مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت

خلاصه مقاله : سرمایه گذاری در امور املاک ترکیه روشی آسان و در دسترس برای همه کسانی است که قصد دارند اقامت این کشور را دریافت نمایند و از حقوق شهروندی در این کشور بهره مند گرددند.شما نیز اگر می خواهید از شرایط خرید خانه و دریافت اقامت در ازمیر باخبر شوید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت

فهرست مقاله

سرمایه گذاری در امور املاک ترکیه روشی آسان و در دسترس برای همه کسانی است که قصد دارند اقامت این کشور را دریافت نمایند و از حقوق شهروندی در این کشور بهره مند گرددند. شما نیز اگر می خواهید از شرایط خرید خانه و دریافت اقامت در ازمیر باخبر شوید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ازمیر شهریست که در غرب شبه جزیره ی آناتولی ، مرکز منطقه ی اژه و اطراف خلیج ازمیر واقع شده است. و سومین شهر بزرگ ترکیه در طول تاریخ همواره یکی از مناطق مهم مسکونی در آناتولی بوده است. پروژه های مسکونی ازمیر ، برای کسانی که میخواهند در میان زیباییهای بینظیر اژه زندگی کنند.

فرصتهای فوق العاده ای فراهم کرده است.اخیرا افراد زیادی به جای زندگی در شهرهای بزرگی همچون آنکارا و استانبول ترجیح میدهند در شهر زیبایی همچون ازمیر زندگی کنند.

ازمیر در زمینه های فرهنگ ، هنر ، ورزش و آموزش نیز یکی از شهرهای مهم محسوب میشود.مراکز هنری فوق العاده ، تیم های ورزشی خیلی خوبی مثل کارشی یاکا، گُزتپه، آلتین اُردو و آلتایبیمارستانهای واجد شرایط ، دانشگاه اگه یا اژه و دانشگاه دوکوز اِیلول که یکی از بهترین دانشگاههای ترکیه میباشد در ازمیر وجود دارد.

طبق تحقیقات در بین ۳۰۰ شهری که از نظر اقتصادی در حال رشد هستند شهر ازمیر بعد از شهر ماکائو دومین شهر معرفی شده است.

 

خرید خانه

 

دریافت اقامت ازمیر

 

در شهر ازمیر می توان سرمایه گذاری ملکی داشت و از طریق آن اقامت این کشور را دریافت کرد.می توانید از راه های مختلفی اقامت شهر ازمیر را دریافت کنید.

دریافت اقامت از طریق خرید خانه و اجاره مسکن و آپارتمان،راهی میانبر و آسان است.که به مدد آن خیلی ها توانسته اند،اقامت کوتاه مدت و بلند مدت این کشور را دریافت نمایند.

امکانات اجتماعی ازمیر

 

اگر یک نگاه کلی و عمومی به شهر ازمیر بیاندازید متوجه وجود امکانات رفاهی و عمومی آن خواهید شد که زندگی در این شهر را زیباتر و راحت تر میکند.

عموما در همه ی این شهرها استخر های سرپوشیده /سرباز ، فضاهای بازی کودکان ، حمام ترک ، سونا ، اِسپا ، استخرهای تزئینی و تراسهای مخصوص حمام آفتاب وجود دارد.

 

حمل و نقل در ازمیر

 

ازمیر در بین شهرهای بزرگ صاحب بهترین سیستم حمل و نقل عمومی میباشد. با ایزبان ، مترو ، اتوبوس و حمل و نقل دریایی تقریبا رسیدن به هر نقطه ای در ازمیر ممکن می باشد.

 

خرید خانه در ازمیر و زندگی در ازمیر

 

 

ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ توریستی و تجاری ترکیه از فرصت و امکانات زیادی برای زندگی و سرمایه گذاری برخوردار است.
خرید خانه و آپارتمان های لوکس و مرفه دست دوم و نوساز و خرید و فروش املاک تجاری و خرید و ساخت و ساز زمین فرصت هایی است که تعداد زیادی از افراد از آن بهره مند هستند.

 

موقعیت ملک های ازمیر

 

موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ازمیر این فرصت را برای شما فراهم کرده است که به کار ، تحصیل و زندگی در مکانی امن و آرام و مرفه بپردازید.
اسکان و اقامت مهاجران داخلی و خارجی موضوعی است که دولت ترکیه بر اساس آن قصد در جذب سرمایه خارجی و توسعه ملی کشورش را دارد.

 

در کدام منطقه ازمیر میتوان خانه ارزان تری خرید؟

 

ارزانترین محله ازمیر، برگاما : در محله ی بِرگاما ، خانه های دست دوم و دست اول به طور میانگین ، قیمت هر متر مربع ۱٫۳۷۰ لیر ، اجاره ی یک خانه ی صد متری ۷۰۰ لیر میباشد.

ارزانترین خانه های مسکونی در ازمیر بعد از بِرگاما در منطقه ی” اُدِمیش” یافت میشود.قیمت خانه ی فروشی در این منطقه برای هر متر مربع به طور میانگین ۱٫۵۵۳ لیر است.

 

دریافت پاسپورت ترکیه و حقوق شهروندی آن

 

  1. زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی در ازمیر ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید.باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی خود را ارائه دهید.
  2. پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.
  3. آن ها پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به شما ارائه می‌دهند.سپس شما باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ازمیر ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهید.
  4. با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی،باید برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی این شهر مراجعه نمایید.
  5. پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان ، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی شما دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی شما در این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد.

 

قانون خرید و اجاره ی ملک در ازمیر

 

بر اساس قانون اساسی دولت ترکیه شما به عنوان یک فرد خارجی با هزینه کردن ۲۵۰ میلیون دلار در خاک این کشور می توانید در عرض دو ماه اقامت این کشور را دریافت نمایید.

 

اجاره خانه نیز فرصتی برای کسانی است که هزینه خود را در خرید ملک صرف نمی کنند بلکه مسیری دیگر را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

 

همچنین شما می توانید از طریق اجاره آپارتمان یا ملک مسکونی تا پایان مهلت قرارداد اجاره نامه ، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده یک شما به عنوان یک تبعه ی خارجی میتوانید ملک و اراضی در ترکیه خریداری نماید.

به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار فراتر نرود و همجنین در محدوده ی منطقه ی نظامی قرار نگرفته باشد.
بر اساس این قانون شما میتوانید با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی ، تجاری ، اراضی و… را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه ، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام کنید.

در صورتی که اراضی خریداری کنید باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت آن کنید و طی این دو سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی نمایید.همچنین پروژه های تجاری بایستی مراحل اداری خود را طی کرده و اقدامات لازم را قبل از شروع پروژه انجام دهند.

 

خرید خانه در ازمیر تا سقف 50هزار دلار

تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 250 هزار دلار آمریکا نباشد.از این رو شما باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید ملک در ازمیر ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازید.

 

خرید چند خانه در ازمیر به ارزش 250هزار دلار

 

شما می‌توانید به جای خرید یک ملک در این شهر، چند ملک با ارزش پایین‌تر خریداری کنید.که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد.

اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید.و آن ها در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار دلار باشید،درخواست حق‌شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می‌دهند.

 

ارزش میانگین ارزش ملک در محله های بورنوا ، بایراکلی و کارشی یاکا :

منطقه قیمت هر مترمربع اجاره
املاک مسکونی در بورنوا ۳٫۰۷۵ ۱٫۳۸۰
ملک مسکونی در بایراکلی 2725 1560
کارشی یاکا 3150 1580

 

اگر به هر دلیلی شرایط اقامت در شهر ازمیر نمی توانید با خرید خانه دریافت کنید نگران نباشید 9 راه دیگر وجود دارد تا شما را به آرزو خود برسید پیشنهاد می کنیم مقاله ای با نام راه های اخذ اقامت ترکیه را مطالعه کنید. اما کمی صبر کنید این تنها پیشنهاد ما نیست اگر شما مایل هستید که اقامت ترکیه را از طریق خانه خریدن بدست بیاورید پیشنهاد می کنیم که مقاله ای بانام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مطالعه کنید.

 

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در املاک چیست؟

 

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را در نظر گرفته است.

معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت‌شده در اداره پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

اما اگر شما پیش از این تاریخ ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کرده باشید.و برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه درخواست خود را ثبت نکرده باشید.

وزارت محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه مسئول ارزیابی و سنجش صحت قیمت اعلام‌شده ملک در درخواست شما در دریافت حق شهروندی ترکیه است (ارزش ملک بیش از 250 هزار دلار باشد).

لازم به ذکر است که تمامی مبلغ ملک موردنظر شما باید از طریق درگاه بانکی و یا کارت اعتباری بین‌المللی به حساب فروشنده انتقال داده شود.

 

ارزش املاک ازمیر

 

محلات قیمت هر متر مربع قیمت کل ملک
محلات گوزل باهچه و اورلا 3850 250000-1200000
اورلا 4100

 

280000- 890000
سفرحیصار 2400 165000-490000
منطقه ی مِنِمِن 1800 230000
در توربالی 1475 200000

 

 

 

در صورت عدم رعایت موارد زیر قرارداد خرید ملک شما باطل خواهد شد:

 

۱-در صورتیکه ملک خریداری شده ی شما موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شود.

۲- در صورتیکه ملک مورد معامله شما از طرف وزارت مربوطه و یا سازمانهای امنیتی تائید نگردد.

۳- اتمام مهلت قانونی شما برای شروع پروژه.

۴- نداشتن پایان کار طبق پلنی که به وزارت مربوطه ارائه شده است.

 

همچنین اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید باید دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه را داشته باشید. اتباع کشور ایران مجاز به خرید میباشند.

خریدار و یا وکیل قانونی شما باید فرم درخواست مربوطه را برای انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند و امور اداری قبل از معامله و عقد قرارداد را به وزارت مربوطه ارجاع دهد. تاخیر در ارائه ی این فرم بالطبع موجب تاخیر انتقال سند خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ازمیر ترکیه

 

۱-سند ملک و کلیه ی اطلاعات شامل محل دقیق قرار گیری ملک ، آدرس، مختصات زمین و همچنین تائیدیه ی سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه

۲- مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه ی رسمی شده و توسط نوتر تائید گشته.

۳- پرداخت عوارض شهرداری

۴- دو قطعه عکس شش در چهار از خریدار و فروشنده

۵- دو نفر شاهد

۶- حضور وکیل با ارائه ی اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه ی رسمی مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری

۷- حضور مترجم رسمی

قانون اجاره ی ملک در ازمیر

 

اجاره خانه نیز فرصتی برای کسانی است که هزینه خود را در خرید ملک صرف نمی کنند بلکه مسیری دیگر را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.
همچنین شما می توانید از طریق اجاره آپارتمان یا ملک مسکونی تا پایان مهلت قرارداد اجاره نامه ، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سید حسین
سید حسین
2020/12/23 03:05

امنیت شهر ازمیر چگونه است