مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت از طریق ویزای کاری

فهرست مقاله

در حال حاضر بسیاری از افراد برای یافتن موقعیت مناسب کاری و شغلی کشور خود را ترک می کنند و کشور جدیدی را برای یافتن و ارتقای شغلی خود نتخاب می کنند. و چون شغل رابطه ی مستقیم با وضعیت اقتصادی دارد یکی از عمده ترین دلایل مهاجرت به کشورهای دیگر بحث کار، شرایط کاری و میزان درآمد و ویزای کاری است.

 

همانطور که می دانید برای ورود به کشور جدید در دنیای جدید اخذ ویزا که به معنی گرفتن اجازه برای ورود به این کشور است الزامی ست.ویزای کاری به معنای اخذ اجازه از دولت کشور مقصد برای کار و زندگی در آن کشور است. که اخذ ویزای کاری نیاز به قرارداد کاری با یک سازمان و یا کارفرمای خارجی دارد.

 

اخذ اقامت ویزای کاری با پیشنهاد شغلی

هر سازمان یا کارفرمایی که قصد استخدام یک فرد خارجی را داشته باشد ابتدا باید اثبات کند که فرد واجد شرایط دیگری در کشورش وجود ندارد به عنوان مثال اگر یک کارفرما قصد استخدام کارمندی را داشته باشد.

باید با ارائه ی سوابق آگهی ها در سایت های کثیرالنتشار که مدت سه ماه برقرار است اثبات کند که فردمناسبی در آلمان برای موقعیت کاری مورد نظر یافت نشده وسپس همین کار را به مدت سه ماه در اتحادیه ی اروپا و بعد در قاره ی آمریکا و در مراحل نهایی در قاره های دیگر انجام دهد.

سپس اگر نیروی کار مورد نظر خود را پیدا نکرد می تواند شما را برای شغل خود در نظر بگیرد. پس اخذ ویزای کاری به صورت مستقیم به جز در موارد خاص امری بعید به نظر می رسد.

ویزای کاری شاید به عنوان بهترین نوع ویزا شناخته شود چرا که معمولا بعد از مدتی تبدیل به اخذ اقامت دائم در کشور مورد نظرتان می شود و بسیاری از افراد با ورود به کشور مقصد از طریق تحصیل قصد تبدیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری دارند.

لازم است بدانید در حین تحصیل معمولا اجازه ی کار پاره وقت در حدود 20 تا 30 ساعت در هفته و بعد از پایان تحصیل اجازه ی کار تمام وقت را خواهید داشت که منجر به اخذ اقامت دائم می شود.

 

مقاله پیشنهادی:رزرو مشاوره مهاجرت

 

مدارک لازم اقامت ویزای کاری

ویزای کاری
ویزای کاری

نحوه درخواست ویزای کار و شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای کار برای هر کشور متفاوت است.مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری به شرح زیر است:

  • پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
  • مدارک هویتی
  • مدارک مالی
  • عکس

در حال حاضر کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای اقتصادی پیشرفته، بالاترین میزان مهاجرت کاری را به خود اختصاص دادند و هر یک دارای یک ویژگی برای جذب نیروی کار هستند.

به طور مثال، کشورهای کانادا، کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نظیر آلمان، ایتالیا، اتریش، سوئد، سوئیس، فنلاند، لهستان و غیره و همچنین کشور استرالیا، نیوزلند، کشور ژاپن، چین، سنگاپور، مالزی و سایر کشورها جزو پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت کاری به شمار می روند.

شرایط اخذ اقامت با ویزای کاری

برخی از کشورها نظیر کشور آلمان و استرالیا، شرایط سنی خاصی را برای پذیرش نیروی کار اعلام می کنند.برخی از کشورهای دیگر نظیر اتریش، سوئد و سوئیس، ایتالیا و آلمان دارای شرط مدرک تسلط به زبان غیر انگلیسی می باشند.

بسیاری از کشورهایی که نسبت به جذب نیروی کار خارجی اقدام می‌کنند، دارای موسسات آموزش زبان محلی در برخی از مناطق هستند؛ اگر به زبان کشور مقصدتان مسلط نیستید می توانید یک سال را تحت آموزش های خاص زبان قرار بگیرید.

مهاجرت کاری در مشاغل حوزه صنعت و خدمات در کشورهای مختلف ارائه می شود.و مشاغل حوزه صنایع شیمیایی، ماشین آلات، طراحی قطعات صنعتی، خودروسازی، صنعت و معدن، صنایع دارویی، مواد غذایی، پوشاک و صنایع ساختمانی در بخش صنعت، بیشترین فعالیت را در جهان به خود اختصاص داده اند.

مشاغل حوزه خدمات برای مهاجرت کاری شامل خدمات درمانی نظیر جذب پزشک، دندانپزشک، پرستار، داروساز و غیره، خدمات بانکی، خدمات مترجم تور گردشگری، خدمات مربوط به حوزه هتل داری و از همه مهمتر، خدمات مربوط به آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی از دوره ابتدایی گرفته تا دانشگاه مربوط می شود.

 

مقاله پیشنهادی:اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

آشنایی با انواع اقامت

ویزای کاری
ویزای کاری

برای اخذ اقامت از طریق ویزای کاری بهتر است با انواع اقامت نیز آشنا شوید در ادامه با متداول ترین راه های اقامت آشنا خواهید شد که شامل:

اقامت کوتاه مدت و بلند مدت

دریافت اقامت کوتاه مدت : برای اخذ اقامت کوتاه مدت، شما از طریق ویزای توریستی به کشور مقصد می روید.طول مدت اقامت در این روش کوتاه مدت است و بنا به قوانین کشور مورد نظرتان بین 3 تا 6 ماه خواهد بود.

دریافت اقامت بلند مدت : اداره مهاجرت و شهروندی بعضی از کشورها، به افراد واجد شرایط، اجازه اقامت در کشورشان را می دهند.کارت اقامت دائم افراد، هر چند سال یک بار تمدید می شود. برای تمدید اقامت دائم،افراد باید ثابت کنند که در طول مدت موردنظر در آن کشور حاضر بوده اند.

دریافت اقامت از طریق استخدام نیروی کار

برای استفاده از فرصتهای شغلی دیگر کشورها ،می توانید از طریق گرفتن ویزای کاری اقدام کنید. اقامت کاری در گرو داشتن سابقه کسب و کار و یا طرح تجاری مشخص است.اگر به عنوان نیروی کار مهاجرت می کنید عموما باید به زمان همان کشور مقصد تسلط کافی داشته باشید.

بسیاری از کشورهای پیشرفته همواره با کمبود نیرو مواجه هستند و همیشه برنامه های مهاجرتی برای جذب افراد متخصص دیگر کشورها در نظر می گیرند؛ عموما برای کسب این نوع از ویزای دائمی باید مهارتهای خود را به سفارت همان کشور اثبات کنید.

دریافت اقامت از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در بسیاری از کشورها به همان برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری معروف است اما تفاوت این برنامه های مهاجرتی این است که شما فقط نیاز به سرمایه گذاری در آن کشور دارید و مدرک زبان شما مهم نیست.

اما در اقامت از طریق کارآفرینی سوابق مدیریتی شما برای کشور مقصد بسیار اهمیت دارد.در کارآفرینی شما باید موجب اشتغالی زایی برای 1 تا چند نفر از افراد مقیم دائم و یا شهروند همان کشور شوید همچنین باید کسب وکار خود را تا زمان دریافت اقامت دائم پابرجا نگه دارید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *