دارد؟

 • ایرانیان میتوانند در کشور کانادا با رعایت شرایط و قوانینی سرمایه گذاری کنند.

🙋‍♀️5. سرمایه گذاری استارت آپ به چه صورت است؟

 • سرمایه گذاری در این کشور از راه های زیادی امکان پذیر ست که یکی از  این روش ها خرید سهام یک شرکت با بیش از 50 درصد آن و یا خرید یک بیزنس فعال به صورت کامل می باشد. این روش تحت عنوان استارت آپ نیز معروف است.

🙋‍♀️6.هزینه  ی زندگی در کانادا چه میزان است؟

 • به طور متوسط هزینه ی زندگی در این کشور تا 15 هزار دلار در سال است.

 

3 thoughts on “با خرید سهام اقامت کانادا را بگیرید؟

 1. م گفت:

  سلام با خرید سهام بورس کانادا اقامت هم میشه گرفت ؟

 2. م گفت:

  با ویزای توریستی میشود سهام از بورس کانادا خرید ؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   خیر ممکن نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *